Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente FLEHITE Slijterij JET KAPELHUIS" MAILDIENSTEN FORTMANN HEHENKAMP, Men vrage zichtzending. Feuilleton Gouden ketenen. te AMSTERDAM, Daiuruk 7-i. Coedgek. Oij Koninklijk Bot I. «ol No». 1880, No. 3 dihectkuren E. W. Scott, J. F. L. Blankenbei en Mr. J. van Schkvichavcn. W«ord«inuul O.Z. IlSlna, Vlucht. JAARPREMIE por 000. - orickcrü kapitaal Ouder- overlijdt belalin gedure el Ie: Betaalbaar dlroel na overlijden ol op don teeltijd van; helgehtele 80 jirtn. ts jaren. (IA SO jartn. 06 jaren. 25 lï'«:i 24 65 29(59 19|6S 21 75 25(46 30 19 56 27 26 32 61 23 13 26 46 32 16 35 22 95 31» li,' 3647 2S 04 3.1 42 37 I 40 2712 35 05 4133 35lS4 44 14 59 50 45 32 99 40,20 46(93 46:66 61 53 94 42 Nu groot en kleiu in dezen tijd, Zich met het Vorstlyk huis verblijdt, flet harte doet ontvlammen, Geven wij elkeen den raad Aan ied'ren burger van den Staat 2v. -li njestammen" ijl recht Biscuitsfabriek »DE LINDEBOOM" Amsterdam firma wed. 13. van DOFSBURG. Oudheidkundig museum is dagelijks Ie bezichtigen voor nlel-ledeii a IO cent. 2 Kosteloos des Dinsdags van 10 tot en van H/a tot 8 uur. CREDIETVEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort nr. H. J. M. van den BEKGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel: bet verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid ofin-blauco bet incasseeren van handelspapier; bet ontvangen van gelden a déposito en r ekening-courant. PUNCH, RHUM, COGNAC. Byzondcr krachtig en voordeellg voor GROG. Directe import. ingang Lieve Vrouwe-kerkhof- Dames, bij het koffie zetten, Of nog beter bij de thee, Koopt dan Doesbnrg's „Roulettes" Zeker is U dan tevrèe. Vraagt alleen dan zonder schroom 't Bekende merk „De Lindeboom". I Mijdrecht Biscuitsfabriek »DE LINDEBOOM" I Amsterdam firma wed. B. van DOESBURG. vVTJZE van VERZENDING. Laatstb Busuchtinq MEI. JUNI. 00ST-INDI (Jit Amsterdam met de ss 10.— 'sav. 14, 28 11, 25 der Maatschappij Nederland Uit Rotterdam, met de ss. 10.— 'sav. 4, 18 der Rotterdamtohe Lloyd. Over Genua, met de ss. 12, 20 9, 23 der Maatschappij Neder 1.') 6.30 'am. Over Maneille, met de ss. 4, 18 1, 15, 29 der Rotterdamtohe Lloyd.1) 3.35 'sav. Id. met de Fransche pak 10.— 'sav. 4, 18 ketboot. 7, 21 Over Brindüi, met de En- 10.45 'sm. 4, 18 iche pakketboot.1) 7, 21 Ovor Napelt met de Duit- 3.35 'a av. 5, 19 2. 16, 80 iche pakketboot.1) SURINAME. uit Amsterdam. 10.'sav. 18, 27 10, 24 over Saint Noztire. 10.— 'sav. 7 7 over Southampton. 10.— 'sav. 10, £4 7, 21 CURAQA0. 10.— 'sav. 10, 24 over Amsterdam. 33, 27 over Hamhury 10.— 'sav. 27 27 over New- York 5.35 'sav. DiiiBdag Dinsdag en Vrjjdag en Vrydag tCUNCEN FAIR:VAN HASELEN J.B00M AMERSFOORT eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste NOORD-AMERIKA buslicbiing 5.35 'savoDds; Zon- en Feest dagen 10.'s avonds. Vóorverzending vorigen dag 's avonds 9.40. Suppletoire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 10.— 8avonds. De Firma A. H. van Cleeff vervaardigt spoedig, net en billijk Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bonboekjes Bi isfUoofden C<rouIairea Coupons Chèques Doodsberichten Dissertaties Effecten Enveloppes Facturen Formulieren Beleibilletten Huwelijksbrieven In wikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Obligatiën Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouwbrieven Uitnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of stssBdrskwsrk. Rembrandt was groot en zeer beroemd, Zijn naam wordt steeds met eer Ook Zeppelin en Edison, Hun roem gaat heel de wereld om. Doch alhn zinken in het niet Door deu roem die de „Frou Frou" geniet. Die spant van alle toch de kroon Want <le echte is metDe Lindeboom". Mijdrecht Biscuitsfabriek »DE LINDEBOOM" Amsterdam firma wed. B. van DOESBURG. LAMA1S0N BOUWER 4 Co. Mnarhaizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongati en. Safe-inrichting. I Langestraat 63, over de Kromniestraat. TELEFOON 88. Karpetten, Tapijten en I.oopers. - Linoleum en