NOVA Marktprijzen. Advertentiën. NICOLA! LEBBE!, 1,-40 KILO KORFF'5 CACAO DE GROENTIJD voor Amersfoort, sedert dien voor Apeldoorn enthans Voorzitter dier Kamer, mocht gister onder hartelijke bewijzen van algemeene waar deering zijn 70sten verjaardag herdenken. Op den eersten kalender, die ons de jaar wisseling komt herinneren, prijkt een stads gezicht uit Amersfoort, het Sprengel bij de Kamperbinnenpoort. Een kloeke ets van Eug. Rensburg, die ook de vijf andere tweern tands-bladeo versierde met stadsgezichten van Monnikendam, Dor drecht, Amsterdam en Rotterdam het Boeronsteiger, een stukje dat verdwijnen gaat, en de Boompjes, een ets die zoo geheel en al de machtige koopmansstad typeert. Een fraaie kaleuder van Wm. H. Müller Sc Cos Batavier-lijn, Rotterdam—Londen, die den ontwerper zoowel als den drukker, de firma Morks Geuze, te Dordrecht, alle eer aandoet. De heer R. L. E. de Bruijn kreeg ook van den Gemeenteraad van Baarn een afwijzende beschikking op zijn verzoek om voorloopige concessie voor den aanleg en de exploitatie eener electrischo tram Amersfaort-Zeist, via De Vuurscbe. Tweeden Kerstdag wordt te Utrecht een vergadering gehouden, waartoe de verlofs- officieren van alle categorieën worden uit- genoodigd, om te komen tot de oprichting van een Vereeniging van al deze officieren. De uitnoodigjng gaat uit van het Bestuur van den Bond van verlofsofficieren. De onderofficiers-vereeniging »Ons Belang" heeft thans ook opgericht een coöperatieve verbruiksvereeniging, waarvan als adviseur is opgetreden de heer F. E. Posthuma, te 'sGravenbage. Het bedrijf zal voorzien in de behoefte aan brandstoffen, levensmiddelen en kleeding. Het is de bedoeling, voor kleeding en uit rusting te Amersfoort, voor levensmiddelen en dergelijke te Arnhem en voor brand stoffen te Bergen-op-Zoom een roagazyo met magazijnhouder te hebben en voorts in elk correspondentschap een depothouder, voor elk bedrijf afzonderlijk. In verband met de dure tijden is door het Hoofdbestuur aan den Minister van Oorlog verzocht, uit de militaire magazijnen levensmiddelen, beschikbaar te stellen op de wyze, als voor gehuwden is bepaald. Leo Gestel, wiens werk hier Zaterdag en Zondag zóo werd bewonderd, is gedeballo- teerd als stemhebbend lid van »Arti'\ Die onderscheiding deelde hy met twee andere kunstenaars van erkende verdienste en evenals hij behoorende tot de voornaamste der jongere Amsterdamscbe schilders. Toch i§ zijn «Muziekavond" ernietminder om en toch komt de tijd, dat hij in 't eer gestoelte zit van Arli. Vrijdagavond weder coi cert in Amicitia; nu van Jóska Szigesi (viool) en MariusKer- rebijn (piano). Het programma omvatBrahms, sonate in g-dur, voor viool en piano; diens f-mol sonate, voor pianoBach's chacone, voor viool; en deE-dur suite van Goldraark, voor viool en piano. Tot dusver kon Amersfoort bet stellen zonder bioscoop-theater. Weldra zal het er twee hebben; het vaste in »De Arend* en een in »De Valk», waar Hommerson de zaal huurde van JaDuaii tot April. Zaterdagavond gaf nUtile dulci* een uit voering in de groote zaal van de sociëteit «Vereeniging Een leuk orkestje, onder leiding van den heer E., bracht er al dadelijk de goede stemmiog in en hield die, zoover dat nog noodig was, gaande in de onvermijdelijke tusschenruimten tusschen de 3 bedrijven van «Mijnheer de Senatora, het aardige blijspel, d»t vlot en keurig werd gespeeld. Vooral de xylopboon-solo, na het tweede bedrijf, had geweldig succes. Maar niet minder lof oogstte de regisseur, de heer J. L. M., die met een krans den b'jvalvao heel de zul in ontvangst had te nemen. Het slot-nummer was, als gewoonlijk, een zeer geanimeerd bal. Hierueven de advertentie omtrent" den cursus door mejuffrouw De Holl te, geven. Zorgt er intijds bij te wezen. Heel wat menschen hebben Zondag de wan deling naar Birkboven zicb getroost om Quick en H. V. C. elkaar te zien bekampen. Nauwelijks is begonnen 0/ Keelell mist, Van Qoe- them begaat de tactiscbe fout om uit te loopeu, en Nieburg plaatst kalm den bal in bet ledige doel. Groot gejuich, 1 0 voorH. V. C. Daarna pakt Quick beter aan. Eerst is het spel ver deeld, maar langzamerhand begint de roode voor hoede de combinatie te vinden en Brits krijgt her haaldelijk werk. Doch ook de H. V. C.