DE SYSTEMEN CONTINENTAL Instrafflentmaier Langestraat 42 Amorsfoon Hal-Caoutchouc- m Ommeren, Hollaidschfi Thee-VeM-yereeniiing, AMSTERDAM. PrijsnoteermgperBons. i W. F. A, GROENHUIZEN, Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers. afneembare VELG. Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente THEE DRINKT ONZE THEE. Stoomwasscherij W. G. BURGER, FLEHITE Feuilleton. bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparation beslist goed en billijk. der afneembare velgen, zooals de markt ze aanbiedt, maken den leek de keus moeilijk. Beproed bij groote toeren en wedstrijden en gedurende flange jaren goedgekeurd op grond der ervaringen van par ticuliere automobilisten, neemt de afeeembare Con- tinental-velg in zooverre een bijzondere plaats in, als zij de beate hoedanigheden van alle overige systemen in zich vereenigt. Snelste en spelend lichte montage, hoogste gebruiksduur, eenvoudig, nooit weigerend mechanisme, zijn hoofdeigenschappen der Prinsengracht 1077, AMSTERDA.il. Telegram-adres Pneumatic. Postbus 285, Telefoon-intercommunaal no. 7887. te AMSTEKDAM, Damrak 74. Soedgek Dij Korlnklljk Beil.w Nov. 1880, No. 28. DIRBCTKURKN- W. ScoTT, J. F. L. Blankenberg en Mr. J. van Schevichaven. reioriug«ch.u« Nu. 117. w'oordainKol U.Z. HGbiii JAARPREMIE per 1000.- voriokerd kl overlijden mol prcmli totaling geduronde: hetgcheole li 03 19 56 22 95 27 12 8299 Jaren, jaren. 24 65 27(26 30(67 35 05 40 20 4693 Amersforlia FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN A mersfoort—Harderwijk Controle den heer W. A. van den Bovenkanip Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiemvrije Melk uitsluitend in flesschen Koffie- en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rjjks-controle f 1.50. LAMAISON <s Co. Mnnrhnizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting. Credtet-vereenig la g te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort uir. 11. J. M. van den BEIIGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credielen onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het iucasseeren van handelspapier liet ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. Do bekende distillaten, wijnen en likeuren, van do firma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het Lieve Vrouwe-ploin, naast het Kapelhuis, Tele foon 131. van M. Ravenswaay Zonen Gorinchkm. verkrijgbaar bij Langestraat 18, AMERSFOORT. Voor AMERSFOORT alleen verkrijgbaar bij H. E. N. OOSTERYEEN, Langestraat 46 en Arnhemschestraat 11, Telefoon 11 —hsss* ZEIST. *3»—- AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Oudheidkundig Museum is, dagelijks te bezichtigen voor niet-lcden a 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 üd van l'/2 lol 3 uur. Zeer goede gruislhee 55-00 Ct. grove thee vanaf 05 Ontbijtthee70 Nainiddngthco80 Extra lino Ch. Congothee 100 DODO. 65.) Dodo zat weer zwijgend in haar hoekje van het kleine balkon. Nu zeide zij plotseling, zacht en teeder ,,Ik moet je nog éen ding zeggen, Signe in haar toon lag iets van „ik hoop, dat hel je geen pijn doet". Zij greep Signe's hand „Elly schreef vandaag zoo gelukkig. Zij is verloofd; met Victor von Kaltenegg. Neen, het deed geen pijnSigne kon kalm antwooiden„Dat doet mij bijzonder veel ge noegen", maar toch kwam de stroom van berinneringen weer over haar. Toen Dodo zug, dut haar zuster kalm bleef, begon zij verder te vertellen, van bet geluk hnrer vriendin en van haar eigen verwachtingen. Wat vader wel voor een gezicht zou zetten, en hoe mama er zeker in het eerst tegen zou zijn. Muar dat deed er niets toe, volstrekt niets. Tenslotte zou zij haar zin töch doorzetten. „Och Signe, Signe, ik houd zooveel van hem Eensklaps stond Signe op. Zij kuste Dodo. Maar toen zeide zij even plotseling„Ik begin het koud te krijgenwij moesten maar naar bed gaan". Ten slotte maakten de ouders spoediger dun men voornemens was geweest een einde aan het verblijf te Napels. Moeder zette haar wil door zij verklaarde, dat de zorgen voor den uitzet haar alle rust benamen. De majoor stemde dadelijk toehad hij er zyn bijzondere redenen voor? Hij uitte er zich nkt over, maar zij meikten allen dat er iets was, dat hem drukte; by had onaangename dingen, misschien zorgen. Men reisde zelfs zeer snel naar huis. Tot Rome reisde de Prins in hun gezelschap. Van hier uit kwam hij hen achterna; zoo had Signe het gewild. Zij ondervond, na het dagelijksch samenzijn der laatste weken, de behoefte aan een korte scheidingzij motst weer eens alleen zijn met haar gedichten, haar eigen gevoelens. Maar er kwam nog iets anders bijzij zag de wolken op vader's voorhoofd, het een of ander onweer in aantocht. Bill moest daar buiten blijven; want dat had zij reeds lang ingezien: hoe buitengemeen altent hij voor ieder lid barer familie was, in den grond der zaak bleven zij vreemden voor hem. Met Dodo vond