Augustus 1911. No. 7993. 60e Jaargang. OP REIS. Stadsnieuws. Uitgave van de Naamlooze Vennootschap „De Amersfoortsche Courant, voorheen firma A. H. van Cleeff HOOFDREDACTEUR F. J. FHEDSKZZS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden fi. franco per post f 4.15. Advertentiën 16 regels 00 cent elke regel meer 10 cent. Bij regel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvriag kosteloos. Legale, olTicieële- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels f 1.25. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAU ZOR7SGBACET 9. Postbus 9. Telefoon 19 Aan onze abonné's die tijdelijk elders, binnen- dan wel buitenlauds, vertoeven wordt op aanvrage, en met duidol\jlro opgave van adres, de courant eiken ver schijndag tegen vergoeding van het porto toegezonden. Ook niet-geabonneerden kunnen op de zelfde wijze de geregelde toezending van ;ie „Amersfoortsche Courant" tgdens hun uitstedigheid zich verzekeren. KENNISGEVINGEN. De Burgemeester vau Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zich in de Gemeente Hoevelaken zes gevallen van mond- en klauwzeer hebben voorgedaan. Amersfoort, 16 Augustus 1911. De Burgemeester voornoemd, W. H. KAM, Weth., lo. Br. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door het personeel van het le Regiment Vesting artillerie practische oefeningen zullen worden gehouden, waarbij de mogelijkheid bestaat, dat in het tijdvak van 28 Augustus tot en met 2 September a.s. zoowel bij dag, als enkele malen na het invallen der duisternis, losse schoten uit vuurwapenen gedaan zullen worden uit opstellingen, gelegen in de Gemeenten Amersfoort en Leusden dat de opstellingen zoodanig gekozen zullen worden, dat, mede in verband met de te nemen veiligheidsmaatregelen, geen gevaar of schade voor nabjj gelegen woningen en voor menschen of dieren zal omstaan. Amersfoort, 16 Augustus 1911. De Burgemeester voornoemd, W. H. KAM, Weth., lo. Br. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat de door den Directeur van 's Rijks directe belastingen, enz. te Uirechtexe- cutoor verklaard kohieren No. 8, 9 en 10 van de Personeele BeLsiing over het dienstjaar 1911 aan den Ontvanger van 's Rijks directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht ia zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 16 Augus tus 1911. De Burgemeester voornoemd, VV. H. KAM, Weth., lo. Burg. Uitslag der verkiezing. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat bet bij hen van het hoofdstembureau ingekomen proces verbaal van den uitslaz der op den 17 Augustus 1911 gehouden herstemming voor de verkiezing van éen lid van den Gemeenteraad van Amers foort ter Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Amersfoort, 18 Augustus 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, W. H. KAM, Weth., lo. Br. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis vau belanghebbenden, dat volgens mededeeliug van den Minister van Oor log, de navolgende schietoefeningen zullen plaats hebben Op 23 Augustus a.s. van het fort Pampus. Er zal gevuurd worden met kanonnen van klein kaliber (6 c. M.), waarbij onveilig wordt ge maakt een sector, begrensd door de ware rich tingen O. N. O. door Oost tot Z. O. t. Z. (79*) tot op 4500 M. van het fort op de dagen, dat gevuurd wordt, zal van het fort Pampus eene roode vlag waaien, die drie unr vóór het begin der oefening halfstok en éen uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt bovendien zullen te gelijkertijd en op de zelfde wijze roode vlaggen waaien van de batte rijen Diemerdam en Durgerdam, de Westbatte rij nabij Muiden en den kerktoren te Muiderberg. Op 22 Augustus a.s. van het fort Hoek van Holland. Er |«al gevuurd worden met kanonnen van licht kaliber (6 c.M.) waarbij onveilig wordt gemaakt een driehoek, gevormd door het foit, eene roode vlag beN. en eene beZ. het zeegat tot op 3100 M. van het fort. Op de dagen waarop gevuurd wordt; zal van het fort eene roode vlug waaien, die drie uur vóór het begin der oefening halfstok en éen uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt. Amersfoort, 17 Augustus 1911 De Burgemeester van Amersfoort, W. H. KAM. Weth., lo. Br. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Gemeente zal vergaderen op Dinsdag 22 Augustus aanstaande, des namid dags te half twee ure. Amersfoort, 18 Augustus 1911. De Burgemeester voornoemd, W. H. KAM, Weth., lo. Br. