Zaterdag $r April 1911. BLOOKER No. 7954. 60e Jaargang. Stadsnieuws. isUJLC Uitgave van de Naamlooze Vennootschap „De Amersfoortsche Courant, voorheen firma A. H. van Cleeff" HOOFDREDACTEUR: P. J. FHEDEHIKS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden f\. franco per post f 1.15, Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bij regel- abonnement reductie, v aarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, oflicieële- en onteigenings- advertentiën per rege 15 cent. Reclames 15 regels f 1.25. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening ge bracht en kostenevenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. KORTEGRACHT9 Postbus 9. Telefoon Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amerfoort, brengen ter algemeens kennis: I. dat de Raad der Gemeente Amersfoort in zijne vergadering van 7 April 1911 tot Wet houder heeft benoemd den heer R. G. Rijkena II. dat de voorbereiding van de werkzaam heden betreffende de na te noemen takken van dienst als volgt tusschen de leden van hun college is verdeeld: a. Burgemeester: Gemeente-reiniging, Open bare gezondheid, plantsoenen en beplantingen b. Wethouder KamGasfabriek en Open bare werken (behalve plantsoenen en beplan tingen) c. Wet Wethouder Rijkens: Onderwijs en Arm wezen. III. dat de Wethouder Kam in den regel te ■preken is op het Raadhuis op Woensdag des voormiddags te 11.30 uur en de Wethouder Rijkena op Woensdag des namiddags te 1.30 uur. Amersfoort, 14 April 1911. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretarie, J. G. STENFERT KROESE. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, brengen ter nlgememe kennis, dat de gewone jaarlijksche COLLECTE ten behoeve van het FONDS ter aanmoediging en ondersteuning van den GE WAPEN DEN DIENST in de Nedsrlan- den langs de huizen der ingezetenen zal plaats hebben op Donderdag, den 11 Mei 1911, des voormiddags ten 9,30 uur. Zij wenschen deze ten dringendste in de be langstelling der ingezetenen van allen rang en stand aan te bevelen. Men vergete niet, dat, al moge ook het getal der overgeblevenen uit de veldtochten van 1S30 en 1831 jaarlijks verminderen, daarentegen, ten gevolge der expeditiën in onze Oost-Indische bezittingen, het getal van hen, die op onder scheidene wijze aanspraak hebben op ondersteu ning, steeds weder toeneemt en vermoedelijk zal blijven toenemen. Bij het op zichzelf verblijdend verschijnsel, in de laatste jaren alom in den lande waarge nomen, eener toenemende belangstelling in alles wat de verdediging des Vaderlands betref;, ver trouwen Burgemeester en Wethouders, dat de opbrengst dezer Collecte zal bewijzen, dat men ook meer dan tot dusverre belang stelt in het lot van den verminkten en hulpbehoevenden oud-aold&at 1 Moge toch hun, die hun leven veil hebben voor het Vaderland, de overtuiging worden ge schonken, dat het Vaderland niet ondankbaar is, en alzoo de in te zamelen giften er toe bij dragen, om aan meerdere oud-strijders, die daarop aanspraak hebben, eene tegemoetkoming te ver strekken ter verlichting der zorgen van den ouden dag. Amersfoort, 28 April 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris J. G. STENFERT KROESE. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gezien art. 22 van het Reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de Pro vincie Utrecht d.d. 8 November 1853 (Provin ciaalblad No. 102), alsmede art. 1 der Veror dening op de wegen en waterleidingen Doen te weten, dat de bij voormeld artikel bedoelde voorjaars-schouw over wegen, slooten en waterleidingen, aan hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden worden op Dinsdag den 23 Mei aanstaande en volgende dagen. Wordend» bij deze de bepalingen van boven gemelde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, 29 April 1911. Burgemeester «n Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. De Burgemeester van Amersfoort brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht WAT DE KEUR IS OP GOUD EN ZILVER, IS 0E NAAM 99 OP EEN BUS CACAO. 