MUZIEKSCHOOL. 390e Staatsloterij. E.Brdndsmct Advertentiên. Uit de hand te koop 3 éénpersoons IJZEBE1 LEDIHTEH WERKMEISJE BURGERDOCHTER PICCOLO. Slijterij JET KAPELHUIS" FLEHITE spoedig gevolgd wordt door een tweede. Zou dat geen aanleiding mogen lijn tot het nemon van verdere proeven Wij weten, dat eenige jaren geleden door een van Bestuurswege benoemde commiaaio rappor ten lijn uitgebracht over het regenachieten met kanonnen. Een ongun8tig rapport ia door het Bestuur aan de Regeering in Nederland opge zonden". Do hedenmiddag van 1.45 tot 3.55 onder voorzitting van den Burgemeester, jhr. J. W» A. Rarchman Wuytiers van Vliet, gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd bijgewoond door 16 leden en den Secretaris, mr. dr. J. G. Steni'ert Kroese. Afwezig met kennisgeving was de heer Jorissen. Tegen de notulen van 42 Januari zijn geen bezwaren ingebracht, zoodat zg als vastge steld zijn beschouwd. De belangrijkste der Jogekomen stukken wareneen bericht van Gedeputeerde Sta ten dat zij hun beslissing over de Bouwver ordening wenschea te verdagen voor kennisgeving; een adres van J. van Keulen over hot herstellen van een gedeelte werf- muur, een adres van S. W. Melchior eD een adres van de Vereeniging van boekdrukkers patroons, beide in zake levering van druk werk aau de Gemeente alle om prae-advies aan B. en W.een schrgvetb van J.M. Bos huizen, houdende ;nadere toelichting van zijn adres van2 September 1005, en een adres van den Directeur der Hoogere Burgerschool omtrent de leerkrachten aan die inrichting beide gedeponeerd ter iDzage vau de leden. Ook was ingekomen een adres van den heer L. Kames, sedert 1 Juli 4867 keurmees ter der visch, houdend verzoek om ontslag en tevens om te mogea blijven wonen in de Koppelpoort tot bij zal worden opgenomen in het Sl. Pieters- en Bloklands-gasthuis het ontslag wordt eervol verleend onder dankbetuiging voor de langdurige diensten, aan de Gemeente bewezen, terwijl het sub sidiair verzoerk eveneens z. h. st. wordt toe gestaan. Om 1.55 kwam aan de orde de Agenda. 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van den pensioensgrondslag van den oud-leeroar J. A. Bruins. Z. d. ol' h. st. vastgesteld op f 1860 per 4 Januari 1907. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders in zake een verzoek van de onderwijzeres Ak kermanBakker om verlof. Het verlof wordt z. d. of h. st. verlengd van 14 Januari tot 42 Maart 1908, met machtiging aan 13. en W. om te voorzien in de vacature. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een eervol ontslag aan den onderwijzer A. M. van den Broek. Wegens benoeming te Utrecht wordt het ontslag z. d. of b. st. eervol verleend met in gang van 1 April, met machtiging aan B. en W. om te voorzien in de vacature. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol het benoemen van een adjunct-archivaris en tot, regeling van diens jaarwedde. Na eenige duscussie wordt benoemd jhr. R. A. P. fcSandberg, te Nunspeet, op eeD jaarwedde van f100. 5. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een verzoek van J. Nef- kens tot aansluiting van zijn in de Gemeente Leusden gelegen perceelen aan hot buizennet der gasfabriek. Het voorstel strekt om het verzoek in te willigen, de acht woningen aan den Leus- derweg te doen aansluiten, den gasprijs éen cent per stère hooger te atelleo, geen raunt- gas te leveren, de kosten der aansluiting van de höofdbuis te doen dragen door adres sant en die aansluiting te doen geschieden door personeel van de Gemeente-gasfabriek. Aangenomen z. d. of h. st. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overname van grond, in verband met den aanleg van den gedeeltelijken nieuwen weg naar SoestdykBaarn. Bij het uitzetten van den weg is een fout ontdekt in de kadastrale kaart. Vandaar is nog nooilig overneming van drie ter- reiutjes, toebehoorend aan den beer M. L. Bron Verkerk en wed. Pothoven kosteloos. Z. d. of h. st. 7. