Crema-Hops 3°i° Tijflgeeslpolissen a f 11.15-, betaalbaar iet f L- per maanfl. GROOTE VERLOTING Aflossing 5 jCt. Russische Gouflrente van 1884 OC VRAAGT "«5 Men weet niet, lee smakelijk en gezond brood In zijn, voor mee geregeld tieeft gebruikt let brood van 397e STAATSLOTERIJ. gevestigd te DORDRECHT. Firma Van de Zoo de Jong Van Ophoven, Moscou - Jaroslaw 1868. Van der Zoo de Jong Van Ophoven Electrisch Installatiebureau L. G. PONNE, Electrische INSTALLATIEN in pakjes van 5, 10 en 25 cent. Overal verkrijgbaar- Het nemen van één proet is in uw belang. Methorst Van Lutterveld MEURSING's MACHINALE FABRIEKEN VAN GEBAK. Feuilleton. ALARM. Geldig voor 3 achtereenvolgende loterijen. Kans gelijk 'l» Staatslot, GRATIS EEEVEEZEKEKING. Tijdgeestbriefjes geven deze'fde rechten en prijzen als de loten der 397e Staatsloterij. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor, Wijnstraat 16, en bij H.H. Agenten. Te A mersfoort bij J. G. PRINS, Kortegracht 5; G. BOEKENOOGEN, Langestrast, en A. SPREY, Soesterweg 80. f 8000 38 goeien|| VAN Paarden, Koeien, Schapen, Rijwielen, Landbouw-artikelen, enz. enz. (Goedgekeurd bij Kon. besluit van 7 Febr. 1910, No. 55) te houden te Utrecht, door het Hoofdbestuur van het Genootschap voor van Landbouw en Kruidkunde te Utrecht, bij ziji 70-jarig bestaan. Hoofdprijs: 32 KOEIEN ter waarde vau f8000. 2e prijsUtr. Wagentje met zijportieren, bespannen met 2 paarden. 3e prijs: Dogcart, bespannen mot 1 paard. Verder: paarden, koeien, sehapon, rijwielen, landbouw-artikelen, enz. enz. De Commissie der verloting is desg-wenscht bereid, den hoofdprijs terug Ie knopen voor f .500. Trekking zonder ceuig uitstel 10 Augustus 11)11. Prijs per lot 50 cent. Loten alom verkrijgbaar. Telegram-adres: HOLARGIJP. Telefoon No, 1021. De Bank stelt verkrijgbaar tot een beperkt bedrag 5% Pandbrieven, groot flOOO.—f500.-- en flOO.-, tot den koers van 101 °|o. Coupons verschijnen 1 Mei en 1 Nov. Verkrijgbaar ten Kantore der Bank, en te AMERSFOORT bij de Westsingel, alsmede bij bare overige agenten in de voornaamste plaatsen des Rjjks. Wij belasten ons met de verzilvering van bovengenoemde Obligatiën per 1 Augustus. Tot en met 20 Juli ingeleverde Obligatiën zullen 1 Augustus betaalbaar zyn; van de later gedeponeerde Obligatiën he-ft de betaling 10 dagen na den datum van inlevering plaats. AMERSFOORT WESTSINGEL TELEFOON 93. Krommestraat 59, AMERSFOORT, Telefoon 169. Specialiteit in het AANLEGGEN en ONDERHOUDEN van Levering van ONDERDEELEN, direct van het magazijn. Kassiers en Commissonairs in Effeeten. (Commanditaire Yennooten H. OYENS ZONEN, te Amsterdam) AMERSFOORT BAARN Huurhuizen 15, (naast de Nederl. Bank). Mollerusstrnat Telepboon 49. Telephoon 15. Verschaffen wissel- en credietbrieven op Binnen- en Buitenland. Assurantie, Administratie. In onze moderne ovens, met doordringender hitte, wordt ons brood meer doorgebakken, tengevolge waarvan het zijn moeilijk verteerbare kleverigheid geheel verliest, waardoor het bezwaar tegen versch brood is opgeheven en ons brood tevens heerlijk croquante korsten heeft. Men lette vooral op den noutzoeten smaak van ons brood, een gevolg onzer uitgezochte prima- grondstoffen en onzer bereiding volgens een verbeterd systeem, hetwelk berust op een groot aantal systematisch door ons verrichte vergelijkende proefnemingen. Door deze bereiding wordt hel zeimeel grootendeela omgezet in veel gemakkelijker voiteerbaarder beslanddeelen, waardoor de opname in het bloed vollediger is, en vooral voor hen die een moeilijke spijsvertering hebben, een heilzaam voedingsmiddel is, daar dit brood, nis ware het reeds gedeeltelijk verteert, \óor het de maag heeft bereikt. Telkens in Februari wordt het 10 pCt. dividend van het voor ons brood beschuit, koek, in het vorige kalenderjaar betaalde bedrag, uitgekeerd. Bedragen tot ongeveer f 50.werden als dividend per gezin door ods uitgekeerd. 