Waarom ADLER. BRONWATEREN „Eysink" rijwielen zijn overal bekend door hun lichten gang en soliditeit Methorst <fc Yan Lutterveld. Stoomwasscherij W. G. BURGER, Solied. Sierlijk, Snel. Sterk. Bern. BROM, Amersfoort, AMERSFOORTSCHE BANK Chem. bereide BOSCH Co, Amsterdam Feuilleton. SAROLTA. Kassiers en Commissionairs in Effeeten (Commanditaire Yennooten H, OYENS 4 ZONEN, te Amsterdam) AMERSFOORT BAARN Haarhuizen 15, (naast de Nederi. Bank). Mollerusstr&at, Telephoon 49. Telephoon 44. Verschaffen wissel- en credietbrieven op Binnen en Buitenland. Assurantie, Administratie. ZEIST. AMERIXAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. De goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. ilcfii*. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN Amersfoort—Harderwijk Controle den heer W. A. van den Bovenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiem vrije Melk uitsluitend in flesschen. Koffie en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rijks-controle f 1.55. staat eene advertentie van uwe firma niet op deze plaats Een zeer groot aantal lezers zouden er dan kennis van hebben kunnen nemen. Gemakkelijk voor uw gaslicht. Toordeelig voor uw beurs. Goed voor uw gezondheid. Verstikking door gasuiisl .'ooraing in de slaapkamers onmoge lijk gemaakt. Geen lucifers meer. Geen onnoodig gasverbruik meer Groot voordeel voor elk huishouden. Dit alles bereikt men door bet gebruik van den zelfaansteker Deze werkt niet met een aluminium draadje, maar met een geprepareerd meerschuimen balletje, dat minstens TIEXT jaar goed functioneert. Groot model t 0.90. Klein model f 0.55 Alleen verkrijgbaar bij LANGESTRAAT 27. Kortegracht 20 (naast het Postkantoor) Telefoon 86. Effecten - coupons - wissels - vreemd gold - prolon- gatiën - beleening - assurantiën - credietbrieven verhuurt safe-loketten - voert administratiën beheert vermogens - opent cheque en deposito rekening - verleent handelscredieten tegen nader te bepalen voorwaarden. Bureau voor Accountancy en Administratie VAN DER KLIP WINKEL Rembrandtkide 36, Tel. 1912, UTRECHT. B. Ballotstraa.t lObia, Tel. 1913, belast zich met: inrichten, bijwerken, bijhouden en controleeren van administratiën, uitbrengen van rapporten over zaken in verband met overname e.d., opmaken van balansen en verder met alle werk zaamheden op administatief gebied. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. VICTORIA11 cent. BITTERWATER18 ct APOLLINARIS 12 VICHYWATER25 EMSERWATER. 15 FACHINGER12 enz., alles per heele flesch of kruik. Verkrijgbaar bijApotheker W. A. van den BOWEIHA>111* Amersfoort. Van der ZOO de JOJVG Van OPHOVEN Amersfoort. Westsinarel 43. Telefoon 93. Openen handelscredieten aan handelaren en induatrieelen tegen borgstelling, crediet- hypotheek of andere zekerheid. lö.) Toen Patterson lady Mac Leod, de vorstelijke verschijning met bet goudblonde, en Sarola, haar mooie niebt, me' bet donkerzwarte baar, ont moette, was bij een oogenbiik sprakeloos. Hij had op dat moment zijn hart ontdekt, al wist hij niet dadelijk, wat ook trouwens niet van hem te verlangen was, of het voor Sarolta dan wel voor de tante of voor beiden tegelijk sloeg. Tante Mac vond na de eerete ontmoeting, waarin zij Engelsch sprak, den jongen Ameri kaan zeer interressant, „hand som and jolly". Sarolta wat verstrooid, maar niet onaardig. Den volgenden dag ging Patterson naar Nice ui bracht de dames in bet hotel een bezoek. i*dy Mac en Charles spraken weer over wereld vrede, slachthuizen te New-York en andere soci ale quaesties. Een volgenden dag noodigde hij de dames tot de bataille des fleurs jit. Op dezen dag wist hij, dat Sarolta de eenige bezitster van zijn hart was. Marguerite nam niet aan het corso deel cy was boos. Zij had niets gevoeld voor den man, maar hem beschouwd als haar slaaf en nu was zij jaloersch op baar nicht. Van dien dag was hij meer te Nice dan te Monte Carlo, tot lady Mac den wensch te ken nen gaf, naar Monte Carlo te gaan om ook een beetje te spelen. Patterson zorgde voor kamers en geleidde 'de dames naar de speelzaal. Het eerste, dat tante Mac deed, was al haar geld te verliezen en van Patterson, in tegenwoor digheid van gravin Kroysenbach, duizend franc te leenen. Gravin Marguerite was verbaasd en maakte tante verwijten, maar die stelde haar ge rust en zeide haar, dat Patterson als man en als Amerikaan het als een beleediging zou hebben beschouwd, wanneer zij zich niet tot hem had geweDd. Beleedigen wilde gravin Kroysenbach den vrien delijken Amerikaan niet en dus deelde zij hem den zelfden avond nog mede, dat zy genoodzaakt was, een kostbaar halssnoer van