Crema-Hops FOTO-ARTIKELEN. VRAAGT Bij 80 graad warmte MAGGED* Levering van Electrische Installaties, Men weet Hiel, hoe smakelijk en gezond liroofl kan zijn, voor men geregeld deelt gedruild het brood van Electrisch Installatiebureau L. G. PONNE, Electrische bellen en Telephonen. in pakjes van 5, 10 en 25 cent. Overal verkrijgbaar' Methorst Van Lutterveld. BOUILLON-BLOKJES Het nemen van één proet is in uw belang. Van der Zoo de Jong Sc Van Ophoven Effecten Wissels Coupons Prolongatien Deposito. Stoomwasscherij W. G. BURGER, MEURSING's MACHINALE FABRIEKEN VAN GEBAK. Feuilleton. ALARM. KrommcHtraat 59, AMERSFOORT, Telefoon 169, AANLEG en ONDERHOUD van Zuiggas-, Gas-, Petroleum- en Diesel-motoren, Drijfwerken, dynamo's Eleetro-motoren. Drectis levering. Heparatie-inriclvting Verkrijgbaar te Amersfoort bij A. ran de WEG, Langestraat 23, Telefoon 22 Kassiers en Commissonajrsjri^ Effeeton. (Commanditaire Vennooten H AMERSFOORT Muurliaizen 15, (naast de Nederl. Bank). Telephoon 49. Voeren offectenorders nit aan Binnen- en Buiten- landsche Beurzen. Deposito Prolongatie. ZONEN, te Amsterdam) BAARN Mollerusstraat Telephoon 15. en meer is het een kwellirg, urenlang aan den gloeienden haard te staan. Daarom kookt de verstandige huisvrouw met die men slechts met kokend water heeft te overgieten, om dadelijk een fijn en krachtig vleeschnat te bekomen. BIJ ENKELE BLOKJES VERKRIJGBAAR Prijs slechts 2^2 ct- per blokje. Men lette op den naam .MAGGI"' WESTSINGEL 37 AMERSFOORT TELEFOON 93. fabrieksmerk het „Kruisster". AMERIKAANSCH* SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING, BILLIJKE PRIJZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woendags franco gebaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. In onze moderne ovens, met doordringender hitte, wordt ons brood meer doorgebakken, tengevolge waarvan het zijn moeilijk verteerbare kleverigheid geheel verliest waardoor het bezwaar tegen versch brood is opgeheven en ons brood tevens heerlijk croquante korsten heeft. Men lette vooral op den nootzoeten smaak van ons brood, een gevolg onzer uitgezochte prima grondstoffen en onzer bereiding volgens een verbeterd systeem, hetwelk berust op een groot aantal systematisch door ons verrichte vergelijkende proefnemingen. Door deze berenling wordt hel zetmeel grootendeels omgezet in veel gemakkelijker verteerbaarder bestanddeelen, waardoor de opname in het bloed vollediger is, en vooral voor hen die een moeilijke spijsvertering hebben een heilzaam voedingsmiddel is, daar dit brood, nis ware het reeds gedeeltelijk verteert, vóór het de maag heeft bereikt. Telkens in Februari wordt het 10 pCt. dividend van het voor ons brood beschuit, koek, in het vorige kalenderjaar betaalde bedrag, uitgekeerd. Bedragen tot ongeveer f50.werden als dividend per gezin door ons uitgekeerd. 35.) Dat woord „toeval" klonk zóo hoonend, dat het bh'ed Tromberg naar de wangen steog. „Juffrouw Emmy", zeide hij nu zeer ernstig, „wij kennen elkaar al zoo lang en zijn altijd zulke got de vrienden en kameraads geweest. U moest mij eigenlijk openhartig en eerlijk zeguen, wat ik u gedaan heb. Wat het ook geweest moge zyn, het is tegen mijn weten en buiten mijn wil gebeurd". Vol hoop zag zij hem aan en haar gedachten warrelden door haar hoofd. Zou hij dan werke lijk niet weten, dat zij vun hom hield? Was het