ROBURINE KORTING Continental- ban d e n. Lanpstraaü2 Amersfoort NIEUW PARIJS, W. F. A, GROENHUIZEN, Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers. Stoomwasscherij G. BURGER, AMERIKAANSCH SYSTEEM. Continental-Caoutchouc- Gutta-Percha-Cie. V. P N. Het^soiai"'g DE HUISHOUDGIDS FLEHITE Feuilleton. DODO. bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gonden, zilveren en nikkelen dames-en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparation beslist goed en billijk. De bekende distillaten, wjjnen en likeuren, van de firma VETTER Co, distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterij op het lieve Vrouwe-plein, naast het Kapelhuis, Tele foon 131. Crediet-vereealglng te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J M. ran den BERGH, WILHELMIKASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke.of zakelijke zekerheid of in-blauco het iucasseeren van handelspapier Het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. GO®fIeHANDnEL§®heel W1""0" °f dr°°Öff Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Het is verkeerd, hooge kortingen bij den inkoop van automobielbanden als eerste vereischte te stellen. Alleen de nettoprijs en het aantal per band gereden Kilometers speelt, zoo men werkelijk voordeelig rijden wil, een rol. Vergelekt, wat dit betreft, de resultaten met den Continentalband tegen over andere merken. Er is dan geen sprake van keus; alleen AMSTERDAM. onderafdeeling Amersfoort, is ook voor NIET-leden der vereeniging verkrijgbaar. Het bevat 22 pCt. eiwit, 5'/2 pCt. vet en 22 pCt koolhydraten, alles ver teerbaar, en wordt in ons eigen ma gazijn, Muurbuizen 40, tegenover de Zusterschool, samengesteld. P.ijzen voo 50 KG, 25 KG, 10 KG, 5 KG, 2'/, KG 30 ltden 5.25 2.70 1.10 niot-leden 5.35 2.80 1.20 Gemengd graan 5.90 per 70 KG., o 6 cent per Liter. Volledige prijscourant op aanvraag aan het magazijn. 8—12 lVm— Vrijdag HET BESTUUR. een door H.H. doctoren aanbe volen middel als voedsel voor zuigelingen. -:- -:- -: - Attesten en heoordeelingen ter inzage. Te Amersfoort slechts in Apotheken verkrijgbaar. Brochure gratis. Fabrikanten N. V. J. P A G N I E R FIL S Co., Maastricht. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden A 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van ll/2 tot 3 nnr. 57.) Het diner, dat den dames erg meeviel, had uiterlijk een volkomen harmonisch verloop. De rentmeester nam er deel aan, oen ijdel man netje met gladgepomadeerd hoofd ea zeer onder danige manieren. Ook zijn aanwezigheid legde eenige reserve op, Zeer kalm sprak Signe over de noodzakelijkheid van ingrijpende verbeterin gen. De Prins haastte zich, met een eenigszins beschaamd glimlachje, toe te stemmen. Moeder was reeds half getroost door het, feit dat ten minste de kenken voortreflyk scheen. Ten slotte werd er zelfs een beetje gelachen over „Silezisch Polen". Maar in den nacht lag Signe slapeloos in het reusachtige ledikant. Haar oogen dwaalden rond door het groota, ieege vertrik, dat het heldere maanlicht nog ongezelliger deed schijnen. En zij voelde zich gedrukt door de gedachte: even hol en leeg als dit vertrek zal je toekomst zijn I Zy beet zich op de lippen tot die haar pyn dodeD. Zij streed met zich zelf; tenslotte was zij toch een factor waarmee rekening moest worden, die altijd beslissend zou mee Bpreken, als het de vraag gold hoe zij hun leven zouden inrichten I Hill hield van haar; zij moest hem leiden, beheerschen als het noodig was. Maar telkens weer scheen het of de leege muren haar naderden, alsof zij haar wilden insluiten en bedelven: „Wij zijn sterker! Wij spotten met je 1 Beproef het maar. Wij zijn de traditie, en de overlevering blijft altijd de win nende partijje verande-t Huburg nietdit oude slot niet, en zijn meester niet I" Mooder had voortreffelijk geslapen en zag alles in het meest rooskleurige licht. Natouur- «k moest Hill flink in den zak lasten. Ook vader moest het zijne doen. De plannen voor den bruidschat moesten grondig bezien worden. Och. voor geld kon men alles krijgen. Het was moeder zelfs een voldoening, hier een Dieuw veld voor zich te zien, waar iets te doen viel en de kleine vernedering, die dit zou mee brengen voor den aanstaanden schoonzoon, was haar 6ok riet onwelgevallig. Hij was zeker altijd uiterst beleefd, maar had toch er was van tyd tot tijd ietsnu ja, men zou haast zeggen, iets neerbuigends. Op haar beurt zeide zij nu, een beetje neerhuigend „Ik zal uit Berlijn dadelijk een flink architect laten komen. Die moet eerst een berekening van kosten maken." Signe zag er ellendig uitmen kon haar aan zien, dat zij geen oog had gesloten. Hoburg keek naar haar met angstige oogen en trachtte zich te sussen met een grapje: of soms de kleine Capucyner haar verschepen was, het slotspook, de geest vau den laatsten slotkapelaan, die rond waarde sinds de familie tol het Protestantisme was overgegaau. Zij beheerschte zich en babbelde. Zoo gingen de weinige uren vóór de terugreis zoo tamelijk voorbij. Aan het station moesten} zij een kwartier wachten op de komst van den trein. Moeder had nog