Laatste Berichten. QuakerOató Advertentiën. ram Si lebbet, in frisscfie III- en Meid-alleen velaken, Hoogland, Scherpeozeel en Bud- schoteo. Met de leiding der keuringen wordt belast de directeur van bet reraontewezeo, de ko- lonei der artillerie K. D. Punt, die tevens gemachtigd wordt de noodize voorbereidin gen voor de keuring te treffen, De Minister noodigt in de sStaatscrt." iedereeD, die bij de keurig op eenigerlei wijze betrokken is, uit, mede te werken tot haar goed en spoedig verloop. Nauw brengt een der geïllustreerde bladen een reeks van 14 kiekjes van de Haagscbe actrice die, om een weddenschap, 2ich een kwartier in jupe-culotte te Amsterdam op straat waagde, of de heer Rob-Levy etaleert de broek-rok hier, in zijn verbouwd maga zijn op de Langestraat. Het up-tc-date kleedingstuk trekt aller aandacht in de smaakvolle étalage. Ze moge vreemd zijn, leelijk is ze geens zins op de wijze, zooals we haar daar zien. Blijkens de gesprekken gisteravond voor de nieuwe toonkasten waren de meeningen nogal aardig veideeld. Het Groene Kruis houdt Donderdagavond haar jaarvergadering. Den zelfden avond zal mej. Amalia Petri, uit Utrecht, de Nuts-leden hier weer ver gasten op voordrachten, terwijl ter afwisse ling de ais orkest-vereeniging Amersfoort" herboren ensemble-klasse onder directie van directie van den heer G. K. G. van Aaken eenige welgekozen nummers zal ten gehoore brengen. De plaatselijke atdeeling van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht houdt Dinsdag avond 4 April haar jaarvergadering in sOus Huis". Amersfoort-Rhenen. en ten Noorden door den binnenweg over T&ayel&ad en Callen- hove. Afwijking van dit verbod kan worden toe gestaan door den betrokken Burgemeester, onder de door den districts-veearts te Utrecht aan te geven voorwaarden. Het veelvuldig voorkomen van veeziekten maakt wel, dat zij, die geen goed-gepas- teuriseerde melk gebruikeo, moeten denker aan den raad kookt uw melk alvorens die ta drinken. De Vereenigiug tot het houden van kunst beschouwingen, enz., hier ter stede zal Za terdag en Zondag in »Amicitia" een porte- feuills van Arti. uit Amsterdam, exposeeren. Quick heeft Zondag nog wel op het voor haar ongewoon voetbalveld achter Rustoord" getoond, dat bet maar wat best kan, als het maar wil. Slechts zelden toonde het een zóo goed samenspel en van begin tot eiude waren alle spelenden er van doordrongen, dat bet een spel gold. H. V. C. was lang niet zoo goed als anders en kon, ofschoon haar aanvoerder bij den aanvang zoo flink er op wees, dat er op fair play moest wezen, af en toe Diet nalaten ruw te doen, zelfs den scheidrechter onaan genaam te wezen. De rust ging in met i0, het eiod kwam met 41 voor Quick, dat dan ook welver- di-'ud de zilveren medaille koij meedragen. De eerste wedstrijd in het militair voetbal, welke tusschen deC. B. VV. en het zevend"3, uit Amsterdam, zou worden gespeeld, kon Zondag geen voortgang hebben omdat de Amsterdammers niet uitkwamen. Het Vijlde sloeg te Zeist ülympia aldaar met 5—2. Quick heelt goede plannen en zal op 9 en 16 April serie-wedstrijden doen bouden op bet sportterrein vBirkhoven", met als eersten prijs een gouden medaille. Zoover we weten, nog nooit alhier vertoond. Behalve plaatselijke clubs zullen deelnemen aan deze zeer belangrijke wedstrijdenVol harding, V. V. A., en Blauw en Wit uit AmsterdamA. W. uit BussumU. V. V., Kampong en D. O. uit Utrechten nog andere clubs. Bij de gister bier gehouden Halfvasten- paardenmarkt werden aangevoerd, 350 paar den, 15 veulens en 90 hitten. De volgende prijzen werden besteedvoor Jachtpaarden f70 tot 1120, werkpaarden f 180 tot f450, luxepaarden f500 tot f600, veulens f 120 tot f 200 en hitten f60 tot f 180. Er waren veel buitenlandsche kooplieden, de handel bad een levendig verloop, terwijl hooge prijzen besteed werden. Voor het maken en wijzigen van grint wegen bij den Rredius-weg te Bussum, aan besteed namens de Bou w-maatschappij »Tres" te Amsterdam, waren 11 gegadigden. De hoogste besomde f22 450; de minste, de heer J. van Harpen, hier, f15 780. De A. N. W. b. neeft, in samenwerking ni"t het Ned. Roode