Glycerine Vaseline Winterhandenzalf NieuwParijs Kerstboom- Maison J. G. de J ager&Zoon, ALGEMEENE FERWERDA TIEMAN. Verkrijgbaar bij A. VAN DE WEG, Langestraat 37. FLEHITE, Feuilleton. MARY. G* MADGIS W eihnachts stollen, Kerstkransen, Koude en warme Schotels. YETTEM&C® Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens, Crediot-Trereooiging Correspondentschap te Amersfoort. mr. II. J. M. van den BERUH WILHELMINASTRAAT 5. te Amsterdam. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credioton onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden déposito rekening-courant. Maatschappij van Levensverzekering en Lijirente - TE AMSTERDAM, DAMRAK 74. Directeuren: E. W. 8COTT, J. F. L. BLANKENBERG en Mr. J. VAN SCHEVICHAVEN. Verzekerd Kapitaal 165.000.000,—. Verzekerde Rente 3.150.000,—. Reserven 57.200.000,—. Tot 31 December 1910 aan verzekerden of rechthebbenden betaald 53.800.000, Billijke prenifc. - Vrijgevige veerwurdeo. - PmpMtas «p auvrage terkrögbur. Inepectenr voor Utrecht: H. THIEREN8, Weerdslngel O.Z. 65bl8, UTRECHT. AANBEVOLEN MERKEN Palus de Médoc ƒ0.65 Oude roode Portwijn f 1.20 St. Julien Médoc 0.75 Extra Oude dito Médoc Supérieur Oude witte Portwijn 1.20 St. Emilion 1.05 dito dito 1.50 Witte Bergerac I'ine Old Pale Sherry i.io dito dito 1.S0 Wachenheimer Fine Old Gold Sherry 1. Hochheimer 1. Fine Madeira Rüdesheimer 1.30 Vermouth Dom Bellardi 1.30 Bij bestelling run 12 fl. of meer van bovenstaande merken en contante betaling 5 korting. BOVENDIEN' offreeren wy, wanneer de bestelling f20.— of meer bedraagt, als premie een ex, van den HOTTE MA-ZAL SNDSH VOOR 1912. Bestellingen op Gedistilleerd komen hiervoor niet in aanmerking. Men vrage volledige prijscourant en conditiën. Oude Genever Cognac Vieux 1.40 dito dito 0.95 dito dito 1.70 Oude Jamaica Rum 1.50 Cognac Fine Champagne 2.05 Prima Rum Punch 1.50 Old Highland Whisky t.95 Prima Citroen Punch l.óo Lome Highland Whisky 2.50 Prima Arak Punch 1.60 Veen's Advocaat (met H.) 1.50 Netto it contant. Depot te Amersfoort bij M. R. N. OOSTERVEEN, Langestraat 46 en Am- hemschestraat 11, telefoon 77. Langestraat S AMERSFOORT WAAROM 1 Omdat S T E R KIN E een prima en zeer zuini ge SCHUURZEEP is. waar mede verrassende resultaten bereikt kunnen worden. Voor h u i s h o n (1 e 1 ij k gebruik onovertrefbaar. versieringen en -artikelen is. zeer ruime keuze. Oudheidkundig Museum. Dagelijks te bezichtigen, voor niet-leden a fö.10. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en vin 1.30 tot 3 nur. 36.) Maar toch wist Mary niet of hetgeen zij voor hem gevoelde, werkelijke, oprechte liefde wai. Zij kon hem nu geen antwoord geven en zoo ■tond zij plotseling zonder een woord te zeggen van haar stoel op. „Is dat alles wat je mij te antwoorden hebt vroeg Fritz. „Ik bied je mijn leven en alles aan wal ik ben en heb, en je stuat eenvoudig op en laat me bier zitten". „liet wa3 toch maar een grap wat je daar zeide", trachtte zij hem te plagen. „Je kunt toch onmogelijk van mij verlangen, dat ik van daag alles tegen je zeg watje van mij verwacht, dat ik je omarm en de hemel vreet wat je nog meer wenscht." „Zeker niet," antwoordde hij, „maar ik wil ten minste uit je mond hooren, «lat ik op dat oogenblik hopen mag." „Dat kan je." Hij trad naar haar toe en greep hartstoch telijk haar banden. „Nicht Mary!" Van opwinding kon hij verder niet spreken. Maar lachend maakte zij zich van hem los. „O, zóo waren mijn woorden niet gemeend. Zeker, je kunt op dat oogenblik hopen, even goed als op een ander. Maar of die hoop in vervulling zal gaan dat is een tweede zaak." Kn eer hy weer zichzelf was geworden na deze woorden, was zij weggegaan en stond al weer met den baron te praten. helpen prompt uit de verlegenheid, wanneer er onverwacht bezoek komt en men niet geuoeg vleeschnat heeft. Men behoeft er s'echts kokend water op te gieten, om oogen- blikkelijk eeD krachtig vleeschnat te verkrijgen. Ook per stuk a '2V2 Cf. verkrijgbaar by de firma Waterschot Co., Langestraat 43, Telefoon 34 Amer.