Faillissement K. J. van Ingen. «CHILI S LEBSET, DELICATA ARE!* oude Kunsttanden AANWEZIG Eyken aan ie koopen twee perceelen aan den Kleine Koppel ter grootte van 164 M2 voor f1200. Na afbraak van het gebouw zal een veel verbeterde toegang naar de terreinen der fabriek worden verkregen. Agenda voor de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Din- dag 30 Mei 1911, deB namiddags half twee. 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de begrooting voor de gasfa briek, dienst 1911. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van twee perceelen ten dienste van de gasfabriek. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de begrooting van de gasfabriek en van de Gemeente-begrooting, dienst 1911, in verband met den aankoop van twee perceelen ten dienste van de gasfabriek. 4. Nader voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende het aangaan eener geldleening in verband met dan aanleg eener Gemeentelijke drinkwaterleiding. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Gemeentebegrooting, dienst 1911, in verband met den aanleg eener Gemeen telijke drinkwaterleiding. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de medewerking der Gemeente tot oprichting eener Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de zekerheidsstelling van den Direc teur der gasfabriek, den directeur vaD den rei nigingsdienst en van den havenmeester. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanwijzing van stemlokalen. 9. Benoeming van leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux, in verband met ver kiezing van leden van den Gemeenteraad en de Provinciale Staten in het jaar 1911. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethonders inzake het verkrijgen eener tramverbinding met SoeBt. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende reclames inzake aanslag ,'n het ver gunningsrecht. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven eener ondersteuning aan de weduwe P. J. Aalten. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het v^rleenen van vsrlof wegens ziekte aan de onderwijzeres aan de openbare Lagere school 2e soort Hellestraat mej. J. M. de Brujm. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de splitsing van de le klasse van de sc.iool 2e soort aan de Hellestraat. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van rooilijnen. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Begrooting dienst 1910 (buitengewone ontvangsten en uitgaven). 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hel aangaan eener geldleening (dienst 1910). 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Begrooting dienst 1910 (gewone ontvangsten en uitgaven). 19. Vaststelling van het tweede gedeelte van het oorspronkelijk kohier Inkomstenbelasting, dienst 1911. 20. Vaststelling van het le suppletoir kohier Inkomstenbelasting, dienst 1911. 21. Vaststelling van bet 7e suppletoir kohier Inkomstenbelasting, dienBt 1910. 22. Behandeling van reclames inzake In komstenbelasting, dienst 1910. "23. Verleenen van afschrijving inzake In komstenbelasting, dienst 1910, wegens vertrek en overlijden. 24. Vaststelling van het oorspronkelijk kohier Straatbelasting, dienst 1911. 25. Behandeling van eene reclame inzake Straatbelasting, dienst 1910. Jo den ou lerdom van 63 jaar overleed hier op Hemelvaartsdag de heer D. H. Eysink, de energieke stichter van Eysink's rijwielen- fabriek, thans de wijd en zijd met lof ge noemde Naamlooze Vennootschap „Aroers- foorscbe automobiel-, rywiel- en machine fabriek". De akte voor onderwijzeres werd alsnog behaald door de jongedames J. Eggiuk, A. C. Feringa en G. van Haselen. Onder begunstiging vaa zepr fraai weder is Hemelvaartsdag ie het vliegkamp bij Socs- terberg van even kwart na drieën tot over half negen gevlogen. Wijnmalen die bij zijn eerste landing de aangename mededeeling kreeg, dat hy de boete van f 100 kon terugkrygen omdat deze door een bel mgstelleode in de vliegsport reeds was betaald"pn de Belgen Ver- schaeveen Tyck.de laatste in een Blériot-een- dekker, maakten in 't geheel 21 vluchten. Toen tegen zousondergang de wind bijna geheel ging liggen, deden Wijomalen en Verschaeve zeer verre tochten, zelfs boven Utrecht en Zeist. Zeer vermoedelijk wordt op de Pinkster dagen weer gevlogen. De uitslag, voorzoover Amersfoort betreft, van den Provincialen schietwedstrijd