Tandarts IINK SCHOL Latste Berichten. VOORSTELLING Advertentiën. AFWEZIG Burgeravondschool „Kan het Gé en let Nieuwe Geloof' administr. wertzaamtiaden. Dienstbode Hel Normaal oclieadToar V. P. N., MONHEBEL's Reisbureau, 12 dagen naar Zwitserland, rievands. D. P. Brans, Hervormd predikant te Soest. H. M. de Koningin-Moeder had vooraf kennis gegeven van Haar voornemen om een oogenblik te spreken met de 18-ja- rige dochter van ds. Brans, die na langer dan anderhalf jaar bedlegerig te zijn geweest, voor 't eerst weder een weinig mocht loo- pen. Beide Koninginnen informeerden met de grootste belangstelling naar den welstand van de patiënte, die aan het tuinhek der pastorie was gekomen. H. M. de Koningin liet het Prinsesje kushandjes maken. Aanstaanden Maandag ontvangt H. M. de Koningin-Moeder op »Soestdyk" een depu tatie van het 15e Pruisische regiment infan terie «Prins Frederik der Nederlanden", welke Haar komt danken voor een schilderij van Hoynck van Papendrecht, voorstellende een episode uit hét gevecht om Planchenoy uit den slag bij Waterloo, welke door H. M. werd geschonken voor het officiers-casino van het regiment, dat deelnam aan dat ver woed gevecht. Het Belgische Koningspaar zal 16 Septem ber uit Amsterdam een kort bezoek brengen aan H. M. de Koningin-Moeder up «Soestdijk». Begin September zal te Baarn worden onthuld het gedenkteekeu op bet graf van den heer W. Maris, in leven Hootd der school voor Meeruitgebreid Lager onderwijs, aldaar. nog binnen de Stelling Amsterdam. Dan zal de Hoofdstad onbereikbaar wordennu geeft menden vjjand gelegenheid, met Nederland- sche hulpmiddelen Nederland ten onder te brengen. Er mag niet geduld worden, dat het bol werk van Neerland's onafhankelijkheid be dreigd wordt, en dat dit nu het geval is, zal ieder, die het moeiljjke defensie-vraagstuk ook maar van verre kent, zeker begrijpen. In het Susanna-park te Hilversum heeft mevrouw Grotbe-Twiss doen bouwen een openlucht-theater. Aanstaaudon Zondag en don eersten Zon dag van September zullen daar opvoeringen worden gegeven van «Van het oude en het nieuwe gelooi", bet heidendom en het Christendom. De eerste opvoering is voor geooodigden de tweede tegen entree. Men zie de advertentie in dit nummer en make gebruik van de gelegenheid om van deze in ieder opzicht uitstekend ver zorgde opvoering te gaan genieten, Het Leuvenumsche bosch is misschien toch I niet te behouden. Dezer dagen werd aan de j «N. Rott. Crt.» het bericht ontleend, dat het Leuvenumsche bosch zou gespaard blijven. Nu evenwel schrijft dr. J. Th. Oudemans, Voorzitter van de Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, aan dat blad, dat er besloten zou zyn het bosch wèl te verkoopen, maar dat aan hem iu bovengenoemde qualiteit optie verleend is voor den tijd vau drie maanden. „Omtrent de wijze, waarop de Vereeniging zal trachten zich de gelden te verschaffen om van de optie gebruik te kunnen maken, zai eerlang in een Bestuursvergadering besloten worden. Dan zal het woord zijn aan hen, die voor het landschappelijk schoon van ons land belangstelling koesteren en inzonderheid het bosch een warm hart toedragen. Zij zullen de beslissing in handen hebben." Gistermiddag werd in de Langestraat te Nijkerk een 7-jarig meisje aangereden door een auto uit Zwartewaul en levensgevaarlijk aan het hooid gewond. Het ongeval ontstond doordien de wagen- - bestuurder omkeek naar jongens, die achter de auto hingen. Een medewerker van het »N. v. d. D." vetstigt de aandacht op de voortdurende uit breiding van het depot der H. IJ. S. M. tus- schen Hilversum en Bussum en acht dit een gevaar voor de verdediging van ons land in jt tijd van oorlog. Ten koste van schatten gelds, zegt hij, heeft de Regeering de Stelling Amsterdam, versterkt en beveiligd