L. HOUBAER Heeren- èn Kinderkleeding. Opening ITajaar- en "Winterseizoen. Bekende lage prijzen. Jongeheeren- en Kinderkleeding. KIKIDIVG OP MAAT. Danscursus. Telefoon 120, COBA van de VELDE, Yrijdag 6 October a.s„ Feuilleton. MARY. Fransche lessea. Nationale Vereeniging, tot steun aan miliciens. Groot assortiment in 1 en 2 rij Ulsters, Demi-Saisons, Overjassen, Regen jassen, Gummi- en Waterproof-Capes, absoluut waterdicht. Nieuwe modellen 2 rij Colbert-Costuums, fijn passend. Onze sorteering is dit jaar buitengewoon groot en voordeelig. 1 en 2 rij Ulsters, Demi-Saisons, onze bekende Marine-Jekkers, nu in iets langeren vorm, in Ratind, Cheviot en Flocconne', Jongeheeren Capes, beslist waterdicht. Nieuwe modellen Kinderpakjes, serge en manchester, nieuwste is 2 rij Veston-model, verder Suffolk, Norfolk, en Engelsche blouse-vorm. Rijk assortiment in de nieuwste stoffen. Bekende fraaie snit en uitmun tende pasvorm. Wintervesten, nieuwe dessins, onverbeterlijke snit. HOEDENgroote sorteering, lage prijzen, licht in gewicht en sterk, in vilt f2.50, f3, en f3.50. ,,Wafc is er"? „Leopold" vroeg zij bijna p.meekend, „zeg het mij; ik heb vergeefs getracht te «lapen, maar ik kan niet; 't houdt me te veel bezig wie je met Mary wilt laten trouwen. Ale je me niet zeggen wilt wie bet ie, zeg me dan, ie het een officier, een advocaat, een dokter, zeg me dan wat hjj ia" „Een man" antwoorde de kolonel kortaf en een oogenblik later bewees een atevig gesnurk dat hij weer even ruatig sliep als vo6r dit in termezzo. De kolonel bad ter eere van zijn benoeming al de officieren van zijn regiment uitgenoodigd voor een bieravond in het casino en op den zelfden avond gaf de nieuw benoemde comman dante, ter gelegen heid van haar promotie, een avondje aan al d e dames van het regiment. Haar stille hoo'p, dat do eene voor en de andere na zou afzegge n, was niet in vervulling gegaan allen hadden aangenomen on langzamerhand verzameld# het heele gezelschap zich in daont- vangaalons. Onder de gasten was ook Mary, die den vorigo'a dag was aangekomen. Daar zij door haar vroeger logeeren aan allen bekend was, be groette men haar ala een lieve vriendinalleen een freule Von Geutz, de dochter van een kapi tein, die voor eun paar muanden uit een pensio naat in Zwitserland was teruggekeerd, kende zij niet, maar al apoedig was tusachen beide meis jes een soort van vriendschap ontstaan. Zij namen elkaar zeer aandachtig op, vonden elkaar aardig en ieder vond zichzelf natuurlijk het knapst. Mary was groot en slank, mooi f;evormd, had een bekoorlijk, fijnbesrieden ge- aat met een eleganten neus en groote donkere oogen, gedekt door prachtig gewelfde wenk brauwen Lilly daarentegen, de kapiteinsdochter, was niet meer dan middelmatig groot, slank als een den, met een frisch, rose getint gelaat en heldere blauwe oogen. Mary was in haar ge- heele houding en haar optreden, ongeacht haar twintig jaren, een dame, terwijl Lilly niet haar achttien jaren nog iets van een bakvischje bad. De beide jongemeisjes praatten opgewekt on druk met elkaar, terwijl de gehuwde dames ongeduldig naar de deur keken of er dan nog altijd niets te eten zou worden aangeboden. Toen zij het huis waren binnengekomen, had den zij op de gang de lucht van gebraden vleesch geroken, maar wat hielp dat en al het andere lekkers dat men rook, wanneer men er niets meer van kreeg dan de geur. Eindelijk verscheen de oppasser met de mede- deeling, dat er gedekt was. „Dames," wendde zich de gastvrouw tot bet gezelschap „neemt u plaats zooals 't u bet aan genaamste is. Lieve Mary, neem jij plaats naust je nieuwe kleine vriendin Lilly trok even een beleedigd gezichtje zij was nu al een paar weken van kostschool en dan nog „klein" genoemd te worden, beviel haar heelemaal niet. V/aardig schreden de dames naar de eetzual de commandante vooraan. „Neem u pluats naar verkiezing. Onzeechtge- nooten zijn er wel niet, maar ik hoop, dat u zich toch amuseeren zult." „Mijn man komt me straks halen," zeide een jonge luitenantsvrouw, die nog in de wittebroods weken was. „En mijn man 6ok," zeide de oudste kapiteins vrouw. Het had haar drie uren praten en smee- ken gekost eer zij baar dikken man zoover had, dat hij haar de gevraagde belofte gaf, maar zij wilde die hebben, want zij deed zich tegenover de anderen nog altijd voor als