Kruis, dat biervoor geldelijken steun verleent, bepaald, dat onbe- mildelden bij een ongeval gratis over de verbandartikelen kunnen beschikken, waarby, ter voorkoming van misbruik, alleen deze maatregel getroffen is, dat op een bon naam, adres en beroep van den verbruiker moet worden ingevuld, terwijl door of namens dezen de verklaring moet worden afgelegd, dat bij als onbemiddelde kosteloos van deze eerste hulp gebruik wenscht te maken. De Minister van Landbouw heeft met in gang van gister verboden het vervoer van herkauwende dieren en varkens uit, naar of binnen een kring in de Gemeenten Wouden berg en Leusden, begrens i ten Oosten door de provinciale grens Utrecht—Gelderlaud, ton Zuiden door den straatweg Woudenberg- bcherpenzeeJ, ten Westen door de spoorlyn Aan het Commissariaat van politie is als gevonden gedeponeerd een zilveren dames- borlogetje met ketting. Een minderjarig meisje, dat te Amsterdam zwervende werd aangetroffen, is bierheen geleid en door de politie op transport gesteld naar haar ouders te Groningen. Toen de Directeur van aKinderzcrg" Zater dagavond tegen half acht naar buiten keek, zag hij vóór de deur der stichting een oobe- be Jiden kinderwagen staan, waarin een jon gentje van 14 maanden bleek te leggen. Natuurlijk haastte hij zich het schaap te doen verzorgen, en de politie te verwittigen. Deze had juist een stoelenmatler en zijn gezellin aangehouden, die in keonelijken slaat vei keerden en al heel gauw bleek, dat de vrouw in bet Politieblad stond gesignaleerd, omdat zij enkele dagen geleden te Arnhem een kindje van amper negen maanden even eens had te voDdeliDg gelegd. Zij is gister met het jongske naar Arnhem geleid en ter beschikking gesteld van de justitie. De maximum-straf is 4 jaar. Haar begeleider, die nog 6 dagen gevan genisstraf te goed had, is naar Utrecht over gebracht. Tegen eenige jongens hier ter stede is proces verba 1 opgtemaakt wegens voetballen op een terrein, door B. en W. niet daarvoor aangewezen. De ballen zijn in beslag genomen. Tegen een zevental personen is verleden week proces-verbaal opgemaakt wegens het berijden van een rijwiel zonder licht. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde de 22-jarige dienstbode, die bier haar mevrovw zoo schandelijk voorloog en bestal, tot drie maanden, met afstrek der voorloopige hech tenis. Over een week of wat kan dus weer een ander worden opgescheept met dit potstuk. Geduld brengt v;rder dan geweld. "Uit don omtrek. In bet reis-seizoen zullen voortaan bij het station Baarn twee auto's te huur wezen om daarmee groote dan wel kleinere tochten te maken. Een denkbeeld, dat navolging verdient. Sedert eenigen tijd heerscht in den omtrek van Barneveld ia erge mate een ziekte onder de kippen, waaraau reeds heel wat beesten zijn bezweken. Sommige landbouwers hebben reeds een honderd en meer van deze nuttige dieren door den dood verloren. Volgens een deskundige zou men hier te doen hebben met hoender-cholera, die, naar men vreest, nog heel wat slachtoffers zal maken. Opgepast, Icippenhouiers. De heer H. J. E. G. Chr. Wijnmalen, de be kende Nederlandsche vliegenier, wonende te De Rilt, gaat in 't huwelijksbootje stappen. Althans, Zondag werd daar afkondiging ge daan van zijn voornemen om een huwelijk aan te gaan met mademoiselle Leontine Ver- heyden, te Brussel. De Gemeente Bunschoten wil esn hand- baggermachine koopen, en heeft daarvoor f2u00 over, om de zandbank die telkeos by Oostenwind vóór de haven van Spaken burg komt, te verwijderen en een ietwat fatsoenlijke vaargeul open te houden. Zou Amersfoort die machine niet af en toe kunnen leeneo, in afwachting van de regularisatie van de Eern en het tot stand komen van het kannaal door de Gel- dersche vallei? Daarmee zou menig schipper ten aller- zeerste gebaat wezen. Het schoolgeld voor de Gooische Hoogere Burgerschool, te Bussum, zal bedragen f 150. Het aantal Liters te Soest gebruikte ster kedrank is in 1910 belangrijk minder geweest dan in 1909. Werden in 1909 niet minder dan 29 400 Liters verschalkt, in 1910 bedroeg dit cijfer 23268 Liter. De Gemeenteraad van Vrijboeven-Capelle