niet gestaakt. Het voorstel ren B. en W. wordt nu aange nomen met op éen na elgemeene «temmen (te gen: de heer Van Duinen). Pont 27 (Ziekenhui*). l>e heer Gerritsen: In de vergadering van 31 October 1905 werd mij door dokter Jorissen verweten, dat ik een eigenaardige opvatting bad van een neutrale Ziokeninrichting. Mo dunkt, dat ik toen goed heb gezien; er wordt tbane antwoord in dcao «aak gegeven. Den 9 Maart deed do beer Joneaen my een paar vragen, die ik onbeantwoord moe»t laten kom ik er op terug. Voor my was de eenige vraag «ün er in hot Ziekenhuis kin deren van geloof veranderd dan welrijn in die inrichting voorbereidende maatregelen daartoo genomen 7 En nu over de resultaten van het onderzoek, door B. en W. ingesteld. Daarby wordt geconstateerd, dat er groot verschil is in do bewering van de moeder der kinderen en den godsdienstonderwijzer den heer Teeling oeners^ds, en de Moeder-overste ander zijds. De heer Teeling en moeder Kraan verklaren, dat ty op vertoek van de Moeder-overste in het Ziekenhuis is gekomen, en de Moeder-overste togt, dat de vrouw haar heeft opgeiocht. Indien men het geheele relaas daarover leest, dan ge loof ik, dat wij het er allen over eens zyn, dat vrouw Kraan en de heer Tceling de waarheid hebben medegedeeld. Maar laten wesolfs aannemen, datde Moeder overste geljjk heeft, dan nog hadden die voor bereidende maatregelen in het Ziekenhuis niet mogen geschieden. Als overheid hebben we toe te zien, dat nie- in het Ziekonbuis lastig wordt gevallen om ryn geloof of dat er pogingen in het werk wcr ion See te ld tot het overgaan naar een anderen gods- ienst. Ik wil B. en W. dank zeggen voor de moeite, dis zij in deze zaak hebben genomen, en >tol voor aan den Directeur van het Ziekenhuis ken nis te geven, dat de Itazd vertrouwt, dat er maatregelen worden getroffen, opdat in de toe komst dergelijke zaken niet meer kunnen voor komen. En nu aldus hot bewijs is geleverd vau het Jarechtvaardigde vso mijn vraag, wensch ik op e eerste plauts te constateeren, dal ik het ver keerd vond van den heer Jorissen, dat hij my die vraag sleldo en zich niet ontziet om in zyu kwaliteit van directeur-geneesheer hier nan de discussie deel te nemen. Door zijn optreden heeft hy dus duidelyk gemaakt, dat de betrek kingen van directeur van bet Ziekenhuis en van Gemeente-geneesheer onvereenigbaar zyu met het lidmaatschap vau den Raad. (Beweging.) Iv het juist, wat ik gehoord heb, dat de Bur gemeester hom, by het aanvaarden van zijn be trekking als directeur, gevraagd heeft, dat bij nu zeker zijn lidmaatschap van den Raad zou neerleggen In nun Memorie van toelichting op de Be- grooting voor 1908 voor de heeren, die haar by zich hebben, deel ik mede, dat het slaat op pagina 30 zegge» B. en \V. het volgende bij art. 5 volgnummer 162, handelend over „ver pleging, enz." „Bij Raadsbesluit van 27 Maart 1906, no. 121, werd besloten de verpleging van hen die op kosten van de stad verpleegd behooren te wor den, op te dragen aan het St. Elisabeths gast- of ziekenhuis. De kouten zijn f 1.50 per dug vu per htofd, waaronder begrepen is hel verstrok ken van de benoodigde medieünen en verband middelen. De ko9ten voor kinderen beneden den leeftijd van 7 jaar zyn door het Bestuur vermin derd en op fl per dug en per kind gesteld. „Bü de Begrooting voor 1907 werd vermoed, dat net nieuwe ziekenhuis 1 Juni 1907 zou worden geopend gerekend werd toon op 1000 verjdeegdagen van 1 Juni 1907 tot 1 Januari „Het ziekenhuis ia sinds 11 April geopend, het aantal verplcegdagen van 11 April tot 15 Augustus bedroeg reeds 2140. Hoewel de termijn vanal de opening lol 15 Augustus betrekkelyk kort is, raccoon