PREMIE UITGA YE. Hoytema's Kalender. Ferwerda Tieman. Stoomwasscherij W. G. BURGER, FLEHITE MAILDIENSTEN Feuilleton. SAROLTA. Ten einde kennismaking met onze wijnen te bevorderen, bieden wij vanaf heden tot 31 DECEMBER a s. eiken kooper vau f20 of meer, aan Wijnen, of van een der onderstaande proefinanden, gratis een exemplaar aan van Deze Wand-kalender, in kleurendruk, (bestaande uit 12 bladen van 21 X 47 centimeter), door den ontwerper Th. van HOYTEMA zelf op steen gebracht, is een kunstwerk van groote waarde en wordt bij den boekhandel evenals vorige jaren h fio verkocnt. De exemplaren, welke wij onze afnemers als premie aanbieden, zijn geheel gelijk aan die, welke door den boekhandel geleverd worden en komt daarop dus geenorlei reclame (evenmin als onze firma-naam) voor. by de firma M. R. N. De Kalender is te bezichtigen straat 11 te Amoisfoort. De Kaleuder wordt uitsluitend ge leverd bij bestellingen op wijn (dus niet op gedistilleerd). Eene volledige lijst der merken, waarop deze aan bieding van toepassing is, is in onze depots verkrijgbaar of wordt op aan vraag toegezonden. Bij bestelling gelieve men naam en adres duidelijk te vermelden. Elke kooper kan slechts éen exemplaar van den kalender ontvangen. De verkoop geschiedt uitsluitend h, contant. Flesschen worden h 5 cent berekend, doch tot den zelfden prijs teruggenomen. Proefraanden waarbij men eea Exemplaar van den Kalender ontmgl: 6 Fl. St. Estèpho Medoc. G Chateau Mnlloret. 3 Oude Witte Portwiju. 3 Oude Roodo Portwyu. PRIJS f 16,18. 6 PI. Chateau Malleret. 1 St. Emiliou. 2 Extra Ouilo Roode Portwijn 2 Extra Ondo Witte Portwijn. PRIJSf 1G.70. Depot te Amersfoort bij M. R. N. OOSTERVEEN. ZEIST. AHERIK A ANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. De goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebraebt. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. WERKGEYE R S die B E T R O U W B A R E werkkrachten behoeven, worden beleefd verzocht zich te wenden tot den Secretaris der afdee- ling Amersfoort en omstreken van de NATIONALE VEREENIG ING TOT STEUN VAN MILICIENS, Scliimmelpenninckstraat 41. Oudheidkundig Museum ig dagelijks te bezichtigen voor niet-leden ii 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van 172 tot 3 nur. r&jle- WIJZE van VERZENDING. Laatste Buslichting OCT. NOV. OOST-IN 01 Uit Amsterdam niet de ss ter Maatschappij Nederland 10.'sav. 1, 15, 29 12, 26 Uit Rotterdam, met de r.s. ter Rotlerdamsche, Lloyd. 10.— 'sav. •8, 22 5, 19 Over Oenua, niet de sa. ter Maatschappij Nederig 6.30 'sm. 18, 27 10, 24 Over Marseille, met de ss. Ier Rotterdanuiohe Lloyd,1) 3.S0 'sav. 5, 19 2, 16, 30 ld. met de Fransche pak ketboot.1) 10.— 'sav. 8, 22 5, 19 Over Brindisi, met de En- sche pakketboot.J) 10.45 'sm. 1, 15, 29 12, 26 Over Napels met de Duit- pakketboot.1) 3.30 's av. 6, 20 3, 17 SURINAME. uit Am ,t:rdam. 10.'sav. 14, 28 11, 25 over Saint Aazaire. 10.— 'sav. 7 over Southampton. 10.'sav. 11, 25 8, 22 CURAQAO. over Amsterdam. 10.— 'sav. 14. 28 11, 25 over Homburg 10.'sav. SO 29 over Nuc-York 5.36 'sav. Dinsdag Dinsdag en Vrijdag en Vrydag eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste NOORD-AMERIKA buBlicbting 5.35 'savonds; Zon- en Feest dagen 10.