CATZ MEDICINALE. DORSCH-LEVERTRAAN I I Feuilleton. ALARM. Stoomwasscherij W. G. BURGER, Bescherming of Bedreiging? MAILDIENSTEN. De voordeelen „Ros-patent" gevlochten Gasgloeilichtkousjes aan gebruikers medegedeeld. De zuinige huisvrouw moet dit lezen. De verstandige winkelier doet er zijn voordeel mede 50% der Gasfabrieken in Nederland zijn onze vaste afnemers. Wat wij hier mededeelen over kobsjes voor staand licht, is van gelijke toepassing op kousjes voor hangend licht. Niets onaangenamer voor een huiskamer dan een gebroken gloeikousje. Niets nadeeliger voor een winkel, café, enz., dan slecht, onbetrouwbaar licht. IN UW EIGEN BELANG - LEES DIT De gemiddelde levensduur van een Gas-gloeilichtkousje is 3 maanden. De prij- daarvan is 20 cent. De gemiddelde levensduur van een »RÖSSPATENT« gevlochten Gasgloeilichtkousje, met asbest doortrokken staande ribben, is S maanden. De prijs daarvan is 25 cent, dus een besparing van 50%. Bovendien een constante prachtige lichtsterkte tot het einde toe. De kokertjes der ROSS- PATENT-kousjes zijn voorzien van ons wettig gedeponeerd fabrieksmerk. Volgens arrest van den I-Ioogen Raad der Nederlanden d. d. 9 Juni 1911 uitsluitend ons eigendom. Neemt alleen de hulzen aan, welke met een ongeschonden sluit-etiquet in geel papier met zwarten druk voorzien zijn. Wettig gedeponeerd. WACHT U VOÜU NAMAAK. De gemiddelde levensduur van een »ROSS-PATENT„Extra"' gevlochten Gas gloeilichtkousje met gevlochten met asbest doortrokken staande ribben is 12 maandenprijs daarvan 30 cent, dus eene besparing van 63%. De kokertjes hiervan zijn gesloten met ons wettig gedeponeerd rood sluit-etiquet in zwarten druk. Alleen de kousjes in hulzen met ^ongeschonden sluit-etiquet zijn gegarandeerd van ons afkomstig. De genoemde prijzen zijn per 10 stuks tegelijk berekend dc handelaar kan bij grootere hoeveelheden ineens bij contante betaling een geringe korting toestaan. Wij leveren onder geen vorm direct aan verbruikers. UTRECHT, N. V. voorheen PATENT -ROSS Yleutensche weg 13 1 li. B. G0ETKCH. Telefoou 1571. Directeuren: h. 1». P. C. BUSQUET. Vraag uitsluitend de sedert meer dan 50 jaren zoo gunstig bekende flacons Gebrs. CATZ, Rotterdam, Amsterdam, Groningen, 45). „Weet u wel, dat u heelemaal niet meer waar en openhartig tegen mij is?" vroeg Emmy na ten kleine pauze, waarin zij vergt efs beproefd had, baar wrevel over zijn antwoord te ver helen. „Vroeger was er Diets, dat u niet met mij besprak: toen hadden wij geen geheimen voor elkaaren nu ik berken u dikwijl» to nauwer nood." Maar al te duidelijk hoorde Tromberg het verwijt, dat in haar woorden opgesloten lag, «n daar hij geen ernstige ontstemming wilde doen ontstaaD, zeide hij schertsend „Men wordt oud mettertijd, mejuffrouw, en de oud- dag maakt iemand gesloten." „Maar niet altijd en toch ook niet tegen allen. Ik geloof bijvoorbeeld, dat u ten huize van den couaul Zij zweeg en rnngschikte wat aan haar ge schenken. Zij ergerde zich, dat zij zich ander maal bijna verraden had. „Och kom, u denkt, dut ik alleen in den om gang met u veranderd ben," vroeg bij schijn baar onverschillig, terwijl opnieuw de verden king bij hem opkwam, dat zij op de eene of andere reden jaloersch was op juffrouw VVugner, dat zij haar zijn herhaalde bezoeken niet gunde. „U doet my nu bitter onrechtik ben jegens u geen atoo-n veranderd en heb ook geen gehei men voor u." „Toch welanders hadt u mij gezegd, welke hyzondere reden er voor u is, vandaag buiten gewoon rroolijk te zyn." „tiet is uw jaardag, juffrotiw Emmy; is dat geen reden genoeg 7" Zij wist, dat dit maar een gezegde was om liet antwoord te ontwijken. Hoe gelukkig zouderi die woorileo haar anders gestemd hebben mitBr nu ergerde z|1 zich er over; ja. nog inter, zij gevoelde ze bijna als een krenking en een be- ieediging. Zij wendde zich af, en wilde naur de andere kamer naar haar ouders teruggaanmaar met een blik dwong hij haar, te blijven. „Wilt u nog iets van mjj 7" „Niets meer en niets minder dan met u vrede sluiten, juffrouw Emmy, want ik ben tocü wer kelijk vandaag niet gekomen om uw dag