wy toch du reeds te kunnen verklaren, dat dit cyfer ongedacht hoog is. Het aantal verpleegdagcn in het St. Elisabeths-gast huis en het Aldegonde-gasthuis te samen bedroeg in de jaren 1899 5006 1900 50761901:3591 1903 4891 19043967 (over de jaren 1902 en 1905 niet nauwkeurig op te geven wegens on volledige gegevens, inderiyd ontvangen van bel Aldegonde-gasthuis). Vergelijking van de cyfers met het aantal, dat over ongeveer 3 maanden in 1907 nu reeds bereikt is, toont eeu waarlijk abnormale plotselinge stijging aan, temeer om dat onder de opgegeven cijfers over vroegere jaren ook de verpleegdagcn van niet-ingezetenen zijn begrepen. „Nog meer dan bet booge aantal verpleegde, gen, beeft ons da verdseling van dit aantal lus- schen de Gcmsente-geneeuheeren en heel- en verloskundigen gelrollen. De verpleegdagen van geopereerde patiënten uitgezonderd, biykt het, dal éen Gemeente-geneesheer geen verpleegdagen veroorzaakte met verhelling van stem éen Gemeente-geneesheer 873, éen heel- en ver loskundige 72 «n éen heel-en verloskundige 326. D« verdeeling van de wijken van de doctoren onderling kan bier van met alleen de oorzaak zyu, aangezien het afgegoven aantal „dokters briefjes", verdeeld naar de wyken, een geheel andere verhouding aangeeft dan het aantal ver pleegdagen, verdeeld naar de wijken. „Wij betreuren, roet het oog op het boven staande verplicht te sijn, een met lager bedrag dan f8000 te moeten uittrekkan". Spr. vervolgtD« resultaten over 1908 zyn dan ook, dat er aoor de Gemeente ruim f 8000 meer is uitgegeven dan twee jaar te voren. De oorsaak is, dal Ue directeur van bot ge sticht, de Geinevute-geneesheer Jorissen, lid van d«u Raad, zorgt voor d« bevolking van het Zie kenhuis. is dal alles toevallig? Gaarne laat ik de beantwoording van die vraag over aan myn medeleden. Is het toeval geweest, dat de Iweo kinderen van vrouw Kraan, toen de directeur hen ineen» verwijderde, als genozon genoemde inrichting verlieten? Of waren zy er nog langer gebleven, indien hij niet van hun overgang gehoord bad Er zijn tal van voorbeelden, waaruit duide lijk kan worden aangetoond, dat bet directeurs- schap en hot Gemeen te-geneeshoerschap oDver ocnigbaar zijn met bot Raadslidmnatsch.-in. Wie denkt niet aan de onverkwikkelijke zit ting met gesloten deuren, waarinde arts Jorissen oen zijner patiënten verdedigde, met allerlei grove belsedigingen aan het adres van autoriteiten, die zich daar niet konden verdedigen? (Bewe ging.) Jammer, dat hy zijn bedreiging om do zaak in openbare zitting te zullen behandelen, niet beeft gehandhaafd. De lieer Jorissen: M. do V., zoudt U den heer Gerritsen nu nög niet het woord ontnemen. Het gaat toch niet aan Do heer Plomp: Hy is al lang buiton de orde. De Voorzitter: Ik moet den heer Ger ritsen zeggen, dat ik werkelijk niet kan toelaten, dot hier mededeelingen worden gedaan uit een vergadoring met gesloten deuren. De hoor Gerritsen De geheimhouding is niet opgelegd. (Beweging). Deneer Gerritsen vervolgt: Ik wil toe geven, buiton de orde te zijn doch ik heb de geheime notulen er op nagezien en mij vergewist, aat geheimhouding van hetgeen ik daaruit wilde gebruiken, niet beslist noodig was. De Voorzitter: Ik moet den heer Ger ritsen verzoeken, te blijven by het punt in quaoztie. Do heer Gerritsen: Dan zal ik straks, by de rondvraag deze zaak verder bespreken. Ik hal ul vroeger moeten spreken over het com- biueeron van deze betrekkingen, doch kreeg geen gelegenheid daartoe. Die gelegenheid Oeeft ae heer Jorissen mij thans gegeven door het stellen zijner vragen m de vorige vergade ring. De heer Van Kalken: Ik wensch eenige inlich tingen te vragen over de volgende punten. Ben ik goed ingelicht <lau is in de vergadering van B. en w. aau de Moeder-overste gevraagd of sy vrouw Kraan heeft doen ontbieden. De Moeder-overste heeft dit teu stelligste ontkent. Ik vraag nu 1. Waarom is dots pertinente ontkenning niet vermeld in het proces-verbaal, dat ons in druk is toegezonden f 2. Waarom is goen voorlesing gedaan van bet proces-verbaal, noch asn de Moeder-overste, noch I aan vrouw Kraan? 