-voorhoede zit niet stil en eeDB gaat een bard schuin schot via den paal uit. Dan, bij een volgenden Quick-aanval, brengt de centervoor op, plaatst senerp naar voren en H. de Bruijn weet keurig den «tand op l—l brengen. Na nog eenige Quick-aanvallen is bet rust. A's weer begonnen wordt, heeft H. V. C. direct bet beste deel van bet spel. De roode achterhoede krijgt zwaar werk, terwijl de voorhoede zich te veel laat dekken en lang Diet actief genoeg is. H. V.C. blijft sterker. Toch duurt bet gertiimen tijd eer Nie burg met een schuin schot in den boek zijn club de leiding geeft. Wel valt Quick dan nog een paar keer flink aan, maar H. V. C. houdt zich goed en weet zelfB kort vóór hst einde nogmaals te scoron weer door Nieburg. Zoo komt het einde met een welverdiende 3—1 overwinning voor H. V. O. Bij H. V. C. was de acbterhopde heel goed, vooral Van Doorn en Schreuder, terwijl de voorhoede na de rust ook goed werk leverde, doch wel een beetje dreef op Nieburg. Jacet viel ons tegen. Bij Quick was de achter hoede niet al ie betrouw baar. Cb. Marin speelde goed, De Boer minder dan ander en de vleugelhalfs, vooral Vervloet, te lang zaam. De voorhoede was vóór de rust niet zoo kwaad, doch daarna was de activiteit er uit; vooral Valk deed niets meer. Aan dezen speler den raad, zich meer op samenspel toe te leggen en vooral niet telkens van zijn plaats te loopen. Mingele vol deed Druyf bad geen durf. Ten slotte doet het ons genoegen te kuunen ver- vermelden, dat er gedurende don heelen wedstrijd een prettige geest van „fair play" heersebte, waartoe de uitstekende leiding van den le klas scheidsrechter Coucke zeker niet weiuig heeft bij gedragen. Kees. Het Vijfde klopte te Utrecht S. V. S. met 6-0. Het tweede elftal sloeg bier bet tweede van Velox, uit Utrecht, met 3—0; na de rust maakte geeu.vau beide partijen ook maar éeu punt. Quaker Oats brengt zonneschijn in Uw huis. Het is gemakkelijk te bereiden en voordeelig in het gebruik dat doet de huisvrouw genoegen. Het brengt gezondheid en kracht m het gezin dat doet den vader genoegen. Het is bijzonder lekker dat doet den kinderen genoegen. Sta er echter op bepaald Quaker Oats te ontvangen en geen namaak. Ook dit jaar is aan eiken posi- en eiken poltie-beambte namens een railden gever een pond speculaas uitgereikt. Door de politie is proces- erbaal opgemaakt tegen twee automobilisten die het nummer achterop hun vehikel niet behoorlijk veiTcht hadden. Een heel mooie fiets, die even in het rek tóor Veenendaal's boekhandel was neerge zet, was daaruit verdwenen toen haar eige naar weer buiten kwam. Een sterk stukje in de nu zoo drukke Langestraat. Het Openbaar ministerie bij de Rechtbank te Utrecht eischte drie maanden tegen elk der drie gebroeders R., die 20 October op den Hoogeweg bij het Militair hospitaal A. ter H. een steekwond in den schouder en M. van de K. achttien wondjes op het houfd toebrachten, terwijl dezen bovendien een stuk uit het oor werd gebeten. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde een 17-jarig werkman wegens diefstal van kle dingstukken ten nadeele van L. van de Kooij tot een maand gevangenisstraf. Do weldadigheid vraagt geen loon, maar zij krjjgt het door de blijdschap van wien zij verblijdde. Padvinders hoekje. De Padvinders L. Bec king, H. Boet, J. Birnie, H. Craandijk, H. de Jongh, I. Klein, Ph. Rin- tel, G. Roll en J. Wolfs winkel worden morgen middag om drie uur verwacht bij den heer J. P. Boltcn, Oldenbarneveldtlaan 1. De overige P.Vdie willen deelnemen aan den technischen cursus zullen geduld moeten hebben tot Maart of April. Burgelyfre Stand van Amersfoort van 23 tot 30 November 1911. GEBOREN. Renée Johanna Berta, d. van Mozes Kool en Erna Boch. Elisabeth Lodewina, d. van Joannes Theodoras van Nes en Boudina Theodora Bruineraari. Aleida Carolina Maria, d. van Wilhelmus Gerardus Kaspers en Maria Hendrina Quint. Jan, z. van Lammert Libbinga en Swopkje Alkema. Maria Gerritje, d. van Aalbertus Bakkenes en Gerritje Koelewijn. Pieterr.