24.) Op alle partij en was de oorlog het eeDige onderwerp van gesprek en gisteravond, toen in de groote zaal ook niet éen uniform te ïien was, ja toen zelfa niet eens de regiments- inuziek, die besteld was, bij het dansen speelde, maar een paar in allerijl ontboden muzikanten, was hel plotseling allen te moede geweest, alsof de officieren van het garnizoen al waren uitge rukt. De jongemeisjes waren bijna in tranen uitgebarsten, de gesprekken haddtn zich met moeite voortgesleept; iedereen had zich vast voor genomen om niet over oorlog te spreken, «n toch hud het gesprek alleen daarom gedraaid. En treurig en moedeloob hadden de jongemeis jes voor zich uit getuurd; niet alleen aan vaders on broeders hadden zij gedacht, maar elk van haar ook aan dengene, die haar na aan het hart lag. Ook Emmy was het mettertijd duidelijk ge worden, dat zij niet alleen voor den oorlog beefde, uit vrees van haar vader te zullen verliezen. Er kwam nög een ding bij, dat haar bij de gedachte aan den aanstaanden veldtocht deed sidderen en beven, de vreeB namelijk, dat zij dan misschien ook Tromberg nooit meer zou terug zien. Sedert drie jaren was haar vader bij het regiment en byna even lang was Tromberg in het huis van haar ouders op en neer gegaan. Toen zij elkan der leerden kennen, was zij pas zestien jaar en doordat zy zoo joDg was had er van den begiuno aan tusscheu hen beiden een vriendschappe lijke en kameraadschappelijke omgang bestaan. Zy was toen nog maar een kind geweestmaar voor haarzelve bijna obmerkbaar, was haar hart intusschen ontwaakt en zij had het eerst zelve niel willen gelooven, toen zij op zekeren dag merkte, dat zij van tromberg hield. Zij had bet voor geheel onmogelijk gehouden, datue vriend schappelijke omgang tusschen hen ooit voor een warmer gevoel zou kunnen pluals maken; daar voor kenden zij elkaar naar haar meening veel te lang en veel te goed. En nu was het toch gebeurd! Zij had beproefd, erom te lachen en er een grapje van te maken; zij had in Tromberg bijna een broer gezien, en nu zou zij werkeiijk van hem houden? En toch kou zij zich er niet meer in vergissen. Op het bal bij den Consul was het haar tot een zekerheid geworden, op dien avond toen zij het mede moest aanzien, hoe hij aan een vreemd meisje het hof maakte en alleen voor die Berlijnsene oogen en ooren had. Haar ijverzucht was ontwuukt en liet haar sedert dien tijd niet meer tot rust komen. Zoo dikwijls had Tromberg zich vroeger bij hen laten zien; nu kwam hij heelemaal niet meer en wanneer zij hem op partijen ontmoette, begroette hij haar wel altijd zeer vriendelijk en hartelijk, maar onder bet gesprek zochten zijn oogen toch alleen die andere, en duidelijk merkte zij, hoe ongeduldeg hij was om bij haar te komen. Zij wilde boos op hem zi;n omdat hij haar zoo verwaar loosde; maar zij kon het niet. Ook zij bewon derde de schoonheid van het vreemde meisje, en begreep volkomen, dat Tromberg met haar wegliep. Daarbij kwam nog iels anders. Zij waren allijd goede vrienden geweest; xnaar oo... niet meer. Nooit had een van beiden zich een woord laten ontvallen, dat ook maar in de torste verte ge tuigde van een warme genegenheid, laat staan van liefde; over alles hadden zij van gedachten gewisseld, ja zefs over trouwen hadden zij ge heel openhartig met ei' ..ar gesproken, en daarby bad Tromberg uiteengezet, waarom hij, als arme drommel, nooit een rijk meisje zou kunnen trou- weo. Een buwelyk om geld, waarover toenter tijd algemeen in de stad werd gesproken, gaf de aanleiding tot dat gesprek. Zij was