S 392e Staatsloterij. Advertentièn. Kunstglasblazerij. Spinnerij. velen, die den braven man de laatste hulde wilden bewijzen; vooral Bestuursleden en bezoekers van „Ons Huis". De heer D. Gerritsen sprak aan de geopende groeve een enkel woord van dank aan den trouwen concierge der Amersfoortsehe Toyn- bee-vereeuiging, den vriend van alle bezoe kers van „Ons Huis", den trouwen, plichtvol- lensteun van het Bestuur, wiens nagedach tenis zeer lang in eere zal worden gehouden. Do zoon dankte voor de belangstelling. Door den Gemeenteraad van Leeuwarden is aan de heeren A. J. Kriegel', te Amers foort en jhr. L. W. van der Goes, te Leeuwar den toegestaan, den termijn voor het leggen en hebben van rails in gemeentegrond en eigendom, ten behoeve der exploitatie van een paardetrara door die stad te verlengen tol 17 April 1910. Mr. dr. G. A. Scheltus is met ingang van 1 November benoemd tot adjunctcommies aan het Departement vau Koloniën. Mejuffrouw G. Damen, thans te Soester- i berg, is benoemd tot onderwijzeres te Koot wijkerbroek. Kapitein jhr. D. C. Graswinckel, van de rijdende artillerie, heeft non-activiteit aan gevraagd. Bij Kon. besluit zijn o.a. benoemd: tot luitenant-generaal, commandant, van het veldleger de generaal-majoot' W. A. T. de Meester, commandant der le divisie; tot commandant der le divisie de genernal-ma- joor van den staf der infanterie H. C. A. Neeteson, inspecteur van het wapen, met ontheffing van zijn betrekking als inspec teur van het wapen en inspecteur van het militair onderwijstot inspecteur van het militair onderwijs de kolonel A. Hoogcboom, commandant van het 7e regiment infanterie tot inspecteur der infanterie do kolonel A. E. Roest van Limburg, commandant van het 6e regiment infanterietot generual- mujoor de kolonel A. van Soters, iuspecteur der bereden artillerie. By het 5e regiment infanterie tot kolonel- commandant do luitenant-kolonel F. li. W. H. Spieringhs, commandant van hot instruc tie-bataljontot luitenant-kolonel de majoor H. J. lndewey en tot kapitein de le luite nant C. C. de Gelder, van het korps. Nog zyn o.a. bevorderdtot kolonel de luitenant-kolonel R. Luber, Directeur van den Hoofdcursus; tot luitenant-kolonel bij de grenadiers de majoor W. van Dockom Maas; tot kolonel-commandant van het 6e regiment infanterie de luitenaut-kolonei P; G. Weuringb, van het 8e regiment; tot ka pitein bij het 10e regiment infanterie de le luitenant J. J. Verberne, van de grenadiers en bij de artillerie tot majoor de kapitein C. G. Preuijt, thans non-actief. Luitenant W. H. Warusink, van het O. I. leger gedetacheerd bij het 5e regiment in fanterie, wordt 1 November voor den tijd van zes maanden gedetacheerd bij het le regiment huzaren Naar het 5o regiment infanterie is met ingang van 15 November overgeplaatst de le luitenant G. G. Zonnevyllo, van het 9e regiment te Groningen. Natuurlijk was gisteravond «Amicitia" alweer vóór achten uitverkocht dat is zoo de gewoonte als de lieer Ter Hall er komt. Wie dachten al heel vroeg te wezen, zagen het bordje «uitverkocht" uan de toe-deur. Gebruld van het lachen hebben de men- schen, gegierd, tranen gelachen om do revue «Kijk je nog 's om?" en kostelijk hebben ze zich vermaakt bij de nummers vóór de pauze is 't nog noodig hierbij te voegen «mooi"al wat de heer Ter Hall hier brengt, is immers van de bovenste plank dat weten zijn stamgasten reeds lang. 