BLOCKER'S CACAO l F. 1 NIEUW PARIJS Alléén SINGER SINGER-MAATSCHAPPIJ, DAALDERS BRILLEN en PINCE-NEZ Gebroeders Cutz. WIN TER-ARTIKELEN. Nationals Vereeniging, tot steun aan miliciens Feuilleton. i Onze machines behoeven geen aanprijzing. in winkels met DIT uit hangbord zyn de Naaimachines verkrijgbaar. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het juiste adres gekocht worden. Amersfoort, Westsingel 49 hork Varkenmarkt. KOFFIE is duurder geworden, doch kost nog steeds 1.50 per bus van 1 Kilo (s Pond). Kleinere bussen naar verhouding. Magazgn van alle bestaande soorten in alle metalen, - Alle opti-clie-, verhand- en zieken-vorplegingsartikelen. Prima kwaliteit Scharen. Hessen en bijliehoorende zaken. Reparatiën aan Brillen worden direct uitgevoerd. - - - Drillen worden gelev -rd op voorschrift van H.H. Doctoren. Aanbevelend, Mil J. ij Telefoon Xnterc. 83, Langestraat 42. ROTTERDAM - GRONINGEN - AMSTERDAM Hier ziet U hoe aan Noorsche stranden Men vangt de Dorsch met veel beleid Waaruit door tal van rappe handen CATZ LEVERTRAAN men steeds bereidt. koopt uw zoowel luxe-artikelen als speelgoed, Langestraat 37 U kunt dan ook ruilen en hebt, indien dit onverhoopt noodig is, recht op reclatneereu. >000000®® tetter RUIME KEUZE D. J SMITS ARNHEMSCHESTRAAT 20 TELEFOON 229. O O O Distill. Wijnen, Likeuren, Lieve Vrouwe-kerkhof, AMERSFOORT* Afdt't'ling Amersfoort en omstreken. MARY. 13.) „Niet geladen," zeide Fritz, terwijl hij Meyer het geweer gaf. Maar hoe dom Meyer andera ook was, zóo dom wa» hij niet, dal hij deze liet niet begreep. Er was hem al zoo vaak verteld, dat hpt geweer niat geladen was, maar wanneer hij dan aftrok, was er töch een patroon in den loopmen had hem dat sprookje maar verteld opdat hij rustig zou schieten. „Jawel, dat grapje ken ik," dacht Meyer. Toen begon hij te richten; naast hem stond Fritz en die zeide: „Rustig nu maar; linkeroog toe; met het rechteroog de vizierlijn nemen scherp zien langs den middenbovenkant van het vizier en den bovenkant van de korrel naar het zwarte punt onder aan de roos van de schijf. Zoo; nu druk- punt nemen en den wijsvinger langzaam gekromd aan den trekker brengen en dun langzaam, langzaam, heel langzaam doordrukken." Fritz geloofde al, dat zijn vermaningen ge holpen haddenmaar daar schrok Meyer plot seling als had iemand vlak naast hem een kanon afgeschoten. Hij sloot beide oogeD, trok en rukte, maar tot zijn groote verbazing was er werkelijk geen patroon in den loop. „Meyer, menscb, je bent een uil," stoof Fritz op. „Als ik je zeghet geweer is niet geladen, dan is het ook niet geladen. Begrepen 7" „Jawel, luitenant." „Nu dan nóg eens en dat zeg ik je, wanneer je ditmaal niet heel rustig afdrukt, dan zal du duivel je halen. Geef je geweer hier; ik zal het Wollen Dekens Reisdekens Tochtdekens Tochtvackt Tochtband. Tochtschermen. Voetzakken Vachten en Vellen Wagen kleedjes Theewarmera Waterstoven ZIE DE ETALAGE. niet laden." Een oogenblik later had Meyer het geweer weer in zijn handen. „Als ik nu maar wist of het geladen is of niet," redeneerde Meyer. „De luitenant heeft wel gezegd wanneer ik zeg, dat het geweer niet ge laden is, dan is het ook niet geladen maar dat zeggen ze allemaal om ons rustig te houden. Nu ia het maar de vraag, of men den nieuwen lui tenant meer kan gelooven dan den ouden. We zullen eens zien, maar in ieder geval doe ik m'n oogen dicht; zeker is zeker". Wanneer Frits deze gedachten had kunnen raden, dan zou hij zieh niet zooveel moeite ge geven hebben om den man rustig te houden. Hij begon weer op nieuw „Rustig Meyer, heel rustig; het geweer is niet geladen; het linkeroog dicht doen, met het rech ter de vizierlijn nemen zónnu drukpunt nemen en den rechter wijsvinger langzaam dichtdruk ken Daar klonk het schot en Meyer viel bijna achterover. „Nu ja," dacht hij, „daar heb je het alde nii uwe luitenant is al net als de oude, geen haar meer te gelooven." „Meyer, Meyer, wat moet ik met jou begin nen. Verduivelde kerel, als ik tegen je zeg, dat het geweer niet geladen is en het is ook werke lijk niet geladen, dan knip je met de oogen, en wanneer het wel geladen is, dun knip je óok. Wanneer doe je dat nu eigenlijk niet?" «Als