öila, d. van Willem van Genderen en Johanna van den Hooff. Catharina d. van Israël de Groot en Grietje Hilversum. Lsendert, z. van Albertur Vivié en Elisabeth Maas. Cornelia Margareth», d. van Petrus Johannes van Oven en Theresia Lablans Helena, d. van Petrus Johannes van Oven en Theresia Lablans. Willem, z. van Albert te Kulve en Wilhelmina van Apeldoorn. Everardus z. van Evert van den Eshof en Alijda van Wapeningen. Herman, z. van Jan. Veer en Cornelia Elzenaar. ONDERTROUWD Everardus Antonius Coster en Hendrika Meijer. Matthijs Timmermans en Catha rina Hendrina Vermeulen. Willem Age- nant en Maria Hartman. Gerhardus van der Horst en Janna Mastenbroek. GETROUWD: Hidde Binnert Halbertsma en Petronella Catharina Hijlkema. Hendrikus Wilhel mus Wéry en Geertruida van Korlaar. Wouter Klein en Anna van Diemen. Wil helmus Bornardus van Haaren en Marie Arlar. - Teunis de Kruiff en Johanna Pau lina Krui*. OVERLEDEN Francina de Bruin, 8G j., wed. Philippus van Karsbergen. Jan Veltbuizen, 68 j., echt£. van Grietje Pater. Willem van der Heiden, 63 j., echtg. van Frederika Johanna Stikvoort. Gerdina van der Hout, 77 j., wed. van Jan Vitskie. Johanna Elisabeth Hamers, 30 j., echtg. van Gerardus Herma- nus Johannes Bonnier. Peternel Leeuwen kamp, 65 j., weduwe van Hermanus van der Heyden. Cornelia de Vos, 80 j., wed. van Hubertus van Willigenburg. Clasina Adri ans van Piekeren, 68 j., ongel). Maria Johanna Smit, 9 j. Geurt Geurtsen,62 j. weduwn. van Geertje van Dyk. Cornelia Wilhelmina Lucia van der Logt, 70 jr., wed. van Gerardus van Dummelen. AMERSFOORT, 1 December 1911. Appelen f5.a f 10.Peren f6.a f 12.Kleiaardappelen fo.afo.Zand- aardappelen f 2.a f 2.20 Hoendereieren f9. a f 10.50per 100 stuks. Eendeneieren f 10.a f 11.50 p. 100 stuks. Hooiboter f 1.40 a f 1.70 per Kilo. Kippen fo.70 a f 1.20. Kuikens f 1.25 a f 1.70. Piepkuikens 10.30 fo.90. Ganzen fo.Afo.Oude eenden fo.6o a f 1.Jonge eenden f 1.a f 1.20. Hazen f 1.50 a f2.25. Wilde konijnen fo.50 a fo.6o. Tamme konijnen fo.8o a f 1.70 per stuk. Duiven f 0.40 a f0.60 per paar. Vette varkens f o.a f o.Magere varkens f 14. a f 18.Zeugen f50.a f60.Biggen f6.— a f 12,Vette koeien fo.a fo. Aangevoerd waren ongeveer60 heet. Appelen. 10 heet. peren, heet. kleiaard appelen 120 heet. Zandaardappelen 6 000 stuks Hoendereierenst. Eendeneieren; 400 kilo HooiboterVette Varkens5 Magere VarkensVarkens voor export slagerijen 550 Biggen en 10 Zeugen. 308ste Staatsloterij. Tweede klasse. Trekking van 4 December 1911. (500 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. LE1NWEBER te Amersfoort (Breedesir.iat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prezen van f 30: 866 869 871 878 2475 2494 1751517536 en 17557 Te zamen 9 prijzen. ~n WISSEL- en (Mr. S. G. VAN WKUIEREN baron RENGERS) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. A. J. P.'s merk „ZCD2E2T". Per flacon, voldoende voor 4 borden, 10 cent. In alle goede zaken verkrijgbaar. Elcctrisclie Installation, Bliksemafleiders, Domplein, UTRECHT. PER 0,75r^'-™^ 0,37s Vraag bij uwen apotheker drogist of winkelier GEBR? C ATZ GRONINGEN AMSTERDAM ROTTERDAM beefi kunnen leeren, dat niet kennis behoedt voor afdwalingen, maar dat alléén Iioogc knraktcroigciischnppcn den mensch waarlijk menseli maken. Het komt dus bij het onderwijs en de op voeding in de eerste plaats aan op karaktervorming. „Wie slechts kennis aankweekt bij zijn kinderen en leerlingen is een handwerksman; hij, die het karak ter vormt, is een kunstenaar". In verband mes het bovenstaande wordt allen ernstigen opvoeders dringend aan bevolen, te lezen, wat de groote Ziiricher paedagoog dr. F. W. FOERSTEK, over dit onderwerp te zeggen heeft. Van hem verscheen zooeveD LEVENSWANDEL, een boek voor jonge menschen, met een inleiding van dr. II. L. OORT. Tweede drnk. Prijs f 1,00 5 gehouden f2.40. School eu karakter. Bijdragen tot de pae logogiek der ge hoorzaamheid en tot de hervorming der schoollucht, bewerkt onder toezicht en mot een inleiding van dr. J. H. GUN NING Wzn. Prijs f2.40; gebonden f2.110. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren I en bij den Uitgever J. P L O E G S M A, te Zwolle.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 2