't Begon dan met een ovatie aan de be manningder Hollandsche reddingsbooten, met goeden zang, prachtig decoratief en keurige costumes. Allerleukst dat lesje voor scheeps bouwkundige ingenieurs om in een oogwenk van twee vlaggen een boot te maken maar of deze ook zeewaardig is geweest Daarna het duo-Davids, waarvan het mannelijk deel wel wat heel nederig was toen hij zeide, dat zij niet konden zingen: in ieder geval zong zijn zusjo wat best on hebben beiden een reuzen-succes gehad met hun voor drachten Opschriften, Noordpool, Moppen trommel en Heb je de illuminatie gezien, een kostelijke herinnering aan de Juliana- feesten te Rotterdam. Toon kwam het prachtnummer, de ge dresseerde papagaaien van de Graziella's, waarvan er werkten aan den rekstok, door een brandenden hoepel sprongen, een salto mortale maakten, een heele scène uit j Ro bert en Bertram" speelden on zelfs uit wlol- ryden gingen langs het g>spannen koord. De slot-apotheose, gewijd aan het Vorstelyk huis, lokte daverend applaus. Daarna de zang van het dubbel mannen- kwartet «Apollo", dat Fröschlied, Sontinelle garde vous, en O Pepita gaf, Wel jammer, dat een deel der zaal dien zang niet naar waarde wist te schatten. Na de pauze de revue, schitterend gemon teerd, met oeu keur van buitengewoon fraaie costumes, prettige muziek en met leuke zetten bij i'isjes. Wa heeft liet gedaverd van lachen toen Piet, natuurlyk de heer Ter Hall, maar nu in een heel ander genre dan in vorige re vue's, een boekje open deed ook over Amers foort. Achtereenvolgens kregen een beurt het sportterrein, de waterleiding vooial bij braud, de tuchtschool, Achter Luiaard de nationale Juliana-boom, een Amerikaunsche berk in de Japansche bosohjesde Koniu- ginnelaan zonder huizende Bisschopsweg die als Dolftsch aardewerk onveranderd, moet blyvende Wuytieis-Iaan, waar eerst vier, tosu twee rijen hoornen zouden komen, doch die nu boomloos isdo hobbelige Kruiskamp, het vlakke Stationsplein en het lieflijke trappendoolhof in het station Kroontjesmolen, S.herbierstraat, Hellestraat, Krankeledeostraat en Grooie en Kleine Haag. Vreemdelingenverkeer en Amersfoortsch Mannenkoor werden al evenmin vergeten. Werkelijk, de heer Ter Hall heeft zyn oogen goed den kost gegeven en zijn ooreu goed te luisteren gelegd en het lachend de waarheid zeggeD, zonder wien ook onaange naam te wezen, uitstekend toegepast. Een alleraardigst denkbeeld van den heer Ter Hall om het bezoek van den sultan van Assahan, die door den heer Martron al bij zonder goed werd uitgebeeld, als uitgangs- Eiunt te kiezen voor een toer door Ned er- and en daarbij zóo raak een terugblik te werpeu op grooie en kleine misstanden, waar bij Piet, die als particulier nachtwaker over dag toch zooveel vrijen tijd heelt, en duive linnetje Bemoeial, mej. S. Davids, als cicero nes optreden en zich van hun taak zeer naar behooreu kwijten. Andere hoofdpersonen ziju professor Zambuk, de heer S. Nieuwenhuizen, en de politie-agenl Snappert, de heer Louis Davids, die heel don avond do eeue mop na de andere tapten eu de zaai soms deden gieren van lachen. Hoe gaarne ook, we kunnen om plaatsge brek de revue niet op den voet volgen, kun nen niet auu elk van de daarin meewerkenden eeu 4U-tal dames en heeieti Jen lol' geven die hun toekomt voor goeden zang, mooi spel, onbegrijpelijk vlug verwisselen