DE GfiOOTE VRAAG SAFE DEPOSIT. 'D.J.SMITS, Coupons-Restanten. CENTRAAL ACCOUNTANTSKANTOOR, LAMAISON BOUWER Co. Kortegracht No. 22, naast het Postkantoor Methorst Van Lutterveld. Van der Zoo de Jong Van Ophoven. Effecten Wissels Coupons Prolongatien Deposito. JAARLIJKSCHE OPPUIMING Feuilleton. MARY. O rp 1 1 TT V I Jl is eon prima en zuinige sclmurzcep, waarmede vei FJ .L J J IV lv 1 i\ 1 j bereikt. Voor huishoudelijk gebrnik onorerfrefbaai rrassende resultaten worden verhuren in hunne volgens de nieuwste constructie (systeem-Lips) ingerichte BRAND- en INBRAAKVRIJE KLUIS in hun kantoor Safe-loketten in verschillende maten en ruimte tot berging van koffers met waar- de-inhoud en andere voorwerpen. Hoofdkantoor Utrecht. XiioJitegaard 8. I Directeuren Mr. P. G. Hi DOP. J. G. de JONGH. Bijkantoor Amersfoort. Wllhelminastraat 5. Directeur Mr. H. J. M. van den BERGH. Belast zich met INRICHTEN, CONTROLEEREN, BIJWERKEN en BIJHOUDEN van ADMINISTRATIËN, OPMAKEN van BALANSEN, UITBRENGEN van RAPPORTEN, en verder alle voorkomende accountants werkzaamheden. J Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire Vennooten H, OYENS A ZONEN te Arasterdaia) AMERSFOORT Munrhnizen 15, (naast de Nederl. Bank). Telephoon 49. BAARN Beukenlaan. Telephoon 15. Vcrlccnen van credieten onder persoonlijken of zake- lijken waarborg. Incasso's. Vrooind geld. voor do huisvrouwen ia, hoe hj) ito tegenwoordige, dm» tijden met het het gebruik van MaMi'BbonillOT-liWKjaj. iiot tiiilrooveude uitkoken van r; het noodige vleeschnat bereidt men' door kokend water op de is overbodig bouillon-blokjes te gieten. WESTSINGEL 37 AMERSFOORT TELEFOON 93. Telefoon 229, ArnheinsehC' straat 20, 1W Alle artikelen tegen VEEL verminderde prijzen. Geen ziohtzendlngen Pryzen a contant Hoe de gevolgen der duro tijden te verhelpen. Er is veel geschreven over de zoo zeer verhoogde prijzen van bijna alle onzer voe dingsmiddelen, maar wij wenschen hierdoor eenige practisch uitvoerbare wenken te geven hoe men zich voor het zelfde bedrag meer en betere voedingswaarde kan verschaffen. Hoewel men, door zijne geringe percentages aan eiwit en vet, bezwaarlijk alleen van brood kan leven, en zulks bovendien te eentonig zou zijn. is 't door zijn hoog ge halte aan koolhydraten geschikt om, in 't bijzonder, aardappels en vele soorten van groenten, boonen, enz. te vervangen, daar brood, in verhouding tot zijn voedingswaarde en zuiverheid, veel goedkooper is. Het tekort aan eiwit en vet, waarvan men per etmaal slechts een gering gewicht behoeft, kan. door een doelmatige keus voor zijn middag eten en de gewoonlijk bij brood genuttigde eetwaren, gemakkelijk worden aangevuld. Bovendien is goed brood een zuiver voed sel, zonder eenige schadelijke bijwerking, zooals, vooral voor kinderen, door veel aard appelen enz. kan worden veroorzaakt. Door onze vorige feuilleton-advertentie «Omtrent ons dagelijksch brood" is het genoegzaam bekend gemaakt hoe wij de granen volkomen zuiveren en er alle scha delijke (vooral zaden als bolderik) en niet voedzame bcstanddeelen (als kaf) uit halen door een groot aantal automatisch werkende machines, elk voor een andere noodige bewerking. Wij vestigen speciaal de aandacht op: Melkbrood (bereid met volle koemelk) 9, 13 en i3 cent. Moutbrood (geen gewoon meel met een ex tract, doch van gemoute tarwe in haar geheel) 10 cent. Gczondhoidsbrood (luchtig), 7, 11 en 17 ct. Munitiebrood (vast militair-brood), 9 ct. Verpakt zoet roggebrood (met rietsuiker), 10 cent. Roggebrood (alleen ongebuilb. roggemeel), verpakt 10, en onverpakt 30 cent. Verpakte luxc-tafelbcschuit, 7 voor 5 cent. fijne ,8 5 dessertbeschuit. 