Instrnmentmaker Lanpsiraat 12 BLOOKER'S CACAO; DE HUISHOUDGIDS Stoom was scherij W. G. BURGER, W. F. A. GROENHUIZEN, Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone enfan- tasie-wekkers. KOOP, BUSSEN DAALDERS MAILDIENSTEN. Feuilleton. DODO. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschynt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar by iedr 'en Boekhandelaar en aan het Bureau van de »DK HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT. ZEIST, ^3313—= AMEltLKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZFN. De goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco getaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparatiën beslist goed en billijk. Cr e diet-ver e ©aigin g te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den JBEKG1I, wilhelmihastraat 5. Zij stelt zich ten doel hot Vi rleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blauco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. De bekende distillaten, wijnen en likeuren, van de firma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het Lieve Vrouwe-plein, naast het Kapelhuis, Tele foon 131. in plaats van losse cacao of poederchocolade, gij betaalt minder en krijgt betere kwaliteit. vierkante bussen van 1 ons. 18 ets. '/a pond- 42'/a I pond. 80 m 2 pond. 150 WIJZE van VERZENDING. Laatste Buslichting MEI. JUNI. 0 0 S T -1 N D1 Uit Amsterdam met de as 10, 24 der Maatschappij Nederland 10.— 's av. 13, 27 Uit Rotterdam, met de «s. 8, 17 4er Rotter damtche Lloyd. 10.— 'sa*. 6, 20 Over Oenua, met de ss. Ier Maatschappij Nederl.1) 6.10 'sm. 11, 25 8, 22 Over Marseille, out de sa. 14, 28 per Rotterdamsche Lloyd.*) 8.C0 'eav. 3, 17, 31 Id met de Fransche pab boot. 6.10 'sav. 6, 20 3, 17 Over Brindisi, met de En- •ohe pakketboot.*) 10.45 'sm. 18, 27 10, 24 Over Napels met de Duit- sche pakketboot 3.80 'sav. 4, 18 1, 15, 29 SURINAME. uiv Amsterdam. 10.- '«av. 12 26 9, 23 over Saint Kat aire. 10.- 'sav. 7 7 over Southampton. 10.- 'sav. 9, 23 6, 20 CURAQA0. over Amsterdam. 10.— 'sav. 12, 26 9, 23 over Hamburg 10.— 'sav. 1 1 over New-York 5.35 'sav. Dinsdag Dinsdag en Vrydag en Vrijdag eiken D i n 8 d a buslicbiing 5.35 dagen 10.— 's avonds. Vóorverzending vorigen dag 'a avonds 9.40. Suppletoire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 10.'«avonds. De Firma A. II. van Cleeff vervaardigt spoedig, not en billijk. Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bonboekjes Bi '«fhoofden Circulaires Coupons Chêques Doodsberichten Dissertaties Eilecten Enveloppea Facturen Formulieren Geleibilletten Huwelijksbrieven In wikkelpapieren laarverslsgen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Obligatiën Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouwbrieven Uilnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of stsBndrukwerk. 9.) „Tot weerziens, Hoogheid." Vluchtig reikte zij hem de hand, als een Vorstin den hoveling, vond de vader. Maar toen de Prins, door ïijn bediende gevolgd, in de menigte verdween, dacht hij niet langer aan hem; hij zag slechts zijn dochter. Hij zag slechts haar, terwijl zij vlug en als een door en door bereisde met den kruier on derhandelde hij zag slechts haar, toen hij met haar de trap af ginghij zag slechts haar, ter wijl zij in bet gewoel der rijtuigen stonden, tus- schen de roepende en zoekende reizigers en de haastige bedienden en kruiers. Wat was zjj mooi, wat was zij mooi 1 Hoog en slank haar gestalte in een nauw-sluitenden zwart zijden