Continental I Nonhebel's Reisbureau. BANI). MnmenMer Langeslraat 12 Piano's. Orgels. W. F. A. GROENHUIZEN, Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers. Stoomwasscherij W. G. BURGER, DE HUISHOUDGIDS De beste Garantie R. van den BURG, Piano's te huur van af f3.- per maand; Orgels van af f 1.50. Feuilleton. bericlit de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparation beslist goed en billijk. ===3* ZEIST. amektkaansch systeem. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. De goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het Bureau vau de »DE HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT. Crediet-vereenigtng te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. Tan den BEKGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blauco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. De bekende distillaten wijnen en likeuren, van de firma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het lieve Vrouwe-plein, naast het Kapelhuis, Tele foon 131. Spoorstraat 38. HILVERSUM. Naar het BERNER-OBERLAND (Zwitserland). Eerstvolgende reizen18 Juli, 4 Augustus 22 Augustus en 6 September. Reissom, alles inbegrepen (2e klasse spoor, le klasse bout), f170. Reisleiders. 18 Juli en 4 Augustus: D. van OOSTVEEN. 22 Augustus en 6 September: J. A. C. NONHEBEL Naar MÜNCHEN, OBERAMMEBGAU (met bezoek aan het Passiespel), SALZBURG en het SALZKAMMERGÜT. Reissom, alles iDbegrepen, (2e klasse spoor, le klasse boot), f250. le reis 16 Juli, 2e reis 4 Augustus. Reisleider: J. A. C. NONHEBEL. 2)^" Vraagt gratis Prospectus aan. I voor een lichten loop van het rijwiel en het zonder- moeite afleggen van groote afstanden biedt de Onovertroffen qualiieit en constructie schiepen hem zijne domineereüde plaats op de wereldmarkt. Continental Caoutchouc- Gutta-Pereha Compagnie, Prinsengracht 1077, AMSTERDAM. Tolegram-ndresTelephoon Intercommunaal „PNEUMATIC": POSTBOX No. 285. No. 7887. Arnhemsehestraat 8, AMERSFOORT. DODO 29.) Als hij nu kwam en hij kwam zeker. Signe Btond op en liep een paar malen door het vertrek heen en weer. Zij stond voor de groote beslissing in haar leven. En zeker, zij zou deze niet lichtvaardig nemen, niet, zooals zooveel meisjes van haar leeftijd, met ingehouden adem den eprong in het duister doen, zicb niets wijsmaken, zich niets bedrieglijks voorspiegelen. Ook dit overwoog zij, volkomen helder. Reeds te Florence was Hoburg op haar verliefd geweest, Maar verder dan flirten was het niet gekomen. Hij kon dit ook niet, want hij was ook opge voed in de koele beredeneerdheid van zijn stand, die hem deed zeggen dit meisje zal nooit je maitre8se willen worden, ontrouwen? Kan je een meisje trouwen, dat geen cent bezit en bovendien, als je vrouw, de eischen eener millionaire zou hebben Zij nam hem deze voorzichtige terughouding niet kwalyk. Eu hoe kalmer, hoe koeler zij nadacht, des te minder nam zij het hem ook kwalijk, dat de gedachte om haar te vragen in hem eerst tot vastheid was gekomen, sinds hij wist, dat zy een rijke erfgena me was. Ook ditzng zij zeer helder en klaarbaar strenge gereserveerdheid, haar op-een-af-slaud- blijven hadden de vlam slechts voedsel gegeven. Zoo waren immers de mannen; tegenstand prikkelt. Hy kon komen. Natuurlijk geen huwelijk met de linkerhand niets troebels. Ook in den uiterlyken vorm wilde zij haar volkomen recht hebben. Dat moeat hij maar met de familie vinden. F.r waieu 111 cJ< genoeg, dat dit mogelijk was. Niet voor niet had zij de laatste dag6n in den Almanach de Gotha gebladerd en de Gudareza's waren van ouden adel, de titel van baron was sinds driehonderd jaar in de familie. Al was haar moeder niet van adel, in de twintigste eeuw werd hierop minder meer gelet. Hij kon komen. En toen zij een rijtuig in de stille straat hoorde en bespeurde, dat het stilhield, wist zij precies: „daar is hij En zij glimlachte. Zij glimlachte ook toen baar moeder buiten adem de trap op kwam en van zenuwachtigheid al haar deftigheid vergat: ,;Signe, de Prins. Eu vader is er niet. En hij wil jnu spreken, Signe. Kind, dus tóch." Moeder sloot haar in de armen en kuste haar: „Wat zal je hem zeggen, Signe? Lieve hemel, je bent zoo onberekenbaar, je hebt ook altijd zoo grappig over hen\ gesproken. Zoo net of je niets om hem geeft. O, )e weet niet hoe mijn hart klopt. Signe, denk er goed over na. Ik mag niet proboeren je over te halen. Neen, dat mag ik niet." Zachtjes maakie zij zich los uit de armen barer moeder en glimlachte. Zij