Quaker Oats is ook in prijs het voordeeligste voedsel. Stadsnieuws. seis van toen, waarin ook wel een grond van waarheid lag en die hom ten minste toen bevredigden. En hy sprak haar er van, hoe prachtig de Natuur toch inge richt is: hoe schoon de vlinder slechts even de bloemen aanraakt, die hem dan uiterkentelykheidden zoetsten honigdrank bereiden hoe schoon het is, dat de vogel tjes alt yd pa^gewyze een nest bouwen, opdat ze samen liederen kunnen zingen en weer jongen ter wereld brengen, zoo dat het recht vroolijk en levendig blijft in de natuur. Hoe ook de menschen altijd éen zochten, dien zij boven alle anderen uitverkoren, en zich dan ook samen een woning kozen, waar zij alle vreugde en leed samen deelen. Het kleine meisje hief het kopje weer op, lachte vroolijk en klapte in de handen. „O, Vadertje, wat mooi, wat heerlijk, want als je altijd iemand by je hebt, dan vindt je alles veel prettiger en makkelij ker, hè?" «Natuurlijk, kindwat men uit liefde doet, i9 altijd schoon en heerlyk, en nog veel meer, dan je nu wel kunt begry- pen". Het meisje voelde zich verlicht door al hetgeen vadertje haar nu met zooveel nadruk en toch zoo in gemoede vertelde, en ze lachte: «Nu, als ik dan groot ben, dan wil ik ook heel, heel veel van iemand houden en dan zal ik hem een lekkeren honigdrank bereiden, net als de Moe- men voor den vlinder, en dat zal dan heerlyk zyn, niet waar? Hè, vadertje, wat ben ik toch vreeseljjk blij, dat ik nog niet volwassen ben, want voordat ik iemand lief kan hebben, moet ik zeker nog eerst veel beter wordenis 't niet «Ja, kind «Want ziet u, begon het meiske weer, ik weet nog niet eens goed, hoe men het wel zoo prettig voor elkaar kan maken". De aude pedagoog streelde het meisje over den wang en sprak glimlachend «Zie maar naar de bloeiende weiden en alles wat daar groeit en tiert en als je dan zelve óok zoo bloeit, wel dan komt de rest vanzelf Het meisje was gerust gesteld door die enkele woorden, en geheel op haar ouden kindertoon vroeg ze toen weer: «En nu vertelt u mij wel weer een sprookje, Vadertje «Welk moet het dan zijn, kleintje?" «Van die Koningsdochter, die zoograag een kindje wou hebben 1" En hij begon. En ditmaal scheen hy het zoo schoon verteld te hebben, dat er geen eind kwam aan het gejubel, toen het uit was. Het meisje drukte hem de hand en vroeg: «Zou ik later óok zoo'n kindje hebben, denkt u «Zeker, kindals je bet verdient, als je zoo'n schat waard bent!" En daarmee kuste hij de kinderen en trad weer in het land der Volwassenen. Nooit liet hij weer dat goudeu sleu teltje zitten op het hek van het Kinder land; want beter was het, dat de kinde ren zich op eigen gebied ontwikkelden. De droomerige meisjesnaturen zijn in den regel veel ouwetender, dan men denken en verwachten zou en die plompe verklaringen uit de menschenwereld be- leedigen slechts haar reine, onschuldige gevoelens. Aldus Marie van Amstel in «De Huis houdgids". Seminarium der Oud-Bisschoppelijke klorezte aanvaarden. Zondag nam hij afscheid als pastoor der Oud-Roomsche gemeente, die hem een lied toezong. Het Tweede Kamer-lid voor Amersfoort, jhr. mr. II. W. van Asch van Wijck, is met ingang van 1 Juni benoemd tot commb- saris-generaal voor Nederland en zijne koloniën op de tentoonstelling te Brussel; zulks ter vervanging van mr. E. R. H. Rcgout, lid dier Kamer, benoemd tot Mi nister van Justitie. Dr. A. J. A. Prange, thans Directeur der Hoogere Burgerschool te Soerabaya, is 4 Mei met verlof naar Europa vertrokken. De heer G. K. van der Horst, candidaat tol den Heiligen dienst, heeft aangenomen het beroep naar de Ned. Hervormde ge meente te 's-Heerenberg. Het bezoek ook uit Amersfoort aan Am sterdam is gister, vooral tegen den