ieta te bepraten met haar kamenier. Hoburg en Signe wandelden nog heen en weer op het perron. Bill zweeg eerst, maar toon zei hij eensklaps„Signe, ik voel, dat je boos op me bent. Ik had je hier niet moeten ontvangen dao nadat ik wal herstellingen had laten aan brengen. Eerlijk gezegd, had ik geen oog voor bet gevalik neb eigenlijk nooit veel hart gehad voir het slot. Toe, wees niet boos". Hij zei dit zoó openhartig, zóo zonder aarzelen, dat het haar werkelijk wat zachter voor hem stemde. Zij was blij, dat hij haar de baud ter verzoening reikte. „Nu, laten wij er niet meer over spreken", antwoordde zij. „Als ik teleurgesteld was, dan heb ik het nu al overwonnen". En na een kleine pauze voegde zij er by „Ik daDk je, dat je er nog even over hebt gesproken". De trein kwam. Bill kuste Signe de hand. „Ik boop, dat de terugreis beter is dan de heenreis. Er komt onweer". Hij hielp mama in den conpé. „Tot weerziens, over acht dagen" en toen bleef hij nog, groetend en wuivend, tot het laatste rijtuig in de naastbijzende bocht verdween. Werkelijk naderde er een onweer, maar het barstte niet los. Een paar regendruppels tegen de ruitendat was alles. In den coupé een drukkende zwoelte. Moeder zat geheel ineen gedoken in haar hoekje. Signe tuurde naar de vale onweerswolken aan den gezichtseinder. Van tijd tot tijd wisselden zij een paar woorden; daarna vervielen zy weer tot hun dof zwijgen. Eenige malen trachtte Signe den slaap in te halen, dien zij dien nacht verzuimd badhet gelukte haar echter niet. Zij wilde lezen het ging niet. Niet alleen door de ondraaglijke hitte; zij was zoo geheel uit de stemming. Telkens wilde zij zich weer vastklampen aaD Bill's laatste woorden wAt kon, wat mocht zij eigenlijk nog meer verlangen dan zijn verzoek om verontschuldiging maar de indrukken van dien iaatsten dag waren te verpletterend en hoe dikwijls zij zich zelf ook voorpraatte„Het zijn maar uiterlijkheden", toch kwam zij er niet over heen. Het was haar of zij achter het uiterlijk verval de inwendige ellende zag, waar door naar leven zich nu zou voortsleepen. Eindeloos scheen haar de folterende reis. Toen de trein in het Frankforterslation te Berlijn binnenreed, waar het perron vol reizigers was, stond zij op en keek uit het raam. De conducteur wierp het pottier open. Daar zag zij in de drukte een krantenjongen. Zij wenkte hem en kocht een Berlijnsche avondkrant. Misschien hielp die haar het laateteeind weegs- rond de stad een beetje heen over haar gedachten. Maar het blad lag lang op baar knieën, tonder dat zij het inzag. Even nam moeder de krant, inaar legde die weer weg: „Ik kan niet le~en; het danst mij voor de oogen." Maar zij had de krant toch opengevouwen. En nu viel haar ocg toevallig op een groot- gedrukte regel, op een naam, die haar aandacht trok. „August Köbne'a zelfmoord" stond er. „Wij berichtten hedenmorgen reeds, dat de ge liefde komiek in zijn woning, Genthinerstrasse 134,gisterenavond dood werd gevonden. In middels heeft men kannen vaststellen, dat hier zelfmoord is gepleegd. Achtergelaten brieven laten hieraan niet langer twijfel. Reeds eenige maanden trok het de aandacht van vertrouwde vrienden, dat de ongelukkige buitengewoon schuwen teruggetrokken was, eu een merk waardig doch gewoon verschijnsel bij zooveel tooneelspelers, die eiken avond honderden door hun kunst opvroolijken neiging tot melan- kclie heeft gehad. Er moet echter bijgevoegd worden, dat ingewijden ook de schuld geven aan droevige huiselijke omstandigheden. De echtgenoote van August Köhne, een bekende Berlijnsche schoonheid, is op een buitenlandsche reis." Signe sloot de oogen. Zij was diep ontroerd. De figuur van dien kleinen man, zijn in 't oog vallend leelijk gelaat met de prachtige oogen kwam haar weer voor den geest; merkwaardig duidelijk. Zij zag hem vóór zich, hoe hij op de repetitie voor het groote weldadigheidsfeest haar genaderd was, toen zij de kinderen van Neumann sprookjes vertelde, en zag zijn dood- bedroefde oogen. En zij zag hem daarna aao aan hit souper naast de beeldschoone vrouw. Eensklaps schrikte zij op: Hardi I Aan den anderen kant der blondine had Hardi gezeten I Slechts met haar had hij gedanst I En zij hèr- inneide zich de blikken, die beiden met elkaar gewisseld hadden. Hardi I Zij keek naar haar moeder, vouwde de krant toe en schoof ze weg. Moeder mocht dit bericht niet zien. Ontzettend, als haar combinatie juist was I Wat een slag zou het voor haar ouders zijn 1 Eigenlijk was Hardi toch beider lieveling, de schitterende, knappe Hardi, met zijn inne mende beminnelijkheid Moeder had juist haar horloge voor den dag gehaald. Eindelijk binnen tien minuten moest men te Berlyn zijn. Dal wekte haar wat op. Zy begon te spreken, over Bill en Blot Hoburg en de warmte zy wilde antwoord hebben. En Signe moest spreken, onverschillige woorden, terwijl haar hart ineenkromp. Hoe zou vader het opnemen Hoe zou hij het kunnen dragen? Hardi, zijn trots 1 Eindelijk uitstappen. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, te Amersfoort*

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4