I IJACOL NIET HOESTEN A. van de Weg Waarom f Brillen en Pince-Nez in Goud, Zilver en Nikkel NIEUW PARIJS, 9 Manui TWerM-vereenipg AMSTERDAM. PrijsnoieeringperBons. Het getieim van ie „lieg Edwapd". Stoomwasscherij W. G. BURGER, Prima kwaliteit Scharen en Messen W. F. A. GROENHUIZEN, GARDONE-RIVIERA DRINKT GNZE THEE Feuilleton. AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PBIJZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. _lThüringscli_ j. Hoogere technische Inrichting voor ondor- iecnmcum lllllGllftU wjjs jn Machinebouw en electrotechniek. Afdeelingen voor Ingenieur, Technicus en Werkmeester. Groote fabrieksinrich- tingen voor practische ontwikkeling van volontairs. Staats-examen-Commissaris. Buitenlanders worden toegelaten. Prospectus gratis. Dir. Prof. Schmidt. 1 Loupen Leesuluzen, Compaasen, Carvimetera, Windkussens, IJsmkken, J f alle soorten Spuiten, Oudersteeken, Hospitanldoek, Bulk- en Breuk- g r banden en meer Optische-, Geneeskundige-, Verband- en ij Ziekenverplegings-artikelen. en bijbehoorende zaken. Ie klas Artikelen. Billgke prjjzen. Eigen reparatie- en slijpinrichting bij INSTRUMENTMAKER. LANQESTRAAT42 LANGESTRAAT 37. Speelkaarten. Dam-, Domino- en Scliaak-spellen. Dam- en Schaakborden. Trictrac-bakken, enz. tliNlEN HwVAII HASEIEIUBOOM AMERSTOORT (Haarkracht) het geheim van den gezonden haargroei is Te Amersfoort bij den heer R. J. van EIMEREN, Coiffeur. aan het Gardameer, Italië. Schoonste Herfst- en Winterverblijf van Boven-Italië. Seizoen van 15 September tot einde Mei. Geheel naar de eischen van den tegenwoordigen tijd ingericht. Lift, Centrale Verwarming, 25 000 M2. tuin en parkaanleg. Verkoop van Reisbiljetten en verzending van bagage, Apartementen met bad en toilet. Prospectus kosteloos en franco. Ch. Lützelscliwab, Eigenaar. Gecandeerde drop Zoute drop Knoopjes drop Witte drop Salmiak drop Jfaverstroo ballen Griotten Gecle jujubes Gomballen Hoost-pastilles Blaas- en Nierziekte. Blaasontsteking, pijnlijke, moeilijke, troebele en gedurige kleine louziug, nier aandoening en geheime ziekten worden spoedig en zeker genezen door de San- talpillen van Dr. ROBERT. Prijs per koker fl 120. Verkrijgbaar te n ;nt') >r<-, ij ij van de Weg, Langestraat 23, telefoon 217. LAMA1S0N BOUWER Co. Mnnrhnizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting. Mentha-pastilles l'oneelet-pastilles Kentings-pastilles Ge'raudel-pastilles Emserpastilles staat eene advertentie van uwe firma niet op deze plaats Teercapsules Guyot Wij bert tabletten Druivcnborsthonig Abdijsiroop Vijgeiihonig, enz. Een zeer groot aantal lezers zouden er dan kennis van hebben kunnen nemen Voor AMERSFOORT alleen verkrijgbaar bij N. OOSTERVEEN, Langestraat 46 en Arnbemschestraat 11, Telefoon 77, Zee,- goede grnisthee 55-60 Ct. grove thee vanaf 55 Ontbjjlthee70 Namidddagthee80 Extra fijne Ch. Congothee 100 40.) „In geen geval ben ik erfgename voor de wet" antwoordde juSrouw Haase eenvoudig. „Daarin moeten we ons leeren schikken, Franz, en je moet dutnietzoo tragisch opnemen, niet zoo zwaartillend". „Niet 200 zwaar bromde de onde. „Moeten mijn oogen het mede aanzien hoe u hier mis schien geduld zult worden en een treurig, een zaam leven zult leiden? U, die den dokter verpleegd en lief gehad hebt, die voor u gewerkt heeft sedert nw kinderjaren Terwijl deze rommel „Oom Franz „Wel ja, zoodje. Wat hebben zij bier te zoeken De dokter heeft nooit wat van hen willen weten. Zijn zuBter heeft tegen den zin der familie den licbtzinnigen, blufferigen baron gehuwd, die nooit iets anders heeft gedaan de neef, die hier nu heer en meester zal spelen, heeft hier een maal een bezoek gebracht als jongen van acht jaar; een dengniet van belaug was hij. Wij waren blij toen bij weg was en bij heeft zich nooit weer laten zien". „Dat weet ik welmaar Zij sprak niet verder en keerde zich van hem af. Ik zag toen haar gelaatzij weende. Franz sprong haastig op en greep haar band. „Nu zie je, Claartje, hoe zwaar bet je valt. Je wilt bet mij niet zeggenmaar je vindt het verschrikkelijk". „Die arme, arme vader," zeide zij en duis terde nog een paarwoorden, die ik niet verstond. Wat had ik een medelijden met haar. Frans, de oude tuinman, bad gelijk; zij leed ontzettend veel en het was ook heel onbillijk wat hier ge beurde. Had ik haar maar mogen zeggen wie ik was, welke mijn zending was; maar dat kon natuurlijk niet. Spoedig daarna kwam het rijtuig met den baron en zijn echtgenoote. Zij hadden niet ge wild, dat