Waarom NIEUW PARIJS, C. m Ommeren, LAMAISON BOUWER Co. Huurbuizen 39 KOOPT uw "ïwee wecjert DüUR VLEESCH, de andere tol Liebig's Vleesch-Extract. THEE M, Ravenswaay Zonen LIJNZAADKOEKEN Soyaboonen koeken FLEHITK DRINKT ONZE THEE Feuilleton. Het geheim van ite JQng [tof. i Het Geïllustreerd Weekblad PAK-MS-MSS te 's-Gravenhage, vraagt in alle plaatsen van Nederland, tegen hoog honorarium, een FHoto-Correspondont Vraag conditiën. I Belasten zich met aan- en verkoop van Elteoten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting. zoowel luxe-artikelen als speelgoed, IK Langestraat 37. U kunt dan ook ruilen en hebt in dien dit onverhoopt noodig is, recht op reclameeren. Fak:VAN HASELEN&BOOM AMERSFOORT L Crediet-vereealging te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. 11. J. M. van den BEKGH, wilhelmihastraat 5. Zij stelt zich ten doel het v.-rleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blauco hel incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden i deposito reke- nine-courant. staan de huisvrouw ter beschikking 'voor de bereiding van smakelijke spijzen: De eene voert tot inkoop van Deze laatste is de makkelijkste en goedkoopste weg. Voor de smakelijke toebereiding der meeste spijzen benoodigt men goeden Bouillon. Ossenvleesch voor Bouillon uitkoken, komt zeer duur. zooals iedere huisvrouw weet. Liebig's Vleesch-Extract levert Bouillon aan een derde van den prijs waarvoor men hem zelf kan berei den. Het is een ongeëvenaard middel om de spijzen op goedkoope wijze te verbeteren en meer weibekomend te Iedere spaarzame huisvrouw zal het dus gebruiken, maar zij zzl steeds het blauwe handteeken /J dwars door het etiket eischen, want dit alléén verzekert haar van de echtheid van C °J dit produkt, dat alle waarborg voor prima kwaliteit geeft. Indien ge getiecl gratis wilt kennis maken met on prachtige Chromos, knip dan onderstaande BON uit, hem in tn zendt hem aan het daarop vermeld adres. Goed voor 1 Serie Liebig's Chromos aan de Firma A- J- TEN HOPE - Rotterdam Aftiteling Co nip. .LIE1SIG deze bonis geknipt u Zelfde inzenders van. vorigen bon in deze annonce komen thans niet in aanmerking. van Gorinchem. verkrijgbaar by LWOESTR V AT 18, AMERSFOORT. WESSANEN LAAN, WORMERVEE R. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw vee met de zuivere mirwe merk de „8ter" en W. L., en merk W. L. u'trauntende door hoog eiwit- en vetgehalte n voedings waarde F.ERE-DIPLOMA Parijs 1000. NEGEN GOUDEN MEDAILLES Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden a 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van V/2 tot 3 uur. staat eeue advertentie van uwe firma niet op deze plaats 9 Een zeer groot aantal lezers zouden er dan kennis van hebben kunnen nemen Hollanflscle Tlee-Veitt-Yereenipi AMSTERDAM. Prijsnoteeriniper5ons. Voor AMERSFOORT alleen verkrijgbaar bij Langestraat 46 en Arnhemschestraat II, Telefoon 77. Zeer goede gruislhee 55-60 Ct. grove thee vanaf 65 Ontbijtthee70 Niimiddagthee80 Extra fine C'h. Congothee 100 19.) De invalide keek me uiterst verbaasd aan. „Hoe weet u „Ik weet heten ik kan je er een paar stukken van laten sien. Kijk maar bi ar". Ik legde de lompen voor hem neer en vroeg „Zijn dat geen stukken van jou mantel „Bij God ja", riep de oude man. „Wat heeft die bedrieger met mijn mantel gedaan? Waar hebt u die vaudaan, mijnheer?" „Dat zal je dadelijk hooren. Je verkocht je mantel aan een vreemden heer, niet waar Hij gaf je daarvoor geld en jij leerde hem je kunstje van dien arm." „Hoe kunt u..." „Antwoord me met ja of neen. Heb ik gelijk?" „Ja, mijnheer het is zoomaar „Die beer eischte van jou naar hier te reizeu onder het eene of andere voorwendselis niet zoo „Ja, maai „Maar je moest eerder komen, den lOden Maart al. Waarom ben je dan vandaag pas ge komen Hel roode drinkersgezicht van den man werd purper. „Ikkou niet eerder," stotterde hij. „Ik..." „Je hebt het geld onderweg verdronken en bent toen te voet verder gegaan." Door een beschaamd zwijgen bevestigde Ely Swinburne de juistheid van mijn vermoeden. „Je hebt ongelijk gehad, oude," vervolgde ik. „Zonder het te weten, heb jij een gruwelijke misdaad ondersteund, een moorji" „Och lieve God," schreeuwde bij. „Hoe is dat mogelijk, mijnheer „Ja, je hebt een schurk de vermomming ge geven. Wanneer je weet, dat alles zonder verder gevolg voor jou afloopt, vertel mij dan volkomen eerlijk alles wat er gebeurd is. Je