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreflende een verzoek van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Neder- landscho Gemeentewerklieden tot het mogen gebruik.n vun een Gemeente-lokaal. liet voorstel was afwijzend. Na lange discussie met algeraeene stem men gerenvoyeerd naar B. en W. om nader advies ot dezen een geschikt lokaal kunnen aanwijzen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het bepleisteren van gevels van het Werkhuis. Aangenomen z. h. st. Tevens iu overwe ging gegeven de houtloods der Ambacht?, school met een aardig tintje wat meer aan lokkelijk te maken. De kosten zijn geraamd op f460.00. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van een gratificatie aan den le en den 2c Gemeente-opzichter. leder f 100 wegens waarneming diensten tjjdens vacature 3e opzichter. 10. Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de vaststelling eener Verordening, regelende het bebouwen van gron den in de Gemeente Amersfoort, bestemd voor open bebouwing. Het voorstel heeft betrekking op den nieuwen weg van het Stationsplein langs de halte-Vlasakkers en door Birkhoven naar den Soesteretraatweg. Z. d. aangenomen met algem. st. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders botreffende den aanleg van bot kruispunt van den Arnhemscben- en den Leusdonsohen weg en de Bergstraat. De grond, tbans eigendom van de Gemodnte, zal zooveel mogelijk worden ingericht voor plein. Ia het midden van het plein zal een vluchtheuvel worden aangebracht, be straat met tegels met hardsteenen banden, iti 't midden waarvan een groote lantaarn zal worden geplaatst. Tusschen den Leusd<*r- en den Arnhemscheweg is met een flauwe bocht een trottoir geprojecteerd breed 3 M.( eveneeens bestraat met tegels en trottoirban den. Achter dit trottoir is een plantsoen ont worpen, waarvan de achterzijde, grenzende aan de fabriek van de firma Eysiak en aan de terreintjes van den Leusderweg, beplant zal worden met coniferen en groene hees ters, terwijl de voorzijde zal worden aange legd als gazon met bloemperk. Het is mogelijk, te zijner tijd in het mid den van dit plantsoen een gedenkteeken te plaatsen voor Joan van Oldenbarneveld. De koste van bestrating, rioleering, aanleg plantsoen, enz. worden geraamd op f3500. Lange discussie. Aangenomen 14 tegen 4 (de heer Salo mons). 12. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betrcffeude een adres van de vereeniging Joan van Oldenbarneveld. Het adres dier vereeniging is aangehou den tot een voordracht kon ingediend be treffende den aanleg van boven genoemd kruispunt. Voorgesteld wordt, aan de ver eeniging mee te deelen, dat zij te geschik ter tijd, daar het gedonktaeken kau plaatsen. Er bestaat bezwaar tegen haar verzoek, dit plein den naam te geven van den Raad pensionaris, omdat naamsverwarring wordt gevreesd met de reeds bestaande Oldenbar- neveldl-laan. Na eenige discussie aangenomen z. h. st. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verhuring van het Vildersbosch aan het circuB „Charles". De stemmen staken wegens mogelgkon speeldag op Zondag of Chr. feestdagen. Het voorstel wordt dus aangehouden tot de volgende vergadering. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende de afbraak van een der schuren op het zoogenaamde Vildersbosch en weder opbouwen ten dienste van den Gemeente-reini gingsdienst. Een der grootste schuren in het voorma lig artillerie-park tegenover de Infwterieka- zernes zul niet worden afgebroken, doch in gericht voor bewaarplaats voor het sortee- ren en bewaren van biik.ifval en dergelijke, afkomstig van den Gemeente-reinigingsdienst. Op „Ma Retraite" kan daardoor tevens een kleine ziekeDStal voor paarden worden ingericht met materialen van een der schuren, welke, bij wgze van werkverschaffing, reeds is afgebroken en verplaatst. De totale kosten van verplaatsing en we der opbouwen der schuur met het bouwen var. den ziekeustal worden geraamd op f970, terwijl nieuwbouw werd begroot op f2500. Aangenomen z, d. of b. st. