BLOCKER'S DAALDERS CACAO De Patent-ROSS 'WERKGEVERS mm LIJNZAADKOEKEN5 Methorst Van Lutterveld Gloeikous BERN. BROM, Langestraat 27, Amersfoort, Feuilleton Gouden ketenen. die BETROUWBARE werkkrachten behoeven, worden beleefd verzocht wen te wenden tot den Secretaris der afdee- IaÖVMK* STEUN VAN MILICIENS, Schimmel p e tin in c k s tr a a t 41. LAMAISON BOUWER Co. Manrhaizeo 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Eifeoten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation. Safe-inrichting. WESSANEN LAAN, WORMERVEER. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw vee met de zuivere murwe merk de „Ster" en W L, uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en voedingswaarde EERE-DIPLOMA Parijs 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES Cacao is verre te verkiezen boven andere dranken; waarom wordt dan cacao nog niet zoo geregeld ge bruikt als b.v. koffie en thee, alhoe wel die verslappend op de zenuwen werken? Gedeeltelijk doordat het moeite kost met den sleur te breken, doch ook doordat tot dusverre wer kelijk goede cacao vrij hoog in n's was. lieraan is tegemoet gekomen door het in den handel brengen van inbussenvani kilo(2pondl .ƒ1.50 0 .„0.80 4 2 1 hectogr. (1 ons) 0.18 Nu groot en klein in dezen lijd, Zich mei het Vorstlijk huis verblijd Het harte doet ontvlammen, Geven wij elkeen den raad tAaneied ren burger van den Staat I Eet nu „Oranjestammen" I Mijd reet t Biscuiisfabriek »DE I LINDEBOOM" I Amsterdam firma wed. B. van i DOFSBURG. Rembrandt was groot en zeer beroemd, Zijn naam wordt steeds met eer genoemd, Ook Zeppelin en Edison, Hun roem gaat heel de wereld om. Doch allen zinken in het niet Door den roem die de „Fron Frou'' geniet. Die spant van alle toch de kroon Want Ie echte is met „De Lindeboom" Mijdrecht Biscuitsfabriek »DE LINDEBOOM" Amsterdam firma wed. R. van DOESBURG. Kassiers en Commissionairs in Effeeten (Commanditaire Vennooten H. OÏENS ZONEN, te Amsterdam) AMERSFOORT HAARN Muurhuizen 15, (naast de Nederl. Bank). Mollerusstraat, Telephoon 49. Telephoon 14. Verschaffen wissel- en credietbrieven op Binnen- en Buitenland. Assurantie. Administratie. Dames, bij het koffie zetten, i !f nog beter bij do thee, Koopt dan Doesburg's „Roulettes" Zeker is U dan tevröe. Vraagt alleen dan zonder schroom 't Bekende merk „De Lindeboom". Mijdrecht A msterdam Biscuitsfabriek »UE LINDEBOOM" firma wed. B. van DOESBURG. l)e bekende distillaten, wijnen en likeuren, van de firma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het Lieve Vrouwe-plein, naast het Kapelbuis, Tele foon 131. Gebruikt steeds en U bevoordeelt uzelven. Zy is beslist de BESTE en STERKSTE der wereld. Let op bovenstaand fabrieksmerk. Hoofddepothouder voor AMERSFOORT en omstreken 14). Hans moest lachen om zijn goede moeder; maar daar werd aan de deur geklopt en tege lijkertijd kwam grootma binnen. Ook zij was in haar nachtgewaad, zonder de valsche lokken, de slaapmuts zoo maar op het ronde, kale hoold, de eene wang al afgeschminkt, de andere nog prachtig roodin de eene hand haar kruk, in de andere een kaars» „Laat toch liggen, Mina I" zeide ze. „Ik hoorde jullie spreken. Nu, en ik wilde je toch felici- teeren. Ik stoor immers niet? Hemeltje wat een geluk. Ons Hansje 1 Nu is alles in orde? Ik denk zoo, morgen haal je het oilicieele ja woord en de toestemming van de Vorstin, die, denk ik, wel de laatste beslissing in handen heeft. Ik feliciteer je, Hans." Er lag iets in den loon van zijn grootmoeder, dat Hans nog meer ergerde dan haar woorden. Hy richtte zich op, wierp het hoofd in den nek en zeide „Dank u, grootmamaar het komt me zoo voor, alsof. „Alsof ik met je keus me niet geheel veree nigen kan? Och, wat, Hansje Je kent mijn opi nies democratisch heb je ze wel eens ge noemd. Ik ben or heel tevreden mee. Ik verheug er me over, dat een Hagelitz weer eens aan geld komt, en het meisje tr»»k niet zoo'n gezicht je bruid, bevalt me heel wel. Ze heeft zoo iets rustigs, niet opgewondens, iets kalms, juist zooals het voor een Hagelitz past". „Eu dan Grootma zette haar kaars op de commode, stapte, steunende op haar kruk, Hans voorbij en ging naast haar sohoondochter staan. „Ja, Mina, zeggen wil ik het hem tóch, en dat ik hem in jou tegenwoordigheid zeg, is juist goed. Niet, omdat Hansje een lichtzinnig kereltje is, die het laatste van zijn erfdeel, en ik weet ook dat van zijn zuster, er doorgebracht heeft, 0 neen! Diarvoor ben je een Hagelitz; die kunnen niet anders. En nu zal je wel een gouden eluier over dat alles