van costuuiii en Wal niet al ineer. Van begiD tot eind boeide deze zeer goede revue oor eu oog en maar weinigen zullen hebben bemerkt, dat zij hijoa twee uur ach tereen genoten van het vlotte spel, de prach tige costumes, de fraaie groepen, de talloozu bon mots en kwinkslagen en zotte uitvallen, óok van Piet, die werkelijk in aanmerking dient gebracht om, als er een leerstoel open komt, voor professor in de Vadurlandsche geschiedenis of als spellings-i'eorganisatur. «Kyk je nog's om" is een van de beste der vele revue's, die de heer Ter Hall maakte en met nog grooter praul dan alle vorige aankleedde. En dat zegt wal. Vele ouder vrie.ul Meijer, die al zooveel jaren achteiecit de kermis hier bezoekt, staat weer met ziju kunstglasblazery op de Appelmarkt. Wat deze kunstenaar iu zijn vak uit een gewone glasbuis weet te tooveren, grenst aan het ongelooflijke. Scheepjes met volle zeilen, planten, diereu, vogels, broches en sigarenpijpen van de zonderlingste modellen, spinnewielljes met glasdraad er op en nog veel meer maakt hij iu ontzaglijk korten tijd, terwijl hij ook alle denkbare glas artikelen repareert; een ware uitkomst voor chemici. Een bezoek aan den «welingerichten salon" is inderdaad zeer aan te bevelen. Morgenavond zullen de. Hagespelers in «Araicitia" hier opvoeren «De belangrijkheid van ernst, van Oscar Wilde, een allera musantst niemendalletje, gelardeerd met tal- looze geestigheden en aardige flauwiteiten, die door de Hagespelers zeer goed worden gelanceerd. Men weet van verleden jaar («Dolly be tert zich") dat hst spelen vau dergelijke dingen den Hagespelers best is toevertrouwd. De vereeniging «Batavia", van Oud-Ka tholieke studenten, vierde Dinsdag huar derde lustrum. Prof. F. Kenninck hield de feestrede voor de reünisten, die van heinde eu vor weer naar Amersfoort waren gekomen. De plaatselijke ui'deeliug van Toonkunst gaat met de week vooruit in ledental, wier aantal reads 165 bedraagt of zes meer dan sedert de vorige week-opguve in «Toou- kunstnieuws". Om misverstand te voorkomen, verzoekt het uitvoerend comité voor het huldeblijk H. J. Loviuk, het volgende mee te dealen: De gelegenheid om oen bydnge (van hoogstens '25cent) te geven, bestaat niet al leen voor belanghebbenden by den land bouw, doch ook voor alle belangstellenden, die hun naam en bijdrage doen toekomen aan het Noord-Hollundsch landbouw-crediet, Molenstraat 45 te 's Gi'iiveiihege< Aan de Centrale botormyn werd Dinsdag aangevoerd 4175 Kilo ongezouten en '2bii0 Kilo gezouten fabnoksboter onder Ryks-con- trolc. De prys der ongezouten boter was f 1.34 a fl.45, die der gezouten fl.32 a f1.43. In den middag van 7 April wandelde eon paar jongelui bij Hilversum. Zy slaken oen driestveid over. L)e een stak een sigaar op eu wierp don brandenden lucifer achteloos weg, met het gevolg, dal een paar struiken in brand geraakten. In plaats van hot vuur te biusschen, liepen de beide jongelieden hard wog. Dank zij andere toegesnelde hulp werd het vuur gebluscht. Dinsdagmiddag stond de onvoorzichtige rooker voor de 4o Kamer der Rechtbank te Amsterdum terecht en het O. M. eischic f30 boeto of 30 dagen hechtenis, wegens het veroorzaken van brand waardoor gemeen gevaar voor goederen is ontstaan. Wel een zeer ernstige les voor anderen. Evenals het metaal door den klank, onder scheidt men de meusch door zijn taal. Uit den