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, brengen ter kennis van het publiek, dat een door de Naamlooze Vennootschap „de Amers foortsche Courant, voorheen firma A. H. van Cleeff" ingediend verzoek, met bijlagen, om ver gunning tot het oprichten van eene drukkerij, gedreven door een gaBiuotor van 4'/» P.K., in het perceel alhier gelegen aan de Valkestraat no. 19, bij het Kadaster bekend onder Sectie E. no. 5176, op de Secretarie der Gemeente ter visie ligt, en dat op Vrijdag den 1 September aanstaande, des voortniddags te half elf uren, gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van éen of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 25, le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie, alleen zij gerechtigd, die overeenkom stig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeente bestuur of éen of meer zijner leden ziju ver schenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, 18 Augustus 1911. Burgemeester «n Wethouders voornoemd, De Burgemeester, W. H. KAM. Weth., lo. Br. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. De Burgemeester van Amersfoort, brengt ter algemeene kennis dat in deze Ge meente zes gevallen van mond-en klauwzeer zijn voorgekomen. Amerfoort, 19 Augustus 1911 De Burgemeester, W. H. KAM. Weth, lo. Br. werden op don heer P. van Aehterbergh 307 en op den heer P. C. H. Briët 329 stemmen, zoo lat gekozen is de beerP. C. H. Briët. Bij de stemming op 10 Augus us kwamen 480 kiezers op. De heer Van Achterbergh verwierf toen 196, de heer Briët 220 stemmen. De agenda voor de Dinsdagraid lag kwart voor tweëen te houden openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente bevat slechte de volgende punten 1. Onderzoek van den geloofsbrief van den heer P. C. H. Briët. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot splitsing van de 6e klasse der Jongensschool. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot toekenning van periodieke verhoo- giDgeu van jaarwedden aan de leeraren I. M. J. Hoog, A. P. H. J. van Weezei Errens en dr. Th. Weevers. Men mag er wel om denken, dat briefpost zendingen voor Duitschland, Groot-Britaunië en Ierland en ZwitseiLnd onder omslag met doorschijnend adresvlak alleen zjjn toege laten als bet adres gesteld is parallel met die zijde van den omslag, welke de grootste is. Met ingang vau 1 October a. s. zal deze bepaling gelden voor alle in deze zoogenaamde venster-en vel-ippen ter post bezorgde stukken. By de nieuwe indeeling der Arbeils-iuspec- tiën, welke 1 September in werking treedt, is bepuald, dat de Provincie Utrecht behoort tot de 4e district. Zooals we reeds vroeger meedeelden, is de Gemeente Utrecht aangewezen als standplaats van den Inspecteur. Maillart. 3. Der Kaiser und die Kaiserio, Walzer, Eilenberg. 4. Grande fantaisie drama- tique sur des motifs de 1' opéra „Fausl", Gounod. 5. Concert ouverture, Kalliwoda. 6. Des Negers Traum, fantasie, Mydlleton. 7. Die Miihle ini SchwarzwaM, Idyll, Eden- berg. 8. Grande fantaisie sur des motifs de l'opèra „Carmen", Bizet. Ds. A. F. L. van Hengel, predikant aan het Rjjks-opvoedingsgesticbt, bier, is benoemd tot correspondent voor het district Amersfoort van het Centraal-bureau van weldadigheid, dat, gelijk velen weten, zich ten doel stelt het tegengaan van b'estaande misbruiken bjj het houden van collecten en dit werk op weinig kostbare en soliede wijze te doen plaats hebben, zoodat de giften zooveel mo gelijk hel beoogde doel bereiken. De heer J. H. Roog, tijdelijk leeraar aan de Hoogere Burgerschool hier, is benoemd tot lei-raar aan de Rjjks- Hoogere Burger school te Roermond. De vier oud-leerlingen der Amersfoortsche Hoogep? Burgerschool, J. C. Cornelis, A. M. E. van Dishoeck, W. van den Donker en B. Valk, die met betdit jaar verworven eind diploma hebben meegedongen om in aan- merkiug te komen voor benoeming tot adelborst 2e klasse bij het Koninklijk insti tuut voor de Marine, zjjn allen geplaats'. Kapitein W, F. N. von Hombracht, sedert 1 December 1903 van het 5e regement infanterie gedetacheerd geweest bjj de land macht op Cuiayio, is gerepatrieerd en thans ingedeeld bij het 9e regiment infanterie. Jhr. tr»r. H. W. van Asch van Wijck, het Kamerlid voor Amersfoort, zal 1 October optreden als hoofd-redacteur van de sSticht- sche Courant", het anti-revolutionnair orgaan in deze Provincie. De