BOOMGAARD L. HOUBAER, Laatste Berichten. Advertentién THEE EAU DE COLOGNE Soep -tabletten^ Heeren- en Kinderkleeding. FLEHITE. De Laxeerpillen berust bij het Bestuur van het 11. L. G. Uit dien hoofde kan geen toegang worden verleend aan de leden der V. P. N., die er bovendien zeer veel leerzaams zullen vinden. Op een vraag werd geantwoord, dat het Be stuur doende is, het Huishoudelijk reglement der onder-afdeeling, dat een jaar of 7 oud is, te •herzien. Over de expeditie van het Orgaan kwamen vele klachten in. Toegezegd werd, dat de afge vaardigde deze telkens zich herhalende zaak weer zal ter sprake brengen in de Algemcene vergade ring en verzocht werd, alle klachten tot en niet Zaterdag 18 dezer op le geven aan het Magazijn, Muurhuizen, hoek Nieuwstraat, opdat zij dan collectief kunnen verzonden aan den uitgever, te Maastricht. Nogmaals werd er op aangedrongen, toch vooral bij elke levering een quitantie te vragen, èn Ier wille van de controle en omdat zulk een quitantie waarde heeft voor do leden. Hierna werd de vergadering omtrent half tien gesloten. Dinsdag hield ook de plaatselijke afdeeling van den Kon. Ned. Bond van oud-onderoffi cieren haar jaarvergadering. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat zij telt 1 beschermvrouw, 2 beHchermbeeren, 29 leden, 3S adspirant-leden en 30 donateurs. De rekening cn verantwoording van den Pen ningmeester werd uitgesteld om afwezigheid door ziekte van den titularis. Tot Bestuurslid werd herkozen de heer H. Graansma en in de vacature, ontstaan door het bedanken door den heer N. J. van de Stadt, de heer A. A. van Ooijen. In de zomer-vacantie zal met de kinderen van leden en adspirant-leden een uitstapje worden gemaakt naar Amsterdam. Tot 1 April kunnen daarvoor kinderen van 8 tot 15 jaar zich aanmelden; 10 deden dit reeds. De uit den aard der zaak drukst bezochte vergadering was Dinsdag de bijeenkomst in de Groote kerk, waar bei 13-jarig bestaan weid herdacht der thans 207 leden tellende plaatse lijke afdeeling van den Chr. Nationalen Werk- mans Bond, en ds. K. den Hollander de feestrede hield naar aanleiding van I Kronieken 4:23, waarin hij de leden opwekte tot trouw en ijver in hun arbeid en tot Christelijken le venswandel. Uit de verslagen, jl. Vrijdag in de gewone Jaarvergadering uitgebracht, welke weder werd gehouden in het gebouw „Eben Haëzer", stippen we aan, dat de Penningmeester der afdeeling een batig saldo heeft van f31, die van het Bouwfonds f143, die van de Bibliotheek f7, die van het Zhkenionds, dat sedert de oprichting f 1381.21 uitkeerde, f187. Aanstaanden Dinsdag ho idt de afdeeling haar jaarfeest in de groote zaal van de sociëteit „Vereeniging". De plaatselijke afdeeling van den Ned. Bond van Chr. kantoor- en handelsbedienden hield Dinsdag haar tweede jaarvergadering. Uit de verslagen bleek, dat haar ledental is gtstegen van IS tot 28 en dat er, bij een ont vangst van f33.61, een goéd-saldo is van f 12.05. Tot Bestuursleden werden herkozen de heeren H. P. Goossens, J. B. Grootendorst en H. Burger, die in het afgeloopen jaar den heer N. W. van Meggelen verving bij diens vertrek. Mevrouw A. A. Chouillet, echtgenoote van den Waidschen predikant te !s-Gravenhage en leerlinge van prof. Sabalier, hield gistermiddag in den foyer van „Amicitia" haar eerste confé rence hier ter stede. Zijn we welingelicht, dan stelt zij zich voor, hier in het najaar en in den winter een reeks van tien voordrachten te hou den, welke evenals deze een goed uurtje duren. Een dertigtal dames en jonge meisjes had ze thans onder haar gehoor en 't mag al aanstonds gezegd, dat de kennismaking over en weer een zeer aangename was de conférenciers, een goede prnatst' r, die hetgeen ze te zeggen had op pret tige, dikwerf heel gersiige wijze wist te lanceeren en met een kort gebaar, hier en daar, uitste kend lot zijn recht wist te doen komenbel auditorium van het begin tot-het eind aandacht voor het vele belangrijke, dat werd geboden of in herinnering gebracht, in hoogst beschaafden vorm en mooi Fransch, al keek ook at en toe de Zuidelijke om 't hoekje (amoure, Arthure, cielle, cbevalle). Uit den aard der zaak kon madame Chouillet 9lecbls hier en daar een greep doen