hij een ietwat vertrouwelijker toon, maar overigens wilde hij den laatsten slagboom tusschen zich en de haren niet zien vallen. Dat was wel eens onaan genaam, maar zij vond het begrijpelijk en zijn streng correcte wijze van doen maakte het ook minder pijnlijk. In elk geval, men kon er in komen. Gedurende de reis zocht zij herhaaldelijk een gelegenheid om met vader te spreken. Zij had zoo met hem te doen. Hij was stil en gedrukt en zag er eiken ochtend uit of hij geen oog had toegedaan. Eerst op het laatste deel van de reis, reeds voorbij München, kon zij hem alleen spreken. Hij was onder het voorwendsel een sigaar te willen rooken in een leegen coupé naast de hunne gaan zitten. Hier vond zij hem, in een hoekje, met gesloten oogen zonder dat hij sliep zijn sigaar waB uitgegaan, maar hij had die nog inden mond. Zij ging naast hem zitten, greep zijn handen en vroeg wat hem scheelde. in den beginne wilde hij niets zeggen, maar toen voelde bij toch blijkbaar een sterke be hoefte om zijn hart te luchten. Friedel had zijn opdracht vootreflijk vervuld, maar zijn berichten waren verplettennd Hardi had niet alleen ongeluk in zyn stal gehad, hij had weer gespeeld en enorm verloren. Er waren wissels van hein voor een hoog bedrag in omloop; Friedel sprak van een paar maal honderduizend mark. Practisch en verstandig als hij was, had hij overigens onmiddellijk in gegrepen en ten minste het dringendste, allerlei eereschulden, met de hulp van zijn schoonvader afbetaald. Dit drukte vader dubbel. Friedel had misschien goed gehandeld, maar had hij niet kunnen wnebten tot hij zo'.f terug was Braun- stein's hulp? Die had bij liever niet gehad. Van lieverlee werd vader levendiger. Friedel had zoo hard geschreven, ja onbarm hartig. Zijn broer was trouwens stond er over het geheel in slecht gezelschap gekomen het zou het beet zijn, dat hij maar ontslag nam uit den dienst. Volkomen te overzien was zijn toestand niet, want hij was niet eerlijk en open. Een bitter woord: „Hardi niet eerlijk en open I Hij mocht dan lichtzinnig zijn, buitengewoon lichtzinnig, maar iii.t eerlijk en open dat wilde er bij vader niet in; daaronder leed hij bet meest. En toen zuchtte hij „Zie je, Signe, als hij maar bij zijn oude regiment was gebleven I Ik was al dadelijk tegen dio overplaatsing. Maar het hielp niets 1 En zoo is hij in die sportkringen gekomen en bij is nu eenmaal zwak heeft zich niet weten te beheerschon. In zijn oud korps zouden de kameraden wel op hem gelet hebben, maar in het nieuwe regiment bleef hij een vreemdeling bij ging zijn eigen weg, de arme jongen. Het gild is niet het ergste. Ik zal het hem eenvoudig van zijn erfdeel afhouden. Maar niet eerlijk en open I Dat is zoo pijnlijk, Och, dat ellendige geld 1 Hardi heeft het geen geluk gebracht. In gewone omstandigheden was hij zeker een behoorlijk inensch gebleven. Hij was wel altijd een beetje lichtzinnig, maar als hij eens in de klem zat, kwutn hij altijd weer in liet goede spoor maar sedert hij wist, dal hij rijk zou worden, ging het steeds bergaf. En nu: niet open en eerlijk". Signe trachtte hun, zoo goed zij kon, te troos ten en voelde daarbij pijnlijk dat zij den juisten toon niet trof. „Maar aan Friedel beleeft u toch wel plezier, papa I" zei zij eindelijk. Toen lachte vader schamper. „Ja, die is ver standig. Je staat er vorbaasd van". Toen zweeg de oude heer. Hij haalde met bevende handen zijn lucifersdoosje voor den dag, stak zijn sigaar weer aan, deed een paar trekjes, en legde zijn sigaar weg. „Nu kan ik je ook tegelijk bet nieuwste meedeelen. Friedel zal uit diplomatie gaan en bij Braunstein in de zaak komen. Kan je je wat verstandigere voorstellen? Alles gaat kostelijk. Hartwig Braunstein is voor de firma verloren, en doet het de zoon niet, dan doet het de schoonzoon. Verbazend verstandig bedacht. En Friedel past daar uitstekend. Maar, zie je, Signe, in den grond is het toch maar weer het el lendige geld Als wij die erfenis niet hadden gekregen, zou ook Friedel kalm bij zijn vak zijn gebleven. Nu heeft hij smaak gekregen in geld en geld verdienen. Nu ja, ik ben niet zóo ouderwetsch, dat ik den tijd zijn rechten niet gun, maar ik kan er niet zoo spoedig aan wen nen. Friedel is de eerste Von Gudareza die koop man wordt. Versta me wel; ik bedoel nie's min achtends met het woord. Ik acht en eer ieder inensch, die eerlijk zijn brood verdient. Maar... nu ja... Och Signe, wees zoo vriendelijk en druk eens op het knojije. Dank je. Ik zal eens e n flesch goeden Bordeaux laten komen. Neem 6ok een glaasje. Het helpt je nog het best over een verdrietig uurtje heen. Het spijt me, kind, dat ik je dat alles heb veiteld. Zoo'n jong, ge ëngageerd meisje heeft eigenlijk aanspraak op iets vroolykers. Ja, zeker..." Toen men Berlijn naderde, schenen verdriet en zorg van vader te wijken. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4