99 d.d. 2 Moi 1911, 4e afd. no. 2283 1502, ter kennis van belanghebbenden, dat zich in de gemeente Maarsaevcen een geval van mond- en klauwzeer heeft voorgedaan. Amersfoort, 4 Mei 1911. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, gelet op art. 6 en 7 der Hinderwet, brengen ter kennis van het publiek, dat een door H. C. A. de Jong, ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het uitbreiden van zijne tabakskerverij door plaatsing van een zuig gasmotor van 8 P. K., ter vervanging van den thans b68taanden motor, in het perceel alhier gelegen aan den Weverssingi-1, bij het kadaster bekend onder Sectie E no. 1129, op de Secretarie der Gemeente ter visie ligt, en dat op Don derdag den 18 Mei aanstaande, des voormiddags te half elf uren, gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om ten overstaan van het Ge meentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het uitbreiden van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, 3e lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie ulleen zij gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebe stuur of één of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde huune bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, 4 Mei 1911. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort De Secretaris, J. G. STENFERT RROESE. De Burgemeester, WUIJTIERS. AAN DEN LEZER. Zeer tot ons leedwezen moeten we ditmaal spreken over onszelveniets, dat we tot de droeve gebeurtenis van 31 Maart 't is ons alsof er in die vjjf weken al wel een jaar is voorbijgekro- pen immer zorgvuldig vermeden. Allereerst een woord van innigen dank aan de zeer velen, uit allerlei stand en van allerlei godsdienstigé en politieke richting, die ons dikwijls overweldigende bewijzen vau sympathie gaven. We hebben nooit kunnen vermoeden, dat de courant zoo veel vrienden zich heeft verworvennooit durven denken, dat men ons zóo veel steun zou bieden nooit durven hopen, dat men onszelven, die zich altjjd op den achtergrond heb ben gehouden, zóo hartelijke blijken van waardeering zou schenken. Dit alles was ons een krachtige steun in ons groot leed. Want waartoe het te verbloemen we hebben zeer veel leed gehad. Achttien jaar hebben we naar ons beste vermogen al onzen tjjd en heel onze zorg gegeven aan onzen arbeid, vaak met overlangen werkdagheel onze ziel gelegd in onze courant, die steeds het goede heeft voorgestaan, zonder iemand, wie ook, te hinderen. We heb ben eerst thans gemerkt hoezeer de Amersfoortsche Courant is geworden een vriendin van den huize, welke men gaarne zag binnenkomen. En in éen oogenblik dreigde dat alles vernietigd te worden. Men mag 't gerust weten en ieder kan zich daar indenken dat de moed ons heeft ontbroken om onzen arbeid te hervatten. Maar toen kwamen er, geheel uit zich- zelven, velen tot ons, die tot ons zeiden „We willen u niet laten gaan; we zullen naast u staan." Al die hartelijkheid en sympathie zul len ons onvergetelijk bijblijven. Tegenover de geruchten als zou de „Amersfoortsche Courant" niet meer ver schijnen en de drukkerij zijn opgeheven, willen we even het volgende in herin nering brengen. Reeds 15 April berichtten we, dat de zaak werd omgezet in een Naaml. Ven- nootsch. waarvan Commissarissen zijn de h.h. J. B. de Beaufort te Woudenberg, jhr. A. W. den Beer Poortugael, L. S. Gérard van Sijsen, L. A. baron Van Ittersum en H. Stolp, alhier, die met groote toe wijding een en ander mogelijk wisten te maken, zoodat èn de uitgave der „Amers foortsche Courant' èn het voortbestaan der drukkerij verzekerd zijn. De redactie der courant blijft aau ons toevertrouwd en we behoeven wel niet te verzekeren, dat het ons ernstig streven zal zijn, den inhoud