uit den reusachtig grooten bouquet van Oud-fransche legenden, slechts een klein tuiltje daaruit aan bieden, dat zij nochtans met grooten smaak beeft eaamgelezen en met echt Fransche elegance heeft aangeboden. Na met een kort woord Jacques de Vora- gine te hebben ingeleid, de oorsprong van het woord „légende" te hebben meegedeeld en het onderscheid te hebben aangetoond tusschen de ecnigermate historische „légende" en de ge heel verzonnen „conté", vertelde madame Chouillet de legende van St. Nicolaas, den be schermer der slaven, der gevangenen en der kinderen, den schutspatroon der knapen, gelijk Suinte Cathérine dat is voor de jongere meisjes, en wiens naamdag evengoed in Noord- en West- Frankrijk wnrdt gevierd als in ons land en scho'ste zij den oorsprong der St. Nicolaaa- geschenken, die altijd in alle stilte en met aller grootste eerbiediging der anonymiteit moeten worden gezonden en aanvaard. Muar ook het monster in het geboorteland van Tartarin, dat door Sainte Marthe werd over weldigden de voor legenden nog vruchtbaarder bodem van Bretagne en F'inisterre werden geme moreerd, waarna de legenden van Merlin en Viviane, van Melusine en Raymondin, van den Roi d'Ys en Dahut, en van A mei en Pénor, deze toonbeelden van ouderliefde, de'revue passeerden. Ten slotte vertelde de onvermoeibare diseuse hoe do molenaar Jarnou en hoe de pastoor vau 'l'réooc den duivel er in lieten loopenkoddige verhalen, met onnavolgbare mimiek ten beste gegeven. 't Is wel te hopen, dat madame Chouillet aanleiding vindt, hier terug te keerenzij kar. dan rekenen op een ev-m duukbaar en stellig nög talrijker auditorium. Morgenavond hoopt ds. M. A. van Andel, uit Baarn, beroepen voor het zendingswerk op Java, in de Gereformeerde kerk aan den Zuidsiugel voor de Geref. jongelings-veree- niging »Paulus", alhier, le spreken over het Hooglied. Blijkens advertentie hierneven tracht men ook in de I.uthersche kerk hier een gemengd zangkoor op te richten. Als Directeur zal optreden de heer N. Uazendonk. Wel vermeldenswaard is, dat A. van den Hoek, aan de Appelmarkt, nu reeds half Februari nieuwe aardappolen rooide. Aan de Centrale butermijn werd Dinsdag aangevoerd 30b0 Kilo ongez uiten en 19U0 Kilo gezouten fabrieksboter, uitsluitend onder Rijks-controle. Do prijs was f 1.38 a f 1.49. Dinsdagavond zijn hier uit Amsterdam terug gebracht twee minderjarige jongens, die daar rondzwierven. Eloctrischo Installation NICOLAI LEBEET, Domplein, UTRECHT. In pacht aangeboden door den ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN te AMERSFOORT, om ,de vruchten te oogsten en het grasgewas te maaien tot en met 31 December 1911, de aan den Staat toebehoorende aan den Heiligenbergerweg te Amers foort, kadastraal bekend aldaar sectie B. uos. 3182 en 31S4 (gedeeltelijk), achter de woning van G. HOKSBERGEN. Gegadigden gelieven zich te vervoegen ten kantore van genoemden Ontvanger, Plantsoen no. 6, bij wien tevens nadere inlichtingen te bekomen zijn. Sedert het einde der vorige week werden, vooral bij mauufacturiers goederen vermist. Het is der politie mogen gelukken een J berg goederen op te sporen bij ecu opkooper 1 en tevens twee mannen van elders, zeer goede bekenden van de justitie, hier aan te houden, onder verdenking deze diefstallen te hebben gepleegd zoowel van de uitstallingen als door de, tuimelramen, die lang niet iedereen 's nachts sluit. Naar het Comaissariact van politie zijn thans als overtuigiugsstukken gebracht tal van dekens, rukken, broeken, boezelaars, lappen stof, enzoovoort. Een mooie vangst. I Ieder geluk draagt een wijd gewaad, in welks plooien een ol ander leed zich ver- Burgemeester en Wethouders stellen aan den Raad voor weder voor zes jaren in pacht te geven de jacht op de bosch- en heidegronden onder Amersfoort en Leusden, ter grootte van S73 Hectaren, aan jhr. E. de Pesters, te Zeist, voor f150, en die op waterwild onder Hoogland, Baarn. Eemnes en Bunschoten, groot ODgeveer 112 Hectaren, aan den heer B. H. Paine Strie ker, te Bussum, voor f125 per jaar. PADVINDERS- hoekje. Zaterdag IS Februari oefe ning voor alle padvinders. Troep I en II te half twee aangetreden bij het Station, front naar de Regentesselaan. De