— 's avonds. Vóorverznnding vorigen dag 'a avonds 9.40. s) Suppletoire mail voor brieren, brieiaaarten en sangetee kende stukken vau allerlei aard 10.a avonds. De Firma A. II. van Cleeff veivaardigt spoedig, net en billijk Aanplakbilletten Aaudeelen Bestekken Bonboekjes Bi -efhoofden C.rculaires Coupons Chéques Doodstierichten Dissertaties Effecten Enveloppea Facturen Formulieren Geleibilletten Huweiyksbrieven I n wikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Obligatiën Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouw brieven Uilnoodigingsbrieveu Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of stfiBDdrukwrrk. 18.) Tante Mac zat met haar vork in haar hand en leunde iu haar stoel. Zij dacht na over een een quaestie, waarvan de oplossing haar moeite koste Haar bezoek bij Patterson, toon zij Sarolta was nagereden en door deze bij hein alleen was achtergelaten, had in haar de gedachte wakker geroepen, dat de dingen, zooals zij gingen, niet lang meer konden gaan. Of Erwin zijn veelbe sproken Middellandschezeo-reis zou ondernemen of niet, was haar tamelijk onverschillig. In ieder geval was Patterson nu gekomen op het punt waarop hij zich niet langer voor den gek liet hou den. Men had ook inderdaad een eigenaardig spel met hem gespeeld en daaraan was alleen Marguerite schuld. Die intrigante. De goede tante Mac voelde plotseling zoo ietB als gewetens wroeging en moest daarvoor natuurlijk iemand anders verantwoordelijk stellen. Dat is zeker een gemeenheid, dacht tante Mac, terwijl zij met alle aandacht haar brood roosterde, Patterson wijs te maken, dat Sarolta niet van Erwin houdt. Maar aan den anderen kant nu ja het zou pijnlijk geweest zijn wanneer hij dade lijk weer was weggegaan er hadden dan wel eens onaangename herinneringen over duizend- markbiljetten en dergelijke dingen kunnen vol gen, want bij al zijn goede eigenschappen laat een Amerikaan liever z\jn ziel in de steek dan een dollar, zooals haar overleden man, Lord Mac Leod, meermalen had gezegd. En die kon het weten. Er was geen twijfel aan of in bet kasteel der Mac Leods resideerde op 't oogenblik een Londensch woekeraar, die een dochter van een naar Amerika gevlucblen schelm had gehuwd. Men kan dergelijke onthullingen overonaan- gename geldquaesties uit den weg gaan, wanneer I men tot zekere hoogte onafhankelijk is, maar I helaas was zij dit niet en graaf Erwin scheen I in dergeji. ke geldzaken zeer strenge principes tc hebben. En tante Mac, hoe energiek anders ook, bezat zeker respect voor den echtgenoot van haar nicht, een respect, dat zij voor haar eigen man niet gehad had. En wanneer Patterson nu wegging, zouden de onthullingen over die financieelc aangelegen heden nog veel pijnlijker worden dan ze voor een paar weken geweest waren. Tante Mac zuchtte onwillekeurig bij deze gedachte, zoodat Fanny, die in haar buurt zat en op het punt was met haar sierlijk rechter handje een stukje gebraden spek naar den mond te brengen, een oogenblik wachtte eer zij haar witte tandjes daarin zette en tante aandachtig aankeek. De mannen zijn de onuitstaanbaarste wezens der wereld, dacht tante verder. Allo onaange naamheden komen door hen. Zou het niet het beste geweest zijn, wanneer die Patterson de voortreffelijke weduwe van lord Mac Leod had gehuwd? Dan ware aan alle zorgen met écu slag een einde gemaakt. Tante had zich alle denkbare moeite gegeven, Patterson