omtrek. De heer L. Onvlee, Hoofd der school met den Bijbel te Baarn, hoopt aanstaunden Maandag den dag- te herdenken waarop hij 40 jaar geleden bij het Chr. nationaal onder wijs in dienst trad. L'it Baarn is reeds f456 verzonden voor het nieuwe koloniehuis van bet Centraal- genootschap voor kinder herstellings- en va- caiitie-kolonies. Algemeen Penningmeesteres is mej. L Wertheim, adres Kolonienuis te Nunspeet. Door het hevige onweder ontstond Zondag ochtend in do vroegte brand in den koren molen b(j de haven van Harderwijk, die geheel uitbrandde. De molen, die juist '25 jaar geleden ook uitbrandde, was laag verzekerdde groote hoeveelheid graan er in was onverzekerd. De heer T. G. Bootsen, te Hoevelaken, staat op de voordracht ter benoeming tot Hoofd der school te Edurveen. Van de Vereeniging van geponsiotmeerde Europeeschu militairen van landinucht, zee macht en het koloniale leger tut het verkrij gen van Rijkspensioen voor hun weduwen eu weezen zijn thans ook opgericht de al- deelingun Putten en Nijkerk. Du Burgemees ters aldaar zullen het Beschermheerschap op zich nemen. Zij telt dus nu reeds 45 afdeelingeo. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op uïH. 6 en 7 dor HINDERWET, Brengen ter kennis van hot publiek, dut eon door J. van des HOORN, ulhlor ingedioud, verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het uitl reiden van zijne bakkerij doorliet plaatsen van eer. kanauloveu, in het perceel alhier gelegen uan do Laven dn 1st ra ut Nn. 3, bij liet Kadaster bekend onder Sectie E. No. 8787, op de Seorotirio der Gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag, don 11 Noverraber aanstaande, des vooruiiddags te half elf uren, gelegenheid ten Riudhuizo worilt gegoveo on), ten overstaan van het Gemeentebestuur of van eon of meer zjjnor leden, bezwaren tegen hot Oprichten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in srt. 1 li, lo lid dor Hiuderwet, zyn volgen» de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, dio overeenkomstig artikel 7 der Hiuderwet voor het Gemeentebestuur of een of moer zij ik r loden zijn verschenen, toueindo liuune bezwaren mondeling too to lichten. Amersfoort, 28 October 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJT7ERS. Do Secretaris, J. G. STENFERT KROESE, it E C E A M E 8. Van 1—5 regels fl.'25 elke regel i 0.25. Een voortreflijk idee moet bet genoemd worden, het publiek te voorzien van goede on goodkoope voedingsmiddelen zooals de fabriek van Maggi'» voo- dingsmiddelou dit doet. De fabriek zelve is bokend genoeg, maar boo zjj ontstond, is wellicht niet zoo algemeen benend. Aangespoord door do Zwitserscbe Maatschappij tot Nut vau 't Algemeen begon circa 25 jaar geleden de toenmalige molenbezitter Julius Maggi met de fabricatie van sooponconsorven, die niet alleen groote smakelijkheid, maar ook booge voedingswaarde eu buitengowoone goedkoopheid iu zich zonden ver- ecnigcn.Naoindloozo moeilijkheden gelukte bet bem, dit zeer lastigo probleem op te lossen. De vrucht dezer bomoonngou is hot tbaoe onder don uaaui van Maggi's soopeu in ttbletton bottende produot, dat zich over den gobeolon aardbol in oen ongewone;] bijval verheugt en ook hjj ons in Nederland altijd meer Haubangers vindt. Hierna wordou achtereen volgens door Maggi do andere producten, als; Mag gi's uroma, Maggi's cODBOinmé-capmlos, Maggi's ge