FROU FROU Thee E.Br^ndsmg 8 Een hond uit den trein gesprongen. Stadsnieuws. Ingezonden. ADVERTENTIE N. Slijterij JET KAPELHUIS" Een groote verwondering spreekt uit kaar antwoord. „Jij bespionneert mii toch niet altyd en preekt niet onophoudelijk, zooals mama, als je iets niet Devaltjij gelooft my altyd; waarom zou ik je dan voorliegen V l)at klinkt zóo onschuldig, zóo naiei, dat hij by al zijn ernst er om lachen moet. Evenwel vraagt fcjj nog „Eu ray zal je dus nooit voorliegen V' „Maar dat zal ik stellig nooit iemand doen, die ray gelooft; aat zou al heel slecht zyn". „Enjevondt het niet slecht, je moeder te bedriegen". „Och hemel, dat kon nu eenmaal niet anders; hoe had ik dat kunnen vermij den i Maar jou zou ik dat nooit kunnen doen." En met een hart vol dankbaarheid denkt de jonge echtgenootliefdevol ver trouwen, voedt op tot liefde voor de waar heid. Aldus A. I.—S. in het „Maandblad tot opvoeding van weezen". Uit het aan de jaarvergadering der classis Amersloort van de Ned. Hervormde kerk uitgebracht Jaarverslag van den scriba blijkt, dat die classis 45 000 zielen telt, dat 1127 kinderen werden gedoopt en 438 lidmaten bevestigd. Van andere kerkgenootschappen gingen 1'2 lidmaten over, terwyl 7 lidmaten de kerk verlieten. Het aantal catechisanten bedroeg 5382. Door de diaconieën der classis werd ont vangen 1148462.17 en uitgegeven f 138 356.53, terwijl aan legaten is ingekomen f37 680. De collecte voor noodlijdende kerken en personen heeft opgebracht f442.54; die voor de generale kas f 692.55die voor het Fonds schraalste predikants-traktementen f44.20. De aftredende leden van het classicaal bestuur werden herkozendr. Vellenga ver ving daarin ds. Nahuys, thans emeritus, terwijl ds. Van Hoogstraten werd gekozeD tot secundus. De synodale voorstellen werden na eenige discussie op twee ua alle aangenomen. Het verslag der Zendings-coinmissie uit de classis mocht guustig luiden. Tot Bestuurs la Jen werden gekozen ds. Nahuys, ds. Van i.oogstraten, ds. Meiners, ds. Drost en ds Kley- wegt. Een warm woord van aanbeveling werd gesproken voor de vereeniging „Kinderzorg", welke den arbeid der diaconieën zeer ver licht en daardoor den steun van alle kerke raden zeer verdient. Viq de 167 hoogstaangeslagenen in 's Rijks directe belastingen, bedoeld in art. 111 der Kieswet, woneu er in de provincie Utrecht te Utrecht 69, to Zeist 19, te Baarn 18, te De Bilt 9, te Doorn8,te Driebergen 6, te Amers foort 6, te Soest 4 en in andere Gemeenten 28 Een poosje geleden deelden we mee, dat tijdens de najaars-manoeuvres te Amersfoort troepen zullen worden inge kwartierd. We kunnen thans wat nauwkeuriger wezen. De inkwartiering zal plaats hebben van 15 tot 19 September en in den re gel zich bepalen tot 400 a 500 man per etmaal. De 19de is. als Zondag, een rust dag. Den 16 September echter moet. hier huisvesting worden gegeven aan 1119 man en 232 paarden; den 17den aan 1280 man met eenige paarden. Vermoedelijk reeds volgende week zul len de inkwartieringslijsten worden aan geplakt aan het pak huisje bij het Stad huis. Ieder kan zich dan overtuigen hoe veel officieren of minderen hij gedurende de manoeuvre-dagen als gast zal krygen. Alles behoudeus nadere wijziging. Burgemeester en Wethouders, gehoor ge vend