op 7, 14 eo 21 Mei iD bet fort aan de Biltslraat te Utrecht gehouden ter gelegenheid van bet kop<ren feest van de Utrecbtscheschiet-ver- eeniging „Wilhelmina", is deze: korpswedstrijd 200 M., maximum 300 pun ten eere-prijs Wilhelmina met 258 p4e pr. Voor Koningin en Vaderland 241 p. kampioen-korpswedst-yd 200 M., maxi mum 60 p.2e pr. Prins Hendrik 52, korps- schutier A. E. Blok jubileum-wedstryd 150 M., maximum 60 p.: le pr. H. van de Viugt 58 p.; vaste baan 200 M., maximum 240 p.: 8e pr. D. van Eek 217 p. vrije baan 150 M., maximum 108 p.5e pr. H. van de Vlugt 106 p.; 7e pr. D. van Buuren 106 p.; 15e pr. R. J. van Eimeren 104 p.; vrije baan 200 M., maximum 108 p.1e pr. D. van Buuren 100 p.; 2e pr. H. van de Vlugt 106 p.; lie pr. D. van Eek 100 punten. Ook in bet Groot nationale kegel-concours van „J'eb ze niet an 'n touwetje" te Utrecht hebben Amersfoortsche koi pseu en kegelaars mooie kansen. M «rgen de laatste wedstrijden in Tivuli te Utrecht. Morgen ook de laatste dag der serie-wed strijden van H. V. C., die al meer belang rijk werden. Het Vyfde zal morgen op bet U. V. V.- terrein te Utrecht den eindstrijd om het kampioenschap spelen in de Militaire voet- bal-competitie tegen de Grenadiers en Jagers. Men herinnert zich wellicht, dat in den nacht van 22 J inuari hier de Ned. militairen- bond voor openlucht-spelen werd opgelicht, om wier kampioenschap het nu reeds gaat. By het op Hemelvaartsdag te Rhenen ge houden Bonds-concours behaalde „De Har monie" met 44 punten den derden tweeden prijs. Op Nimm-rdor dan wel in 't bosch van Birkhoven zou van 't zomer een groot zangersfeest worden gehouden. De Veluwsche vereenigingen hebben echter zóo weinig belangstelling getoond, dat de regelings-commUsia er het byltje bij heeft neergelegd en thans doende i--, een derg- lijk feest, doch op veel kleiuer schaal, in te richten bij Nunspeet. Morgenmiddag half vier de eerste matinee in dit seizoen op het terras van Amicitia, te geven döor de stafmuziek van het 5e regiment infanterie, directeur de heer G. Bikkeis. Programma1. Feurig Blut, marsch, Voll- stedt. 2. Ouverture Le roi d'Yvetot, Adam. 3. Valse espagnole, Fétras. 4. Schneewittchen, fantaisie, Rendel. 5. Ouverture Halk», Mo- nuiszko. 6. Romance, Svendzen. 7, Musika- lisches Aktien Unternehmen, Conradi. 8. Finale. ■xS£21 Minstens tweemaal per dag moesten kinderen Quaker Oats eten. Zij vinden het heerlijk en het doet hun goed. Proeven bij school kinderen genomen, hebben be- wezen, dat geen voedsel het weer standsvermogen zoozeer verhoogt en meer de spieren versterkt dan Quaker Oats. Daarom is het voor Uwe kinderen onontbeerlijk. De afdeeling Amersfoort en omstreken van het Utrechtsch Landbou w-genootschap hield hier gisterochtend onder voorzitting van den heer A. M. Tromp van Holst een korte ver- gadaring in „De vergulde zwaan''. Door het vroegere uur van bijeenkomen waren er dit maal ongewoon veel leden. Het Huishoudelijk reglement werd gewy- zigd in verband met de jongste Statuten- beizieniug. UesprokeD werd het houden van excursion. Bij voldoende belangstdling zal het Bestuur zulk een tocht voorbereiden, betzij naar Groningen en Friesland, hetzij naar de be- bosschiog in Kootwijk en naar het Remonte depot, hetzij naar Louneker en Enschede. Landbouw-wintercursussen zullen worden gehouden te Amersfoort en te Eemnes, als centra; tuinbouw-wintercursussen worden eveneens voorbereidterwijl weder een cur- suo wordt gehouden in paarden-, en veeken nis, de 8 theoretische lessen daarvan zoo eenigszins mogelijk des avonds. Het Utrechtsch Landbouw-Genootschap heeft een zeer sprekend aanplak-biljet doen vervaardigen voor de van 25 tot 30 Juli op Birkhoven te houden landbouw-tentoonstel- ling, ter viering van zijn 75-jarig bestaan. By de Dinsdag ten overstaan van notaris Joh. Knoppers gehouden veiling van vaste goederen werden de heerenhuizen aan de Korte Bergstraat nus. 2 tot 16, zimeD ver huurd voor f1825 per jaar, verkochtper ceel 1 en 2 iu massa aan den heer II. Noorman voor f5450, perceel 3 voor f'2600, perceel 4 voor f2700, en perceelen 5 tot 7 in massa aan den heer E. J. Ruitenberg voor f 6160. De lantaarns van auto's en rijwielen mos ten volgende week uiterlyk om tien minuten over half negen, die van de overige voer tuigen niet later dan tien minuten ra nege nen worden aangestoken. De onschuld is ah een bloem; wanneer éen blad van