8. Wanneer is ingekomen het schryven van den godadicnstonderwjjser Toeliug, dat niet is gedag tekend 4. Waarom hebben B. en W. niet gehoord bet Bestuur van hel Ziekenhuis en den verantwoorde lijken persoon in het siekeuhuis, den geoeeaueer- dirt cteur De VoorsitterVrouw Kraan is ontboden in de vergadering van B. en W. Er is geon voorlesing gedaan van de processen- verbaal omdat dit nooit gebeurt. Het schrijven van den heer Teeling is ingekomen 24 Maart 1909. Het Bestuur is niet gehoord omdat B. en W. meenden voldoende te zyu ingelicht door de Moeder overste en xil betwijfelden of het Bestuur wel be kend was met de iujsie feiten. De heer Van Kalken: Ik heb mjj persoonlijk gëi'itereesoerd voor deze zaak en haar onderzocht. Indien de neer Gerritsen niet too opeens in de openbare vergadering met zijn vragen «vnre geko men ou toch net lüne van de zaak hsd willen weien dau had ik hem betrouwbare, noogst respect ibele maonon kunnen noemen, die hem souden n. bbeu gezegd, dat het besluit der vrouw om weer R. K. ie worden al geheel vaststond lang vóór de kinderen in het ziekenhuis werden opgenomen. De vrouw was in naar kinderjaren R. K. en bij haar trouwen de liefde <s blind keerde zy haar rokje om. In het ziekenhuis ontmoet sy weer de Zusters eu ziet te weer hun offervaardigheid en buu boetvaardig leven; het vonkje in haar wurdt weer wakker eu zy denkt weer om hoar R. K. familie. Nu se de vreugde eu de blijdschap der Zus ters ziet, welke de wereld niet keut, isnetaaoneem- lyk, dat sy ook gewetenswroeging kreeg. Maar de bedoeling van den heer Gerritsen was niet, bet siekonhuis of bet R. K. geloof af te bre ken or wm een geheel andere reden voor zyn vragen en deze ia zonneklaar gebleken toen ny zooeven geheel buiten de orde wasdie reden was «en persoon te troffen. Ik wil dit nog zeggendo kinderen z\jn op dit oogenblik nog niet Katholiek, De heer J o 11 s e n Den 23 februari verzocht de beer Gerritsen aan B. en W. «eu onderzoek in te ttellen naar de bewering van het Koomsoti- worden van twee kinderen, die voor rekening der Gemeente in het R. K. ziekenhuis werden verpleegd. De heer Gerritsen voegdo aan ijjn v/aag toe: is dit waar, dan dieuen maatregelen genomen om herha ling te voorkomenia het uiet waar, dau moet bet v. ruoal worden weersproken, want dan zou, door betgeen wordt verteld, een blaam worden geworpen op het gesticht. Wjj hebben nu bet rapport van B. en W. en na aandachtige lezing van die stukken kom ik tbans met een vraag, die ik gaarne wilde beantwoord zirnhoe zit dit nu toch met dio kinderenzyn ze thans Roomtcb, of niet? M. de V. ia het U bekend of die kinderen Roomtch z(jn; want daarom draait toch de heele vraag van den heer Gerritsen. Ik sal self maar antwoord geven op die vraag. Nog geen drie dagen geleden heb ik daarnaar gevraagd aan hst zekerste adres en ik kan hier nu verklaren, dat op dit oogeublik zelfs de kinderen nog niet R.K. z|d. De kiodcren zyu dus niet R.K. geworden in bet ziekenhuis. Maar wat beeft nu toch het ziekenhuis temaken met deze quaeitie? Die vraag moot zich ook hebben opgedrongen aan B. en W., want indien het zie- kenhuia te maken had met deze quaeelie dan zouden B. en W. zeer zeker uiet verzuimd hebben, het