tot dien stap te bewegen, maar helaas zonder succes. Zij was hem zeker niet jong genoeg. Och wat, alsof jeugd een voordeel was voor het huwelijk. Integendeeldan moest hij maar eens rondzien bij de mannen met jonge vrouwen. Hij behoefde maar naar Marguerite te kijken. Maar het scheen wel of Patterson's zeer ouderwejsche inzichten in deze niet te veranderen waren. Haar laatste bezoek had haar hoop nog wat meer doen dalen. Nu goed dan moest hij Ilona of Fanny maar trouwen. Tante wilde juist eens gaan overleggen of Fanny als Engelsche, dus half als landgenoote, of Ilona als schilderes, dus zoowat als collega, het aas zou moeten zijn waaraan hij zou moeten bijten, toen zij plotseling op drieërlei wijze in haar gedachten werd gestoord. Ten eerste sloeg de vlam van den haard over naar het brood, dat zij aan den al lager vastgehouden vork hield, dan blaften de drie honden tegelijkertijd, en bovendien werd er op de deur getikt. Tante sprong op en trok do vork uit het vuur, Fanny riep de honden een „koest"' toe, en Ilona zeide „binnen." Een bediende kwam binnen. „Advocaat Meyer." „Wat wil die nu?" vroeg tante. „Maar tante," zeide Ilona en dan tot den bediende: „Laat manheer binnen." Een heer verscheen met een afctenportefeuille onder den arm. Hij kon goed dertig jaar zijn, had een breed littceken over zijn linkerwang en droeg een gouden lorgnet. „Nu, mijnheer?" vroeg tante, terwijl zij hem de rechterhand toestak. „Al bij mijn nicht ge weest? Ik dacht, dat u nog te Venetic was." Advocaat Meyer kuste tante, Ilona en Fanny beurt om beurt de hand, tusschen een kus een paar woorden zeggende. „Zooeven (kus op tanlo's hand) terug gekomen (kuB op Uona's dito) kon helaas door mevrouw de gravin (lange innige kus op Fanny's hand) niet ontvungen worden." „Niet ontvangen? Mijn hemel, wat is er dan gebeurd?" „Dr, Wiedemyer is bij de gravin." „Dr. Wiedemayer? Is Sarolta dan ziek?" „Ik was zeer verbaasd. Ik heb mevrouw zeer gewichtige tydingen te brengen." "Ik was straks bij Sarolta. Het beteekent niets— een beetje migraine," zeide Ilona. Tante Mac ging naar de deur en drukte op de bel. „Goede berichten?" De bediende kwam weer binnen. „Ga naar de gravin en vraag uit mijn naam, hoe mevrouw het maakt." En toen weer tot den advocaat: „Nu, hoe is het met het proces?" „Mogen we u een kop thee aanbieden?" vroeg Ilona. „O, al te vriendelijk. Gaarne heel gaarne. Het is buiten afschuwelijk weer. Hel proces dat zal wel losloopen", zuide hij, op een stoel naast Ilona gaande zitten. „Zoo; hebt u dan nog altijd hoop?" vroeg tante met een ongeloovig lachje. „Ik heb de hoop nooit verloren," zeide hij mei1 trots, terwijl hij een slokje thee nam. „Nu maar ik wel," zeide tante. „Waarom?" En tot Fanny, die hem wat te eten presenteerde: „Dank u zeer, gravin." Hij legdeeen stukje bakon op een bord en Dam brood. „Wanneer men een proces in twee instanties verloren heeft „Pardon, maar in éen," onderbrak mr. Meyer haar met zijn stentorstem. „Maar dat doet er niets toeintegendeel". Hij spreidde het servet, dat Ilona hem gegeven had, over de knie en zeide: „Dank u zeer gravin." „Ik heb gisteren prins Purnfili Dandolo ont moet en die zotte zoo'n verheugd gezicht." (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. H, van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4