zoo mogelijk nóg meer te doen beantwoorden aan de eischen, welke aan een goed plaatse- 1 ij k blad worden gesteld. In de eerste paar weken doch zoo kort mogelijk zal de Courant inplaats van driemaal, slechts tweemaal per week verschijnen en wel Woensdag en Zater dag. We twijfelen niet, of de abonné's zul len, door zich met deze zéér tjjdelijke wijziging tevreden te stellen, willen too- nen, dat zij ook de jonge Vennootschap een goed hart toedragen en haar daar door gelegenheid geven, zich krachtig te ontwikkelen. Dan zien we het als zeer nabij, dat de „Amersfoortsche Courant* weer iede- ren Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdag avond de aandacht harer lezeressen en lezers komt vragen en dat de drukkerij weer het werk vlug èn goed zal afleveren. P. J. FREDERIKS. SUZE FREDERIKS- Van Cleeff. Stadsnieuws; veeleer een korte kroniek van de hoofdzaken van het gebeurde. Tot predikant bij de Ned. Hervormde ge meente, in de vacature-Vuuderink, is beroe pen ds. J. J. van der Grient, te Maassluis. De Ned. Hervormde gemeente besloot met 201 vau de 252 uitgebrachte stemmen tot behoud van het kies-college voor het beroe pen van predikanten, enz. ook in het eerst volgend tienjarig tijdperk. Bij do Avondmaalsviering in de Luther- scbe kerk werd gebruik gemaakt van afzon derlijke bekertjes in plaats van den algemee- In de Raadsvergadering van 7 April werd de heer J. van der Wal Kzn. geïnstalleerd als Raadslid en de heer R. G. Rijkens be noemd tot Wethouder. Aangaaude de ver deeling van de funciiën der leden van het Dagelijkse!) Bestuur der Gemeente zie men de kennisgeving aan het hoofd van dit num mer. In die vergadering gaf dr. Van Enst een karte toelichting tot zijn voorstel om den Gemeentelijken geneeskundigen dienst tere- organiseeren. Óok werd de toezegging gedaan, dat de Ruigemeester met den Raad zoo spoedig doenlijk een bezoek z tllen brengen aan den Eemmoud om de bezwaren voor de schip perij met eigen oogen te aanschouwen. In de Raadsvergadering van 25 April werd de quaestie der verbetering van markttoe- standen gesteld in handen eener Commissie, bestaande uit Wethouder Kam en de hee- ren Veis Heyn, Kroes, Van Duinen en Van der Wal. Tevens bleek, dat R. en W. de reorgani satie van het Lager onderwijs hebben ter band genomen. Nog werd in die vergadering B. en W. op 'i hart gehouden, ter hand te nemen de pensionneering ook van de weduwen en weezen van Gemeente-ambtenaren en be ambten. Tot agenten van politie zijn benoemd C. Broekhuizen, uit Scherpeuzeel, en J. van der Leest, uit Leeuwarden. Zulks ter vervanging van nu wijlen agent P. J. Aalten en nachtwacht J. Zeggelaar. Aanstaanden Dinsdag z<1 op den Hof een groote keuring plaats hebben van voor den krijgsdienst te vorderen paarden. Zij vangt aan om acht uur 's ochtends. De Amer.-foortsche apothekers zijn ook door den Hoogen Raad in het ongelijk ge steld. De jaarvergadering van de Amersfoort sche Glas-verzekering Maatschappij bracht een gunstig verslag en er is dus alleszins reden om tevreden te zijn. Van verzekerden, wier ruiten werden ge broken, kwamen dankbetuigingen in voor de zeer coulante behandeling waardoor de neringdoenden zoo min mogelijk schade leden; bijvoorbeeld hun étalages waren niet weken aaneen dichtgespijkerd met planken. Aangaande de eerste Jaarvergadering van de vereeniging Handelsschool voor Amers foort en omsirekeu« zij meegedeeld, dat het Bestuur goede hoop heeft, de school in Sep tember of October te openen. Het schoolgeld zal progressief zijn, ^net een middelprijs van i 45, Ouders en verzorgers, die hun jongens naar deze school willen zenden, mogen vast rekening houden mot deze meedeeling. Tot binnenvader en binnenmoeder van het St.-Pieters- en Btoklands gasthuis zijn uit ruim 60 sollicitanten benoemd de beer A. S. C. M. de Raadt en echtgenoot®.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 1