Bestuur te hooren en den geneesheer-directeur, die toch de veranlwoordeljjke persoon is. Dit nu hebben B en W. niet gedaan en dit is een duidelyk bewys, dat sy van oordeel zyu, dat de quaeetie hot zieken huis niet raakt. Maar gaat het dan den heer Gerritsen of den Raad aau of een ingezetene, die niet in het zieken huis w..rdt verpleegd, wil verandoron v«n religie en op welke wyze die ingezeten» is gekomen tot dien stap? Dit ia een vraag die ieder verstandig mensch direct zal beantwoorden metdit gaat noch den heer Gerritsen, nooh den Raad aansoo'n mensoh moet vr(j blijven. Het is de meest brutale aantasting der gewetens vrijheid d-ior iemand die zich liberaal noemt deze vrouw lastig te vallen over haar vermeenden onime- k*Het staat thana vaet, dat in hot Ziekenhuis geen kindereu van «en andoren godsdienst R.K. zyn ge worden. En dat kan ook niet; in h«t Ziekenhuis wordt ieders overtuiging geëerbiedigd. Dit hlykt ook duidelijk uit liet volgende: toen de moeder der kinderen aan de Moeder-overste verzocht de kinde ren naar do kapel te senden, moest zy dit doen, warn hot noofd der verpleging h. eft niet het recht, dergelijk verzoek te weigeren. Maar óok moest zy den geneesheer-directeur keunis geven van dit ver zoek, en dit is onmiddellijk geschied. Ik vind het een impertinentie van den heer Ger ritsen, een eerbiedwaardige vrouw als de Moeder overste aan te wrijven eeu leugen. Do heer Kroes: Ik onderschrijf dit volkomen. De heer Jorisse n: M«o moet de heer Gerrit sen zyn om zoo iels te durven zeggen. Weinu, het verzoek dor moeder werd direct door de Moedor-overste overgebracht aau den geneesheer direclear, die daarop mededeelde, da', demoederde kinderen thuis moest halen, wunt dal eeu zieken huis niet de plants is voor geloofsveranderingen en dat als zij de kinderen R.K. wildo doen worden, sjj d iarvoor maar thuis morst zorgen. En 86 uur nadat het verzoek aan den direoteur was overgebracht, zijn de kinderen ontslagen. D-t wa» wel jammer voor hen, want zü waren nog uiet geheel hersteld maar ook het ziekenhuis heoft zyn rechten en zyu plichteu en de directeur meen le. dat in dit geval bet niet wenschelyk was, de kinderen langer te houden. De geneesheer-directeur heeft er ook voor te zorgen, dat er zelfs geen redenen zyn om taft zie kenhuis bloot te stollen aau kleispraatjes \an keu kenprinsessen eu dergelijke autoriteiten. Er zyn soms Raadsleden, die niet kieskeurig zyu in hun middelen en ook de vuilste niet verachten als 'l in hun kraam te pas komt, een verdienstelijke instel ling te bekladden. De heer Gerritsen: Ik verzoek den heer Jo rissen De heer Jorissen: Ik noemde geen namen; maar past de schoen don heer Gerritsen en wil de beer Gerritsen dien aantrekken, dan is my dat wel. Ik herhaal, dat in bet ziekenhuis niets is gebeurd dat onbehoorlijk ia en al wat meer in het rapport staat heeft nieis te maken met het ziekenhuis zelf. Ik ben dan ook overtuigd, dat als de heer Ger- ritien nog eenig gevoel van eerlijkheid bezit, by straks niet zil verzuimen, te doeu wat hijzelf 23 Februari seide, dat moest gebeurenhet onware verhaal legenvprekeo. Wat de heer Gerritsen heelt te berde gebracht blijkt geheel onwaar en na de uiteenzetting der feiten is het thans de plicht van den heer Gerritsen, het verhaal tegen te spreken en ik twijfel niet, dat bij zich op eervolle wijze zal kwijlen vau dien plicht, namelijk het wegnemen van een onverdiende blaam, op een verdienste lijke instelling gelegd. Maar wat ook de heer Gerritsen zal doen oi niet zal doen, indirect bereikt hij steeds dit doel, want op duidelijke wijze blijkt, dat het zieken huis in deze zaak geheel staat op zuiver terrein