Mode-Magazijn f i;in;ivnia:iai Kanten Kantstoffen Entredenx Broderieön - Plooitjes-tulle Ruches. - - - BLOOKERS CACAO, Amersfoortsche Bank II DAALDERS De NIEUWE sortee ring voor het aanstaande seizoen is in ruime keuze gearriveerd. PRIJS en KWALITEIT blijven steeds dezelfde. Telefoon 103, AMERSFOORT. BOSCH Co., Amterdam Feuilleton MANNI. van Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan Blooker's Cacaofabriek te Amsterdam. Kouinkl. goedgek. 1/10 3 o/0 TIJDUEEbTIiOT f3,— Klassikaal f0,60, 1/20 3 TIJDGEE8TLOT f 1,50 Klassikaal 10,30, 3 TIJDGEE8TPOLI8 flO,— Betaalbaar met f 1,per maand. De Polissou geven 3 loterijen precies de zelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zyu veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor Zuidblaak 32 en te Amers foort by 3. G. Prins, Lavendelstraat 4, en hg G. Boekenoogen, Lungestraat 4. Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f 0.15 voor porto- en zegelkosten. CRED I ETVEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij steit zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid ofin-blauco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a deposito en rekening-courant. KORTEGRACHT 20, Amersfoort, (naast het Postkantoor) Telefoon 86. VICTORIA11 cent BITTERWATER18/2 cetnt APOLLINARIS 12 VICHYWATER25 EMSERWATER. 15 FACHINGER12 enz., alles per heele flesch of kruik. Verkrijgbaar bijApotheker W. A. van den BOVKillH A,UP. Amersfoort. Heinrich Naumann, student in de rechten, kwam met een ongelooflijk mormel van een hond in de Bookhalle. Zelfg de meest welwillende beoordeelaar had geen Bpoor van ras in het beest kunnen ontdekken. Naumann werd van alle kanten in 't ootje genomen. Hy liet dat kalm gebeuren en zei met stoïcijnsche onverschilligheid „Houdt je mond. Op den kern komt 't aan niet op het uiterlijk. Ik ben overtuigd, dat mijn Tyras nog superieure hoedanigheden zal ont wikkelen. Wij h'.aden thuis óok zoo'n rasloos exemplaar, dat eenig in zijn soort was. Wil ik jelui die geschiedenis eens vertellen?" Verscheidene korpabroeders knepen er tus- schtn uit. De anderen bleven bij hun biertje en lieten zich het houdenverhaal vertellen. Naumann begon: „Onze Mannihad van het tijdelijke afscheid genomen. Wij, kinderen, Waren ontroostbaar; pa was zichtbaar bedroefdmainu buiten zichzelf WantManni was in zijn rnsechtheid altijd een voorwerp van afgunst geweest voor alle kennis sen. Nooit, beweerde men, zou men een dupli caat van hem vinden. Hij moest een waardige begrafenis hebben. Wij kinderen hebben hem in een kistje gelegd en hem begraven achter in den tuin, waar hij altijd zoo graag met zijn langen snuit naar muisjes zocht. De oude Mina maakte de diepzinnige opmer king, dat Manni er uitzag als een volgestopte bloedworst waaraan wat bengelde. Dat bengelen gold zijn kleine, sterk gebogen beentjes, de trots van Manni's bestaan, hoezeer ze hem wel in wat in den weg zaten bij het hollen. Maar hij wist, dat hij door die beentjes de verrukking der "ken ners wegdroeg. Geen tax kon met hem vergele ken worden. Acht dagen waren sinds die treurige gebeur tenis verstreken en Manni werd overal gemist. Wij misten hem bij onze spelen, papa bij zijn middagslaapje, mama bij haar visites. En steeds levendiger werd de wensch naar een anderen, nieuwen Manni. Eens op 'n dag kwam papa erg opgewekt van het college thuis en bracht, onder zijn overjas verborgen een hond mee, die als „entrée de chambre" onzen Frits, die hem wilde aannemen, in zijn duim beet. Papa zei erg tevreden„Dat is 'n brave hond, die verdedigt zich." Wij kinderen vlogen met een waar Indianen- gehuil de kamer uit en riepen mama. Deze kwam en monsterde door haar lorgnet den vier- beenigen nieuweling. Daarop zeide zij op geringschattenden toon: „Dat mormel zou onzen Manni moeten ver vangen? Dat moet een tax heeteü met zijn korten staart en zulke beenen I" „Hij heeft toch o-beenen", waagde Lientje op te merken. „Ja juist, slechts o-beenen. Een goede tax heeft van boven o- en van onder x-beeneo." Wij maakten nog Bchuchter de opmerking, dat wij den hond wel mooi vonden, in de hoop hem te kunnen behouden; maar met weinig succes. Mama wist er papa volkomen van te