NIEUW PAJ GROC Marktprijzen. Advertentiën. TE HUUR Langestraat 37, illEliSFOORISCIIi Solied. „Eysiuk" rijwi zijn overal bekend doo lichten gang soliditeit Snel. Methorst Yan Li een bioscope-voorstel I iog deed geven neen maar! Ruim 300 kleinen vermaakten zich kostelijk en lieten de versnaperingen, die werden aangeboden, zich maar wat goed smaken, En Maandagavoud vieren de leden Yan de Oranje-vereeniging feest in «Amicitia" en »Het Valkje". Reserve-luitenant D. H. Schilling, van het 5e regiment infanterie, is op zijn verzoek overgeplaatst naar het 8e regiment, te Arn hem. Het is heden vijftig jaar geleden, dat hier werd gesticht de Congregatie van Onze Lieve Vrouwe. Haar doel is het arme kind te onderwijzen en op te voeden en te zorgen voor arme verlaten en verwaarloosde meisjes. In de Donderdagavond gehouden ver gadering der plaatselijke anti-revolutionnaire kiesvereenigiog «Nederland en Oranje" werd met algemeene steramen aangenomen een voorste! van het Bestuur om in de op 6 Mei hier te houden vergadering der Centrale te adviseeren, voor de periodieke verkiezin g voor leden der Provinciale Staten candidaat te stellen den heer K. van der Burg, A.-R. aftredend, en voorts de candidaten der R. K. en der C. H. kiesvereenigingen over te nemen, indien deze bereid zijn, den candidaat van „N. eo O." over te nemen. Behalve de heer K. van der Burg zijn aftredend de heeren Bicker Caarten, C. H., en Van Klooster en De Jongb, beiden R. K. Herinnerd zij aan de vergadering van de Vereenigiog voor volks- en schoolbader, aanstaanden Maandagavond, en die van de Amersfoortsche Tramweg-Maatschappij, aan staanden Dinsdagavond te houden. Op het A. V. O. G.-terrein, aan de Van Oldenbarneveldt-laan, wordt morgenmiddag een onderlinge korfbalwedstrijd gehouden. Zij, die de winnende partij vormen, zullen ieder een charivari ontvangen. Aan de markt werd gister aangevoerd 900 Kilo boerenboter, aan de Centrale bo- terraign 5800 Kilo ongezouten en '2075 Kilo gezouten fabrieksboter onder Rijks-controle. De prys aan de markt was f 1.25 a f 1.40, die aan de mijn f 1.16 a f 1.23 en f 4.15 a f 1.24. De lantaarns van auto's en rijwielen moe ten volgende week uiterlyk om acht uur, die van ae overige voertuigen niet later dan half negen worden aangestoken. Vermoedelijk door een broed-machine ont stond Donderdagavond omstreeks 10 uur brand in een schuurtje aan de kleine Nach tegaalstraat. Brandweer-autoriteiten waren in een om mezien ter plaatse, doch met behulp der buren werd het brandje, dat zich anders dreigend genoeg deed aanzien, nog intijds gebluscht. Slechts wie voor overtuiging vatbaar is, wordt bij redetwisten niet boos. Uit den omtrek. Het maken en vervolgen van een plan tot doortrekking der Gooiscbe stoomtram naar Baarn met de onder gewone omstandigheden reeds zeer noodige verbreeding van den Rijks weg te Eemnes zal geen voortgang hebben. Hoewel zich op initiatief van den Bur gemeester van Eemnes een tram-commissie vormde en zij een niet-onbelangrijke som gelds bijeenbracht tot dekking van de niet te vermijden uitgaven, besloot deze com missie een door den eventueelen ontwerper en ondernemer gevraagd bedrag eerst uit te keeren wanneer die doortrekking tot stand zou zijn gekomen. Aangezien echter laatst genoemde wei bereid is, de risico van eigen tijd en werk te dragen, doch niet genegen is daarenboven de onkosten te bestrijden, heeft by zich terug getrokken. Baarn telde ultimo December 8879 in- wooners, tegen 6057 op 31 December 1899. Tot notaris ta Barneveld is benoemd de heer D. C. van Nimwegen, sedeit 