W F. A, GROENHUIZEN, Instrnmentmaker Lanpstraat 12 Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers, Stoomwasscherij W. G. BURGER, Alléén SINGER SINGER-MAATSCHAPPIJ, Solied. Sierlijk. „Eysink" rijwielen zijn overal bekend door hun lichten gang en soliditeit. Snel. Sterk. DE HUISHOUDGIDS Feuilleton. ALARM. bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparation beslist goed en billijk. Waarom Terzonden wij scheeps ladingen FROU-FROU en IJ S W A F E L E N naar alle oor den der wereld Omdat ons fabrikaat alleen ee.lit en onovertrefbaar is. Biscuitfabriek „De Lindeboom" MijdrechtAmsterdam. Crediet-vereesiging te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort tur. H. J. M. Tan den BERGH, wilhelminastraat 5. Zij stelt zich ten doel het vi-rleeuen van Credieten onder per soonlijke o. zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposit reke- nina-courant. Indien gij hoest gebruikt dan de Hoestsiroop van Apothe ker ROOM. Deze Hoestsiroop is gemaakt van de beste witte suiker en bevat ver scheidene geneesmiddelen, die uitstekend helpen tegen hoestnneu beeschbeid. Deze siroop maakt de slijm spoedig los. Prijs der tlacon 70 cent. Verkrijgbaar bij A. van db WEG, Langestraat 23, telefoon 217. WALNOTEN, AARDBEIEN, AMANDELEN, Gebrande AMANDELEN, DOMINOSTEENEN, EIKELS, ziju zeer fijne BISCUITS voor dessert Biscuitfabriek „De Lindeboom" Mijdrecht—Amsterdam. AMi .tlKAANSCll SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droo|,j;°®f^fNen SüloSnN lorden'te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Onze machines behoeven geen aanprijzing. in winkels met DIT uit hangbord zijn de Naaimachines verkrijgbaar. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het j n i 81 e adres gekocht worden. Amersfoort, Westslllgol 49 lioek Varkenmarkt. Gouden Medaille, Gent 1008 Onder redactie van mejuffrouw N. CAR10T, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Doekhandelaar en aan het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT. Nieuw Nieuw THEEROOS. SPLENDO. BORETTE. NIKKERS. Overheerlijk broos BOTERGEBAK. Biscuitfabriek „De Lindeboom" Mijdrecht—Amsterdam. Amersforlia. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN Amersfoort—Harderwijk Controle den heer W. A. van den Borenkainp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiemvrije Melk uitsluitend in flesschen Koffie- en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rijks-controle fl.60. 7.) „Dat ie niet te verwonderen meende juffrouw Wagner". Mi t een losse gemakkelijkheid voerde hij haar tussclien de andere puren door. „Mejuffrouw, ik zal u dadelijk eens een danser brengen, bij wien ik gewoonweg een weesjongen ben luiienant Vou Trouiberg Met dien moet u eens dansen: ik zie hein daar juist gaan" en zonder haar antwoord af te wachten, snelde Sturm weg, om dadelijk daarop met Tromberg terug te komen. „Als ik u verzoeken mag, mejuffrouw". Maar juist, toen zij wilden beginnen, hield de muziek op. Sturm, die weg was gegaan, kwam ook nu niet terug, on zoodoende moest Tromberg zjn dame gi-zelsehap blijven houden. Hij ergerde zich iu stille over zijn kameraad. Naar zijn mee ning had hij de kennismakingen het samenzijn al te opzettelijk uitgelokt en dit benam hem zijn g.wonu kalmte en opgewektheid, en met moeite hield hij een saai gesprek gaande. Met langzame, deftige stappen naderde Assberg ben. „Wie is dat tochik heb hem al aan tufel opgemerkt". Nog eer Tromberg had kunnen antwoorden, stond Assberg voor hen. „Ik moet u om vergeving vragen, mejuffrouw, dat ik in het gedrang nog niet in de gelegen heid ben geweest, mij aan u te falen voorsteller.; vergun mij, dat ik mijn verzuim goedmaak." Toen begon htj een gesprek opzijn neerbuigende manier, hoffelijk en vriendelijk, maar door en door koel, altijd uit de hoogte, met eeD spotlenden glimlach op de lippen, die duidelijk scheen te zeggen: ik ben ik, en gij zijt een klein en dom jong gansje. En deze glimlach prikkelde haar, meer nog de manier, waarop hij haar als een kind scheen te beschouwen zijn heele manier van doen, die misschien niet zoo kwaad bedoeld was, maakte haar kriebelig. Met geweld bedwong zij zich weer, maar haar stem klonk toch meer dan spottend, toen zij hem vroeg: „Niet waar me neer, u is zeker nog nooit te Berlijn geweest". Hij keek haar stom verbaasd aan. „Integendeel ik heb er vele jaren van mijn leven doorgebracht; hoe komt u aan die vraag „Ik meende uit verschillende van uw opmer kingen en ook uit uw heele manier van doen te moeten opmaken, dat u nog nooit in een werkelijk groote stad is geweest." De steek was vinnig, misschien wat al te vin nig; maar waarom had hij haar zoo geprikkeld Wanneer hij een hem geheel vreemde jongedame met zulk