mantel, om het middel haast te omspannen, breed in de schouders. Hoe fijn was het hoofd gevormd 1 Het gelaat als gesneden naar een an tieke kamee, in het profiel misschien een beetje scherp, van voren een bekoorlijk ovaal. En on der den kleinen reishoed de pracht van het gouden haar, los opgestoken, misschien nog van de nachtreis, zoodat overal kleine lokjes uit den dichten wrong sprongen. Ja, ja, de nachtreis 1 Bijna twee nachten en een dag en dan er nog zóo frisch uitzien. „Ben je niet moe van de lange reis, Signe?" „Wel neen, papa. Als je zoo'n heerlijke ver andering tegemoet reist" Zij hield plotsel ng op. Er kwam een kleine blos op haar gelaat, die echter dadelyk verdween en zij moest er zelf om glimlachen. „Nu ja een sterfgevalmuar wij hoeven tegenover elkaar niet te huichelen, papa. Voor ons is het nu eenmaal een groot geluk. Is er een testament gevonden Het gelaat van den majoor keek even ernstig. „Maur, Signe I" Hij zei het op licht verwijtenden toon en vond het daarna volkomen natuurlijk, vrat zij gezegd had en hoe zij het gezegd bad. Neen, niet huichelen. Zij had volkomen gelijk. En bij lichtte haar in. Zjj zaten reeds in het rijtuig, dat langzaam door den stroom van rijtuigen op den Potsdam- merplatz zich een weg baande en terwijl hij zijn oogen gericht hield op zijn dochter, zag hij hoe haar schoon gelaat glansde bij zijn woorden. „Zesü acht millioen" herhaalde zij zachtjes. „OHel was alsóf zij zich verlicht voel de. Haar borst ademde ruim, de fijnbesneden mond bleef een seconde open, zoodat de kleine tandjes er doorbeen schitterden, en de tong kwam even voor den dag, als om de warme roode lippen te bevochtigen. Nog geen oogenblik had Signe naar haar moeder'gevraagd, of raar haar zuster en broers, dacht Gudareza onwillekeurig en tegelijk zei hij „Maar dat is niet te verwonderen. Zij weet mama is in het hotel en zal haar dadelijk aan het hart drukken." Het rijtuig hield stil voor het hotel, en Signe schreedmet ruischende japon voorb.j den portier, die zeer diep boog. „Zóo diep beeft bij voor niemand van ons gebogen. Zelfs niet voor Eberbard. Merkwaardigals een Vorstin Signe ons kind." Je kon het van twee kanten bekijken, vond de majoor. Ja, het was nu wei heel mooi en heel goed, naar Berlijn te verhuizen, al in de eerste plaats voor het beheer van je huizen en gronden; vreemden kon je toch nooit vol komen vertrouwen. En je was een beetjs dich ter bij je zoons je kon altijd een beetje makke lijker invloed uitoefenen. En voor de dochters, nu, voor de dochters was het eeuvoudig beslist noodig. Dat was je haar verschuldigd. Dat had Ida 6ok dadelijk gezegd. Als het maar niet zoo plotseling gegaan was, zoo halsoverkop. Ze hadden Ie nauwer nood te Körlin, dat goede, oude stadje, behoorlijk afscheid kunnen nemenalles zoo holderdebolder. Eigen lijk ongezellig. En alles zoo voorloopig. Daar zaten ze nu in een gemeubelde gehuurde étage, die onzinnig veel geld koste. Hun eigen meubelen stonden in een pakhuis. Eiken dag kwamen er een half dozijn agenten met aanbiedingen voor de villa, die men zou koopen. Bij slot van rekening vond men er geen enkel geschikt en er kwam geen eind aan het zoeken en rondrjjden. Pleizierig was anders. Gudareza lag op zijn chaiselongue en voelde, dat het de zijne niet was, die prettige niet het gewone kuiltje in het midden. Hij rookte een geïmporteerde sigaar, die Eberhard hem bezorgd had, maar zij smaakte hem lang zoo lekker niet als zijn vroegere gewone sigaar van drie cent en