BLOOKER'S CACAO Brillen en Pince-Nez in Goud, Zilveren Nikkel. j Prima kwaliteit Scharen en Messen w. HoMtt TlieeYeriiruik-vereeiiiging, AMSTERDAM. EAU DE COLOGNE CACAO moet in de fabriek in BUSSEN verpakt worden en in dien vorm de gebruikers be reiken dan is er waarborg van zuiverheid en kwaliteit. De lage prijzen der bussen DAALDERS bewijzen, dat de kosten der ver pakking niet van beteekenis zijn. Bussen vnn 1 Kilogram (2 pond) 1.50 i 1 ,'pond) 0.80 i (i Pond) 0.421 Aigemeenc Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente F. A. GROENHUIZEN, FLEHITE. DRINKT ONZE THEE Feuilleton. BRANDSTOFFEN. Do winter nadert. Wat nioet ik stoken Limburg- acho Anthraciet, zuiver en gotdkoop, al'm. A fl.5o; ",js A f X.36. Nootjeskolen A f 1.10 en An- thraciet-eierkolen A fl per H.L., prachtige, steen vrye tuivere Brandstollen. Verkrijgbaar ann het kolenpark „WII.HELMINA", terrein Hollaudsohe Spoor goederenvervoer, hoek Sopsterweg. Viaag verder de nieuwe prijscourant bjj AUG. de STEEN HUÏSEN, Groote Koppel 9. Telefoou 78, THE CHARTER of COLOGNE Arnio 1535 overtreft alle Keulsche producten. Te Amersfoort by den heer R. J. van EIMERLN, Coiffeur Langestraat 7. J D. LAMMERTS van BUEREN, Langestraal 10S. Vendumeestor. Taxateur. VERHUIZINGEN. Goederen, voor publieken verkoop bes'emd, woi duu op verlangen dagelijks aan buis ofgelnmld. 1 Hectogr. (1 ons) 0.18 ff to AMSTEIUÏAM, Dtuiii'uk 74. VI, forti,Vlljk b'esl. No». 1880, No. 28. dikbctkuken E. W. Scott, J. F. L. Blankenberg en lïir. J. van Schevichaven. JAAIIPREMIE por 7 1000.-- vormkoril kapitaal. Betaalbaar na hot tnorlljilon mot premlo- bctallng godurende: F (13 lil 22 9.» 2142 32, M Bctonloaar direct na ovortlidon ot op don loollljd «an: De bekende distillaten, wijnen en likeuren, van de I (Irma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in do oude Slijterij op liet Lieve Vroinvo-plein, naast liet Kapelhuis, Tele foou 131. Crediet-vsreealgiag te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort uir. II. J. M. van den BERGil, WILHELMIMASTRAAT 5. Zy stelt zbh ten doel het vi rleenen van Credieten onder per. s lonlyke of zakelijke zekerheid of in-blauco liet incasseercn van handelspapier het ontvaugeu van gelden adéposito i'eke- ning-enurant. VU A AG onze Gebrande Aniaudeloti, Dominosteoueu, Amnudolen, Aardbeien, Walnoten, Eikels, overheerlijk fijn voor dessert. Biscaitfabriek „DE LINDEBOOM", Mydreclit Amsterdam. g Loupeu, Leesglnzeu, Compasseu, Curvimeters, Windkussens, IJszakken, 2 alle soorten Spuiten, Ondersteeken, Hospitaaldoek, Buik- en Breuk- •g banden en meer Optische-, Geneeskundige-, Verband- en W Ziekenvevplegings-artikelen. en bij behoor ende zakeu. 2 le klas Artikelen. Billjjke prijzen. Eigen reparatie- en slijpinrichting bij LANQESTRAAT 42. INSTRUMENTMAKER Oudheidkundig Museum, is j dagelijks te bezichtigen voor j niet-leden it 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12en van VL tot 3 uur. Voor AMERSFOORT alleen verk ijgbinr by M. R. N. OOSTERVEEN, Langestraat 46 en Arntiemschestraat 11, Telefoon 77. Ui?. Zoor goede gruisthee 5'vüO Ct. grove Ihoo vanaf 65 Outbijtthee70 Namiddugtheo80 Extra fine CU. Congothee 100 IA) „Als materiaal bezit ik nu de hengel, bet servet, den afdruk van de hand en de kleeren uit <ii. prop. Dat lijkt veel, maar is in werke lijkheid zoo goed ale niets, omdat de vermoorde een vreemdeling en de moordenaar een bijzonder geraffineerd inensch is. Toch hoop ik wel een spoor le zullen vinden, want een daad als bij begaan heeft, vereischt veel voorbereiding. Hij bevond zich al op het schip, kwam dus veertien dagen geleden met zijn slachtoffer hier en was vermoedelijk dien geheelen tijd hier. Zyn komen en gaan kan ons misschien een vingerwijzing geven. Hij moest bier wonen, eten en drinken, is mii.stens eenmaal bij Dubois geweest, nam het servet mee, kocht of stal de bengel en schafte zich de kleeding aan. Waarschijnlijk be studeerde hy op de „Alabama" al de gewoonten van zijn slachtoffer. Hij moest de kamer kennen waarin deze logeerde, want eerst door de kennis daarvan en de wetenschap, dat Harras 's avonds gas brandde, kon hij op d»:. duivelschen inval komen, dien hij in «en daad omzette. En nu zal ik met uw go ;dvinden aaD het werk gaan." „Veel succes en beschik over hetgeen je noodig hebt." „Vóór alles moeten we het moli-f zien gewaaar te worden. Ik kan niet anders dan aan een ma- terieele quaestie denken, want de dokter schijnt een vermogend man geweeBt te zijn. Wij moeten in ieder geval zooveel van ziju persoon gewaar zien te worden als binnen het bereik der moge lijkheid ligt, uitvissch-n of hij rijk is, wie zijn erfgenamen zijn, enz. We zullen dat door infor- meeren in zijn vaderstad, waarheen we ook zijn «lood moeten melden, wel gewaar worden. De ach'.erblijvenden een dochter is er zeker moeten van het zware verlies, dat lmn getroffen heeft, op de hoogte