te bederven. U ergert zich zonder eenigu redenik zou bijna zeggen, u is vandaag weer het zelfde kleine kind uls toen ik u leerde kenner.. Ont niets, om heelemaal niets, wordt u boos. Wat moet dal? Zet een vroolijk gezichten wees weer goed op mij." Trom berg strekte de hand naar haar uit. en na eenige aarz- ling legde Ellen haar rechter hand erin. „Nu, dan is allés weer in de tieeto orde." In een overmoedige «temming brncht hij allebei haar handen naar zijn hppen en trok zo daarna zelfs zóo dicht naar zich toe, dut zijn handen haar schouders raakten. „Vergeving, juffrouw Emmy," verontschul digde hij zich, „wij zijn wel oude vrienden; maar toch wees niet boos." Hij liet haar handen los; verlegen ging zij eeD stap terug, en een gloeiende blos bedekte haar wangen, maar plotseling welden er tranen in haar oogen. Zij kon haar teleurstelling niet verbergen. Ook nu was alleen het woord „vrien den" over zijn lippen gekomen, en zij zelve hield van hem met al de vezelen van haar hart Zij had immers geen andere gedachte, geen. ander verlangen dan alleen hem. En toen hij daareven, in vroolijken overmoed, haar naar zich toe trok, had zij een seconde in zalig vergeren de oogen gesloten en gehoopt, dat hij haar nu in zijn armen nemen en kus.-en zou. „Is u alweer boos vroeg hij, toen hij zag, hoe opgewonden zij tegenover hem stond. „U kent mij toch zeer goedmoet ik u nu nog zeggen, dat ik er volstrekt niet aan gedacht heb, u Al te na te komen Ik ben nu eenmaal van daag uit den band gesprongen, niet alleen omdat het uw jaardag ie, maer ook, omdat my een groote zorg van het hart is genomen. Ik zou de heele wereld willen ombelzen, en in die femuiing had ik ook n bijna omhelsd. Is u daarom boos?" Ilij had haar klein" hund-n gevat en zag haar ameekend aun. „U moogt bet niet zijn,juffrouw Emmy," smeekte bij nog eens. Z EJ_S T. - AMERIKA AASCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZFN. Goederen «orden Ie Amersfoort 's Woendags franco getaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco tn.-grtzond.-n. Verschenen bij JE. E. K L U W E R - Overdruk van de artikelenreeks Vrijhandel en Bescherming, door A. B. K. Pt ijs per st. 25 ct„ bij 50 st. 20 ct., bij 100 st. en meer 15 cl. 1 nilien ge totstandkoming ilt-r nieuwe Tarinfwet wilt tegen gaan, help dan deze brochure te verspreiden. WIJZE VAK VERZENDING. Laatste Buslichtino SEPT. OCT. OOST-INDIË. Uit Amsterdam met de ss. der Maatschappij Nederland 10.— 'sar. 1, 15, £9 18, 27 Oit Rotterdam, met de is der Rotlrrdamsche Lloyd. 10.— 'sav. 8, 22 6, 20 Over Genua, met de ss. ier Maatschappij Nederl.') 6.10 'am. 13, 27 11, 25 Over Marseille, met de ss. der Rolterdamsche Lloyd.1) 3.C0 'sar. 5, 19 3, 17, 81 Id. mei de Fransche pak- boot.*) 6 80 'sm. 9, 23 7, 21 Over Brindisi, met de En- 1, 16. 29 18, 27 tohe. pakketboot.*) 10.45 m. 8, 22 6, 20 Over Napels met de Duit- De pakketboot.* 3.30 's av. 6, 20 4, 18 SURINAME. uit Amsterdam. 10.— 'a av. 14, 28 12, 26 over Saint Kas lire. 6.80 'sav. 8 8 over Southampton. 10.- *b av. 11 25 9, 23 CURAQAO. over Amsterdam. 10.— 'sav. 14, 28 12, 26 1 over Hamburg 10— 'sav. 1 over New-York 5.35 'sav. Dinsdag rn Vr|jdag Dinsdag en Vrijdag eiken I i n s d a g e Vr ij da g laatste "OORD-AMERIKA buslicbii g 5.35 'a avonds; Zou- n Feest- dagen 10.'e avonds. Nazending 3.30. Suppletoirs mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 6,30 morgens. Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amers- foortsche Courant voorheen firma A. H. van Cleeff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd: Aanplakbilletien Aandeelen Bestekken Bonboekjes Brie.noofden C.rcuiaires Chéqites Boodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren fieleibilletten Huwelijltsbrieven In wikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu'» Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Staten werk Tarieven Trouwbrieven Uilnoodigiugsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en rik ander voorkomend bosk- of alesodrukwerk. Nog altijd hield hij haar handen in de zijne, ei toen voelde hij plotseling, hoe