Vloerzeilen. - Japansche Matten. - Vitrage en tnlle Gordijnen, afgepast en stukgoed. - Kleedjes, Gang en Deurmatten. ««-Bij eiken looper bijpassende Jr I 8.) Men kon zien, dat hier een zwakke vrouw de teugels hield. Plotseling hoorde Gallweg den naam Woldegg uitspreken. Grootma had dit gedaan. Op 't alleronverwachtst wierp zij tusschen het gesprek van moeder en zoon in „Woldegg is er zeker óok weer met zijn mil- lionnaire? Heb jij haar te Berlijn wel ontmoet, Hans Zij waren van plan, dezen winter veel uit te gaan. Zelfs aan het Hof. Gallweg zag hoe Hans vuurrood werd, maar Ook hoe deze aanstonds weer zichzelven mees ter werd en zoo onverschillig mogelijk ant woordde „Zeker, oma. Ik had zelfs de eer, aan de Vorstint e worden voorgesteld". Ook zijn moeder had zijn kleuren opgemerkt en keek hem vragend en onzeker aan en om haar vóór te wezen, vervolgde hij „Zij is heel mooisommigen vinden haar bepaald een schoonheid. En zij ia op en top een lady. Ik zeg het maar ineens omdut de lieve oabbelkousen hier allerlei fraais van haar I hebban rondgestrooid". „Maar 't is en blijft toch een mesalliance, Hans. Zelfs haar Amerikaansche millioenen kunnen dat niet verhelpen". Hij behoefde geen antwoord te geven, want grootma lachte even en zaide „Maar wat zou je dan willen, lieve Hermine. Als het Duitsche millioi nen waren, zou 't er nog mee doorkunnenmaar Engelsche of Ameri kaansche dat is heel wat anders. En boven dien bij de Woldeggs nemen ze 't niet zoo nauw. Zij hebben altijd zekere voorliefde ge had voor iets vreemds. De grootvader ik heb nog dikwijls met hem gedanst, ofschoon hij een stuk ouder wa» dan ik liet zich scheiden van zijn eerste vrouw nadat zij hem een kroonprins bad geschonken, en trouwde met een harer hofdameB, een I'oolsche meteen paar bijzonder mooie oogen. Ik zie haar nog." De beide jonge officieren barstten in lachen uit- Maar grootma gin? ks.im voort "Kareltje, de vader van Peter, deed het om gekeerde en begon met een Fransche ballet- danjeres, een mademoiselle Girand, een beeld van een vrouw, van wie bij zich echter nog bin- nen de drie jaar liet scheiden om met Gerta Lengefold, de moeder van Peter te kunnen trouwen. Zoo zijn de Woldeggs. En wat die me salliance aangaai, beste Hermine, de Woldeggs zijn heusch niet van zoo zuiver bloed." De oude dame sprak heel zacht, maar heel duidelijk, met een merkwaardig booge stem. Haar oogen schoten vuur en om haar mond hoeken vloog telkens een ondeugend trekje. Terwijl zij een broodje verkruimelde voorde velo v gels, die zonder de minste angst tot dicht bij haar voeten kwamen, ging zij voort: „Mesalliance 1 Alsof die er niet altijd zijn ge weest, 't Is maar wat je al dan niet Mesalli ance Doemt. Toen in de 16e eeuw een konings zoon de eer waardig werd gekeurd, een medici tot vrouw te krijgen, prees men hem gelukkig- En wat waren die Medici Kooplui, baokiers. lu de 17e en de 18e eeuw lagen de zonen der eerste familiën van Frankrijk op hun knieën voor de dochters van belastinggaarderseergis ter waren het de dochters van ömo, gister waren het die van Kothschild, en nu zijn het de Ame rikaansche millionnaires of milliardaireemor gen zijn het misschien meisjes uit Siberië of uit Japan. Dat is zoo de loop der dingen". Hans zusier kon een uitroep van verbazing niet bedwingen. Haar grootmoeder keek haar even aan, doch vervolgde spoedig „De beele Europeesche adel is daartoe ge doemd hij moet wel, Bedert hij niet meer voor zichzelven kan zorgen door groot-grondhezit en wat dies meer zij, en ia wel gedwongen zijn toe vlucht nemen tut eenrijk huwelijk. Ju, kinderen geloof me vrij. 