door de Waterlinie Nederland zal in tijd van nood zijn kracht vinden achter die linie. Zoo lang raogeljjk moet de vijand er vandaan blijven en daar toe zullen onze troepen de spoorbanen on bruikbaar maker.. Het 7e regiment infmte- rie houdt o. a. dan ook practische oefenin gen in Gooi- en Eemland, waarbij veronder steld wordt, dat een vijand nadert en dezen het benutten der spoorlijnen onmogelijk gemaakt moet worden. Thans echte:: is den vijand het doordrin gen gemakkelijk gemaakt door de in het depot aanwezige bonoodigdheden om zijn krijgsmacht en geschut evenwijdig aan de Waterlinie te verplaatsen en zyo manschap en te vervoeren over zelf te ontwerpen trajecten. Ongetwijfeld zal een vijand, een maal tot deze buiten de Waterlinie gelegen depots genaderd, hen benutten, want ingeval van o ïrlog zullen de verdedigingsmaatregelen al spoedig op de Hoofdstad geconcentreerd worden.de vijand rukt snel op en de tijd ■a zal ontbreken om de reusachtige hoeveol- beden losse en vaste rails, loodsen met inhoud, te verwijderen, vóór die vijand al te nabij is. Daarom verwondert hel den schrijver, dat de Regeering,die natuurlek overtuigd is van de groote belangrijkheid van Stelling en i; Waterlinie, goedgevonden heeft het aanleg- j£ gender ma terieelen-depots op bovengenoemde terreinen. Hij acht dit een ernstige bedrei- ging van de Hollandsche Waterlinie. De raa- terieelen-depots der H. IJ. S. M. moeten verplaatst worden binnen de Waterlinie,beter De zak komt terug in de daraeskleeding. De nieuwste, tunica-vormige, moderne dames- costuums hebben zelfs twee zakken, op de hoogte van de knieën, doch, zeker ten gerieve van langvingers, op het kleed aangebracht, dus niet ingesneden. De dames zullen echter voortaan weer weten, waar zij hun zakdoek en portemonnaie kunnen bergen. Het 7e Pruisische legerkorps zal dit jaar manoeuvres houden in net graafschap Bent- beim tot onmiddellijk aan de Nederlandsche grenzen. Van 3 tot 7 September zullen fe Gildehaue, Bentheim en Schiittorf infanterie, huzaren eu artillerie ingekwartierd worden. De hu zaren liggen van 3 tot 7 September te Bentheim. Een zeldzame gelegenheid om een zeer groote troepenmacht van het Duitsche leger bij elkaar te zieo. Opgave van de Tereeniglng „HANDEL en NIJVERUEID" van personen die rich in de Gemeente hebben Gevestigd, of daaruit rijn vertrokken naar ander gemeenten, met vermelding van woonplaats eauv den 10 Auguatus tot en met 10 Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders stellen, on der dagteekening van 20 Augustus, aan den Raad voor, over te gaan tot het aanleggen en exploiteeren eener gemeentelijke drinkwaterleiding. Wordt het voorstel aangenomen, dan zul len de fabrieksgebouwen verrijzen op een terrein buiten de Kampoort, aan den straat naar Hoevelaken, ter grootte van'4 H. A. Het drinkwater, dat tegen billy ken prijs verkrijgbaar zal zijn, zal worden betrokken uit de Gcebbe-vallei. Het buizennet is geprojecteerd op een lengte van 34 000 M. en zal in lengle van jaren van voldoende capaciteit wezen. Noch tans wordt voor brand in het hoog gelegen stadsdeel een motor-spuit aangeschaft. Aan den Directeur der gasfabriek zal, in combinatie met dat ambt, het directoraat der waterleiding worden opgedragen, terwijl tevens onder zijn toezicht het buizennet zal worden gelegdde uitvoering der andere werken wordt opgedragen aan den Gemeente architect. Met het oppertoezicht wordt be- laat de ingenieur J. van Poelgeest, een spe- laai deókundige op het gebied van water leidingen. De Commissie van bijstand in het beheer van dit Gemeente-bedrijf ztl uit de zelfde personen bestaan als de commissie voor het gasbedrijf. De kosten worden geraamd op f 331 000, welk bedrag men in ten hoog-te veertig jaar hoopt af te lossen. Vermoedelijk zal in 1910 een bedrag van f50000 worden verwerkt. Agenda voor de openbare vergadering vun den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 30 Augustus 1910 des namiddags te half twee uur. 1. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school tweede soort in de Hel lestraat (vac. Tick). 2. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school derde soort in de Beek straat (vac. Gaasbeek). 3. Benoeming vau een leeraar in de Hoog- duitsche taal en letterkunde aan de Hoogero Burger School. 4. Voorstel van Burgemeester en WethouderB naar aanleiding van adressen tot uitbreiding van het buizennet der Gasfabriek in den I.eusderweg en tot verlichting van dien weg. 5. Nader voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende een betere straatverlichting in de LangcBtraat en de Arnhemschestraat. 6. Voorstellen van Burgemeester en Wethou der? tot bet aanleggen van een plantsoen ge legen aan den Soesterstraatweg en de Punten burgerlaan, en tot het doen der betalirg uit de post voor onvoorziene uitgaven. 7. Nader voorstel van Burgemeester en Wet houders betrefffende do loonen van de werk lieden, werkzaam aan de Gasfabriek, bij de Reiniging en de Fabrioago en de Agenten van Politie en de Nachtwakers. 8. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders betreffende de Waterleiding en daar mede samenhangende onderwerpen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de rooilijn voor een gedeelte der Langestraat. 10. Benoeming van een tijdelijk Wethouder voor het tijdvak van 5 tot 14 September ter vervanging vau den heer Celosse, die gedurende dat tijdvak met de waarneming van het Burge meesterschap belast is. 11. Vaststelling van hot lantste gedeelte van het primitief kohier der inkomstenbelasting dionet 1910. 12 Vaststelling van het eerste suppletoir ko hier dor inkomstenbelasting dienst 1910. 13 Behandeling van reclames tegen den aan* slag in de inkomstenbelasting dienst 1910 11 Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid van den gemeenteraad, den heer W. H. Kam. GEVESTIGD. J. Molenaar, van Soest naar Soesterweg 303. J. H. Schoonmaker, van ZutpUeu naar Arnhem- schewig 2. C. J. Smolders, van Weesp naar Stooveatraat 5. E. O. Smolders, van Woeep naar Stooveatraat 6. M. J, Smolders, van Weesp naar Stoovesiraat 5. R. Dufour, van Deventer naar Korte Bergstraat 8. D. F. Hiddiak, v. Deventer n. ICorte Bergstra.t 8. P. Moezelaar, van Deventer n. Korte Bergstraat 8. G. H. Kolff, van Epe naar Pioter Boihstraaiö. A. Wieginink, vau Weesp naar Kampstraat 14. E. Spas, vau Leidon naar Uirechau icutraat 6. O. Govaert, vau Putten naar BloalaudHtraat 8. A. L. de Rooy, vsn Haarlem n. Aruhemeoheweg 61*. J. Toowisse, vau Den H.ia* n. Puulenburgerlaan 20. J. O. de Voogd, van Middelburg n. Varkenmarkt 5. C. Roza, vau Boeoyou naar Horsenstraat 7. J. van Boek, van Hilversum naar Langestraat 85. H. W. Marx, van L.iren naar Oude Vlasakkerweg 88». M. Rooze, van Ede naar Ueilestra t 59'. A.. O. F. Barneveld, van Dén Huag naar Achter Luiaard 6. G 0. v.rn Drieaseu, van Arnhem o. Varkenmarkt 2a. J. M. P. Prinsen, van Emmen uaar Muurhuizen 117. G. Vlaming, van Utrculit naar Hellestrait 60'. L. Welling, vun Den Hnag naar Borstraat 9. M. P. Hendriks, van 8toutenburg n. Weltevreden 2. O. Bd, van Puiten uaar St. Jorisstraat 4. H. M. A. Bilders, van Amsterdam u. St. Andriesslr. 16, F. A. Claus, van Utrecht naar Arnhemscbeweg 160. J. J. Sleeking, van Hilversum naar HolltBtraa' 91. VERTROKKEN. L. Eykelenburg, van Soesterweg 87 naar Ede. A. Nieuwveld, van Langestraat 117 naar Delft. N. J. Repko, vau Dulstraat 17 naar Amsterdam. M. vau Bekkum, v. Bloemendalsolies r. 4 n. Hoogland. O. L. Steenstra, van Langestraat 57 naar Groniugeo. J. van der Krol, van KruiSkamp 25' naar Bauro. G. Bouwmeester, ven Leusdorweg 166 naar Leusden. P. Bockweg, van Langeatraiit 1 naar Weesp. A. G. de Vriis, van KruUkamp 61 naar Veeuhuisen No. 2, Gomeente Norg. J. Steonbeok, van Utrechtsoheetr. 