avond, bijzonder druk geweest. Het aantal met-Amsterdammers, dat gis ter de Hoofdstad bezocht, wordt geschat op 200000. De terugreis is voor veie» wat lang ge weest. Zoo kwam een trein, die gisteravond om elf uur uit Amsterdam vertrok, pas by half drie te Amersfoort aan. En dat was oog lang de laatste niet. Luitenant-generaal b'. H. A. Sabron, chef van den Generalen staf, zal weldra den militairen dieost met pensioen verlaten. Luiienant-adjudanl B. C. Oolmar, van het Instructie-bataljon te Kampeo, wordt 1 Au gustus gedetacheerd by het 5e regiment infanterie. Luitenant-kolonel L. baion Van Hogen- dorp, van het 1p regiment veld-artillerie, zal in Juli deelnemen aan de kaderoefeningen onder leiding van den commandant van het 9e regiment infanteije. De officier van gezondheid 2e klasse B. Eisendrath keert 16 Juni van zijn detachee ring te Oldebroek terug naar het Militair hospitaal te Amersfoort. eersten prijs korpswedstrijd buks in hot Na tionaal schiet con cours to Ermeloo. De heer L. Th. van Zwol is met 59 pun ten nog houder van den eersten prijs vrije baan Margade heer D. van der Vlugt met 57 punten in afdeeling D. Gisteravond tot 8 uur werden de laatste schoten gedaan. Het vorifieeren der lijsten zal nog wel een paar dagen duren, zoodat de einduitslag pas eiade week bekend zal worden. Tot Commissaris der Ned. Centraal Spoor weg-Maatschappij is Zaterdag in de vacatu re jhr. mr. H. M. J. van Asch van Wijck gekozen mr. F. D. graaf Schimmelpenninck. De Vereeniging voor vrouwenkiesrecht heeft ingevolge besluit van de algemeene vergadering, 11 en 12 December j. I. te Zwolle gehouden, een adres gericht aan H. M. de Koningin met het eerbiedig verzoek, spoedig een voorstel tot Grond wels- en Kies wetswijziging, beoogend de iovoeiirig van vrouwenkiesrecht, nan de Tweede Kamer te zenden, opdat voortaan bij de samenstelling der wetten, tot heil van ons allen, mannen en vrouwen, ook rekening gehouden moge worden met de zedelijkheidsbegrippen en de rechtsovertuiging van de vrouwelijke helft van het Nederlandsche volk. Voorts een adres aan de Tweede Kamer met het dringend verzoek een voorstel voor te dragen tot Grondwets- en Kieswetswijzi ging, ten einde te komen tot de invoering van vrouwenkiesrecht. De Secretai is der plaatselijke afdeeling van de Ned. vereeniging tot afschaffing van al cohol houdende dranken doelt ons mede, dat bij te Baarn gehouden vergadering dei- provinciale prcpaganda-commissie vertegen woordigd waren 9 afdeelingen met 600 leden. Hoofddoel der samenkomst was bespreking der Provinciale meeting, te houden op 3 Juli te Amersfoort op 't Stort of aan de llerte- kop. Vergunning zal word-n gevraagd tot het houden van een optocht met muziek, banie ren, vlaggen, enz., van het station naar het Gemaakt van voile, rijpe haver, geroosterd en gefabriceerd in de meest moderne fabrieken ter wereld, brengt zij haar heerlijken smaak en hare kracht rechtstreeks in Uwe woning. Teleurstelling zult ge echter onder vinden, indien ge er niet uit drukkelijk op staat Quaker Oats te ont vangen. Van vrijzinnige zyde worden voor de pe riodieke verkiezing voor de Provinciale Sla- ten tegenover de vier aftredende leden ge steld de heeren D. Gerritsen en A. M. Tromp van Holst, beiden te Amersfoort, en dr. A. J. A. Thoraa-, te Baaru. Tegenover de hoer A. J. Bicker Caarten, te Baarn, wordt geen candidaat gesteld. Herinnerd wordt, dat de keuring der visch met ingang van morgen weer zal aanvangen des ochtends te 7 uur. De Commissaris der Koningin in deze Pro vincie zal 8 Juni ook een bezoek brengen aan het St. Elisabeths gast- of ziekenhuis. Bij de firma J. van VolIeDhoven viert weldra weder een der bedienden ?ijn zilve ren jubileum. Den 6den Juni zal het 