12» 5 luxe-theebeschuit, 14 *5 luxe-ontbijtkoek, 30 c.M., 20 cent. délicieux 28 10 Thomasvaer's» 30 10 Beschuit en koek zonder ons etiket, is niet van ons fabrikaat en gelieve men te weigeren. De eerste kruideniers en comesti bles-handelaars in geheel Nederland (alhier: Oosterveen, Waterschot, Duchattel, Stuurman, Van der Werff.J. v. Doom, enz.) leveren onze beschuit, biscuits, gevulde fantasie-wafels (princesseboonen, sigaren, tarwe-aren, enz. gevuld met zuivere frambozenjam, melkcho colade, enz.) en andere artikelen. In minder waardige winkels mogen onze artikelen niet worden verkocht. Hoewel tarwe en rogge thans kostbaarder zijn dan in enkele vroe gere jaren, zijn, door ons 10 pCt. dividend, onze broodprijzen toch ongeveer even laag, waartoe wij in staat zijn door onzen veel vermeerderden omzet. Door groote voorra den en voorkoopen kunnen wij aan onze geregelde afnemers garandeeren, dat gedu rende dezen winter onze broodprijzen niet zullen worden verhoogd, hoe duur de graan prijzen dan ook mochten zijn. Bedragen tot ongeveer f50 worden als dividend per ge zin uitgekeerd, hetgeen per kalenderjaar in I-'ebruari geschiedt. Meursing's Machinale Fabriek van Gebak, Amersfoort. (Adv.) 45.) Mary was een oogenblik onthutst over die opmerking van haar taDte, doch zij herstelde zich eu zeide zoo kalm mogelijk: „Dat doe ik ook omdat mijn rechtvaardig heidsgevoel zich verzet tegen zoo'n manier van doen en omdat ik de straf, die oom Fritz ge geven heeft, eenvoudig kinderachtig vind. Heeft Frits in dienst een tekortkoming begaan, dan moet hij daarvoor gestraft worden; op welke manier, weet ik natuurlijk nietmaar dat oom hem bet huis verbiedt, is eenvoudig belachelijk. Fritz is toch geen kind, dat men een paar dagen voor straf niet aan tafel laat mee etenhij is een man, die weet wat hij wil." „Maar, Mary, z6o heb je nog nooit over hem gesproken," zeide tante, en plotseling Bloeg zij den arm om haar hals en zeide „Kind, Maty, is het waar? Zou mijn harte- wensch dan toch nog vervuld worden Hon je van Fritz? Wat zou mij dat gelukkig maken." Maar dadelijk daarop schrok zij en met een totaal veranderde stem zeide zij „Maar er kan toch nooit iets van komen." „En waarom niet? Ik weet niet of Fritz en ik in ernst denken aan hetgeen u reeds als een feit beschouwtmaar als wy beiden willen, welke verhindering zou er dan kunDen zijn?" „Ja. ik weet zelf niet hoe ik tot beden toe tegen je er over heb kunnen zwijgen, maar toen wij hoorden, dat Fritz en jy hier elkaar zoudt ontmoeten, uitte ik een wensch, dat jullie elkaar ook zoudt vinden. Maar toen zeide oom, dat hij daarin nooit en nooit zou toestemmen, want dat hij al een anderen man voor jou bestemd bad." Mary keek heel verbaasd. „Voor my Wie kan dut zijn?" „Dat weet ik 'niet," zeide tanle; „al weken lang zeur ik daarom by oom. Wanneer ik 's avonds inslaap en 's morgens wakker wordt, is myn laatste en eerste woordLeopold als je maar een Bpoor van liefde voor mij voelt, zeg mij dun wie hy is. En telkens antwoordt hij Ja, dat zou je wel willen weten." „Ik ook," zeide Mary, «want hoe ik er over nadenk, ik kan me niet herinneren, dat oom ook maar (-en maal mij in 't bijzonder op iemand opmerkzaam heeft gemaakt of mij tegenover een heer bijzonder heeft geprezen. Misschien is het weer een