'tZal jou lot Ook wezen, Hans; dat zie ik nu al". Hans antwoordde niet, maar zijn zuster zeide „Maar, grootma, u predikt daar een moraal, diè Gelukkig meent U er geen syllabe 't Was de eerste keer, buiten de welkomst woorden, dat Gallweg baar stem hoorde; de zelfde sympathieke Btein als Hans, alleen wat warmer. „Geen ernst, ma petite?" De oude dame sloeg de laatste kruimpjes vuu haar schoot, die de vogels haastig oppikten en lachte weer vroolijk. „Zelfs bittere ernst, kind. Ik heb een heel an deren kijk op de wereld dan zoo'n jong ding als jij, want ik ken ze beter. Jelui jougelui van den tegenwoordigen tijd neemt allen en alleB veel te serieus op. Leef meer vaD den eenen dag in den anderun, meer van het eene uur in het andere en je zult zien, dat je dan veel meer van het leven geniet". Een pijnlijk lachje vloog over het fijne gelaat van het meisje. Grootma kon het onmogelijk hebben gezien, maar voelde toch aanstonds, dat zij haar klemkind had pijn gedaan. Zij pukte daarom Alwine's hand, streelde die en zeide: „Kleine lieveling, die nog zoo mooie luchtkas- teelen bouwt". Maar opeens schitterde het weer in haar oogen en plotseling vroeg zij, recht op deu man af „En hoe denkt U erover, mijnheerVonGall weg Na al hetgeen ik over U heb gehoord natuurlijk het allerbeste en allermooiste moet ik wel aannemeu, dat U mij houdt voor een hoogst lichtzinnige vrouw". „Pardon, mevrouwik heb slechte bewondering voor uw gelukkigen kijk op het leven", antwoord de Galleweg ietwat verlogen. ■Kijk, kijk; een diplomaat en nog wel een uit de oude doos, die altijd een of ander uit- vluchtje bij de hand hadden otu een juist ant woord te ontwijken. En toch waren ze mij, eer" lijk gezegd, liever dan de veelpraters, die uit de Bismarck-3chool zijn voortgekomeu. Maar zóo is U niet van mij af. U kent Woldegg toch ze ker óok wel „Oppervlakkig, mevrouw". „Een heel juist woord men kan hem niet an ders leeren kennen. Maar hoe denkt U over zijn beroemde mésalliance 't „De Vorstin ia zóo beeldschoon, dat ik „Op stuk van zaken töch niet geloof aan een hu velijk uit liefde. O neen, mijnheer Von G 1 - weg. Als U nu weer een diplomatiek antwoord geeft, zit U nu stevig in 't moeras. Ik ken nu de Woldeggs reeds Bedert drie geslachteu. Als zij trouwden uit liefde altijd, wat men zoo on derliefde verstaatdan was hun keus gewoon lijk verkeerd en altijd buitengewoon verkeerd. Maar deze Ainerikaunsohe is een dame, althans volgens Huns en zulke erfdochters stuan in den i reuk van ijskoude meisjes te zyn. Geld, heel veel geld, maukt koud. Dus kan er bij Peter Woldegg van een huwelijk uit liefde geen sprake wezen". Het thema scheen Hans heelemaal niet aan te staan, misschien ook wat pijnlijk te wezen. Met moei'e onderdrukte hij een geeuw en hij deed al zijn best om ergens anders over te pra ten, scoof zijn kameraad het botervlootje nog eens toe en haalde ten slotte zijn cigarettenkoker voor den dag. „Mogen we een trekje doen, oma" vroeg hij doch eer de oude dame had kunneii antwoorden, smeulde zijn papyrus al. Plotseliug wierp hij zijn cigaret neer en sprong hij op. „Tina, daar komt Tina" riep hij. „Wiwi zul len we haar te gemoet gaan? Gallweg zag hoe Malwine dadelijk opstond, maar even op de tafel steunde en de trappen der veranda afging zonder den arm aan te ne men, dien haar broer haar aanbood men kon ook bijna niet zien, dat zij een kunstbeen had alleen wie heel scherp toekeek, zag, dat zij een beetje met het rechterbeen trok. Toen eerst zag Gallwtg bij het hek tusschen de vlierstruiken een slank meisje in licht zomer-toiletje, welks weerschijn een aureool weefde om haar prachtig blauwzwart haar. „Houd uw hart in bedwang, mijnheer Von Gallweg" plaagde grootma. „De beauté van Viel- berg komt, of lii heid". liever een heusche schoon- Maar, moedertje, wat overdrijft U toch" zei de mevrouw Von Hagelits. „Toch niet, kind. Altijd als ik Tina zie, vraag ik me af hoe deze Homeinsche edel vrouw iu ons dorpjo is verzeild. Een wonder is ze onze oude dominé, zijn lichtblonde Maria God hebb# haar lieve ziel en dan deze Zuidelijke schoon heid met haar vurige oogen. Ja, die heeft Tina werkelijk, mijnheer Von Gallweg. ITenez garda mon ami." Gallweg lachte. „Maak U om my maar niet bezorgd, me vrouw". Maar hij was toch éen en al verbuziDg toen het drietal langzaam naderbij kwam. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. II. van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4