besloot eeri aan de Gemeente toebehooren i pand in publieke veiling te brengen en daar aan de voorwaarde te verbinden, dat de kooper daarop een café moet bouwen en ezploiteeren. De Raad is tot dit besluit gekomen omdat er in die Gemeente geen enkel café of uitspan ning is. De Directeur-generaal der S. S, heeft aan de stationschefs een schrjjven gezonden, waar in wordt bericht, dat het eventueel ten ver koop aanbieden van weldadigheidsbloemen ten bate van tuberculose-lijders, niet meer op de perrons mag worden toegelaten. Het is geenszins onmogelijk, dat ook daar door de verkoop der bloempjes heel wat min der zal opbrengen dan verleden jaar. De hedenmiddag onder voorzitting van den Burgemeester, jhr. J. W. a. Barchman Wuvtiers gehouden vergadering van den Raad drzer Gemeente werd bijgewoond door alle leden en den Secretaris, mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Eén vacature. De Notulen van 28 Februari werden als vast gesteld beschouwd. Ingekomen waren de volgende stukken Besluit van de Gedeputeerde .Staten van Utrecht van 6 Maart 1911 tot goedkeuring van de raadsbesluiten van 28 Februari 1911, no. So en S6 tot wijziging van de begvoolingen, dienst 1910 en 1911 id. tut goedkeuring van het raadsbesluit van 2S Februari 1911, no. 90, strekkende tot onder- handsche verhuring vun jachtrecht; id. betreffende eene reclame inzake inkomsten belasting id. houdende goedkeuring en bericht van ont vangst van de op 28 Februari vastgestelde bouwverordening alle voor kennisgeving aangenomen. de verslagen over 1910 van het Seminarie der Oud-Bisschoppelijke Clerezie, van de Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs en van de Gezondheids-commissie. Besloten wordt die alle te doen drukken en in te lasscben bij het gemeente-verslag. Van het hoofdbestuur van het genootschap voor landbouw en kruidkunde te Utrecht een exemplaar vaD het programma voor de te houden tentoonstellingneergelegd ter Secretarie ter inzage voor de leden. Een schrijven van H. C. A. de Jong, houdende mededeeling dat hij zijne benoeming tot lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijs niet kan aannemen eene dankbetuiging van mej. D. C. Kraanen voor hare benoeming tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school aan de Puntenburgerlaan eene dankbetuiging van het Amersfoortsch Drankweercomilé voor de verleende subsidie alle voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van H. J. ter Beeke om verlof voor het vervullen van militaire plichten. Aan Burgemeester en Wethouders om advies. Om 1.55 kwam de Agenda aan de orde. 1. Installatie van den beer B. J. van Enst. De heer Van Enst wordt binnengeleid, legt de beloften af en neemt, nadat de Voorzitter hem heeft gecomplimenteerd, plaats. 2. Onderzoek geloofsbrief van den heer J. van der Wal Kzn. In handen van een commissie, beslaande uit de heeren Hamers, Tromp van Holst en Veis Heyn. De commissie rapporteert, dat alles in orde is bevonden en stelt voor, den heer Van der Wal toe te laten, waartoe werd besloten. 3. Voorstel van B. en W. betreffendele. nitbreiding van het buizennet der gasfabriek in den Soesterstraatweg en de Barchman Wuytiers- laan, 2e. uitbreiding van het buizennet der waterleiding in den Soesterstraatweg, met bij- behoorende besluiten tot wijziging der Begrooting voor de gasfabiiek en de Gemeente-begrooting, dienst 1911. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. 4. Behandeling van het ontwerp-regiement voor het Burger Weeshuis. De commissie beeft medegedeeld dat de door den Raad aangenomen motie, waarin dewenach werd uitgesproken, dat de zaak betreffende de gelijkgerechtigheid van regenten en regentesseu mede in behandeling zou worden genomen, hun geen aanleiding had gegeven om in het door haar ontworpen reglement wijziging te brengen. De heer Gerritsen stelde voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen en aan het Bestuur van het Burger-Weeshuis mede te deelen, dat als regenten en regentessen hieromtrent tot andere gedachten waren gekomen dan de com missie, dea Raad steeds bereid zou zijn tot reglementswijziging mede te werken. Dit voorstel werd na discussie aangenomen met 15 stemmen tegen 1, die vun den heer Van Esveld. 