men hen aan het station te Frankfort haalde, vooral om niet aan een bepaald uur van aankomst gebonden te zijn, voor het geval zij nog een paar dagen te Leipzig hadden wil len blijven, maar zij waren nu toch gekomen. De baron sprong uit het rijtuig, hielp zijn vrouw, en terwijl wij allen hoera riepen, kwamen zij in den tain. Ik kende haar al, maar op alle anderen maakte de buitengewone schoonheid der vrouw een diepen indruk. Schuchter, maar toch vol waardigheid trad Clara hen tegemoet. De baron nam dadelijk haar hand, drukte die hartelijk en riep uit: „U is juffrouw Hasse? O, ik schaam mij bij na, tegenover u te staan. Ik kom mijzelf voor als een roover. En toch, wij zijn allen slaven van het lot. Laat mij niet voelen wat tegen mijn wil en buiten mijn toedoen u wedervaart. Wat mij betreft, ik hoop, dat wij vriendeD zul len worden." Clara, diepbewogen, knikte door haar tranen heen, en maakte een buiging voor de elegante dame aan de zijde van den baron. Maardelta- liaansche drukte, nadat zij een onderzoekenden blik op het jonge meisje had geworpen, haar hartstochtelijk in de armen en zeide: „Wij zullen vriendinnen zijn, lieve Clara." Én Clara, een beeije in de war door die ont boezeming, beantwoordde de omarmiDg. Ouder de toeschouwers heerschte groote op gewondenheid over al dit vertoon van vriendschap. Slechts twee van tie aanwezigen vatton de zaak koeler op. Een van deze was Franz, die naast mij dtoncl en mompelde: „Nu ja, vooreen mil- lioen kan men Wrl een beetje lief doen"; de ander was ik ik doorzag van den beginne deze vrouw, die een lachje op de lippen had, doch een slang in haar hart. 't Was niets dan coraedie, die zij speelde. Zooals mijn plicht was, heb ik van mijn ver blijf op het landgoed een uitvoarig dagboek ge- I houden. Ik had veel aanteekeningen noodigom voor mij belangwekkende momenten in gedach ten te houden, om ze misschien later als be wijsmateriaal tegen den schuldige ie kunnen bijeen brengen. Enkele van de belangrijkste bladzijden laat ik hieronder volgen, omdat zij, op 't oogenblik zeil neergesenreven, het best en volledigst den indruk weergeven. Tot goed begrip van de datums moet men bedenken, dat er sinds den dood van dokter Harras en het komen van den baron op diens langoed ongeveer vijl weken verloopen waren. 14 April. Vandaag aan den baron en de barones voor gesteld. Juffrouw Clara was er bij. De baron vroeg naar mijn vroegere betrekkingen. Ik was op een dergelijke vraag voorbereid, raakte dus niet in verlegenheid en kon zijn nieuwsgierigheid volkomen bevredigen. Toen ik vertelde, dat ik een paar jaar geleden in een circus gewerkt had wat in zooverre de waarheid was, dat ik, op zoek naar een Bankdirecteur die er van door was gegaan, zes weken in het circus Starlovsky was geweest werd de barones 6ok belangstellend. Zij had tot dusver niet de minste of geringste notitie van my genomen. Nn bekeek zij mij door haar gouden lorgnon en sprak mij in hoogst eigen persoon toe. „Ah, wasje in een circus. In welk?" „Circus Startovsky, te Brussel." „Zoo en hoe heet je „Victor Mai." „Vittorio spreek je Italiaansch „Neen mevrouw, alleen maar Duitsch." „Des te beter," zeide de baron in het Fransch tegen zijn vrouw, waarop hy my toevoegde: „Ik zal vandaag nog een nieuw rijtuig be stellen en zoodra mogelijk een rijpaard voor mij en voor mijn vrouw. Jij rijdt niet, lieve Clara „Ik heb het nooit geprobeerd," zeide deze met een zwak lacbjo. „O dan moet je het leeren," zeide do barones. „Er is geen heerlijker genot dan op een vurigen zwaite te ryden. Zoo een neem je er toch voor mij, niet waar Mario?" „tiooals je wilt; ik prefereer een schimmel." „Dan zal het contrast ze nog mooier maken. Maar het moet een mooi paard zijn, Mario, wild en vurig. Op den prijs komt het niet uan." «Wasvoor jou mij ooit iets te duur?" vroeg hij, zich over haar heenbuigend en een kus drukkend op haar wang, waarvoor zij hem mat een zacht tikje bestrafte. Zonder twyfeler gold in dit huwelijk maar éen wil en die was niet van den man; hij was haar aanbidder, haar slaaf. Niets was hem te duur voor haar. Onwillekeurig wierp ik een blik op de pleeg dochter van dokter Ilarras, die als de eigenlijke erfgename beschouwd moest worden. Haar geld zou spoedig genoeg door deze mooie marmer witte handen rollen, want ik hoorde den baron zeggen, dat alles hier anders moest worden. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Fiima A. H, van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4