korrelde bouillon on ton laatste Maggi's bouillon blokjes uitgovonden on aan de mark gebracht. Hoe zeer al deze producten aan de tegenwoor dige bohoelten voldoen, bewijst wel de ontwikke ling. dio do firma Maggi hooit genomendo toen malige molen lo Kemptahl (Zwitserland) is tut oen kolossaio fabriek aangegroeid, buitendien zijn fabrie ken opgericht te Sin gen, Parijs, Bregenz on Milaan. Goucraal-ageiituron bo-tauu te Amsterdam, Londen, Barcelona, Üüt. borg, Warschau, New-York, Toronto, Bueiios-Ayros on ConcopclOD. Voor baar behoeften betrekt de fabriek ook ont zaglijke hoeveelheden groenten uit onslaud. Een groot aantal hongu onderscheidingen, o.a. 13 Staatsprijzen, 9 Graud-prix, 07 gouden medailles enz, zyn aan Maggi's producten op grooto tentoon stellingen ten deel gevalle». Ter erkenning van do diensten dio Juiuis Maggi zich op hot gebied der volksvoeding heeft verworven, werd lifj hovcudien door do FraniCho Rvgcoriog tot olliuiur van het Lo- giuou vau Eer benoemd. Heden overleed na eene kortstondige ziekte in den, ouder dom van bijna 76 jaar, onze Echt genoot, Vader, Behuwd- en Gruot- vailer on Zwager, de heer CORN E LIS Tan AKEN. Amersfoort, Wed. C. van AKEN— Van Wanroij. j J. C. van AKEN. j AKtNi^„ra en kinderon. Den Ilaay, Wed. b. J. van akEN— Rijlaart. Amersfoort, C. E. van WANROIJ. Amersfoort, 24 October 1909. Eenige cn algemeens kennisgeving. Heden overleed te Heeren- I veen, na kortstondig lijden, voorzien van do H.H. Sacramenten der ster- vendon, in den ouderdom van 65 I jaren onze dierbare Vader en Be- I huwdvader, do heer HENDRIK JOI1ANNE8 J0KIS8EN. J. W. JOR1SSEN. J. G. J. M. JOR1SSEN— De Wit. Amersfoort, 26 October 1909. Oudergeteekende brengt door deze zijn liartoiykeu dank aan zijn patroons, do clientele en de kame raden voor de verrassende belangstel ling; hem Zondag betoond bij zijn zilveren jubilé by de firma Gebra. B. A. van GELDER. D. JAN8, meesterknecht. Amersfoort 27 October 1909., AMERSFOORT. Do door den EdelAchtbaren heer Rechter commissaris goedgekeurd.; tweede en slot- nitdeeling»ljjst in het faillissement van de N. V. NESENBEREND'S CACAO- en CHO COLA DE-FARR1 EK, destyds gevestigd te Amersfoort, is gedeponeerd ter Griffie van 'lo Arroudissements-rechtbank te Utrecht en vun het Kantongerecht te Amersfoort om aldaar gedurende 1Ü dagen te liggen tor kostelooze inzage der schuldeiscbers. Do Curator, H. J. M. VAN DEN BERGH. A nersfoort, Wilhelminastraat 5. De eerste trekking geschiedt .Maandag 22 November 1909. De Collecteur te Amersfoort, A. C. R.O. I EiNWEBER. Breedestraat '22. NIEUW! Aitêitifc NIEUW! Het geachte publiek wordt beleefd op merkzaam gemaakt, dat in myn Salon, be halve Glasblazen on Spinnen, dit jaar op het gebied vun Kunstvooorwerpen voor den bezoeker worden vervaardigd voorwerpen van Kristal, gelyk in Bohemo en Venetië geschiedt, doch alles als handwerken heb ik do eer dames en heoren uit te noodigen tot een bezoek om do artistieke samenstel ling te beschouwen. By bezoek met kinde ren op den laten Rang wordt deu kleinen een souvenir aangeboden. Aanbevelend, H.MEIJER, Dir. Glusartikelen worden deugdelijk hersteld. .Standplaats Appelmarkt, tegenover den heer G. UDO. H. M E IJ F. R, Kunstglaablazer, Bekroond zilveren medaille Bolsward 1901. Pr(jzon der plaatsen le rang 1' 0.25 2e rung f 0.15

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 3