26 Febru ari 1903 notaris te Middelburg. De Gemeenteraad van Zeist heeft Donder dag voor f35000 aangekocht het. terrein aan het Rond, waarop het huis staat door nu wijlen de dames Walkart bewoond, ge weest, ter grootte van 47 Areo. Het buis zal door den tegenwoordigen eigenaar worden afgebroken en met het Rijk zal een ruiling van terrein worden aange gaan ten gevolge waarvan het nieuwe Post en Telegraafkantoor óok aan het Rond zal verryzen. Als nu ook het hotel van de Broederge meente wat werd gemoderniseerd dan zou men daar een bijzonder fraai complex vaD gebouwen krygen. Nederland telt, stellig niet aan sympathie ontbreken. De Amsterdamsche tabaksfabriek van de heeren Hermanus Oldenkott Zoonen zil morgen 2 Mei het zeldzame feit van haar 150-jarig bestaan herdenken. Het zal deze gerenommeerde firma, die haar industrie tot grooten bloei heelt weten te brengen en haar afnemers over geheel B EURSOVERZICHT van 23 tot 30 April 1910. Stond de Amerikaansche markt gedurende de vorige berichtsperiode reede ODder den invloed van het dure geld, in nog meerdere mate was dit in de afgeloopen week het geval, toen call-money te New-York zelfs opliep tot 7 pCt., voor een deel tengevolge van de groote kasbe- hoeften voor de uitbetaling van per 1 Mei ver vallende coupons en dividenden. Ook was van invloed de voorbereiding der Banken tot het verleenen van steun aan de katoenmarkt, waar men door de katoencorner van Patten (er zijn ongeveer 200 000 balen te kort) moeilijkheden en faillisementen vreest, hoewel Patten zelf het bestaan van een corner ontkent en verzekert, dat alles wel goed zal afloopen. De vroeger reeds door ons besproken gouduitvoeren blijven nog steeds voortgaan. Dit en de in de afgeloopen week ontvangen berichten omtrent schade aan den katoenoogst door bet gure weder deden geen goed aaD de toch reeds verstoorde stem ming op de fondsenmarkt. Op de vergadering der United States Steel Corporation werd, zooals door velen werd ver wacht, het dividend tot 5 pCt. verhoogd. Hoe wel de koersen aanvankelijk door dit bericht gunstig werden geïnfluenceerd, had dezedivi- dendverhooging toch geen duurzamen invloed en had spoedig de flauwe stemming weder den boventoon. De kwartaalsstaat van de corpora tion, die tegelijk met de dividend verbooging ge publiceerd werd, gaf dan ook geen aanleiding tot overdreven optimisme daar de brulo-ont- vangsten gedurende de laatste drie maanden aanzienlijk beneden de verwachting bleven en ook aantal uitstaande orders geringer was dan het vorige kwartaal. Van conservatieve zijde wordt niet ten on rechte gewezen op het roekelooze van deze dividend verhooging wanneer mer. in aanmerking neemt de aanzienlijk zwaardere lasten, welke de Steeltrust te dragen krijgt tengevolge van de met 1 Mei ingaande loonsverhooging, welke Eer jaar op ongeveer 10000U00 dollar omt te staan, terwijl de kosten van de op dien datum ingaande pensioensverzekering zelfs niet te benaderen zijn. Tengevolge van da flauwe Btemming, die uit bovengenoemde oorzaken voortsproot, vertoonen dan ook de meeste koersen een min of meer belangrijken koersachteruitgang. Voornamelijk le den HarrimanwaardenUnion mede in verband met plannen tot nieuwe uitgifte van obligatiën, Southern Pacific in verband met ongunstige verwachtingen omtrent dividendverhooging. De koersachteruitgang van Gulfshares was voor namelijk het gevolg van de bovenaangehaalde slechte oogstberichten. Aan het einde der week trad een onverwacht herstel in, dat gedeeltelijk raag worden toege schreven aan dekkingen door de baissiers, die