27 naar Nijmegen. T. H. Putman, van Weverssingel 18 u. Amsterdam. H. E. M. Witjes, van Langestraat 61 naar Zutphen. J. Brieka, van Langi s'.ruat 37 naar Utrecht. M. A. E. Kerkkump, van Aruhemschew. 24 u. Zeist. S. Groot, van Liendertschuweg 18 naar L-usden. W. S. de Waal, van Lmgestrait 49 naar Leusdeu. J. van Giukel, vau Huogeweg 82 naar Weesp. D. Apeldoorn, van Bergstraat 20 naar Leusden. J. E. Macbielse, van St. Jansetr. 89/41 naar Heerlen. D. van den Burg, eebtg. van A. van Nus, van Blok- laudstraat 2 uaar Michigan, U. 8. of N, A. A. W. Briuck, van Hooglandschew, 16 n. Oost-Iudië. J. Brouwer, van Koestraat 23 naar Amsterdam. J. N. de Koning en echtgmoote van Kampstraat30 naar Samurang. op ZONDAG 4 SEPTEMBER 1910 te half drie, in hot Openlucht-Theater, Sustinnupark, HILVERSUM, 394ste Staatsloterij. Derde klasse. Trekking van 22 tot 25 Augustus 1910, (1600 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. LEIN WEBER, te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijs van f 100 op No. 1719. Prijzen van f45: 1710 4702 4718 5331 6002 6007 6008 6021 6027 6042 6055 1504415062 15066 15071 15076 15335 15341 153.61535320503 20508 20516 20535 20540 20547 20550 en 20553. Te zamen 29 prijzen. De vierde klasse trekt van 5 tot 8 Septem ber' 1910. J9 vau 13 AUGUSTUS tot 1 SEPTEMBER. te Amersfoort. door AMY GROTHE-TWISS. MET LIEDEREN VAN 4 S. KEDDINGIUS, OP MUZIEK GEZET DOOB LEO RUI4GBOK. Toegangsbewijzen h f 1.50 verkrijgbaar te Amsterdam bij de Electriscbe Druk kerij, Gravenstraat 10; te Hilversum by den heer J. Reddingius, Langestraat; te Utrecht by den heer J. M. W. Stoker, piano- en orgelhaudel, Choorstraat 9, en op den dag der Voorstelling aan het qfitaufo* Iemand, den geh. dag disp., biedt zich aan voor Brieven onder no. 198, aan het bureau van de Amersfoort3che Courant, Korte- gracht 9. Aangifte van leerlingen voor den cur sus 1910—1911 in het gebouw der Ambachtsschool op Maandag en Dinsdag 29 en 30 Augustus en op Donderdag 1 September des avonds van 6ya tot 8 uur. Het schoolgeld bedraagt f2.— per leer ling en is geheel vrij voor hen, die geen schoolgeld kunnen betalen, ter beoordee ling van Burgemeester en Wethouders. Het ouderwijs aan deze inrichting voor vakopleiding bestaat voornamelijk in Vakteekenen met bijbehoorende lessen Zy die de aangifte verzuimen, kunnen later niet toegelaten worden, tenzij afdoende redenen voor het verzuimen aanwezig zyn. De Directeur B. VAN OKU WORP. In een gezin van 2 personen verlangt men een zindelyke zelfstandig kunnende koken en werken, niet onder de 20 jaar. Goede inlichtingen worden vereischt. Br. fr., Huize „Vecht en Dam", te Breukelen. VAN DE onderafdeeling Amersfoort, is ook voor NIET-leden der vereeniging verkrijgbaar. Het bevat 22 pCt. eiwit, 5l/a pCt. vet en 22 pCt. koolhydraten, a 11 e s v e r- teerbaar, en wordt in ons eigen ma- gazyn, Muurhuizen 40, tegenover de Zusterschool, samengesteld. Piyxon voo 50 KG., 26 KG., 10 KG., 6 KG., 2'/, KG. li dun 5.25 2.70 MO 67 80 mot-loden 5.36 2.80 1.20 62 86 Gemengd graau 5.90 per 70 KG., of 6 cent per Liter. Volledige pryscourant op aanvraag aan het magazyu. Het magazün ia I I j®.-" geopend J Vrjjd|ig j 1^,-8'/. HET BESTUUR. SPOORSTRAAT 38, HILVERSUM. (Berner-Oberland). Reissom, alles inbegrepen (2e klasse spoor, le klasse boot)/17ü. Eerstvolgend'! reis: 29 Augustus. Goedkoops uitstapjes (I dagen) Daar Miinchen on de op 9, 10 en 23 September voor /"l 15. Alle reis- eu verbly (kosten inbegrepen (2e kl. spoor). "3? Vraagt gratis ook betreffende de reis naar Parijs.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3