hem dan nooit duidelijk geworden, dat de wijze, waarop hij juffrouw Wagner naliep, haar moest krenken en kwetsen Was hij het zich dan heeleroaal niet bewust, hoe hij haar in de laatste weken vorontachtzaamde Dan diende het ook nergens toe, het hem te zeggen, en zij mocht het ook niet, indien zij hem daarmee niet wilde bekennen, dut bij haar veel meer was dan alleen een vriend. Maar al kon zij ook niet zeggen wat haar in beroering bracht, zy wilde tenminste nog van hem hooren of zij nog kon hopen, hem toch nog eens te zullen win nen. Zyn al of niet komen voor den sledetocht had het antwoord hierop moeien geven. Nu wilde zij zekerheid hebben. Zij was bang voor de komende minuut. Want wanneer hij zeide, dat bet hem helaas onmogelijk geweest was, de andere afspraak ongedaan te maken, dan was het uity voor altoos. Nog n oogonblik aa'zeide zij; daarna zeide zij „Goed; wannier u het wiit w<t&n ik h'b het onbeleefd var. u geionden, dat u ons geen antwoord hebt gezonden, of wij u voor den sledetocht moesten wachten, ja of neen. Indien de generaal niet gekomen was, vermoed ik, dat u ons heelemasl niets badt laten hooren." Hij keek verrast op. Zou dat de heele reden zijn vau haar ontstemming? Neen, dat was niet mogelijk dat was maar een uiterlijk voorwend sel. De ware reden school dieper. Opeens meeude gij het geraden te hebben Emmy was jaloersch I Niet, dat hij zich zoo weinig bij haar vertoonde, ontstemde haar, maar dat hij zooveel met juf frouw Wagner samen was. Kwam diejaloersch- heid voort uit een warmer gevoel van genegen heid voor hem, of enkel uit gekwetste ijdelheid en een gevoel van achteruitzetting? Het denk beeld, dat Emmy misschien van hem hield, verwierp hij weer even snel als het in hem opgekomen was. Neen, zij waren veel te veel kameraads dan dat er van liefde tusschen ben sprake kon zijn. Wel echter begreep hij plotse ling, dat zij reden had om zich over zekere ver onachtzaming te beklagen en hij nam zich voor, in de toekomst door duhbelo oplettendheid weer goed te maken, wat hij in den laatsten tyd ver zuimd had. „U hebt lang noodig om u over uw antwoord te bedenken of u ons wel bericht zoudt gezon den hebben," meende zij, toen hij Dog altijd zweeg „en ik ben nieuwsgierig, hoe uw ant woord wel zou geluid hebben". „Ik ook", gaf bij toe. Hij wist plotseling, dat zy een stellig ja of neen van hem verwachtte en was dus blij, dat de manier waarop de vraag gesteld werd, hein een ontwijken mogelijk maakte. „Ik ook," herbaalde hij nog eens, terwijl hij trachtte or een grap van te maken. „Ik moet u namelijk eerlijk bekennen, dat de beslissing niet zoo gemakkelijk was. als zij eruit zag. Aan den eenen kant een stellige belofte, aan den anderen kant een uitnoodiging, die ik als eenig gast niet goed kon cn ook niet wilde afslaan. In mijn nood riep ik de goden aan, en zij zon den mij den generaal. Alle andoren hem vor- wenscht; ik alleen heb hem gezegend". „En wanneer die nu niet bekomen ware, wat dan „Ja, wat dan herhaalde hij. „Dat weet ik op het oogenblik zelf niet". „Dat is ten minste openhartig en eerlijk, al is het nu ook jnist bepaald hoffelijk." „Zou bet u liever geweest zijn indien ik ge logen had, en alleen uit beleefdheid tegen u gezegd hadhoe kunt u dèt nu vragennatuur lijk zou ik naar u toe gekomen zijn? Indien u dit wenscht, kan ik het altijd nog zeggen." „Neen, neen, dat