verhooging van den melkprijs hier ter stede met éen cent per Liter zal aanstaanden Maandag ingaan. H«' t volgende adres werd aan Burgemeester en Wethouders verzouden „De ondergeteekenden, melkverkoopers in de Gemeente Amersfoort, verzoeken den Raad beleefd maar dringend om een Verordening op den verkoop van melk en melkproducten te ontwerpen en vast te stelleu". We herinneren nogmaals- aan de Natio nale wedstrijden, hier morgen te geven in de zwemschool en uitgeschreven door d9 thans als rechtspersoon erkende A. Z. P. C. Veel zwemmers van naam hebben zich voor deze wedstrijden doen inschrijveno. a. A. Minnes, winoaar van den Obelt-beker in 1911 en overwinnaar in den wedstrijd over 2000 M. te Gouda; Alle nummers zijn goed bezet, zoodat de wedstrijden zeer belangrijk beloven te Worden. Men zie nog de advertentie hierneveo. I Gelijk we Donderdagavond in de stads-editie j en een deel der post-editie nog konden raee- j deelen, zijn bjj de di--n dag gehouden her stemming voor éen lid van den Gemeenten- 1 raad in hot 1 -te district van de 804 kiezers opgekomen 039. i Vau onwaarde waren 3 biljetten. Uitgebracht Programma van hel concert, morgenavond te acht uur te geven op het terras van „Arnicitia" door het stafmuziekkorps van het 5e regiment infanterie, Directeur de heer G. B.kkers. 1. Now England's Finest, march, Clarke. 2. Ouverture „Les Dragons de Vidars", De „Amersfoortsche Muziek-vereeniging", Directeur de heer J. A. Jochems, zal aan staanden Dinsdagavond weer een uitvoering geven in de tent op het Plantsoen. Het Bestuur der Oranje-vereeniging ver zoekt ons mee te deelen, dat wegens onvol doende* inschij ving de gondelvaart van het programma voor 31 Augustus is afgevoerd. Het programma luidt nu als volgt: 8 uur v. m. koraalgezang op het terras van Amicitia. waaraan ook door de Volks zangschool zal worden deelgenomen, 9'/a uur aubade aan den Burgemeester. 11 uur (bjj goed weder) Groote zwem- wedstrjjd. Af te leggen weg KoppelZwemin richting. De vrije inschrjjving hiervoor wordt gs- sloten 26 Augustus. Aanmeldingen bij den heer L. Pezie, Directeur der zweminrichting. Voor dezen wesdtnjd worden med illes uitgeloofd. Verplicht costuum. l'/a ^/a uur ra- Volksspelen en ring- ijjderij, waarvoor de termijn van aanmelding verlengd is tot 26 Auguatus. 71/2 tüt lO'/a u'-ir concert, afgewisseld met zangmfmmers door Amersfoorts mannekoor. Na afloop vuurwerk. De feestelijkheden in den namiddag zullen plaats hebben op het terrein bij de zwem inrichting. Leden der vereeniging hebben, op vertoon van hun bewjjs van lidmaat-chap, toegang met éen dame; niel-leden, tegen entree. De drankbestrijdings-vereenigingen weren zich wel. Dinsdagavond wordt hier vanwego de Internaiional order of good templars, de bekende wereld-organisatie, een openbare vergadering gehouden. Morgen acht dagen zal te Hilversum en te Blaricum een Gooische wapenschouw plaats hebben van een 25-tal geheelonthouders-ver- eenigingen in Gooiland en omgeving. Onder meer zullea zich een gebeelont- houder-zangvereeniging van 90 leden en twee muziekkorpsen daarbij doen hooren. Heden acht dageo wordt te Schoveningen de 9e conferentie geboudon van de Ned. vereeniging voor volks- en scboolbaden. Als de afdeeling Amersfoort daar eens even gelukkig kon zijn als Eakhuizen, dal er kan meedeelen, dat zjj een badhuis van oogeveer fl20J0 zal bouwen, welk bedrag is geplaatst in aaudeeltjes van f25 en f50. Men zegt, dat de bleekerij »De Luiaard* van mejuffrouw de weduwe W. Otte, groot 37 Aren, is aangekocht door de Gemeente om daarvan een gemeentelijke bad- en zweminrichting te maken. Bjj de Donderdag ten overstaan van nota ris C. A. van Blaricum gehouden veiling van een voor weinige jaren nieuwgebouwd huis met smederij en bergplaats buiten de Kamp poort nos. lt en 15, ter grootte van 5.66 Aren, werd dit voor f5140 verkocht aan J. F. Haarsma, uit Achteveld. De lantaarns vau auto's en rijwielen moe ten volgende week uiterlijk tieo minuten na half acht, die van de overige voertuigen niet later dan tien minuten over achten worden aangestoken. In verband met het in werking treden op 1 September a. s. van de Trekhoodenwet en het daarop betrekking hebbend Kon. besluit van 6 Februari, nader gewijzigd, heeft do Commissaris der Konniogin iu de Provincie Gelderlaud tol de Burgemeesters een circu-

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 1