van tijd tot tijd keek bij onder zijn halfge sloten oogleden mistroostig naar den s'apel be scheiden en boeken, die daar op zijn bureau- ministre lagen opgetast, op dat ellendige ding, waarbij je nooit wiBt waar je je beenen moest laten. Dat was het toppunt I De uittreksels uit al de Grootboek-bescheiden, die afrekeningen met de Bank, die huurcontracten, die belastingpapieren, die verzekeringspolissen en wat er nog meer voor rommel lag „Neem u eenvoudig een parti culier secretaris eD laat hem werken tot hij er blauw van ziet" had Friedel geopperd. Neen; daarvoor was bij toch le nauwgezet. Vermogen brengt plichten meemaar een pleiziertje was het nu niet precies voor een oud man, dagelijks met dien ballast te maken te hebben en er zich eerst duchtig te moeten inwerken. En dan nog altijd met dat elleudige wantrouwen bedrogen wordt je toci Bah. Maar ten slotte waren dit alles nog maar klei nigheden, belachelijkheden, waarmee men hel maur moest zien klaar te spelenmoest, moest, hoe dan ook. Die ellendige, sigaar nog wel met een gou den bandje wilde 6ok al niet branden. Hij hield zijn sigaar in de hand en bekeek baar. Ze was heolemaal scheef gebrand en uan den eenen kant scheen het vuur door het dek blad. Dat kwam natuurlijk van het niet opletten bij hel rooken. Vroeger brandde zoo'n Bigaar van drie oenten gladjes af tot het eind. Zeker, dan gaf hij zich aan de zaak en dan bracht zelfs het laatste stompje nog een eigenaardige bekoring mee maar uu leidden die eeuwige, dwaze gedachten je opmerkzaamheid zelfs van de tabak af. Daar, midden op die ellendigen stapel pa pieren, lag de brief van Victor Kaltenegg. Zoo'n rakkert Niets dan ergenis hadden ze van hem gehad, zoolang zij hem kenden en het ergerlijkste was, dat je hem toch mochten. Gude- reza mocht hem ja, hij hield heel veel van hem, dien frisscben, knappen jongen met zijn schitterende, blauwe oogen, waaruit zooveel benijdenswaardige blyheid en energie sprak, dien bovenstbesten, innig-fatsocn)ijken jongen man, die, zonder een (ogenblik te aarzelen, zijn hcele loopbuun veranderd had. ter wille van Signe. Wie kende Signe eigenlijk? Den heelen ochtend tobde de majoor over die éene gedachte. Zij verdween, maar kwam telkens terug en hoe hij haar ook trachtte te verdrijven, altijd kwam zij weerom. Er hielp niets aan. Bij slot van rekening moest Signe zelve beslissen. Beslissen ja, en het noodlottigste was, dat zij zeker niet ten gunste van den armen jongen zou beslissen. Maar wie kende Signe? De majoor zoog en trok nog een poosje aan zijn sigaar, in de hopelooze verwachting, dat bij nog op een goeden inval zou komen, in de ver borgen lafheid voor het besluit. Toen sprong hij op, schelde en liet vragen of zijn dochter bij hem kwam, maar Signe was uitgereden. In plaats van haar kwam Eberhard, natuurlijk weer in politiek, als een modeplaatje; kort, nauwsluitend, grijs jacquet, rood overhemd, roodzijden das om een geweldig hooge boord, gele schoenen. Men zag den jongen in het onder lijk huis bijna nooit meer in uniform en telkens ergerde zich de majoor. Het was nu eenmaal streng verbodenuitdrukkelijk bevel van den Keizer. En elk oogenblik dacht bij er aan, hoe hy als jong officier wel eens in burgerkleeding was uitgegaan, maar altijd heel in het verbor gen, bij hooge uitzonderingze hadden met bun driëen éen overjas gehad, die op de beurt bij ieder dienst deed. Zoo'n deftige kleedij als zijn zoon hadden ze nooit gekend. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4