een gretig gebruik van de flauwe stemming had den gemaakt. Ook onze markt ondervond deze week de ge volgen van duur geld, wat ongunstig op bet koersverloop van vele fondsen welkte. STAATSFONDSEN blijven vrijwel onveran derd. Nederlandsch Werkelijke schuldsoorlen toonen fractioneele verbeteringen aan. Ook bui- tenlandsche Staatsfondsen met weinig variatie. INDUSTR1EELE WAARDEN. De aandacht was deze week voornamelijk bepaald tot Steel shares (zie boven) en Amalgamated Copper shares, welker lager koersniveau was toe te schrijven aan de slechte statistische positie van de kopermarkt. Steels verlaten de week X1/, pCt. lager, terwijl Amalgamated en Car Foundry shares ongeveer drie procenten moesten inboe ten. United Cigar daarentegen konden hun koers handhaven. CULTUURONDERNEMINGEN. De markt in deze waarden lag vrij stil, eenigezins afbrokke lend voor enkele soorten. Ook voor RUBBERWAARDEN bestond weinig belangstelling. De koersverschillen blijven dan ook tot geringe afmetingen beperkt. Over bet algemeen kan men ten opzichte van de Rubber- markt zeggen, dat ons publiek een afwachtende houding aanneemt. PETROLEUM hield zich ondanks het dure geld viij goed, hetgeen toegeschreven wordt aan aankoop Voor buitenlandsche rekening. Aandee- len Koninklijke Petroleum besluiten do week op 529, tegen 514 vorige week. Ook Moeara Enim en Sumatra Palembang konden eenige procenten in koers monteeren. Vooral Gecon solideerde Hollandsche mochten zich verheugen in de algemeene belangstelling. Perlakken ver beterden iets op berichten, dut thans het vijfde niveau is aangehoord. Tarakan eenigszins in De TABAKSAFDEELING was verlaten en de stemming zwak. De koersen schommelden weinig, bij gebrek een affaires. MIJNWAARDEN. In dezeafdeeling heerschte een flauwe stemming en vallen eenige belangrijke verliezen te constateeren. Redjnng Lebong ver loren een 14-tal procenten, terwijl Ketahoen9 op ongunstige dividendberichten en op Indische verkoopen inzakten van 248 tot 234. Great Cobar, eveneens afbrokkelend, besluiten d9 week op 116, tegen 120 de vorige week. PROLONGATIE oDgeveer 6 pCt. M. V. L. PREDIKBEURTEN. Zondag 1 Mei. EvaDg. Luthersche kerk. Voorm. 10 uur, ds. G. F. Dreher, uit Bergen-op-Zoom. Reraonstranlsche kerk. Voorm. 91/2 uur, kinderkerk, ds. Hooykaas. Voorro. 11 uur, gewone dienst, ds. Hooykaas. Doopsgezinde kring. Geen dienst Gereformeerde kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Dunner. Avond 51/2 uur» ds- Bonner. Gereformeerde kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond 51/2 uur, ds. Teerink. Vrije Gereformeerde gemeente. Voorm. 9lL uur, ds. W. F. Geerts, uit Scheventngen. Avond 5 uur, ds. Geerts. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm. 93/4 uur, godsdienstoefening. Avond 5V4 uur godsdienstoefening. Amersfoort, 29 April 1910. Appelen f 0.a f0.Peren f0.a f0. aardappelen f2.—. k f 2.25. Hoendereieren f3.40 a 1 3.60 per 1C0 stuks. Bruine eieren f3.60 a f 4.—. Hooi boter f 1.25 a f 1.40 Kippen f0.80 f 1.50. Kuikens f 0.— af 0. Piepkuikens f 0.60 a f 1.Gan zen f 0.a f 0.Eenden t 0.90 a f 1.10 Jonge eenden f 1.— a f 1.20. Hazen f 0.— k t0.~. Wilde konijnen f0. a f0 Tamme konijnen f0.40 a fl.p.st. Duiven f U.60 k f 0.80 per paar. Vette varkens f0.4 f0.—Magere varkens f20. a f30.Zeugen f 50.a f 100.Biggen t 10a f 16.Vette koeten f0.afO. Aangevoerd waren ongeveer: heet. Appelen, heet. Peren, heet. nieuwe aardappelen, 120 heet. Zandaardappelen 160000 st. Hoendereieren,stuks Eenden eieren. 900 Kilo Hooiboter. Vette Var kens. 20 Magere varkens. Varkens voor exportslagerijen. 