een warme bloedstroom, die van haar scheen uit te gaan, ook zijn bloed in beweging bracht. Voor het eerst klopte zijn hart ernstig en sneller in haar nabijheidvoor het eerst zag hij in dit oogen- blik in haar iets anders dan een goede kame raad hij zig de vrouw in haar. Een oogenblik klemde hij lianr vingers zóu stevig vnst, dut zij het bijna had uitgeschreeuwd, maar daarna liet hij ze Ion en trad, diep ademend, nög een stap dichter op haar toe: „Is u boos?" vroeg I hij nog eens heel zacht. Zij schudde alleen het hoofd. „Kijk mij aan; uw o .gen moeten mij zoggen, of u werkelijk weer verzoend is." „Waarom zou ik het niot zijn?" vroeg zij haast toonloos, en toen zij op zijn aandringen haar hoofd ophief, zag zij hem met oogen aan, die zóo veel liefde en zoo veel teederheid uit straalden, dat hij geheel verward opnieuw haar handen greep. Hij begreep het zelf niet. Bijna dagelijks had hy haar vroeger ontmoet, nooit had "hij iets anders "oor haar gevoeld dan vriendschap, en nu brachten deze enkele minuten plotseling zulk een ommekeer in zyn heele voelen en denken te weeg, dat de hartstochtelijkste liefde hem ge vangen hield en hij geen ander verlangen had dan haar te winnen. „Is het dan mogelijk?" Hij begreep zichzelf niet meer. Een groote onrust beving hem, de hoop, dat hij zich in zijn gevoel niet bedroog, kampte met de vrees, dat dit toch hot geval was. „Is hot werkelijk mogelijk?" vroeg Irij nog eens. Hij zag, hoe warme tranen over haar wangen liepen. „Niet schreien", smeekte hij, „niet schreien", 'feeder nam hij haar hoofd tusschen zijn handen en kiiBte haar tranen weg. Een gevoel van een heerlijk geluk vervulde hem en met jubelend hart trok hij Emmy in zijn armen. „Non, nou, wat gebeurt hier?" In zijn linkerhand met een sigaar, in zijn rechter met de krant, stond de kapitein op den drempel, maar allebei vielen zij op den grond, toen hij de twee in een innige omhelzing zag. „Wat moet ik Maar verder kwant hij niet. Emmy hing aan zijn hals en ook haar moeder, die haar man opzettelijk nog had terug gehouden om haar kind gelegenheid te geven, met Tromberg alleen te zyn, kwam nu do kamer binnen. De kapitein begreep, dat alle verder verzet vergeefsch was. Tegenover zijn twee dames was hy op den duur machteloos, dus moest hij toegeven, of hij wilde of niet. Maar zoo hcele- mail zonder tegenstribbelen wilds hij dat toch óok niet, en zoo riep hij nu, in koddige wan hoop, toen zijn vrouw en zijn dochter hem te gelijk omhelsden: „Tromberg, als mensch en als Christen waarschuw ik je, trouw niat. Je ziet immers, wat er van een man wordteen willoos werktuig in do handen der vrouwen". Bijna met geweld maakte hij zich van zijn dames los en ging daarna op Tromberg af: „Ook zonder dat je het my vraagt, zal ik ver klaren, dat ik alles herroep wat ik je indertijd heb gezegd, toen wij over je huwelijksplannen spraken. Maar ik doe dit niet uit innige over tuiging, doch omdat bet nu töch niet» meer geeft, jo het trouwen uit het hoofd te praten. Maar dit zeg ik je, maak mijn Emmy zoo ge lukkig mogelyk. anders hale jou de duivel en dat niet alleen, dan zorg ik ervoor, dat je Ook later bij mijn compagnie blijft, en wanneer Emmy zich dan bij mij over jou beklaagt, dan geef ik je zóo veel dienst, dat je mij boetvaardig om vergiffenis vraagt. Dan zal je begrijpen, dat er ook mannelijke schoonmoeders zijn en die zijn de ergs'.e." Allen lachten alleen Tromborg niet. Hem was het plotseling duidelijk geworden wat hij gedaan had, hoe hij zichzelf en zijn begineel, nooit naar de hand van een rijk meisje te dingeD, nu toch ontrouw geworden was. Maar had hy wel eigen lijk naar haar hand gedongen Had bn, toen hij nauwelyka een uur geleden dit huis betrad, ook maar in de verste verte eraan gedacht, Emmy tot zijn vrouw te vragen 7 Was de liefde niet over hem gekomen, zonder dat bij zelf wist hoe 7 Maar in weerwil van alles drukte het hom, dat Emmy ryk was, ja, by had zelfs plotseling bet gevoel, alsof hij haar nog veel liever zou hebben, indien zy even arm was als hij zelf. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4