aan een verzoek van het persooeel van spuit 3, hebben in de plaats van wylcn den heer G. Blok benoemd tot brandmeester dier spuit den heer Joh. M. Reinboud, thans on der-brand m eester. Zij hebben thans doen terugvorderen de charge-platen van de woningen van aanvoer ders dor voormalige Amersfoortschc Vrijwil lige Brandweer. De heer C. N. Dieters slaagde voor het notarieel examen le gedeelte. Mejuffrouw P. C. Butselaar, thans onder wijzeres te Oud-Leusden, is benoemd lot onderwjjzeres tc Exloërmond (Dr.). Luitenant-kolonel A. Dozv. thans comman dant van het 8ste lundweer-district, te Assen, is benoemd tot militie-commissaris in Drente De heer A. H. van Rood is aan de Tech nische hoogeschool te Delft geslaagd bij het candidaats-examen voor bouwkundig inge nieur. Aan de Kon. Militaire Academie te Breda zijn o.a. bevorderd de cadetten der artillerie h.t.l. W. H. Doorman tot bet oudste en J. L. Rauh tut het het 2e studiejaar. Toelatings-examen Hoogere Burgerschool. Toegelaten tot klasso J. M. J. Bal, H. Barendregt (Seherpeozeel), W. J. van den Berg, W. Bijl (Amsterdam); G. J. Bonk, Petr» Bosch (Zeist), G. J. van den Bovenkarap, J. F. Brandenburg (Bussum), L. J. Brederode, M. C. O.A. Briët, A. B. J. Degen (Bussum), J. Dudley Berkhuysen. (Ililv.) L. W. van Esveld (NijkJ. F. Gerdes (Buss.), J. L. Hagoort (Buss.), A. A. van Haselen, B. R. P. Hasselman (Buss.), D. van de Heg (Nijk.), F. van Hogendorp, J. Houtsmulder (Ulr.), H. L. de Jong, G. W. van der Kaay (Buss.), Suz« Klasser, H. S. A. van dor Laeken, L. H. M.Lefébure (Baarn), W. H. Meijburg (Den Haag), L. P. van den Nieuwenhuizen (Nij megen), N. van de Pol (Buss.), S. M. S. de Ranitz (Buss.), W. C. Rjichmann, P. E. Rintel, Elise de Roy van Zuydewijn, H. C. Schippers (Naarden), R. Schouten (Nijkerk), J. J. Schrakamp (Buss.), D. H. van Schun- pen (Veenendaal), F. J. Spruijt, J. C. E. W. van Styrum, G. A. Suermondt (Den Haag), F. M. van Veen, C. J. Verhoef, W. de Wekker (Apeldoorn), J. Wolfswinkel, en B. Tb. Wonuink (Bussum) voorwaardelijk, met her-examen in éen vakJ. A. J. Berman (Bussum), J. Ooster- meijer (Hoogland), D. Sandbrink (Veenen daal), J. van der Steur, A. J. D. Weeraat (Hilv.) en H. H. Winkler; Afgewezen8 van de 58. De 21 leerlingen acbter wier naam geen plaatsnaam is vermeld, zyn uit Amersfoort. Aanstaanden Donderderdag en Vrijdag, 8 en 9 Juli e. k, telkeus des namiddags van 2 tot 5 uur, zal voor belangstellenden aan de Industrie- en H uishoudsc hooi, Beekesteinschelaan 23, gelegenheid bestaau tot bezichtiging van door de leerlingen ver vaardigd werk op het gebied van koken, strijken, nuttige onfraaie hand werken, teekeoeo, enz. Op die dagen zullen er tegelijkertijd eukele opeubare lessen gegeven worden over daarloe geschikte onderwerpen uit de practijk, zooals deze gewoonlijk in de verschillende klassen behandeld worden Elk dezer lessen zal een uur duren. In het eerste gedeelte worden in een bespreking de te verrichten werkzaam heden aan de leerlingen verklaardin het tweede gedeelte gaan de leerlingen tot de uitvoering daarvan over. Ook voor hen, die geen uitnoodiging ont vangen, is de toagaDg vry. Uitdrukkelijk zij gewezen on deze bijzon dere gelegenheid om door de .eotoongestelde zaken een overzicht te verkrijgen over