paarlen, een familiestuk, wegens te lang uitblijven van een geldzending door baar man, te verkoopen; of bij zoo vriendelijk zou willen zijn, deze voor een dame toch altijd wat pijnlijke aangelegenheid in orde te maken. Patterson wierp een vluchtigen blik op het snoer en zag dadelijk, dat het onder broeders zeker 50 000 franc waard was. Hij was zóo op Sarolta verliefd, dat bij oogeblikkelijk het tiendubbele bedrag zou geofferd hebben aan een dame, aan wie hy de kennismaking met Sarolta te danken bad. Gravin Kroysenbach verzette zich, maar er bleef haar ten slotte niets anders over dan de door Patterson aangeboden 60 000 franc bij wijze van leening aan te nemen. Patterson was gelukkig. Dit geluk werd eenigermate verduisterd door de komst van graaf Thurm-Osterwitz, aan wien bij door gravin Kroysenbach werd voorgesteld. Een woedende jaloezie op dezen graaf greep hem aan. Hy besloot goed uit te kijken en ar rangeerde een gemeenschappelijken tocht over de Cornicbe naar Eza. Deze toebt stelde hem weer gerust; Sarolta had met den graaf weinig en niet vertrouwlyk gepraat, maar tegen hem ge zegd „Deze tocht was de mooiste van mijn leven", en met voldoening hoorde hij den volgenden ochtend, dat graaf Tburn spoedig zou vertrek ken en dat hij alleen om den met hem bevrien- den Vorst van Monaco en niet voorjSarolta naar Monte Carlo was gekomen. Maar het was zijn argusoog ontgaan, dat juist op dezen tocht Sarolta en graaf Tburn zich in 't geheim verloofd hadden. Toen tante Mac van dit engament hoorde, was zij er boven bidden en danken mee inge nomen, maar zij drong er bij haar nicht op aan, voorloopig dit engagement nog geheim te houden en gravin Kroysenbach, die gewoonlijk juist het tegendeel voor goed hield van wat tante Mac voorstelde, was het nu met haar eens. Voor de beide dames was de goede Charley een geldbron geworden, die waarschijnlijk ge heel zou opdrogen op het oogenbiik waarop hij Sarolta's engagement zou vernemen. Marguerite wist evengoed, dat dit het motief van tante Mac waB voor het geheim houden, als deze dit van haar wist; maar die beiden spraken er niet over. Jammer evenwel hadden zij zich beiden ver rekend toen Patterson dien zelfden morgen een brief ontving van Clairelte, die hem dwong naar Parijs terug te gaan. De oude, in schulden gestoken Minister, wien Charley zijnLegioenkruis had te danken, wilde Clairette huwen en nu verlangde zij van hem een kolossalen bruidschat, die hij baar in een dergelijk geval beloofd had. Patterson die, ongeacht zijn verkwisting, toch zakenman was gebleven, was woedend over dezen bovenmatigen eiBch en er bleef hem niets anders over dan deze netelige quaeBtie zelf te gaan regelen. Het liefst had hij nog vóór zijn vertrek Sarolta zyn liefde verklaard, maar zóo ver durfde hij toch niet gaan. Hij vertrouwde zichzelf niet. Wel had hy in zijn leven al heel wat lief gehad, maar deze kleine, verrukkelijke Oostenrijksche gravin beminde hij toch op een andere manier en dus vertrok hij met de be lofte, gravin Kroysenbach in Karinthië, waar lady Mac en Sarolta óuk zouden komen, te zullen bezoeken. „U krijgt uw geld niet weer," zeide Margue rite schertsend, „of u moet het zelf komen halen." Charley dankte zijn goed gesternte, dat hem het speelongeluk van de gravin aanleiding gaf voor zijn bezoek. De afwikkeling van zijn aangelegenheden te Parijs duurde langer dan hij gedacht had. Clai rette wa8 niet zóo gemakkelijk tevreden te stellen. Toen hij op een dag te Parijs een voorstelling van zijn landeman Buffalo Bill bijwoonde, trok een Indianen-hoofdman zeer zijn aandacfit, die op zijn paard de dolste evoluties uitvoerde en met ongelooflijke zekerheid een dozijn glazen ballen in de lucht aan splinters schoot. Hij kon zijn oogen niet gelooven en toch, hij kon zicb niet vergissen; de Indiaan was zijn vroegere vriend Joe Alexander. Joe bad onder het voor bijrijden ooK hem herkend en de ontmoeting van de beide vrienden was hartroerend. Joe zeide zijn zwerversleven vaarwel en sloot zich bij Charles aan. Een half jaar later reisden beiden naar Ka rinthië. Lady Mac dacht al lang niet meer aan den ro^alen Amerikaan, evenmin als aan haar rond zwervende koffers, en Marguerite deed het alleen wanneer nieuwe geldmoeiiijkheden, waarin zy ongeacht den rijkdom van haar man door haar zin voor luxe en kostbare liefhebberijen geraak te, in haar deed wakker worden het verlangen naar een degelijken redder in den nood als die Patterson, familie van Napoleon en ridder van het Legioen van Eer. En dus waren beiden zeer verbaasd toen Pat terson zijn visitekaartje zond. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4