het volkomen met hen eens geweest, ten deele omdat zij niet verder nadacht, ten deele omdat zij ook haar mei ning over de zaak wilde zeggen, welke was: dat zij het niet kon begrijpen, hoe een rijk meisje een arm man kon nemen, want zij moest dan toch voortdurend hang zijn, dat bij haar alleen om haar geld had genomen. Zij bad duarby □iet in het minste of geringBte aan zicbzelven gedacht; zij was veel te goed opgevoed om ooit over den rijkdom van haar ouders te spreker; zij was bovendien nog half een kind, en degeen, met wien zij zoo openhartig sprak, was immers haar beste vriend, een goed kameraad verder niets. Op dat oogenblik had zij niets met haar woorden bedoeld. Hot gewicht ervan weid haar pas duidelijk, nu zij zag hoe Tromberg thuns een ander bet hof maakte en erntsig aan trouwen scheen te denken. Kon zij hem daarvan een verwijt maken? Zijzelve had hem immers door haar gezegde, waarover zij al lang bitter berouw had, alle mogelijkheid benomen, in nauwere betrekking lothaar to komen. Maar ook juffrouw Wagner was rijk; zij moest het ten minste zijn, voor zoover dit uit baar heele manier van doen viel op te maken. Wist Tromberg dat niet, of wae hy veranderd van gedachten? Hoe dat ook mocht zijn, zij leed onder haar ijverzucht en onder het verlangen om hem,even als vroeger, voor zichzelve alleen te hebben; maar zoolang juffrouw Wagner niet vertrok, was al haar hoop vergeefsch, eu zij zou zeker nog wel een paar weken blijven, Zij wilde eerst de bruiloft van haar vriendinbijwon en, eer zij naar Berlijn terugging. Alle toebereidselen voor het huwelijk werden zooveel mogelijk bespoedigd en misschien zou men met het oug op d« onrustige ti'den niet eens gewacht hebben tot do heele uitzet klaar was, wanneer do papieren maar in orde geiveest waren, maar daarmee had men tegenslag gehad tn zij waren een paar malen teruggestuurd. Nu hoopte men, dat alles in orde was, maar vóór het militaire kabinet zijn be krachtiging zond, kon het Dog altyd een paar weken aanloopen en zoo lang zou Tromberg nog in de boeien van juffrouw Wagner geklon ken zijn, indien er in den tusschentijd niet het eene of andere wonder gebeurde, of wanneer zij zich niet vöor dien tijd met Assberg verloofde. Die ging door voor den man, die openlijk naar baar hand don<', al wist natuurlijk iedereen, dat ook de dikke Sturm haar zijn hulde bewees. Hem beschouwde men echter niet als een ernstig candidaat. Sturm, de grootste vijand van het huwelijk, zou werk van een meisje willen maken Dat kon niemand zich goed voor stellen. Wanneer Assberg toch eens haar ver loofde werd, dacht Emmymij zelf is hij wel buitengewoon onsympathiek, muur zij schijnt hem toch wel te mogen lijden, ofschoon zij altijd op hem afgeeft. Een tijd lang had niemand aan tafel nog een woord gesproken. Zooals altijd, wanneer het ge sprek op den naderenden oorlog was gekomen, was iedereen met zijn eigen gedachten bezig, Plotseling weerklonk een geregelde diepe adem haling. Emmy hief haar hoofd op en ondanks liet medelijden, dat zij met haar vader had, vloog toch een glimlach over haar gezicht; vader wae, met het hoofd op zijn hand leunende, ingedut. Dat overkwam hem in den laatsteii tijd zeer dikwyls, wanneer hij, doodmoede, van zijn dienst teruggekeerd was; dan sliep l.ij vyf minu ten vast door om daarna even plotseling weer te ontwaken en weer, alsof er niets gebeurd was, kalm aan het gesprek deel ie nemen. Emmy wilde haar moeder een halfluid woord toeroepen, maar deze gaf haar een wenk om te zwijgen en baar vader niet wakker te maken, want hij moest vandaag veimoeider dan anders zijn, daar de vijf minuten nu meer dan een kwartier werden. (Wordt vervold.)

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4