Stoomwasscherij W. G. BURGER, Feuilleton. ALARM. Bescherming of Bedreiging? Alléén SINGER SINGER-MAATSCHAPPIJ, voonleelen ,ltos-patent" gevlochtc i Gasgloeilicht kousjes aan gebruikers medegedeeld. De zuinige huisvrouw moet dit lezen. De vertandige winkelier doet er zijn voordeel mede. 50% der Gasfabrieken in Nederland zijn onze vaste afnemers.' Wat wij hier mededeelen over kousjes voor staand licht, is van gelijke toepassing op kousjes voor hangend licht. Niets onaangenamer voor een huiskamer dan een gebroken gloeikousje. Niets nadccliger voor een winkel, café, enz., dan slecht, onbetrouwbaar licht. IN UW EIGEN BELANG - LEES DIT De gemiddelde levensduur van een Gasgloeilichtkousje is 3 maanden. De prijs daarvan is 20 cent. De gemiddelde levensduur van een »ROSS-PATENT« gevlochten Gasgloeilichtkousje, met asbest doortrokken staande ribben, is 8 maanden. De prijs daarvan is 25 cent, dus een besparing van 50o/0. Bovendien een constante prachtige lichtsterkte tot het einde toe. De kokertjes der ROSS- PATENT-kousjes zijn voorzien van ons wettig gedeponeerd fabrieksmerk. Volgens arrest van den Hoogen Raad der Nederldnden d. d. 9 Juni 1911 uitsluitend ons eigendom. Neemt alleen de hulzen aan, welke met een ongeschonden sluit-etiquet in geel papier met zwarten druk voorzien zijn. Wettig gedeponeerd. WACHT U YOOR NAMAAK. De gemiddelde levensduur van een »ROSS-PATENT„Extra" gevlochten Gas gloeilichtkousje met gevlochten met asbest doortrokken staande ribben is 12 maandenprijs daarvan 30 cent, dus eene besparing van 63%. De kokertjes hiervan zijn gesloten met ons wettig gedeponeerd rood sluit-etiquet in zwarten druk. Alleen de kousjes in hulzen met ongeschonden sluit-etiquet zijn gegarandeerd van ons afkomstig. De genoemde prijzen zijn per 10 stuks tegelijk berekendde handelaar kan bij grootere hoeveelheden ineens bij contante betaling een geringe korting toestaan. Wij leveren onder geen vorm direct aan verbruikers. UTRECHT, N. V. voorheen PATENT-ROSS Ylentenselie weg 13H. B. GOETSCH. Telefoon 1571. Directeuren J U. 1». P. C. BUSQUET. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen OOEDE [BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woendags franco gebaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. 34.) En tóch wist Tromberg, dat het dwaas was, zich wijs ie maken, dat hij een anderen keer weerstand zou bieden aan haar verzoek. Haar schoonheid maakte hem volslagen willoos 'en het verlangen om in haar nabijheid te vertoeven, deed hem al het anuere vergeten. De vreugde, dat hij baar vanavond nog eens zou zien, uren lung alleen met baar zou kunnen spreken, drong gaandeweg al zijn wroeging op den achtergrond. Er kwam weer een vroolijk.-, gelukkige stemming over hem, en deze bracht hij over op de Cor ners, die hem met oprechte hartelijkheid welkom, heetten. Hij was overmoedig opgewekt en het luide gelach, dat hij deed loskomen, bewees iu welk een dankbaren bodem zijn grappen on vroolijke op merkingen vielen. Ook Emmy was uitgelaten vroolijk. In den beginne had zij zekere verlegenheid niet kunnen overwinnen, maar toen zij hem, naar wien zij zoo dikwijls in gedachten verlangd had, nu ein delijk voor zich zag, herkreeg zij gaandeweg haar rust en in de gelukkige stemming, waarin zij nu verkeerde, dacht zij niet meer aan het ver leden, maar genoot met volle teugen van hel oogenblik. Plotseling hield Tromberg midlen in een ver haal