ik niet schiet". Was dit antwoord dom of brutaal? Iu ieder geval werd Fritz woedend en hij pakte zóo uit tegen Meyer, dat deze niet meer wist boe by het had. „Laat den man een oogenblik weggaan", klonk ploHeling een stem. Fritz keek op. Voor hem stond zijn kapitein. „Dat mankeert er nog net precies aan", dacht Frite. Toen stuurde hij Meyer weg, die zoo snel liep als zijn beenen hem dragen konden. „Nu krijgt de luitenant het op zijn huid/ dacht Meyer„de kapitein kan ook aardig grof zijn, maar bij het schieten wil hij dat schelden en opspelen niet hebben. Hij zegt, dat dat ons nog onrustiger maakt en daarom komt hij mnur nooit bij het schieten, want hij kan zichzelf niet inhouden." En Meyer had gelijk met zijn redeneeringen. Nauwelijks was de kapitein alleen niet zijn luitenant, tosn hij dezen ruwweg toevoegde „Daarom heb ik u hier niet neergezet, opdat u de menschen met uw opspelen zenuwachtig zoudt maken. Daarmede bereikt u niets. Hoe rustiger uzelf blijft, des te rustiger blijven de menschen ook. Alleen niet geduld kunt u dit "edaan krijgen." „Jawel, terwijl men intusschen inwendig van drift bijna eeu beroerte krijgt," dacht Fritz; maar hij paste wel op die gedachte te uiten. Nog w 1 vijf minuten praatte de kapitein op dien toon tot zijn luitenant doortenslotte zeide hij „Roep Meyer terug en blijf nu eens kalm. Ik wil eens zien hoe u met de manschappen dienst doet." Dadelijk daarop verscheen Meyer j maar toen hij zijn beide superieuren zag, zakte de moed hem in de schoenen. „Als dat maar goed gaat," dacht hij. „Twee tegen óen, dat is niet eerlijk en nu zal ik het oker wel op mijn kop krijgen." Fritz bedwong zijn boosheid over h«t standje van zijn kapitein met alle geweld en zeide met bijna klassieke rust: „Geef mij het geweer, Meyer." Hij manoeuvreerde er eenige oogenblikken mede en gaf het daarna terug. „Geladen of niet," wilde Meyer vragen, maar dat ging toch ten slotte niet en dus keek hij het Rtweer maar eens onderzoekend aan. „Ik weet niet of het geladen is, of niet," zeide Fritz. Werkgevers, die betr0u wbare werkkrachten noodig hebben, en Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wenden tot hot Secreta riaat dor afdeeling, Schitnnieiponninck- straat 41, to Amersfoort. N.B. Alléén die miliciens, waarvan do dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeerend.t officieren gunstig luiden, komen in aanmerking voor steun door do vereeniging. De kapitein wierp zijn luitenant een goed keurenden blik toe die zooveel zeggen moest als „Zoo is het goed". Toen begon Fritz weer met de intruclie. Eerst verbeterde hij de positie van deu man en toen draaide hij weer at „Linkeroog toe; met het rechteroog scherp de vizierlinie nemenscherp over de korrel een het vizier richting nemen en de vizierlijn op hot doel richten. Het geweer stil houden. Zóo is het goed. Nu drukpunt nemen en de vizier lijn op het doel richten. Het geweer stilhouden. Zóo is het nu goed. Nu drukpunt nemen en den rechterwijsvinger langaam doordrukken, langzaam heel lang zaarn." Frits sprak de laatste woorden inderdaad zóo kalmeerend, dut een wild paard er rustig by zou zijn geworden en opnieuw richtte de kapitein een goedkeurende blik op zijn luitenant. Zóo was het goed. Zóo moest Meyer wel kalm worden. Maar Meyer's zenuwen waren anders dan die van andere menschenwant in plaats van nu rustig af te trekken, knipte hy tóch weer erger dan ooit en het schot ging af de kogsl vloog op twee pas afutands den grond in. „Nu, als ik nu niet op mijn ziel krijg," dacht bij en op het zelfde oogenblik voelde hy hoe iemand zijn helm afnam en die dadelijk daarop met zóo'n kracht weer op zijn hoofd zette, dat de rand, die zijn oogen beschermen moest, hem plotseling voor den mond zut. Om hem heen heerschte volkomen duisternis. Hij kon niets maar wel hooren: „Ellendige lumraw," vloekte zijn kapitein, „geloof jij, dat de luitenant en ik lust hebben ons over jou te ergeren Kan jij met je ver vloekte oogen dat ellendige knippen niet af wennen Dit _._i_ de lucht of vier dagen de doos in.„ en dat ellendige kni| t zeg ik je, als jij nóg in den grond schiet, df weer in dan ga je voor (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4