en volkomen vrij uitgaat. Voor dit resultaat moet men den heer Gerritsen zeer dankbaar zijn, want hy heeft met zyn vragen een zeer verdienstelijk werk gedaau. Slechts een paar opmerkingen, in het belaug van den heer Gerritsen zelve. Als er nu weer eens „ernstige verhalen" de ronde doen, dan geloof ik, dat de heer Gerritsen goed zal doen, wanneer hij handelt ala ernstig en verstandig man en wel als bij dan eens onderzoekt aau de bronnen wat er van waar ia en niet maar weer dadelijk met onnoodige beweging een onderzoek vrnugt. Wunt och 1 dan gaat de glorie er zoo gauw af. Zoo'n „ernstig verhaal" van de keukenmeid van meneer die of de buurman van vrouw deze, met een beetje fantaisie van een derde er by, blijkt al gauw verre van ernstig. En waar zou het heen moeten als dan telkens B. en W. een onderzoek moesten instellen naar dergelijke kof. fieprauiies? Ik stel me zoo voor, dat onze ge achte Voorzitter, hoe hoogst welwillend h(j ook zy, er al gauw genoeg van zou krijgen eu mis schien op een goeden dag de verzuchting zou stakenik wilde wel, dat al die ernstige verha- lers nu maar naar de maan kuierden. En dun zou ik den heer Gerritsen nog wel dezen raad willen geven leen U niet meer zoo gauw er toe, de spreekbuis te zijn van andereu U loopt dan zoo groot gevaar, dat, als 't er op aankomt, U met permissie in uw hem me- tje blijft staan en belachelijk wordt. Het zou mij toch spyten, indien den lieer Gerritsen iets zóo onaangenaams overkwam. Dooh dit ter zijde gelaten, geloof ik, dat wij den heer Gerritsen erg dankbaar mogen zyn en hem mogen gelukweuschen met zyn schit terend succes. Voor ieder weldenkend mensch is namelijk zonneklaar gebleken, dat in bet zie kenhuis op zeer correcte wyze is gehandeld. De heer Gerritsen: lk heb slechts beoogd een zuiver Gemeentebelang en ben niet persoon lijk willen zijn. Ik neem dan ook geen woord terug van hetgeen ik heb gezegd. De verklaringen van vrouw Kraan en den heer Teeling zijn in strijd mot die van de Moe der-overste doch al neemt men aan, dat de Moeder-overste een heel klein beetje schuld heeft, dan nög heeft zy gedaan voorbereidende maatregelen. Dokter Jorissen is 23 Februari al dadelijk begonnen met een onjuistheid, toen hij in de „Amereloortsche Ort." deed opnemen een noot onder het Raudsverslag, waarin by zeide, dat vrouw Kraan R. K. is. De heer Jorissen: Och, denkt U nu wer kelijk, dat ik my nog verder bemoei met uw domheden De heer Gerritsen: Ik neem niets terug. Wij mogen en kunnen niet gedoogen hetgeen de Moeder-overste heeft gedaan. Ik handhaaf mijn voorstel. De Voorzi tter: Wordt het vooretel-Ger ritsen gesteund? Zoo niet. Dan kan het geen punt van overweging uitmaken. Do veigudering wordt hierop gesloten. '1 Is ou wel tijd om te herinneren, dat de Kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente heeft besloten, een dankstond te houden wanneer de blyde gebeurtenis ten Hove zal hebben plaats gehad. Deze samenkomst zal plaats hebben des morgens om 9 uur van den dag, volgende op dien, waarop de blyde tyding is bekend geworden. Komt de tijding op een dag ,'oorafgaande aan een Zondag, dan zal in de gewone beurt van dien Zondag om tien uur de dankzeg ging plaats hebben. In de Remonstrautsctae kerk wordt aan staanden Zondagochtend om half tien weer een godsdienstoefening gehouden voor jon gelieden van 9 tot 14 jaar en om elf uur de gewone dienst voor de Gemeente, beide onder voorgaan van ds. Hooykaas. bij de godsdienstoefening vau den Doops gezinden kring, die om half elf aanvangt, hoopt voor te gaan dr. Joh. Dyserinck, emeritus-predikant te 's-üravenhage. Te beginnen met Zaterdag 1 Mei a.s. worden ..lie dienstregelingen