op: „Ik geloof werkelijk ik heb nog heelemaul vergeten, to danken voor de uitnoodiging voor den sledetocht." „Zwijg me van dien ongeluksdagriep de kapitein. .Ik heb je onlangs reeds gezegd: trouw nooit. Als echtgenoot stelllen de dutnes je overal verantwoordelijk voor. Wat heb ik al niet moe ten hooren, omdat de generaal plotseling op de vlakte verscheen en alarm liet blaz-n. Ik had er Datuurlijk all-en schuld aan; ik had den gene raal opzettelijk voor mijn bijzonder genoegen besteld, alleen omdat ik, uls onluurd vadtr, jelui Li t genoegen van den sledetocht zou benemen. Dut was immers de diepere beteekenis van het standje, dat ik kreeg Zijn vrouw wierp hem een verwijtenden blik toe en overwoog ernstig, of het geen tijd was, haar man aan het verstand te brengen, hoe het met Emmy Btond, opdat hij eindelijk zou ophouden, Tromberg het trouwen af te raden en zoodoende een steeds grootere kloof tusschen die twee te maken. Emmy riep echter levendig uit„Geloof toch papa nietweet, dat hy er altijd pleizier in heeft, zich voor te doen als een offerlam, dat wij doodmartelen. Maar j'ammer was het wel, dat de generaal juist op dien dag moest komen. Ik had mij zoo op het tochtje verheugd." „Wat wilt u dan u is i:nmer9 töch gegaan „Ja, maar alleen omdat wij vergeten hadden, de slede af te bestellen, zoodat die plotseling voor de deur stond. Maar mama en ik alleen dat was toch immers geen pleizier want dames onder elkaar vermaken zich toch nooit". „Hi-eren alleen altijd; wat jij, Tromberg", plaagde de kapitein. kan ik niet zonder meer toegeven, ka pitein. In elk geval kan ik mij de teleurstel ling van de dames zeer goed voorstellen. Nu, de onze was óok niet klein. Eindelijk denkt men eens te kunnen uitslapen, en daar wordt men op klaarlichten dag uit het bed getoeterd." „Lag u dan nog te bed riep Emmy geheel verbaasd. „U dan niet?" vroeg hij onwillekeurig. Pas, toen zij luidkeels lachte, merkte hij, dat hij eeu dwaasheid had gezegd. „Vergeving, mejuffrouw, ik dacht er een oogenhlik niet aan, dat u van de vermoeienissen van den dienst immers niets merkt. U behoeft geen oefeningen mee te doen." „Ik zou er liever bij zijn, dan mij den gan- schen dag hier thuis te vervelen on bovendien eeuwig in angst en ongerustheid te leven. Geen sterveling komt meer bij ons; ik geloof, dat u sedert veertien dagen de eerste gast is, die zich eindelijk weer bij ons laat zien." „Dan verwondert het mij, dat men voor mij geen ••-reijog'-n heeft opgericht." „Indb-ti wij geweten hadden, dat u kwam, wie weet, wette c-en plechtige ontvangst wij u dun zouden bereid hebben." Verschenen by JS. E. KLUWEft Deventer: Overdruk vau de artikelenreeks Vrijhandel en Bescherming, door A. B. K. Pi ijs per *-t. 25 cl., bij 50 st. CO ct., bij 100 st. eu meer 15 c'. Indien ge de totsiandkoniing der nieuwe Tariofwet wilt tegen gaan, hein dan deze brochnre te verspreiden. Hier ziet U hoe aan Noorsche stranden Men vangt de Dorsch met veel beleid Waaruit door tal van rappe handen CATZ LEVERTRAAN men steeds bereidt. n winkels met DIT uit hangbord zyn de Naaimachines verkrijgbaar. Amersfoort, Westsingel 49 hoek Varkenmarkt. Oüze machines behoeven geen aanprijzing. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het juiste adres gekocht worden. „Nu, dan de volgende maal", zeide hij schert send. „Dan meld ik mij officieel aan, dan breng ik ook meer tijd mee en blijf, met hoog verlof; ook aan bet souper." Hij was blijde, dat hij gelegenheid had ge vonden, zijn weggaan zoo in den loop van het gesprek te kunneD aanroeren maar zijn geweten kwam toch weer in opstand, en hij zag vooruit, dat meD hem niet zoo gemakkelijk zou laten weggaan. En hij vergiste zich daarin ook niet. Duidelijk was op alle gezichten de teleurstelling te lezen, die ziju woorden veroorzaakten. „Wat, wil je al weer heengaan?" riep de kapitein. „Neen, verbeeld je maar niet, dat daar iets van kan komen. Dat gebeurt niet; is het wel, kinderen Tromberg werd tegenover de groote vriende lijkheid, die allen hem betoonden, geheel ver legen. „Hoe zeer "bet mij ook spijt, het gaat werkelijk niet anders." De eenige, die hem met geen woord aanmoe digde tot blijven, ofschoon zij hem natuurlijk het liefst van allen bij zich gehouden zou heb- beD, was Emmy. Zij beschouwde het als een soort beleedigirig, dat bij weg wilde, en achtte hel beneden baar waardigheid, hem te vragen, de andere afspraak te laten varen. Ook zonder dat hij het had gezegd, wist zij, dat hij weer bij den consul of liever bij juffrouw Wagner zou zijn. Zij zeide dus slechts „Meneer Tromberg is natuurlijk vanavond weer bij consul Zeiler; wij mogen hem niet hier houdeo; die gaan immers voor." Tegen haar wil kon zij haar ergernis niet verbergen, en haar woorden klonken spottend. Tromberg hoordo wel, dat er spot in lag, maar toch antwoordde hij volkomen kalm „In dit geval gaan zij zeker voor. Een bijzon dere aanleiding, over welke ik nu nog niet mag spreken, zonder onbescheiden te zijn, beeft juf frouw Wagner bewogen, mij te vragen, vandaag nog eens aan te komen". „Juffrouw Wagner Ik dacht, dat de consul u uitgenoodigd had", zeide Emmy. De moeder wierp haar dochter een verwijtenden blik tot Zij was immers op het punt, zich geheel te verraden. Hoe kon zij zóo onvoorzichtig zijn. Mevrouw Gömer zeide daarom schielijk; „Wie de uitnoodiging deed, doet ir toch niolioe. Voor ons blijft de uitkomst eender, namelijk, dat wij onzen waarden gast moeten missen". Emmy was opgestaan om in een zijkamer iets te halen, en Tromberg liep haar na. „Mag ik u behulpzaam zijn, mejuffrouw?" „Neen, daok u. Geeft u zich geen moeite." „Tromberg, speel eens wal, opdat de gemoe deren over je heengaan tot beduren komen", riep de kapitein uit de andere kamer. „Zo >als n wenschtheel gaarne", riep hij op gewekt. Hij ging aan de piano zitten en sloeg het deksel op „Wat moet ik spelen, juffrouw Emmy?" „Wat u wilt." Dat klonk zoo onverschillig als maar moge lijk was maar toen hij de toetsen aanraakte, speelde bij toch haar lievelingsmelodie. Bijna tegen haar wil hield zij op met zoeken, kwam dichter by en tegen de piano geleund, luisterde zij mee. Hij hield geen oog van haar af, en plot seling vroeg hij„Waarom is u boos op mij, juffrouw Emmy?" „Ik ben niet booswelke aanleiding zou ik daartoe ook hebben Maar de de klank van haar stem logenstrafte haar woorden. „Ik ben mij ook van geen schuld bewust. U moogt er mij geen verwijt van maken, dat ik niet kan blijven." „Dat doe ik ook niet. U is uw eigen baas en kunt immers doen en laten wat u wilt." Hij ergerde zich over haar toon, „Zeker ben ik dat, en aan het ongelukkige toeval, dat de uitnoodiging van uw ouders om hier te blijven, met de andere sumenvalt, kan ik toch niets veranderen". „Zeker, geen sterveling kan iets aan een „toe val" doen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4