worden gebracht." „Ik zal dadelijk telografeereu", zeide Siles, „en hoop dan morgenochtend antwoord te hebben". Ik zond Sanders naaar dj „King Fid ward" terug tor onderzoeking of niemand van het per soneel of de agenten iets verdachts had gezien. Ik zelf ging met hef servet naar Dubois, in Scotland Road. Dubois was er zeil' niet, maar zijn plaatsver vanger herkende dadelijk net servet als eigen dom van de inrichting. „Heeft men het servet al vermist vri eg ik. „Neen, by den omvang van ons bedryf..." Lachend schudde hij het hoofd. „Wanneer da kellner niet 't een of ander bemerkt heeft... De kelfners hadden niets bemerkt. Het op ruimen der tafels geschiedde meestal door do picolo'e, terwijl de ouderen serveerden. Lat op ruimen geschiedde mechanisch vlug, vooral wanneer het druk was en men kon zeker aan nemen, dat de misdadiger zich een gunstig oogenblik had uitgekozen. Ik zag van een verder onderzoek af, want het zou dwaasheid zijn geweest, de kellners te onder vragen naar een persoon, die beantwoordde aan de voorstelling, die ik mij van hem gemaakt had. Dagelijks komen hier dozijnen tn-nsihen, die op die beschrijving passen. Met het servet was dus niets te doen. In diepe gedachten verzonken, slenterde ik naar de „King Edward" terug, doch alb en maar om uit Sanders mond te hooien, dal niemand, die hij ondervraagd had, ook maar óeu bijzon derheid had gezien. Daarop bezocht ik den kapitein der Alabama" en liet my het scheeps register voorleggen. Aandachtig bestudeerde ik alle namen van de Imitate overvaart, in de hoop, dat ik er ook uiaar iets uit zou ontdekkeu. Absurde verwachting ik vond 1(30 namen, meer niele! Namen zeiden ui ij niemendal in dit geval en wat de positie der uienschen betrof, mijn hemel, er waren daaronder renteuiers, kooplieden, bezitterB van landhoeven, handelsreizigers, monteurs, fabri kanten ieder van hen kon de schuldige zijn en kon dat ook niet ziju. Kapitein Clinton verzekerde mij nog eens nadrukkelijk, dat er onder de reizigers niemand was geweest legen wien hij ook maar het ge ringste vermoeden had kunnen hebben. Dokter Hurras had met niemand van de passagiers om gegaan eu hem meermalen verzekerd, dat hij niemand van de passagiers ooit eerder had ont moet. Ik klemde mij nu, om een beeld te gebruiken, aan de bengel vast, waarvan ik hoopte, dat ze mij licht zou brengenmaar ik moest mijn pogingen tot den volgenden dag uitstellen, want het was intusschen avond geworden en allo win kels waren dicht. Men kan denken, dat ik den geheelen verderen avond en een deel van den nacht over niet anders ducht dan over hot duistere geval. Wie was de moordenaar en waarom had hij do misdaad begaan Ken roofmoord was het niet; daarbij zou ook dolk of revolver ter baud zijn genomen; iemand die zich daarmee ophield, bad lijd noch lust, ecu dergelijk in al zijn details zóo wel overlegd plan uil te werken. En hier was een plan, dut bijna elke gedachte aan een moord wegnamde dood van den Duitschen doktor moest het werk van een ongelukkig toe- zal lijken of te wijlen ziju uun de eigen hand vau den verongelukte. Ik inocht rno vleien, deze Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, te Amersfoort. poging nu al in den grond verijdeld te hebben; maar zou het mij óok gelukken de moordenaur zijn gerechte straf te bezorgen? Als ik het motief van de daad maar geweten had, dun Ja dan Was het wraak Had de doode misschien vijanden Had hij zich bij de eene of andere gelegenheid een doodsvijand op den hals gehaald Was hij op politiek gebied of ander openbaar terrein werkzaam geweest Met spanning wachtte ik het antwoord op de telegrammen, dat misschien menig punt, dat nu nog in 't duister lag, zou ophelderen. Zoo vroeg mogelijk ging ik den volgenden ochtend naar het bureau, maar vond geen ant woord en dus begou ik mijn onderzoek naar de plaats van herkomst van de hengel. Den vorigen avond had ik al een lijst gemaakt vuil alle winkels waarin dergelijke dingen te koop waren er waren er niet al te veel en de meeste lagen in de nabijheid van de haven. Om elf uur was ik met deze kant en klaar, zonder resultaat evenwelik keerde naar mijn bureau terug, waar Siles mij met ongeduld wachtte. „Er zijn drie telegrammen voor u." Het eerste was van de polite te Frankfort en luidde: „Dr. Thilo Harras woont hier negentien jaar. Bezit in Bockenheim een groote villa met een prachtig park. Millionair. Zonderling, maar een goed menach. Hartstochtelijk verzamelaar. Leefde heel teruggetrokken mot 21-jarige pleegdoch ter Clara llaase. Wilde haar aannemen, is niet gebeurd, reden onbekend. Dochter dadelijk bericht. Kunnen geen motief voor daad beden ken. Zullen onderzoeken. Geen testament. Erf genaam Mario baron Von Stolten, Parijs. Is in kennis gesteld. Treurig einde vindt bier alge- meene deelneming, ofschoon men hem weinig kende." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4