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende de Vrijwillige brandweer. De meerderheid van het college van Bur gemeester en Wethouders wenschte zich te onthojden van een advies nopens de vraag aan wie der twee vereenigingen het subsidie van f200 verleend en het materieel ten ge- bruike gegeven zal wordende minderheid, d. i. de Burgemeester, meende, dat het Ge meentebelang vordert, den band aan te knoo- pen mot do vereeniging aan wier hoofd de heer G. van Dorssen staat en bg welke 24 leden der voormalige A. V. B. zijn toege treden. Op voorstel van den heer Plomp wordt de beslissing aangcho ideu en worden B. en W. ui tgenoodigd ter kennis te brengen van de voorloopige Besturen der beide vereeni gingen, ontstaan uit de A. V. 13., dat den Raad, waardeerend de diensten door de A. V. B. gepresteerd, het aangenaam zal zga wsnueer, met ter zijde stellen van alle per soonlijke inzichten en grieven, met het oog op het doei der vereeniging en ter bevor dering van de eensgezindheid tusschen in gezetenen, die voorloopige Besturen alsnog pogingen in het werk stellen om de veree nigingen te doen ineen smelten tot éen ge heel, en hiervan verslag te doen aan B. en VV. 10 Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het in gebruik geven van een lokaal in het voormalig Schutterijraagazijn aan de Vereeniging tot bestrijding van do tuberculose te Amersfoort. Hot voorstel strekt om het lokaal koste loos af te staan tot berging van verplegings- artikelen, evenals dit geschiedde voor „Het Groene Kruis". Aangenomen z. d. of h. st. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot hot vaststellen van de huurwa» r le van eenige ambtswoningen, in verband met den pensioensgrondslag. De huurwnurde der woniag van den 4e Gemeente-opzichter werd z. d. of h. st. vastge steld op f 180divan den boscbbaas op Birk hoven op f 100. Als voren. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van hot verslag in zake kindervoeding en klecding. De Commissie voor kindervoeding hoelt over 1908 een Gemoonte-subsidie van f450 ontvangen en daarvan rekening en verant woording gedaan. Zij verstrekte op 72 dagen spgs aan 8982 kinderenvoor klompon werd uitgegeven f170 en voor kleedingstukken f 317.74. Haar totale uitgaven bedroegen f 1155.405. Vastgesteld z. d. of h. st. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot goodkeuring van de rekening on ver antwoording van de Kamer van Koopbandel en Fabrieken over het jaar 1908 Wordi z.d. of h.st. vastgesteld op f200 in onvang8t en uitgaaf, met een batig slot van f 21.50. Als voren. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de Begrooting, dienst 1908 (Buitengewone uitgaven en ontvangsten). Als voren. 21. Voorstel van Burgemeester en Wothou- ders tot wijziging van de Begrooting dienst 1908 (Buitengewone uitgaven en ontvungsten). Als voreu. 22. Benoeming van een Gemeento-architcct. Na een geheime zitting van 3.02 tot 3.55 wordt benoemd de beerwC. G. Beltman, civiel-ingenieur, Ingenieur in algemeenen dienst bij de Gemeente-werken te Arnhem, met 14 stemmen, tegen 4 op de beide andere aanbevoiunen. Aan bet eind der zitting deelde de heer Gerritsen mede, dat in de Gemeeote een ernstig verhaal de ronde doel, volgens het welk een paar maanden geleden twee Pro- testantsche kinderen eener weduwe, welke voor rekening der Gemeente werden ver pleegd in het St. Elisabeths-gasthuis, Katho liek zouden zijn geworden. Is dit waar dan dienen maatregelen genomen; is het onwaar dan moet het weersproken worden.