overtuigen, dat het een pover bewijs van zijn smaak voor een goeden hond zou zijn, als hij zoo'n straatmormel behield. Papa gaf mama ge lijk en beloofde, den hond terug te zullen geven. Dat stond ons, kinderen, geheel niet aan. Wij vonden het kleine, beweeglijke mormel aller liefst, en zelfs Frits ,dien hij gebeten had, stemde dit toe. Waarschijnlijk was hij een veel betere speelkameraad dan de oude Manni, die te nau wer nood meer loopen kon. Maar al dat mop peren en dreinen hielp geen zier. Mama's schoonheidszin en haar heulen met alles wat „echt" was, behaalden de overwinning. Toen hielp de nieuwe Manni zicQzelf, Hy drentelde altyd maar papa achterna en toen Snelpersdruk, Firma A. H deze des middags zijn dutje ging doen op de chaise longue in zijn studeerkamer, sprong hij onmiddellijk op den divan, rolde zich op tot een kogel aan papa's voeten en snorkte weldra met dezen om het hardst. Wij hadden zachtjes de deur geopend ea lachten ons halfdood om die vertooning. Daar kwam de dienstmeid met een boodschap en vroeg Frits, papa te wekken, want hij moest dadelijk bij een zieke komen. Zij noemde den naam en het adres; maar wij bedankten er voor. Papa's goede luim, als hij in zijn middagslaapje gestoord werd, was geen duit waard. Mina, die daarom juist ons met die taak had willen belasten, moest, omdat er zoo'n haast bij was, zeil' papa maar wakker maken. Een herhaald roepen hielp nietpapa snorkte rustig voort. Maar de hond was wakker gewor den en had zich knorrend opgericht. Toen Mina papa's arm greep om hem wakker te schudden, sprong de hond woedend op haar los. Door het lawaai ontwaakte papa. „Wat is er dan?" Mina kon van schrik geen woord uitbrengen, want de woedende hond rukto nog steeds aan haar kleeren. Tot Mina's groote ergernis had papa geen klap of zelfs niet een boos woord over voor den hond, maar liefkoosde hij hem, zeggende „Hij is waakzaam; hij is aanhankelijk I" Lientje zei, met haar aaiigeboren vrouwelijke slimheid, tot ons „Let eens op, wij houden den nieuwen Manni. Toen hij Frits in den vinger beet, zei papa Hij is braaf, hij verdedigt zich. En nu zegt papa: hij is waakzaam; hij in aanhankelijk." En Lientje zou gelyk krijgen. Maar niet de reeds genoemde eigenschappen verzekerden ons het bezit van de.i hond, wèleen zeer bijzondere karaktertrek bracht papa er toe, het raslooze mormel, zooalB mama hem noemde, te behouden en als opvolger van den overledene tot Manni te verheffen. De nieuwe Manni was namelijk ook spaarzaam. Hier viel een homerisch gelach Na tmann in de rede; doch deze liet zich niet van zijn stuk an CLLEFF, Anierslooit. brengen en ging voort „Lacht niet en luistert tot het einde toe. Hoe ongelooflijk 't ook moge klinken, hij was inder daad Bpaarzaam. Immers toen op den zelfden avond mama met haar huishoudboek bij papa kwam om geld te vragen, ontspon zich tusschen mijn ouders een klein dispuut, dat Manni, die trouw aan vaders zijde bleef, al gauw met zijn gebrom begeleidde. Hoe levendiger mama sprak, hoe overtuigender zij papa onder 't oog trachtte te brengen, dat zij geld noodig had, des te krachtiger werd dat gebrom. En toen mama ten slotte haar hand overredend op den arm van papa wilde leggen, stortte zich Manni met een luid blaften op mama, die blij was, dat zij niet gebeten werd. Het duurde een tijdje eer papa liet beest tot rust gebracht had en het zicli weer aan zijn voeten ineen had gerold. Het was een ongelooflijk komisch tooneeltje geweest en papa brak dan ook in een vroolijk lachen uit. „De hond is spaarzaam en wil mij helpen spa ren. Dat zal je toch met me eens zijn. Hij heeft zulke goede eigenschappen, dat ik hem houd." Mama zag het in en laehte hartelijk mee. Van dien dag was de hond in ons huis een nummer, dat aan de vrienden, en bekenden werd voorgesteld onder den naam: „Manni, de spaar zame." Het gelach in de Boekbalie herhaalde zich, vermengd met bravo's. Toen de kalmte te ruggekeerd was, meende een der oudere studiosi lakoniek „Nu, dan hoop ik, Naumann, dat jou Tyras de zelfde eigenschap zal ontwikkelen en als hij je werkelijk het sparen heeft geleerd, mag je ons op de rij af wat leenen."

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4