het onderwijs in de verschillende leerjaren en door de bovenbedoelde lessen een gedeelte te zien van de practische oefeningen der leerlingeD, zooals deze op de school dagelijks plaats hebben. DONDERDAG JULI RAADSVERKIEZING van 8 tot 5 uur. Kiesrecht is kiesplicht. Wie zyn stembiljet niet gebruikt, pleegt verraad aan de eigen en ver sterkt de tegenpartij. Aan de korpsen van het leger zal worden toegezonden een afslag der door Pier Pander ontworpen medaille, Zondag namens officie ren van bet leger aangeboden aan luitenant generaal A. Kool, commandant van het veldleger, die dien dag zijn vijftigjarigen actieven officiersdiensl mocht herdenken. Van het 5e regiment infanterie zijn na vergelijkend examen van 25 candidaten toe gelaten tot den divisiecursus, opleiding voor den officiersrang, de sergeanten Six, Dijk stra, Hubert van Assenraadt, Gramberg, Van Wermeskerken, A. G. Muiier en J. G. Muiter en de korporaal De Goede. De heer A. Nijhof, Commissaris van poli tie hier, is weder benoemd tot lid der com missie welke van 13 tot 25 September te Utrecht zal afnemen het examen voor het politie-diploma, waarvoor 386 candidaten zich hebben aangomclü. Het circus Karoly, dat Zaterdagavond bier zyn openings-voorstelling gaf, werd heden middag al weer afgebroken en zal zyn geluk nu elders beproeven. De stand van den wedstrijd, uitgeschreven door de Utrechtsche schiet- en scbermver- eeniging „Neerlands driekleur" was Zondag middag om 5 uur voorzooveel Amersfoort betreft korpswedstrijd op 200 M.(Eereprijs „De Eendracht" te Utrecht, 269 punten 25 tref fers) 5e pr". „Wilhrimina" 2o7 p. 35 tr,6e pr. „Voor Koningin en Vaderland" 230 p. 25 tr. vaste baan 200 M.(le prijs 224 punten een schutter uit Utrecht), 6e pr. Van der Vlugt 215 p., 8ste pr. D. van Buuren 214 p., 14e pr. Üding 211 p. vrije baan 200 M.(te pr. 173 punten een schutter uit Utrecht), 2e pr. D. van Buuren 108 p., 4e pr. Van Eimeren 104 p., 9e pr. Van der Vlugt 157 p., 12e pr. Van Eist 155 p., 13o pr. Laurey 151 p., 14e pr. Uding 150 p., vrye baan 150 M.(le pr. 176 punten iemand uit Utrecht), 9e pr. Van Eist 168, De temperatuur van het water in de zwemschool was gisterochtend 63, hedenoch tend 64 graden Fa heen heit. Eeu man, die Zaterdagavond met zijn kruisnel er op uit toog om vischjes te van gen, werd zelf door de visschen gevangen. Bij de brug voor de Viandenstraat raakte by bij het uitbrengen van zijn net in de beek, ging kopje onder, krabbelde er uit en kon platzak en druipnat huiswaarts kee- ren. De zin voor vischsport was hem totaal ontvloden. De plaatsvervangend kantonrechter veroor deelde in de jongste zitting niet minder dan 17 personen tut twee gulden of twee dagen wegens wielrijden zonder licht. Is nu een kaarsje zóo duur, of is bet genoe gen zoo groot om geverbaliseerd te worden Een der twee personen van hier, zekere V., die, onder verdenking van dieistal van schapenvachten te Barneveld, hier werden f;earresteerd, is Vrijdagnacht uit het arrest- okaal te Barneveld uitgebroken. Daar in het lokaal twee breekijzers werden gevonden, wordt vermoed, dat den arrestanten van buiten af hulp is verleend. Men meent, dat V. naar het buitenland is gevlucht. De ander is Zaterdag te Utrecht inge sloten. Velen willen werken aan de verbetering