ziet, dat ik al een heele massa weetik wil alleen maar je waarheidsliefde op de proef stellen. Vooruit." Hij trilde over zijn beele lichaam. De ge dachte, dat men hem zou verdenken, van den moord geweten of er aan meegedaan te hebben, vervulde hem met doodsangst. Hij was inder daad onschuldig bedelde, roofde misschien, stal soms wanneer de gelegenheid zich voordeed, maar voor een gewelddadige misdaad was hij veel te goed. Met moeite kwamen de eerste woorden er uit. „Het was Maandag vóór acht dageo, of Dins dag, dat weet ik niet precies meer, maar het zal wel Maandag geweest zijn. Jajuist, Zondags was ik ziek geweest," „Dan zou het dus 1 Maart zijn geweest?" „Ja, dat zal wel. Het was al laat en begon donker te worden; ik had mijn plaats al ver laten en wilde naar huis gaan. Toen kwam een heer voorbij „Een voorname heer?" „Ja, bij zag er tamelijk voornaam uit. Ik draaide mijn gewone praatje af bij keerde zich om en gaf mij een kleinigheid. Daarbij keek by mij aan als wilde bij door mij heen zien. Plotseling zeide hij: „Wiljij opeerlyke manier een aardigen duit verdienen „Waarom niet? zeide ik, als het geen te onaangenaam werk is. Niet, dat ik geen werk zou willen doen, maar, zooals ik U al gezegd heb, mijn arm „Jawel dat weet ik. Jij verdient liever een dubbeltje met bedelen, dan een gulden in den zelfden tijd met werken. Nu, verder maar...." Mijn woorden schenen hem eerst rneer te ver- vermaken dan te ergersu; er kwam iets van een lach op zijn gezicht. „Ik denk daarover als philosoof," gaf hij lachend toe „maar dat doet hier niets ter zake. Genoegde vreemde heer zeide, dat er heele- maal geen werlc aan wasik moest hem alleen z-ggen waar ik woonde, dan zou hij bij mij komeD. Ik zeide het hem en voegde er bij, dat het een ellendig hok was voor zoo'n heer. Dat komt er niets op aan, zeide hij, als wij daar maar ongestoord zijn. Dat zijn we daar. Je hebt een kamer voor jou alleen Ja, antwoordde ik; ik heb vrouw en dochter, maar die zijn niet thuis. Goed, zeide hij, verwacht me dan vant avond om tien uur. Ik kon niet begrypen wa- hy van mij wilde en dacht, dat hij maar een grap met my maakte. Maar toen het tien uur was, klopte hij werkelijk aan de deur. Hij kwam binnen, in een zwarten mantel gehuld en den hoed diep in de oogen gedrukt". „Was hel een groote man?" „Middelmatig." „Bieek, fijnbesneden gezicht, kleine blanks banden, zooals een dame?" „Bleek was hij. Wat u met fyngesneden be doelt, begrijp ik niet." „En de handen „Dat waren niet zulke klauwen als ik heb, maar zoouls fijne beerer. ze hebben, die uiets doen." Ik dacht bij me-elf dat fijne handen niet altijd een consequentie van het niets doen moesten zijn, gezien zijn handen, die dan anders hadden moeten zijn dan ze waren. Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, te Amersfoort „En ringen had bij er aan drie of vier dikke gouden ringen." „Droeg hij een baard „Ja mijnheer, eeD volle baard om zijn beele gezicht." „Ravenzwart?" „Glanzend zwart, ja." „En had hij ook dergelijke haren „Ik geloof 't wel, maar daarop kan ik geen eed doen. Hy hield zijn hoed op hij droeg een lagen, grooten slappen hoed; een vilten hoed, die zijn geheele hoofd bedekte." „En wat wilde hij nu van je?" „Ik moest eerst mijn vrouw en mijD dochter wegsturentoen sloot hij zelf de deur en keek door de gordijnen of niemand naar binnen kon zien. Toen zeide hij, dat het om een grap ging. Hy was directeur van een circus en wilde in een voorstelling door een clown een bedelaar uit Londen doen vooretellen, die nu eens als een man met éen arm, dan weer als een met éen been voor den dag kwam en ten Blotle als bedrieger ontmaskerd werd. Daarom, zeide hij, wilde bij miin truc leereu kennen. Ik ken geeu truc, zeide ik, ik ben een arme kreupele en Praat toch niet zulken onzin, zeide hy. Heb ik jou voor een paar maanden niet op éen been en éen houten stomp zien rondloopen. En nu loop je op twee beenen en hebt maar éen arm. (Ik had namelijk myn vermomming zoo gelaten.) Dan herkende u mij dus zeide ik. Ik heb een voortreffelijk geheugen van gezichten, snauw de hij my toe, en ik weet wat ik weet. Ik zou je bij de politie kunnen aangeven maar dat gaat mij niet aan. Wanneer je mij je kunstje hier dadelijk wilt laten zien en het mij keren, krijg je van my drie gouden tientjes. Hier zyn ze zie maar. Hij nam ze uit zijn zak en legde ze op tafel". (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4