glimlachte met haar triomfantelijkst lachje; terwyl zij langzaam de trap afging, glimlachte, toen zij over den drempel trad en Hoburg de band reikte„Dat is allervriendelijkst, Hoogheid Papa is belaas niet thuis." Maar op het zelfde oogenblik, nog eer bij begon te spreken, voelde zij een kille huivering. De glimlach bestierf haar op de lippen en zy voelde zich eensklaps zoo zwak, dat zij willoos op een stoel neerviel. In haar klonk het„Neen I neen 1" Niet, dat de man, die daar voor baar stond, haar afschrikte. Aan hem dacht zij volstrekt niet; hij was haar in dit oogenblik zoo onver- schillig ale ieder ander. Alleen was het déze gedachte in haar: niet zonder liefde door bet leven gaan, niet zonder liefde. Plotseling zag zij de voosheid van haar redeneering van zooeven. Eensklaps stond het haar helder voor den geestsophismen waren bet, schijnredenen, op niets berustend dan op haar eigen ijdelheid. Wat zij zichzelve nooit open had willen bekennen, wist zijalleen het vooruitzicht Prinses te worden, had haar geprik keld. Neen 1 NeenAl ware het een Koningskroon; niet zonder liefde, nooit zonder liefde! Signe luisterde slechts met een half oor naar hetgeen Hoburg zeide, maar toch hoorde zij, dat het eerlijk gemeende woorden waren zeker, 6ok woorden, die vooraf uiterst zorgvuldig bedacht en overgewogen waren. Zij waren zelfs al te goed gekozen. Er was iets in, alsof het hem niet gemakkelijk afging. De Prins sprak over Italië, over de Prinses, over hun eerste kennismaking. Hij sprak van den sterken indruk die toén baar persoonlijkheid reeds op hem gemaakt had, van toenemende genegenheid, van liefde, die toch hartstocht werd. En Signe voelde: gy uioogt hem niet verder laten spreken, gij moet hem stuiten, hij mag geen hoop koesteren. Maar zij had er nog de kracht niet toe. Te plotseling, te sterk was nog in haar de gedachte niet zonder liefde! Niet zonder liefde! Een verpletterende ontdekking was het, waaruit een zalig gevoel van geluk voortsproot: God zij gedankt, nog was het tijd. Hij sprak verder. Van zijn positie en de hare, in de toekomst, dat hy het heden als een gelukkig toeval waardeerde, in de derde afdceling van den Almanach de Gotha te zijn opgenomen, waartegen hy vroeger zoo dikwijls had geprotesteerd. Nu kon hij haar zijn vollen rang en waardigheid aanbieden. Ware het anders geweest, dan zou hy hier niet voor haar hebben gestaan. En toen klonk toch door al die uiterlijke koele uiteen zettingen het warme: „Ik houd zooveel van ie. Signe". Ja, nu moest zij hem wel stuitenzij moest Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, te Amersfoort, hem antwoorden en hem verzoeken, heen te gaan. Het viel haar moeilijk, het juiste woord te vinden. Zij moest zich beheerschen, tot kalmte dwingen. Nerveus streek zij met de hand langs het voorhoofd; nu voelde zij dubbel het verkeerde, dat zij te laat sprak, dat zij door haar zwijgen hem in zijn hoop hnd versterkt. Zij voelde, dat zij niet met een banaal phrasetje hem kon afschepen en zij dacht er met smart over hoe zij hem hit minst pijn zou doen. Maar was niet, zooals altijd in het leven, de waarheid het beste Met een snel besluit stond zij op. „Hoogheid, ik dank u, maar myn hart voelt niets voor li. Ik ben verplicht, u dat open en ronduit te zeegen." Zij zag hoe zijn toch ul bleek gelant nog meer verschoot, hoe zijn mondhoeken trilden. Hij schudde het hoofd. „Ik voelde het, en kwam toch. Ik houd zooveel van je, Signe, dat ik vertrouwde je liefde voor mij te kunnen wekken." „Hoogheid, ik wil open kaart met u spelen", antwoordde zij snel. „Ik wist, dat u zoudt komen en ik was besloten uw aanzoek aan te nemen. Ook ik wilde op de toekomst vertrouwen, maar plotseling werd het mij helder; ik zooals ik ben kan. niet zonder liefde trcuwen. Het zou een zonde zijn tegenover u en tegenover myzelve. Het zou naamlooze ellende geven. Vergeef my, als ik u ooit eenige hoop deed koesteren die nooit in vervulling kan gaan. Vergeef mij, als u het kunt. ik weet wat ik op het oogenblik van de hand wijs, maar ik kan niet anders." Zy stonden dicht bij elkaar, zoo dicht, dat bij haar bijgen bespeurde. En Signe zag hem nu helder in de oogen. "BU8 U ee" and®r lief I" riep hij. „Neen, Hoogheid, neen t Mijn hart is vrij. Misschien, ik weet het niet" een droef glim- lachje vloog om haar mond „misschien ont waakt het nooit. Ik denk dat wel eensmaar zon der liefde is het my niet mogelyk, te trouwen." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4