van posteryen en telegrafie, spoor-, tram- en stoomboot maatschappijen opgegeven in Arasterdam- scben tijd. Men onthoude voornl.dat daardoor voort aan de bekende twintig minuten verschil zijn vervallen. Aanstaanden Zaterdag zal het 25 jaar geleden zyn, dat Corneiis Heere, werkman bij de Gemeente-reiniging, bij dien tak van dienst in betrekking kwam. Op dien datum werd tevens de reinigings dienst in eigen beheer genomen door de ■Gemeente, zoodat ook hy zijn zilveren feest zou kunnen herdenken. De akte van bekwaamheid als onderwijzer is alsnog behaald door de jongedames D. V. Henueman, R. A. van den Hoven en B. R. D. Kraanen en den heer tl. W. Kammeyer. De heer C. M. vau Voorst Vader, geboren te Harderwijk, is aan de Rijks-universiteit te l'trecbt bevorderd tot doctor in de Rechts wetenschap, na verdediging van stelÜDgen. Tot den cursus voor algemeene krijgskun dige studiën der Hoogere Krijgsschool is alsnog toegelaten luitenant G. J. C. Zimmer man, van het 5e regiment inlanterie. Kolonel A. vau beters, commandant van liet le regiment veld-artillerie, zal reeds morgen optreden als inspecteur der bereden artillerie. Ter inwijding van het nieuwe sportterrein „Bakhoven", aan den Soesterstraatweg, werd daar gister een in ieder opzicht welgeslaagd concours-hippique gehouden, uitgeschreven door de Militaire sportvereeniging en de Vereeniging tot bevordering van de paar denfokkerij in Nederland. Er wus zelfs zeer veel publiek, veel be langstelling ook van den kant der deelnemers tn twee nummers zelfs 19 a 22 de muziek van het le regiment veld-artillune blies on vermoeid lustige wijsjes. Er was oog al veel wind, docb die bield den regen terug en gaf de zon gelegenheid, de dikwyls zeer smaakvolle voorjaars-toiletteu der daruos nog beter te doen uitkomen. We merkteu o.a. up den generaal-majoor In specteur der cavalarie en een Deensch rit meester en tal van hoofdofficieren, ook van elders. De leden van het Dagelijkse!) Bestuur van Amersloort en vele Raadsleden woon den het sportfeest voor een groot deel by. Het eerste nummer was «le eiodwedstrijd van de National military, levens voorberei ding voor het internationale concours te Brussel, die Maandagochtend te 8 uur aan ving met een afstandsrit over 40 K.M., af te leggen in 3 uur 15 minuten mot verplichte rust van éen kwartier op ongeveer de helft van den weg. De 5 deelnemers vertrokken met een tus- schenpoos van 10 minuten. Het parcours liep van den paddock over Bavoort, Buursteeg, Maarnacheweg, (Jtrecbtscheweg naar Birkboven. Allen legden de 40 K. M. af binnen den daarvoor gestelden tyd en wel luitenant J. Kuel, 3e huzaren, in 2.42: luitenant J. A. van Gellicum, 3e huzaren, in 2.52 luitenant F. A. Ever wijn Langt, 3o huzaren, in 2.59; luitenant W. A. van den Wall Bake, 4e huzaren, in 3.10 en luitenant M. B'-evet, 2e huzaren, in 3 uur 16 minuten. Maandagmiddag half twee werd op het sporterrein Birkboven Dog een steeple-par- cours gereden over 4 K. M. met een snel heid van minstens 400 M. in de minuut en al te leggen in uiterlyk 7 minuten 16 seconden. De tyden waren voor: luitenant Everwijn Lange 2.51, luitenant Van Gellicum 6.5, luitenant Brevet 6.0, luitenant Knel 0.40, en luitenant Bake 7.13. Dinsdag werd een terreinrit gehouden, onder leiding van overste W. H. Piepers, commandant van het le regiment huzaren en Voorzitter der Militaire sportvereeniging, die wel zeer den dank heeft verdiend, hem namens alle deelnemers door kapitein Mos na afloop van het geheele sportfeest gebracht. Gisterochtend dressuurproeven gedurende 7 minuten in de manége der Ryschool, welke

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 2