heenwerpen, niet waar Hansje?" Mevrouw Von Hagelitz zag verschrikt nu eens naar haar zoon, dan weer naar de oude vrouw. „Waarom is u zoo bitter, mama". Zij had moeite, haar tranen in te houden. „Lieve hemel, nu we eens eindelijk een uur van geluk hebben." „Laat toch, mama" zeide Hans, op zijn onderlip bijtend. „Ik ben dadelijk klaar, lieve kinderenmaar 't moet me van 't hart, anders stik ik, name ly k dat Hans een lafie, nare vent is. „Grootmoeder..." „Stil. Ik zie aan je, dat je heel goed weet wat ik bedoel; maar je goede moeder schijnt wel blind. Je hebt natuurlijk niet gezien, dat hy Bedert jaren onze lieve, goede, mooie Tina het hoofd op hol heeft gebracht" „Grootmoeder. „Ik heb het gemerkt. Ik heb óok gezien, dat je haar in d6n herfst, toen je hier was, gekust hebt. Lieve hemel.een kusje in eere.ik ben niet zoomaar men moet onderscheid ma ken. Wanneer een fatsoenlijk man bemerkt, dat een jong, temperamentvol meisje met haar heele hurt aan hem hangt, en hij slechts een „flirtation" in den zin heeft, dan. Hans hief zijn hand op: „Nu... nu is't genoeg 1^ Goed't is alles waar, wat u gezegd En daarna kalmer „Maar ik wil uw zin voleinden dan trekt, een verstandig man zich terug. Dat heb ik ge daan. Wat moest ik méér doen Ik ontken niet, dat ik Tina zeer gaarne mocht, maar ik zag gelukkig te rechter tijd in, dat het voor mij en voor allen een ongeluk geweest zou zijn. U zelf moet toch toegeven, mama, waar zou het been, wanneer Mevrouw Von Hagelitz zuchtte, maar knikte toestemmend. „Ja, mama, dat is waarl Het is verschrikke lijk. Een geluk is, dat hy te rechter tijd „Te rechter tijd De oude vrouw lachte. „Een geluk, dat onze goede oude Heckstein óok met blindheid geslagen was, een ongeluk echter, dat ik, mijnl ior Hansje in den herfst niet te ruggetrokken heb." Ze nam het licht en hief het in de hoogte, alsof zij moeder en zoon eeus goed bekijken wilde. „Nu ja. Jelui bent 't na tuurlijn eens. Hoe zou dat anders kunnen Dat is nu eenmaal's werelds loop. En tot je gerust stelling wil ik ie óok nog zt-ggen, dat Tina niet aan een gebroken hart sterven zal. Daarvoor s'eekt een veel te gezonde kern in haar. Zy zal lijden, maar er zich doorslaan en, geve God, nog eens een goeden man liefhebben en gelukkig maken. En nu, goeden nacht I" Zachtjes liep Hans, nadat hij zijn moeder, die weende, nog eenuiaal in de armen had gedrukt, de trap opaaar zijn slaapkamer. Gelukkig; Gall- weg sliep al. Of niet? In ieder geval was hij verstandig genoeg om te doen alsof hij sliep. Dus geen verklaringen en lange redenaties I Den volgenden middag ging Hans officieel het jawoord vragen, Het ging daarbij zeer kalm toe. Rulli liet zich zwijgend omarmen en kussen. De Vorst toonde, toen het hem als een feit werd meege deeld, zijn gewoone lachje en zijn groote gele tanden en wenschte van ganscher harte geluk. De Vorstin scheen een weinig bewogen, hoe zeer zij moeite deed, het te verbergen. Zij was ook de eenige, die een warm, deelnemend woord vond „Maak Ruth gelukkig". En daar bij zag ze Hans eigenaardig aan. Hij wist niet recht, wat hij uit den blik der donkere oogen maken moestvreugde twijfel of berouw 1 Bij den lunch, zeide Ellinor „We moeten pa toch kenniB geven." Ruth knikte vry onverschillig: „Dat moeten we, natuurlyk. Maar waar is pa op 't oogenblik?" De Vorst trok een lang gezicht, zooals iemand, die een ongenamen gast krijgtmaar spoedig weer kreeg zyn gelaat de gewone uitdrukking 't leek thans als was 't van leedvermaak. „Natuurlijk, Elly. En we willen hopen, dat pa spoedig hier komt." De beide dames laohten. Hans kwam slechts zooveel te weten, dat pa óf te Parijs in C'onti- nentHl-hotel, óf te Nupels, óf te Monle-Carlo, óf te OoBtende was. Neen, toch te Paiijs. Daar zou men althans zijn adres wel weten. „Jij schryft dus, Rath?" „Schrijven? Ooh, Elly, ik smeek je, telegra feer aan pa." HanB meende, dat hy aan mynheer Forster, zijn toekomstigen schoonvader, een fraai epiBtel moest zenden en sprak in dien geest. Wel werd zyn plan op prys gesteld, maar men vond toch boter van niet. Zelfs Ellinor verklaarde „Neen, neen, mijnheer Von Hagelitz par don, Hans. Dan moet pa terugschrijven. Hy wil het liefst alles kort ufdoen. Ik zal hem seinen »A1 't verdere mondeling". Toen wachtte zij eon oogenblik. „Ja, en met de aankondigin gen moet natuurlyk óok gewacht worden. En dan ik heb wel eens gehoord, dat men als officier eerst zijn commandant kennis moet ge ven niet waar Dat kan dus ook eerst, als pa hier is." (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4