-foori. Confiserie, Patisserie, Langestraat 60-62 bij de Krommestraat. Telefoon 115. Die zag er droevig uit en toen zij vóór hem stond, zeide hij met een stem die een moeden klank had „Och, is u het?" „Wat hebt u, baron wat is er met u gebeurd „Niets," antwoordde bij, „rasar ik heb alles gehoord, zeker niet vrijwilliguw neef sprak in zijn opgewondenheid zóo luid, dat ik elk woord wel moest verstaan." Zij was vuurrood geworden en keek naar den grond. Het was haar zeer onaangenaam, dat juist de baron alles gehoord had. „Er is geen enkele reden oin een kleur te krijgen, juffrouw," zeide de buron. „Wanneer een eerlijk man een jongmeisje zijn liefde be kent, dan is dat voor haar altijd iets waarop zij trotsch mag zijn, want meer dan zijn heele persoonlijkheid kan hij haar als teeken van zijn liefde niet aanbieden." En na een kleine pauze vervolgde hij „En u zult uw neef trouwen. „Daar denk nog heelemaal niet aan," ant woordde zij. Maar u zult het toch doen en dat stemt mij meer dan al het andere droevig. Niet om u, want u zult gelukkig met hem worden, maar om mijzelf. Ja om mijzelfwant u was mijn laatste hoop. Een man vindt maar eens in zijn leven een vrouw, die hem past en ik heb het voor een aanwijzing van het lot gehouden, dat u op mijn weg geplaatst werd, dat wij elkander konden leeren kennen. Mnar nu is de droom uit." Hij stond in neergeslagen stemming tegenover haar; uit zijn woorden klonk een zóo groote en reine liefde, dat zij beschaamd naar den grond keek. Met geen enkel woord had bij tot dusverre verruden, dat hij meer voor haar voelde dan een warme en onbaatzuchtige vriendschap. Hij had het thema van liefde en huwelijk altijd schertsend behandeld, zoodat zij nooit op de gedachte was gekomen, dat hij zich ernstig met haar hud bezig gehouden. „Geef niet alle hoop op; ik ben zelfs nog niet verloofd en wie weet of het laatste wel ooit zal gebeuren," wilde zij hem zeggen. Doch waarom een hoop wakker te maken, die toch wel nooit in vervulling zou gaan? Zeker was zij den baron genegen, mnar zij had hem niet genoeg lief om aan zijn zijde zijn zon derling leven mede te leven. Hoe bad hij dat ook weer een9 gezegd bij wilde zijn vrouw voor zich alleengeheel eenzaam wilde hij leven, alle feesten en partijen vermijden, alleen leven met zijn vrouw en zyn dichters. Zeker, zij was niet genotzuchtig, maar zij voelde 't, zij was nog te jong, te levenslustig om zich nu al geheel in de eenzaamheid terug te trekken. Maar plotseling kreeg zij een groot medelijden met den man, die als geslagen togenover haar stond en die op dit oogenblik al het eigenaar dige van zijn wezen had afgelegd, die daar stond nis iemand wien het hoogste ontnomen wasde liefde. Zij zocht naar een woord van deelneming, maar plotseling sloeg bij zich de hand voor het hoofd en zeide „Ik was een gek." „Wees niet boos op mij," bad zy met bevende stem. „Ik boos op u? Waarom? Omdat u mij niet kunt lief hebben Is de liefde dan iets, dat men willekeurig knu oproepen? Ik zal aan u blijven denken als aan een godin, die een oogen blik mijn levensweg met haar helderen glans verlichtteik zal u steeds danken, maar zelfs al zou ik willen, dan zou ik niet boos op u kunnen zijn." „Ik dank u," zeide zij, hem de hand reikend. In haar oogen stonden tranen mnar hij zag Distill. Wijnen, Likeuren, Lieve Vronwe-kerkhof, AMERSFOORT. Afdeeling Amersfoort en omstreken. Werkgevers, die betrouwbare werkkrachten noodig hebben, en Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wendon tot het Secreta riaat der afdeeling, Schimmelpenninck- straat 41, te Amersfoort. N.B. Alléén die miliciens, waarvan de dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeerendo officieren gunstig luiden, komen in aanmerking voor steun dooi de vereeniging. ze uiet, waut hij keek bewonderend naar haar rechterhand. „Laat mij nog eenmaal deze hand kussen. Ik doe het in lang niet weer; misschien nooit, want ik ga morgen op reis." Ilij boog zicb over haar hand en drukte er een langen kus op. Toen liet hij haar hand los en zeide „En nu, leef wel." „U gaat weg? Toch niet om mij" vroeg zy verschrikt. „En waar gaat u heen „In de eenzaamheid, ergens naar een plaats waar ik geheel voor mezelven leven, waar ik de natuur met volle teugen genieten kan, midden onder de schaduw van hooge boomen. Met mijn Goethe zal mijn zieke hart wel weer genezen. Maar laten we nu in 's homels naam naar de anderen gaan te moeilijk." Zy knikte en zonder verder iels te zeggen, gingen zij naar de anderen, die juist op het punt waren, afscheid te nemen. „Maar het is nog zoo vroeg, dames de heeren," zeide Fritz, al meende hij er niet veel van. Hij wilde alleen zijn met zijn gedachten. De woor den van Mary, waarmee zij al zijn verwachtingen op nieuw den bodem had ingeslagen, kwelden en pijnigden hem. Was het haar werkelijk ernst geweest of had zij mnar weer een spel met hem gespeeld En dus drong hij niet verder aan en met handdrukken en woorden van dank nam men afscheid. Fritz had het zóo weten in te rechten, dat Alary hem hot laatst moest goedendag zeggen. Zij gaf hem de hand en zeide „Ook ik dank je, neef; het was inderdaad heel aardig." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4