van anderen en vergeten, dat de eerste les is: herzie u zelf. Te Zutphen is weer een meisje, bezig haar glacé-handschoenen in een bakje te wasschen, ernstig verwond doordat plotseling de benzine ontvlamde. Naar aanleiding van dit ongeluk meenen wij dea anducht te moeten vestigen op eeu onbrand baar vlekkenwater, dat uitstekend de gevaarlijke benzine kan vervangen en bij het publiek nog veel to weinig bekend is. Het is het tetrachloorkoolstof (CCIk), in Duitschland o. a. „Benzinoform" genoemd, en dat geen brandbare of explosieve dampen ont wikkelt. Voor motoren is het niet te gebruiken en als huarwaschmiddel is het gevaarlijk, maar dee. to beter voldoet het voorwasBchen van haud- schoenen, enz. De hoer F. G. J. Scheurleer beschreef het dezer dagen in het tijdschrift „De Natuur". Het opnemen van Ingezonden stukken bewijst niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met den inboud. Kopv van Ingezonden stukken,al dan niet geplaatst, wordt niet terugegeven. Geachte Redactie, Wilt ons verplichten door onderstaand op te nemen. Ondergeteekeoden, oud-leden der Amers- foortsche Vrijwillige Brandweer gevoelen zich gedrongen naar aanleiding van het weg halen der plaat bij hunnen Voorzitter, den beer J. H. Donatb, in plaats van aotwoord opzijn schrijven aan Burgemeester en Wet houders, ronduit aan alle ingezetenen van Amersfoort te verklaren, dat de heer J. H. Donath te allen tijde Voorzitter blijft van de A. V. B. Voor de oude en getrouwe leden der A. V. B. I. VAN TIJN. J. G. F. DETTMF.IJER. Amersfoort, 6 Juli 1909. Tusscheu stations Almelo en Amersfoort is Zondagmorgen uit den treio, die s morgens te 6.29 van Almelo vertrekt en te Amersfoort 7.49 aankomt, gesprongen een groote zwarte dashond, met gele vlekken op den kop, luisterend naar den naam •WALTMAN" De balsband is gemerkt aan de eene zijde met een beer, IV '8, aan de andere zyde: CASHIRER. Voor terug bezorging wordt een premie van f15 uitgeloofd, benevens gemaakte onkosten vergoed. PAUL CASSIRER, Villa CASS1RER. Noordwijk aan Zee, bij Leiden. p- Laat U geen namaak opdringen, doch eischt alléeD de echte merk: „DE LINDEBOOM". Dit is je DELICATESSE. Ook verkrijgbaar in luxe-verpakking. Biscuitfabriek „DE LINDEBOOM", Firma Wed. B van DOESBURG, KffiS. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN AmersfoortHarderwijk Controle den heer W. A. van den Bovenkamp Uitsluitend prima Melkproducten, ktekiemvrije Melk uitsluitend in flesschen. Koffie en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rijks-controle f 1.35. Inlichtingen omtrent den verkoop worden verstrekt door den heer H. BOERWINKEL Uirechtschestraat, Agent voor Amersfoort. Rij den ondergeteekende verschijnt |l iederen Woensdag: 9 ■3 De Uollandsche Lelie 1 Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie VA* Jonkvrouwe ANNA de SAVOBNiN LCHMAN. i)Oe Uollandsche Lelieis het eenigst a Weekblad in Nederland voor dames i uil de hoogste en beschaafdste krin- J gen. Let hierop voor uwe advertentie. Prijs per jaarg. f 4.50, fr. p. p. f6.25. Proefnummers gratis. Sj Amsterdam. L. J. VEEN. ingang Lieve Yrouwe-kerkhof, LIMONADES en andere ZOMERDRANKEN uit de distilleerderij van de firma VETTER Co., Zutphen.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 2