een neerbuigendheid behandelde, mocht hij zich niet verwonderen, wanneer zij zich te weer stelde. Assberg kromp in elkaar, alsof hij een slag had gekregen. Wat verbeeldde rlat jonge ding zich wel om zóo tegen hem te spreken? Gaf haar schoonheid haar daar alleen het recht toe Hij had een bits antwoord op de tong, toen de vroolijke lach van Tromberg weerklonk, die zich over de bons, die Assberg gekregen had, kostelijk vermaakte. En dat Tromberg de woor den van de jongedame ook had aangehoord, hinderde hem het meest. Die zou ze nu rond vertellen, en duizendmaal zou hij nu moeten hooien „niet waar u is nog nooit te Berlijn geweest Maar hij mocht zijn ergernis niet toonen. Aan den anderen kant wilde hij echter de woorden niet kalm slikken, en zoo zeide hij dan „Zooals ik zei, heb ik lang te Berlijn gewoond. Ik dacht straks zelf, mejuffrouw, dat ik u daar vroeger eens ontmoet hadmaar ik vergis mij zeker want wij gingen stellig niet met de zelfde families om." Deze woorden waren, minst genomen, een on hebbelijkheid, maar aan den anderen kant kon den zij ook doodonschuldig opgevat worden. Maar zij zelve wist maar al te goed, hoe zij bedoeld waren, en zij moest zich met geweld inhouden om zichzelf niet te verraden. „Assberg, doe maar geen moeite", mengde Tromberg ziel opnieuw in het gesprek, „ga kalm naar huis; jij hebt je vet gekregen en met spitsvondige gezegden maak je de nederlag niet meer goedvoor vandaag heb je je genoeg gecompromitteerd." En werkelijk keerde Assberg zich om, om te gaan, met een spottenden glim lach op de lippen, maar men merkte toch aan hem, dat bij hoos en opgewonden was. „Dat is een zonderling sinjeurIk moet eer lijk bekennen, dat ik zoo'n heer nog nooit heb leeren kennen. Zijn manieren zijn bijna onheb belijk". „Het was niet zoo kwaad bedoeld, mejuffrouw", zeide Tromberg, om zijn kameraad in bescher ming te Demon. „Werkelijk niet; iedereen is nu eenmaal met het eene of andere gebrek geboren, en dit bestaat bij Assberg hierin, dat hij zich boven alle menschen verheven waant. Maar met dat al is het jammer, dat niet allen uw woorden gehoord hebben; dat had ik den braven kerel gegund, niet uit leedvermaak, maar omdat ik het werkelijk goed met hem meen. Hij hoeft een talent om zichzelven en andere menschen liet leven te verbittteren, dat waarlijk bewon derenswaardig is maar ik vind, dat wij dit onder werp maar moesten laten varen en liever moesten gaan dansen." Zij was bet met hem eens, maar erheerschte zulk een gedrang, dat zelfs Tromberg's kunst niet bij machte was, haar te laten dansenelk oogenblik hotsten zij legen een ander paar. Hij ging dus weer naast haar zitten om een praatje met haar te maken. „Weet je het al de kleine Tromberg heeft een nieuwe verovering gemaakt". De eene vrien din iluislerde het de andere toe, en aan dege nen, van wie men wist dat zy belang in hem stelden, werd het bijzondere uitvvoerig verteld. „Geloof je het niet Je behoeft maar te kijken; daar zit hij alweer naast haar hij wijkt niet meer van haar zijde! Wat kan hij voor bijzon ders aan haar vinden Al is zij niet bepaald leelijk, niemand zal haar toch mooi vinden. Zij heeft een te spitsen neus." en een te hoog verhoofd." een veel te langen hals, een echte giraffen huls..." Op die en nog heel andere vriendelijke wijzen werd de vreemde eend in de bijt becritiseerd. Slechts éen van de jongedames deed daaraan niet mee, ofschoon zij juist misschien er het meest onder leed, dat Tromberg zich vanavond voltsrekt niet om haar bekommerde. Dut was Emmy, hei eenig kind van zijn kapitein, een klein, aardig, bekoorlijk schepseltje van negen tien jaar, uit wier donkere oogen hartstocht en temperament spraken. Zij was veel te verstan dig. om maar eenigszins te laten merken, dat ook zij vanavond Tromberg's nieuwste hofma kerij niet had opgemerkt, ja zij nam hem zelfg tegen de anderen in bescherming. Een jong vaandrig noodigde haar ten dans, meer uit plichtsbesef, omdat hij bij de compag nie van haar vader diende, dan uit overtuiging. Hij was pas van de cadettenschool gekomen,' een jong ventje van zeventien jaar met een bij na meisjesachtig gelaat. Toen hij zijn buiging voor haar maakte, verdween hy bijna van het oppervlak der aarde, zooals de dames doen wanneer zij de nijging ten Hove maken. Schuch ter legde hij den arm on haar leest en voerde bij haar ten dans. „Maar, vaand. 'g, kijk toch uit I" Juist toen hij haar met genialen boog door het gedrang had willen walsen, stiet hij tegen 1 ramberg aan, die met zijn dame nog altijd op de voorste stoelenrij zat. 1 ramberg had enkel een boozen blik voor den vaandrig, niet zooais anders een vriendelijker! glimlach voor Emmy. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4