25 jaar geleden zijD, dat J. Koekoek, thans meesterknecht in de afdeeling Koloniale waren, bij den beer J. van Vollenhoven in dienst trad. Professor F. Kenninck zal morgen het gewichtig ambt van President van bet Venloo wordteen infanteric-garnizoen. Op het terrein van het voormalig fort Sint Michiel zal een nieuwe iDfanterie-kazerne worden gebouwd, De cavalerie zal worden gelegerd bewesten de Maas (Tilburg). Iu den zing wedstrijd, welke de muziek feesten te Nijmegen besloot, behaalde «Amers- foori's Mannenkoor", Directeur de heer N. Hazendonk, met332 van de 750 punten den 7den prys iu de 3e afdeeling. Als verplicht koor zong het «Liefste», van W. Kesperals koor naar keuze «Bede», van Heinze. Er waren in deze sfdeeling 11 deelnemende vereenigingen, alle ouder dan het Amers- foortsche koor, dat zeer goed heeft gezongen en met 48 zangers, allen eigen leden en geen beroepzangers, uitkwam, De le prys werd behaald met 386 punten door een Tielsch koor. Zondag werden te Utrecht de eindwed- strijden gehouden van de serie-wedstrijden, uitgeschreven door de U. V. V., aldaar. Er was weer zeer veel publiek cn, vol ral door de mildere temperatuur, het spel was de moeite waard. H. V. C. won den eersteu prijs in ds tweede afdeeling. Het Vijfde verwierf een extra-prijs en amu seerde de toeschouwers kostelijk door een tusschenwedstrijd tegen een braaf kraaiend Cbantecler-elftal, bestaande uit Hercules-ve teranen. Trots alle grappen wisten de infan teristen de oudjes te slaan met 3I. De burger-schietvereeniging «Prins Hen drik" staat met 460 punten nog aan den terrein. Het muziekkorps »de Harmi nie" heeft daartoe reeds medewerking toegezegd. Bij slecht weder zal vergaderd worden in Amicitia. Eerstdaags zullen de namen der sprekers benevens de ond -rwerpen bekend gemaakt worden. Het gesprokene zal afgewisseld worden door muziek en door samenzang van 3 geheelonthouders - zangverenigingen, uit Utrecht, Baarn en Amersfoort, die ook af zonderlijk zullen zingen. Als Bestuurslid werd in de plaats van den heer J. Vollenhoven, uit Utrecht, die wegens drukke werkzaamheden aftrad, gekozen de heer G. Kinker, mede uit Utrecht. Bij ondeihandsche aanbesteding is door den architect W. van Schaik de bouw van 8 woningen aan de Tolstraat voor de N. V, «Volkshuisvesting" opgedragen aan den aan-' nemer N. Wolfswinkel alhier. Op de grens van Hoevelaken en Amers foort kantelde Zondagmiddag omstreeks 12 uur, bij een zeer lastige bocht in den Hoo- geweg een uit Deventer komende auto, be stemd voor Amsterdam, waarin gezeten waren de eigenaar, baron Van Hardenbroek, diens echtgenoote en zijn dochter en baron Van der Borch benevens een chauffeur. Eerstgenoemde, die het voertuig zelf be stuurde, en niet had gelet op de waarschu wing van een der omwonenden om in de bocht langzamer te lijden, geraakte onder den zwaren wagen do dames en de mede- rijdend i heer kwamen er af met den schrik, de chauffeur met eenige ontvellingen. Een in allerijl uit Amersfoort ontboden I auto, waarin ook dr. Van Enst plaats nam, bracht baron Vau Hardenbroek en zijn dames naar Amersfoort, waar by den heer Van Hardenbroek kneuzingen aan een der armen werden geconstateerd, die in het ziekenhuis nader vierden verzorgd, waarop hij met zyn dames omstreeks half vier per trein terug keerde naar Amsterdam. Met de auto, die door den val niet erg was beschadigd, keerde baron Van der Borch terug naar Buthmen. Gister werd in het gebouw van het Pro vinciaal bestuur namens het Departement van Waterstaat de aanbesteding gehouden van het uitvoeren van straatvernieuwingen en het maken van een ry wielpad langs eenige der Ryks groote wegen in de Provincie Utrecht. Er waren 8 inschrijvers, van welke de hoogste f24880 