* Spr. verzocht aan B. en W. een onder zoek in te stellen. De Voorzitter kon natuurlijk geen inlichtingen geven, doch zeide onderzoek toe, Den heeren Kroes eu Hamers kwam deze raededeeling, van welke zij tot dit oogenblik niets hoorden, verdacht voo" Beiden meenden, dat men zoo maar ni< t iu twee ol drie dagen van Protestant, Katho liek wordt en beiden waren het volkomen eens met den heer Gerritsen, dat een onder zoek moet ingesteld. De heer Ruys verzocht B. en W. met de commissie voor Birkhoven bepalingen te maken, waardoor daar nimmer op Zon- of algemeen erkende Christelijke feestdagen een wedren worde gehouden. De Voorzitter zegde overweging toe in de eerstvolgende vergadering van 13. en W. en bespreking met de commissie voor het sportterrein, waarna hij inlichtingen zal geven. De heer Van Duinen heeft gehoord, dat in den nieuwen weg naar Birkhoven geen gas- on waterleiding is aangebracht. Spr. wilde niet vooruitloopen op do plan nen, doch gaf in overweging, latere hoogere kosten te voorkomen. De Voorzitter antwoordde, dat B.en VV. gaarne een onderzuok zullen instellen en meende, dut vooral gasleiding in dien weg van veel belung zal wezen. Hierop werd de vergadering gesloten. De discussiën in het volgend nummer. *De geneesheer-directeur van het Zieken huis, dr. J. VV. Jorissen, deelt ons mede, dat de moeder, die gehuwd is geweest met een Protestant, doch zelf Katholiek is, maar haar godsdienstplichten niet meer waarnam, den weusch te kennen had gegeven, dut de kinderen Katholiek zouden worden. Toen dit deo Directeur een paar dagen later ter oore kwam, heeft hij onmiddellijk de kinderen uit het Ziekenhuis ontslagen, onder opmerking, dat hij die stichting niet de plaats daarvoor achtten. Stoomvaar tbei'icht en. Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co* Soesterweg 14, Amersfoort. Maatschappij »Nederland". s.s. Grotius arriveerde 21 Februati te Southampton. s.s. Koning Willem II vertrok 20 Februari van Colombo. RECLAMES. Van 1 tot 5 regels f 1.25, elke regel meer 25 cent. INSCHRIJVING van LEERLINGEN voor het met 1° Maart aanvangende tweede half jaar van den cursus, op MAANDAG 1 MA ABT 1909, 's middags van 12 tot 1 uur, in bet Schoolgebouw. UITVOERING door eenige Leerlingen der School op DONDERDAGAVOND i. io AMIC1TIA te half acht aar, waartoe ouders on voogden genoodigd worden en Leden der Maatschappij toegang hebbon. De eerste trekking geschiedt Haandag 22 Maart 1909. De Collecteur te Amersfoort, A. C. R. O. LEINWEBER. Breedestraat 22. met toebobooren. Te bevragen aan bot Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht Familie-hotel „DE VALK" Wageningsche berg vraagt, om terstond in dienst te treden, een bekend met kamerwerkzaamhedeD, een ter assistentie in de huishouding, eeuigszina bekend met koken, en een Zich aan te melden bij den beer F. J. PRIJIIN, hotel »De V*lk,T te Wageningen, of bij den heer A. PRUIJN, Arnhemscheweg 91 te Amersfoort. ■■«BI lilt Inlichtingen omtrent den verkoop worden verstrekt door den heer H. BOERWINKEL Utreehtsche straat, Agent voor Amersfoort PUNCH, R HUM, COGNAC. Bgzonder krachtig en roordeellg voor GBOC. Directe import. ingang Lieve Vrouwe-kerkhof, SCHOUWBURG UTRECHT. Nederlandse!» Toonecl ver bond, afdeeling Utrecht. Donderdag 25 Februari, HET KATTEBELLETJE. Blijspel in 3 bedrijven, naar het Fransch van VICTORIES SARDOU, door dr. JAN tju» BRINK. Op to voeren door leerlingen der Too- neelachool van het Nederlandsch Tooneelver bond. Aanvang ACHT uur. Oudheid liuiidlff Museum It d a ic e I IJ k s le bezlchllffen »««r n lel-led en it IO cenl- Koateloo8 dos Dl us dags van 10 tot 12 en van D/j tot 3 uur

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 3