grap van oom geweest, om te verhinderen, dat Fritz en ik te intiem zouden worden." „Geloof jo dat werkelijk," vroeg tante. „Maar dat zou geen grap meer zijn; dat zou een grof heid wezen. Niemand weet hoeveel slapelooze □achten ik door die geschiedenis heb gehad en nu zou het geheel maar een grap zijn geweest Nu en dat geloof ik niet, dat Leopold doen zon daarvoor houdt hij te veel van mij." Mevrouw keok op de klok; hot was tyd, haar middagslaapje te gaan doen. „En wat ga jij doen, kind „Ik wil wat in de frissche luchtik heb me 1 heb hoofdpijn gekregen; ik ga wat geërgerd fietsen." „Nu, in de middaghitte?" Maar Mary hield voet bij stuk. „lier ik me Leb verkleed is het half vierals ik met koffiedrinken niet terug ben, excuseer mij dan bij oomnis 't mij bevalt, ga ik een grnoten tocht maken." Tante liet haar heur gang gaan. Marv ging naar haar kamer, trok haar luchtigste fietscos- tuum aan en een half uur later ging ze op weg. Waar zo heen zou gaan, wist zo zolf nog niet goed in de eerste plaats wildj ze langs Fritz' kamer rijden, misschien zag ze hem en ze zou het geschikt vinden, hem nu een vriendelijk woord toe te voegen. Zoo reed zo door de stad en op het oogenblik dat ze voor zijn woning was, bracht de oppasser de fiets naar buiten en verscheen Fritz. „Dat noem ik een gelukkig, toeval, nicht. Ik heb al het plan gehad, je een boodschap te sturen en te laten vragen of je lust lia.lt ineen fietstochtje, maar ik was bang dut vader, 00111 en do kolonel het niet goud zou vindon. Je weet zeker al wol wat er gebeurd ie". „Ik weet alles", antwoordde zij. „Des te beter, dan behoef ik je die zotte ge schiedenis niet eerst uitvoerig le vertellen. We zullen er heelemaal niet over spreken; dal be derft mijn humeur maar en dat wil ik niol. Waarom zal ik nu mijn geheole leven daarmee doorbrengen, dat ik me door mijn kolonel laat ergeren". Na een paar minuten kwamen zij aan een kruispunt. „Waar r.u heen?" vroeg Fritz. „Men zegt wel eensgaat gij ter rechterzijde, dan ga ik links; maar aangezien we samen willen blijven, is nu do vraag waarheen, en vóór aliosheb jo tyd?" „Zoolang ik wil." „Dat is het mooiste wat je gezegd hebt, zoo lang ik je ken. Welnu, laten we dan rechts gaan in nnderhnlf uur zijn we dan op den Wolfsheuveldaar drinken we thee en genieten van het uitzicht en gaan dan naar huis. De weg is bijna heolcmnul vlak en niet vermoeiend." „Ik ken den weghij is heel mooi." Zij reden rechts of in een langzaam tempo. EerBt zwegen beidensedert het feest bij Fritz hadden zij elknnr slechts in 't voorbijgaan en kort gesproken. Nu maakte de gedachte, langer dan drie uur samen te zuilenzijn hen een buotjo in de war. Mary voelde dat natuurlijk hot moest en zy reed even vooruit om alleen te zijn en meesteres to worden over zichzelf. Fritz bemerkte wat er met haar aan de hand was. „Goed, dacht hij, die is bang dut ik vandaag weer van voren af begin en dut zij dan het onderspit zul delvenmaar zo kan gerust zijn. Ik heb haar onlangs een liefdesverklaring ge daan en zoo ongeveer ecu klauwtje geloopen. Wil ze wat van mij, dan moe t zij lint eerste woord spreken. Ik zul het huur misschien wat gemakkelijk maken, inaar zij moet ele woorden spreken, die ik onlangs van hnar verlangde en ik wil toch eens zien of ik liet mot een beetje handigheid niet daarheen stuur." Hij liet haar een oogenblik voorrijden, maar lmalde haar spoedig in en reed haar toon voorbij. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 4