besomde en de laagste J. W. van Vuuren, te Utrecht, met f25 260 zich het werk onder het gewone voorbehoud zag toegewezen. Do raming bedroeg f23 600. De Hollandsche spoor heeft zeer scherj.e maatregelen getroffen om de kwartjesvinders te bemueilyken. Als het publiek nu maar meehelpt. De ondervinding laat haar lessen duur be talen; maar voor de dwazen bestaat er geen andere leerschool. Ze moeten opdokken,of ze willen of niet. Uit don omtrek. In handen van Burgemeester en Wet houders van Baarn is Zaterdag gesteld een adres van het Bestuur der vereeniging «Ambachtsschool voor Amersfoort en Om streken", verzoekende aan die vereeniging een subsidie te verleenen over het loopeode cursusjaar en volgende jaren van 125 in plaats van f 15 per leerling. L>e heer Heybroek wees hierby op het feit, dat andere Gemeenten van die school gebruik maken en uiet betalen. Te Nijkerk overleed Zondagavond na korte ongesteldheid in den ouderdom van 79 jaar de heer P. J. Hoff, bijna vyl'tig jaar Hoofd der R. K. school en organist der parochie aldaar. Tot zyn 76 ste jaar was hy aan die school werkzaam. De hedenmiddag van 1.45 tot 3.40 onder voorzitting van den Burgemeester, jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers, gehouden ver gadering van den Raad dezer Gemeente werd bijgewoon I door 13 leden en den Secretaris, mr. dr. J. G. Sterifert Kroese. De heer Hagedoorn kwam om 2.45. Afwezig met kennisgeving waren de hee ren: Hamers, Oosterveen en Tromp van Holst zonder bericht was afwezig de heer Van Duinen. De notulen van 10 Mei werden als vast gesteld beschouwd. De belangrijkste der ingekomen stukken wareD: een adres van het Bestuur der vereeni ging Ambachtsschool voor Amersfoort en omstreken, houdend verzoek het Gemeente subsidie te verhoogen m t f500 en een hy pothecaire leening te willen verstrekken van f 40Ü0 om advies aan B. en W. een adres van het Hoofdbestuur van den Ned. Schildersgezellen Bond over gebruik van loodhoudende verven aan B. en W. bij de ander stukken over deze materie een adres van den heer J. A. Bode, to Weesp, houdend verzoek het verhoogd schoolgeld niet toe te passen op de leerlin gen die reeds de Hoogere Burgerschool hier bezoeken na eenige discussie wordt be sloten afwijzend te beschikken op het ver zoek en adressant te verwijzen naar liet Gemeentebestuur te Weesp een adres van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Ned. Gemeente-werklieden, verzoekend te willen besluiten tot spoedige behandeling van het Werklieden-reglement en tot uitvoering eener nieuwe loonregeling. De heer R ij k e d s merkt op, dat deze zaak reeds drie jaar in studie is. De heer Plomp zeide, dat de Raad wei een com missie van onderzoek beroemde, doch nim mer beeft uitgemaakt, dat een Reglement er zou zijn of dat de loonen opnieuw zouden gesegeld de verhouding is de best denkbare. De heer Gerritsen erkende, dat de Raad wel niet het besluit nam, doch wel degelyk bedoelde Reglement en loonsherziening. De heer R ij k e n s meende, dat de werklieden niet langer kunnen afgescheept met een soort sophisme en thans een vaste belofte moeten hebbeG. De hoer Van Es veld, Voorzitter der commissie, deelde mede hoe de vertra ging is ontstaan. Besloten werd, adressanten mee te deelen, dat het {concept gereed is en weldra bij de leden der commissie zal circuleereD. Ingekomen was nog etn adres van de Gemeente-werklieden, houdend verzoek aan twee huDner een buitengewoon verlof te ver leenen ter bijwoning van het coDgres te Rotterdam op 4, 5 en 6 Juli. De Voorzitter deel le mede, dat B. en W. dit verzoek hebben afgewezen op het voetspoor der motieven van verleden jaar, welke nochtans niet zyn i

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2