patrouille-leiders en de adspirant-padvinders begin- nen reeds te begrijpen, welk een goeden indruk het op iedereen maakt, wanneer zij ordelijk en flink marcheeren, ook al zijn er geen troeplei ders om toezicht te houden Ook de patrouilles, die j.l. Zondag per rijwiel naar Bussum zijn gegaan, reden ordelijk tvee aan twee achter elkander. Wij zien hieruit, dat je er een eer in stelt, je ordelijk te gedragen en een goeden indruk te maken. Blijft zoo voortgaan, jongens, dan sluiten zich nog een grout aantal hij je aan en wanneer je verder in alles je best doet 6ok op school, padvinders wordt de afdeeling Amersfoort nog de beste van het gehele land. Reeds 21 meisjes hebben zicb aangemeld als adspirant-padvindsters. Natuurlijk worden zij op andere wijze geoefend dan de jongens en geheel van dezen afgescheiden. Amersfoort heeft daardoor de eerste meisjes patrouilles in ons land en een wel heel verblij dend verschijnsel is, dat zooveel dames zich daarvoor-hier ter stede sterk interesseeren. Nieuwe adspiranten kunnen zich nog iederen dag aanmeldendit behoort te geschieden bij den Secretaris, Kortegracht 9. Mevrouw wed. H. C. J. SMITT— Putman Cramer betuigt hiermede haar hartelijker! dank voor de onder vonden deelneming, bij het overlijden van haar geliefde nicht Mejuffrouw J. J. SMITT. Hoogland, Februari 1911. OPRICHTING vau eeu GEMENGD ZANGKOOR. BIJEENKOMST vau dames en heeren, die willen mede werken, op ZONDAG 19 DECEMBER aanstaande, des middags te 3 ure, in het hotel „De vergulde Zwaan". van H. Ravenswaay Zonen Gorinchem. verkrijgbaar bij G. ra Ommeren, Langestraat 18, AMERSFOORT. THE CHARTER of COLOGNE •.ttrTSi Anno 1535 FjjgSBtt overtreft'alle Keulsche producten. Te Amersfoort bij den heer R. J. va* EIMEREN, Coiffeur, Langestraat 7. Crediet-verasalgiag te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich teu doel het verleenen vau Credieten ouder per- sooulijke of zakelijke zekerheid of in-blauco het iucasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden adéposito reke ning-courant. LAMAISON -s <sCo. Maarteen 39 Belasten zich met aan- en torkoop ran Effecten, Wissen en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting. VOORTREFFELIJK VAN SMAAK zijn I MAGGU'A h 5 cents voor 2 porties. Groote afwisseling; meer dan 20 soorten o. a. Julienne, Tapioca-Julienne, Riz-Julienne, Groentensoep, Vermicellisoep. Slechts met water in korten tijd te bereiden. Verkrijgbaar bij J. van dhr WERFF, Kampstraat, 37, Amersfoort. Langestraat 70-72, Amersfoort, Telefoon 120. Combinatie PEEK (TOPPENBURG. I Reeds ontviugen wij groote zendingen STOFFEN voor onze afdeeling meeding naar Maat. Hoofdkleuren zullen dit jaar zijn grijs en blauw. Het verdient aanbeveling, reeds nu te bestellen. Wij hebben iu onze beide Etalage-kasten prachtvolle stoffen geëxpo- poseerd, tegen z eer lage prijzen, met prima foruituren bewerkt. Deze afdeeling staat onder leiding van eeu bekwaam Coupeur, die alle dagen aanwezig is. Wij geven volledige garantie voor keurig passen en prima snit. Stalen staan op aanvrage ter beschikking. Voor Maatwerk zijn onze conditiën 3 maanden netto, of contant 3 pCt. korting, aan ons bekende personen. Onze Gemaakte kleeding uitsluitend contant. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden a 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 er van V/2 tot 3 uur. van Apotheker BOOM zuiveren het bloed, verdrijven gal en slijm en bevorderen den goeden stoelgang. Prijs per doosje 25 en 50 cent. Ver krijgbaar te mersfoort bij A. van dkn WEG, Langestraat 23, Telefoon 217. AGENDA der amusementen, enz. te Utrecht. Opgave vau het Reclame-bureau „Practicum", 3. Meijera Co., te Utrecht, Oudegracht W.Z. 1SS, telefoon interc. 1020. Zaterdag 18 November. GEBOUW voor K. en W.Vierde stads-concerl van het collegium musicum ulirajeeiinum, met mede werking van mej. Brigit Engel), zang. Acht uur. Zondag 19 November. SCHOUWBURGNed. Tooneel-vereenigiDg (Vaa. der Horst en Tenmoy tpèl). Allerzielen, zinne beeldig spel in 3 bedrijven, van Herin. Heüer- maus Jr. Half acht. Dagelijks BIOSCOOPSALON Vreeburg7 tot 11. ROLSCHAATSENBAANWolvenateaat, den ge- heelen dag.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3