in geen geval 1" riep zij on willekeurig, en plotseling begreep zij zich zelve niet, hoe zij de vraag had kunnen doen. Hoezeer zij ook in den beginne een bepaald antwoord van hem had verwacht, nu was zij toch blij en gelukkig, dat hij dat niet gaf. Den t wijfel, waarin hij zelf had verkeerd, beschouwde zij als een teek9n, dat hij toch aarzdde, of hij werkelijk van juffrouw Wagner hield. En daarom keek zij nu plotseling weer vol hoop in de toekomst. Wanneer er iemand in de stad was, dien de bij wijze van proef uitgevoerde mobilisatie zenuwachtig had gemaakt, dan was het wel Tromberg's huishaas. Deze zag den oorlog zóo duidelijk voor zich, dat hy niet meer tot rust kwam en onmeedoogender dan croit alle voor schotten binnenhaalde die bij had uitstaan. Ook Tromberg had nu geen rustig oogenblik meer. Vroeger had de man, wanneer hij het vruchte looss van zijn bemoeienissen inzag, zichzelf en zijn schuldeischers ten minste tijdelijk weieens een respijt van twee of drie dagen gegund, maar dat was nu uit. Vandaag was het weer tot een opgewonden gesprek gekomen. „Nog acbt dagen wil ik u tyd latenheb ik het geld dan niet, dan ga ik naar uw kolonel toe". „Denkt u, dat dit iets geeft?" vroeg Trom berg. „Wanneer ik op bevel van den comman dant geld te voorschijn kou looveren, zooals u schijnt te denken, dan zou ik oiij voortaan g en andere bevelen meer laten verstrekken en zou ik in acht dagen tijds van de rente van mijn vermogen la /en. Zelfs de grootste goochelaar kan slechts goudstukken uit de lucht halen, die hij van te voren tusschen zijn vingers gestoken heeft, en ik ben geen goochelaar. Maar doe, wat u wilt; ik kan niet anders". Woedend was do huisbaas weggegaan, nadat hij opDieuw had gezworen, dat hij zijn bedrei ging zou volvoeren, en diep geLnakt bleef Trom berg in zijn kamer zitten. Hij had het land aan die tooneelen. Wat zou hij er niet voor gegeven hebben, indien hij den man had kunnen betalen, en op stuit van zaken kon hij het hem niet zoo erg kwalijk nemen, dat hy eindelijk zijn geld terug wilde hebben. Maar wat zou er wel gebeuren, indien hij werkelijk ™«*en kolonel ging? Tromberg zag aankomen, dat hij wegens het maken van schulden met ten minste acht dagen kamerarrest gestraft zou worden en bovendien bevel zou krijgen, zijn schuld zoo spoedig mogelijk al te doen. En daar hij dat bevel wel niet zou kunnen uitvoe ren, zou hij spoedig een nieuwe straf oploopen. Wel een uur ijsbeerde Tromberg doorzijn kamer heen en weer; daarna ging hij aan zijn schrijf tafel zitten. „Het helpt allemaal niels", zei ie hij bij zich zelf, „en ik kan toch op mijn vingers natellen, dat het niets zal helpen, maar ik zie geen an deren uitweg, ik moet de geheele familie voor zoover zij op een geldkist zit, langs het rijtje af vragen, mij uit den brand te helpen. Het is wel erg aardig van hen, dat zij mij voortdurend zeggen, dat zij in hun testameut aan mij zullen denken en het dan goed met mij zullen maken, maur de Trombergs hebben van oudsher een sterk gestel gehad." Toen hij aan zyn schryftafel ging zitten, merkte bij, dat er een menigte uitnoodigingen lagen. „Veertien stuks wel geteld. Nu voor mijn part. Natuurlijk moet ik ze allemaal aannemen, dat is men aan zijn positie verschuldigd, maar eerst zal ik even de beden om hulp schryven." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4