350 Biggen od 27 Zeugen. Burgerlijke Stand van Amersfoort van 21 tot 28 April 1910. GEBOREN: Hendrik, z. van Dirk Florijn en Johanna Elisabeth Meijsser. Pieter Heinricb, z. van Johannes Franciscus Kindervater en Johanna Bouw. Aartje, d. van Wouter van de Burit en Jacoba Polleman. Aart, z. van Hendrik van de Pol en Aaltje Reemst. Wilhelmina Margaretba, d. van Hendrik van de Pijpe- kimp en Rolina Catharina Mooiweer. Willem, z. van Willem Beuring en Hendrikje Lenstra. Hendnka, d. van Johannes Kok en Maria Hoff. Francisca Josina, d. van Gijsbertus Cornelis de Vrias en Anna Maria Schaar. Peter, 2. van Peter van der Heiden en Trijntje Majoor. ONDERTROUWD: Hendrikus van Wageningen en Geertruida Kommer. Jacobus Johannes van Nes cn Grada Johanna Woerdman. Simon Bud- zelaar en Maria Kuiks. Arie van der Velden en Martha Anthonia Lokhorst. Johannes Cornelis Joséphus van Luijn 8D Johanua Maria Engelen. Cornelis Petrus Kuit en Willemina Bremer. Christiaan Johannes Mark en Cornelia Koops. Karei Veeneudaal en Maria Johanna van Wijland. Stephanus Verhoeff en Elisabeth Maas. GETROUWD: Johannes Reinbertus van 't Hof en Helena Bakker. Johan Gerrit Boswinkel en Aga tha Martina Kerkhoff. Martinus Hoogevest en Bernardina van de Pypekamp.Willen. Fiöger en Catrina Vernuoijs. Willem van der Haar en Johanna Pannekoek. OVERLEDEN Maria Sieenbeek, 89 jr., wed. Willem Fon- tijn. Dirkje van Maanen, 85 j., ongeh. Weasel van der Geld, 34 jr., echtg. van Heilije Hoksbergen. Johannes Hoksbergen, 3 mnd. Elizabeth van Keken, 4 dg. Aaltje Hageman, 15 jr. Albertus van Doorn, 51) jr., echtg. van Maria Kraan. AnnaJozepha van Buren, 2 jr. Geboren: JOHANNA JACOBA dochter van Th. van de WAAL en Sophie J. van de WAAL— Blom. Neerlangbroek, 28 April 1910. V Voor de vele bewijzen van be langstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, den WelEd. heer WIJNAND FRANS, betuigen wij onzen hartelijken dank. De Familie FRANS. Amersfoort, 29 April 1910. De architect J. van de LIJKE zal publiek AANBESTEDEN bet bouwen van een woonhuisje in de Borstraat alhier. Bestek en teekening zijn bij genoem den architect vanaf Donderdag 5 Mei a.s te verkrijgen h f 1 per stel. Met nf zonder le en 2e ontbijt. Franco brieven onder motto «kamer aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Cou rant, Korlegracht 9. PUNCH - RHUM COGNAC bijzonder krachtig en voordeelig mor Directe import. Slyterij »1IET KzVPELHUIS", ingang Lieve Vrouwe-kerkhof. algemeenp DEELHOUDERs des avonds ten vergulde zj? Pnnten van Verslag met ba' winstrekening, be, financietle commii jaar 1909. Benoeming <]e. missie 1910. Ontslagaanvraw strateur. Balans en ve<& ter inzige ten Julianaz Alleen-verkoop Kortograclit 20 (naast liet Postkantoor) Te Effecten - coupons - wissels - vreemd geld gatiën - beleening - assurantiën - cred verhuurt safe-loketten - voert admin beheert vermogens - opent cheque en rekening - verleent handelscredieten ie te bepalen voorwaarden. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN A mersfoortII arder wjj k Controle den beer W. A. van den Bivenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Zlektekiemvrije Melk uitsluitend in flesschen Koffie en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rijks-coutrole f 1.40, LAHAISI Belasten aan- Effect C o u po Sluit Safo-i Kassiers en Commissionairs nanditaire ïennooten H. AMERSFOORT Huurhuizen 15, (naast de Nederl. Bank). Telcphoon 49. Voeren cffcctenorders uit aan Hir Iandsclie Beurzon. Deposito. Prolongatie.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2