5. Voorstel van B. en W. tot herbenoeming van de Gemeente-heel- en vroedmeesters dr. H. W. Scbreuder en arts H. H. E. Morren. Herbenoemd: dr. Scbreuder en arts Morren. 6. Voorstel van B. en W. betreffende de be noeming van een Gemeente-geneesheer (vacature- J. W. Jorissen). Benoemd <[werd dr. F. A. F. Groneman met 9 stemmen. Op den heer Kamerling werden 7 stemmen uitgebracht. De Voorzitter bracht den heer Jorissen dank voor de door hem als Gemeente-geneesheer be wezen diensten. 7. Voorstel van B. en W. tot tijdelijke ont trekking aan den openbaren dienst van eenige Gemeente-terreinen en machtiging tot verpach ting dier terreinen als staanplaats voor de jaar markt 1911. Aangenomen 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Begrooting dienst 1911 (gasleiding Barchman- Wuijtierslaan). Aangenomen 9. Voorstel van B. en W. tot aankoop van i eenige perceelen achter de Koppelpoortwal. De 5 huisjes worden gekocht voor f1000 tot verbetering van het plenteoen. Het vooretel werd aanttenoinen met 15 stent men tegen 1 etem. np heer Ruys stemde tegen. 10. Vooretel van B. en W. tot wijding van de Gemeente-begrooting, dienst 1911 (aankoop perceelen Van Nus). nan8Voo™tel van B. en W. betreffende mach tiging tot verhuring van eenige perceelen onder Birkhoven. 12DgVoomtel van B. en W. tot wijziging van 4 sTrafverordeningen in verband met de goed gekeurde Bouwverordening. Aangenomen. 13 Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Gemeeute-begrooting, dienst 1911 (beschik baarstelling van een bedrag voor onderzoek naar het verkrijgbaar stellen van eleetnache energie). Wordt een crediet van f2500 voor dit doel Directeur der Burger toegestaan. 14. Benoeming van e Avondschool. Benoemd de heer G. A. Groote Haar, be noemd Directeur der Ambachtsschool. De heer Hagedoorn maakte bezwaar omtrent de wijze waarop te werk gegaan was bij de vervulling van deze betrekking in verband met die aan de ambachtsch >ol. De heer Groote Haar werd benoemd met 8 stemmen8 briefjes wer den blanco ingeleverd. 15. Benoeming van een lid van de Commis sie van Toezicht op het Luger onderwijs (vaca ture ontstaan wegens het niet-aannemen van zijn benoeming door den heer II. C. A. de Jong.) Ook hierbij maakte de beer Hagedoorn eenige opmerkingen over de wijze, waarop in het op maken van de aanbeveling was le werk gegaan. Benoemd mr. H. J. M. van den Bergh. 16. Benoeming van een Regentes van het Burger Weeshuis (vacature mevrouw Celosse— Pistorius.) Benoemd mevrouw Gerard van SysenBesier. Bij de rondvraag diende de heer Van Eost een voorstel in, dat strekte aan B. en W. te verzoeken een reorganisatie in den geneeskun digen gemeente-dienst, ook in verband met tb aanstelling van schoolartsen te overwegen. B. en W. zullen daarover prie-advies uitbrengen. De vergadering werd hierna om 3.20 gesloten. (Wegens familieomstandigheden kon ome gewone verslaggever niet aanwezig zijn en verstrekte een vriendelijke hand ons bovenstaand verslag). Onder het afdrukken van dit blad ver nemen wij, dat de heer B. de Sloppelaar Blijdesieijn, sedert 4 jaar Directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, heden mid dag plotseling in den ouderdom van ruim 64 jaar is overleden. Nog hedenochtend verrichtte hij met alle opgewektheid zijn dienstomstreeks 4 uur maakte een hartverlamming een einde aan zijn werkzaam leven. R3SI2H (■•ft den kinderen •en* bloeiend* (eiondheid. HET GROENE KRUIS. Afdeoling AMERSFOORT. Jaarvergadering op Donderdag 3 0 Maart, des avonds 8 uur. in „ONS HUIS", Kortegracht. agenda: j)e Secretaris, Jïïïïï!.?™*,. Va» ENST. Begrooting. Bestuursverkiezing, Elcctrische Installatië'n. Bliksemafleiders. Domplein, UTRECHT, TE HUUR aangebodon op netten stand te Amersfoort, voor éen of twee hoeren met of zonder PENSION. Brieven franco letter V. aan het Bureau Amersfoortache Courant, Kortegracht 9. Mevrouw II. COHEN, van Breestraat dienstbode'ir' vraagt een aette iu,,ee,n„„klein KeziQ- Loon f130. Wasch- geld 26 en verval.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 2