de bloem afvalt, ontbladert zy allengskens. T7it den omtrek. Te Baaru is opgericht een pluirovee- konijnenfxkkersclub. Haar orgaan is ïOnze gevleugelde vriendens. Te Barneveld zal een kaasmarkt woiden in 'l leven geroepen. Bij de Schaffelaarsfeesten te Barneveld, gehouden 15 September 1900 drie, werden verschillenden benoemd tol Eerelid van Vreemdelingenverkeer aldaar. Pas dezer dagen werd hun het diploma daarvan toegezonden. Te Soesterberg overleed Woensdagavond op slechts 26-jarigen leeftijd na korte doch hevige ongesteldheid de heer G. J. Seven- huijsen, Directeur der ebctrische centrale te De Bilt. De eerste kinderen hebben thans betrok ken het Herstellingsoord der vereeniging Trein 8.28 H. IJ. S. M. De handeldrijvende middenstander hepft over 't algemeen gpen lijd lot lezen en den eenigen vrijen dag waarover hij kan be schikken, wil hij wel eens van huis om ook eens te genieten van lucht en zon. Maar toch; als hij 'n oogenblikje vindt, leze by.eens met aandacht hetstenografi-ch verslag van de buitengewone algemecne ver gadering der Algemeene Winkeliers-Ver- eeniging, den 16 Mei te Amsterdam gehouden over de ontwerp-Tariefwet. Exemplaren van dut verslag (50 pagina's druks) zijn kosteloos verkrijgbaar bij den Secretaris, den heer L. J. G. van der Maesen, Nieuwezijds Voorburgwal 334 te Amsterdam. Wij stellen heel gaarne onze twee exem plaren ter beschikking van belanghebbenden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Per regel 25 cent. Minimum 6 reg«l9. Te koop gevraagd: en GEBITTEN tegen hooge prijzen. Te spreken te Amersfoort alilén Dinsdag 30 Mei van 10 tot 5 uur, Hotel „Die Pforte van Cl.ive", Luigestraat 57. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Mei. Evang. Luthersche kerk. Vooi m. 1072 uur, dr. Toxopeus. Romonstrantsche kerk. Voorm. 10 uur, ds. P. Heering, uit 's-Gravenhage. Doopsgezinde kring. Geen dienst. Gereformeerde kerk (Langearachl). Vtorm. 10 uur, ds. H. Mulder, uit Harderwijk. Avond 5W2 uur, ds. Mulder. Gereformeerde kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond 572 uur, ds. Teerink Vrije Gereformeerde gemeente. Voorm._9'/a uur, go 'sdic-istoefemng. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Chr. Gerelormeerde gemeente Voorm. 93/4 uur, godsdienstoefening. Avond 574 uur, godsdienstoefening. Advertentiën lieden ove-leed onze ge liefde Eclitgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer in den ouderdom van 63 jaar. Wed. D. H. EYSINK Sten vers. A. EYSINK. G. EYSINK Van Altena en kinderen. M. EYSINK. L. EYSINK. M. VAN LEEUWEN— Eysink. K. 11. VAN LEEUWEN en kinderen. Amersfoort, 24 Mei 1911. - Heden overleed onze ge- liefde Moeder eu Brlmwdmoeder, Grootmoeder en Overgrootraotder Grietje tan den Burg, weduwe van Sebasliaan Knoppere, in den leeftijd 'uim 86 Ó™- M VERNOOIJS, W- duwnr. van c. J Knoppers, Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen. JAC. KNOPPERS A. A. KNOPPERS—Blont en kinderen. T VAN 'T EIND—Knoppers B. VAN 'T EIND en kinderen. JOHs. KNOPPERS A. P. KNOPPERS-Van Eyhergen en kinderen. Middelburg A. G. STRUVE—Knoppers H. R. STROVE eu kinderen. Amersloort, 25 Mei 1911. Bij beschikking van den EdelAcbtb-aren heer Rechter-Commissaris in het faillissement van K. J. VAN ING EN, pensionhouder en gepensioneerd onderwijzer, te Amersfoort, is bepaald le dat de schuldvorderingen voor 20 Juni 1911 bij den curator moeten zijn ingediend 2e dat de verificatie-vergadering zal plaats hebben op Woensdag 12 Juli 1911, des na middags tpn twee ure, in het Gerechtsge bouw te Utrecht. De curator Mr. C. M. /AN VOORST VADER. Amersfoort, Arnhemscheweg 13. Electrisclie Installation. Bliksemafleiders. Domplein, UTRECHT. i scho'el om warm dienen ca< aopudding Zwilsersch systeem, met tourbon vanillesaus nieuwe artikelen der firma A. J. POLAK, Groningen, heide in bussen van 20 ct. voor de fyne tafel eu voor hotels en restaurants. Pij M. R. N. OOSTERVEEN. Amersfoort. Als in den tijd van TANTALUS WEINTHAL's 3-cents Slgffl hadden bestaan, dan zou zijn Straf nog veel zwaarder zijn geweest. terdamLeuvehaven75 Kantoorbediende. Op een Grossierskantoor hier ter stede wordt een aankomend bediende gevraagd. Zij die met kantoorwei kzaamheden bekend zyn, genieten «le vooikeur. Franco brieven onder letters K. B, aan het Bureau der Amen-fourlsclie Courant, Kuitegrachl 9.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 2