teer beminde echtgenoote, ofschoon zij al vijftien jaar getrouwd was en in het alvemeen bekend was, dut haar man meer in het casino dnn in zijn eigen huis was. „Dat verheugt mij," zeide de vrouw van den kolonel, al was het een beetje tegen haar over tuiging, want zij kende den toestand heel goed waarin de bedoelde kapitein gewoonlijk van feesten en dergelijke gelegenheden thuis kwam. Zij was door dat komen van dien kapitein heelemaal niet aangenaam gestemd, maar kon dat niet laten blijken en dus herhaalde zij nog eens „Dat verheugt mij zeer. Misschien haalt nog wel de een of ander zijn lieve vrouwtje af", en om ook harerzijds de teerbeminde vrouw te spe len en van haar man wat liefs te zeggen, voegde zij ei aan toe „Ook mijn man wil de dames vanavond nog begroeten; tnocbf het feest te lang duren, dan zou hij zien een kwartiertje uil te breken om de dames althans even de hand te drukken". Dit nu was de grootste leugen, die 'ij beden ken kon, want de kolonel had categorisch ver klaard „Ik blijf in het casino, tot je me door den oppasser laat weten, dat er van dien heelen vrouwenrommel niet éen exemplaar meer in huis is." En tegen den oppasser had hij gezegd „Kom me geen onwaarheid vertellen, mijn zoon, want je weet, dat wie een meerdere voor liegt, met arreHt wo-dt gestraft". Maar dat alles hinderdo.niets. Iloegrooter de leugen was. des te grooter was het effect. Men was verrukt o er hel plan van den kolonel; men vond het beminnelijk, dat hij een oogenblik Adem-gymnastiek en Methodisch spreken, Leerar s nnn (le Muziekschool van de Maatschappij 'ot Bevordering der Toonkunst SPREEKUREN MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG, van 1 tot 2. Jan Willem Frisostraat 20, UTRECHT. OPLEIDING VOOR EXAMENS. M. W. YAN HOLK, Leerares M. O. Blmkenheimstraat 4. Op verzoek van vele ingezetenen zal ondergeteekende op des namiddags van 2 tot 4 uur, zitting houden in „DE AREND" voor het in schrijven van leerlingen voor de dans- cursussen. H. J VIERDAG, Leusderweg 31, AMERSFOORT. Crediet-vereesiging te Amstbhuam. ""vspondenlscbap te Am buspoort mr. H. 4. M. van den BKKUH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het v-rleenen van Credieten o nder per snonlijke of zakelijke zekerheid of iri-blanco het. incasseeren van handelspapier het ontvangen van gel len a déposit reke ning-courant. Afdecliug Amersfoort en omstreken. Werkgevers, die betrouw bar# werkkrachten noodig hebben, en Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wenden tot het Secreta riaat der afdeeling, Schimmelpenninck- straat 41, to Amersfoort. N.B. Alléén die miliciens, waarvan de dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeeronde officieren gunstig luiden, komen in aanmerking voor steun door de vereeniging. wilde uitbreken om de gasten van zijn vrouw te begroeten en in de opwinding van het oogen blik, gaf de kleine luiteuantsvrouw uiting aan baar gevoelens, door haar glas op te heffen en te zeggen „Dames, leve de kolonol." Toen stond de kolonelsche op, tikte aan haar glas en wachtte tot algemeene stilte heerschte. Iedereen was zeer benieuwd wat er komen zou. „Dames" begon de commandante met vaate stem, „ik vind het heel lief en uttent van me vrouw Kramer, dat zij hot eerste glas aan mijn man wil wijden en ik zal niet nalaten hem dat mee te deelen, maar het eerste glas behoort onzen Keizer. Niet alleen onze mannen, ook wij vrou wen hebben den plicht, bij een pretttg samenzijn in de eerste plaats aan onze oppersten comman- dunt te denken. En daarom noodig ik u uit, met mij in te stemmen met de kreet: Zijn Majesteit onze allergenadigate Keizer en Koning, level Hi era! Hoera I Hoera!" Het hoera, weerklonk, de dames nipten aan hun glazen leegdrinken konden zij die onmo gelijk «n toen wendde de commandante zich tot den oppasser „Je kunt verder gaan." „Hè ju" had de kleine mevrouw Kramer wil len zeggen, maar op het laatste moment hield zij die woorden toch nog binnen. Zij had een vroeselijken hongereigenlijk had ze een beetje gerekend op dit eouper. Zij had haar man uit liefde getrouwd, evenals hij haar. Zjj bezaten slechts het noodig#, maar ze aioegen er zich dapper door. „We zijn jong, we hebben elkaar lief; gsld hebben we niet, waarom zullen we ona zorgen maken placht zij te zeggen. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4