t, Februa.i 1917. Wethouder Veis Heijn. Voorraden. kolen zullen krijgen, Het schrijven van den Minister is niet verontrustend. Indien aan zijn eischen wordt voldaan, /al hij kunnen blijven voorzien in de behoeften der gasproductie In de verschillende Gemeenten. Verder kan ik u meedeelen, dat wij in voorraad hebben S2 586 L. ampetcoline, dat is olie voor onze waterstof-gasfabriek, zoodat daar een voorraad is voor 90 dagen. Voor de waterleiding is voor ten minste 3 maanden olie in voorraad, ten behoeve van onze Diesel-motoren dus in dit opzicht hebben wij óok geen bezwaren te duchten. De cokes-voorraad bestond hedenochtend uit 1500 H.L., hetgeen B. Sc W. aanleiding heeft gegeven aan 3700 gezinnen een half mud toe te zeggen. Nu zou men zeggen, daarvoor heeft men 1830 H.L. noodig; maar de ervaring heeft ons geleerd, dat niet alle men- schen op éen dag komen. Vóór Zondag kan echter degene, die cokes noodig heeft een halven H.L. halen, waarmede is voldaan aan een lang gekoesterden wensch. Van de toegezegde 400 ton gietcokes is too ton rollende, terwijl wij bericht hebben gekregen, dat 150 ton zal worden afgezonden dat is 250 ton. Wij mogen verwachten, dat de volle 400 ton naar Amersfoort zullen De cokes, die de heer Directeur van het Rijks-op voedingsgesticht ons heeft afgestaan, is den volgenden dag reeds in de ovens verwerkt, terwijl het ons mocht gelukken, voor de Gemeente nog 10 a 15 ton gietcokes te koopen. Dat maakt, dat ik op het oogen blik kom met een voorstel van B. W. om het crediet voor het distribueeren van cokes te verhoogeti van f7000 tot f to 000, want als wij de gietcokes krijgen, zullen wij in de gelegenheid zijn, buiten dat halve mud, dat heden gedistribueerd is aan 3700 gezinnen, ieder nog 2 mud te verschaffen. Uit de berekening zal blijken, dat het crediet van f 7000 daartoe onvoldoende is en ik stel dus namens B. W. voor, dit te verhoogen tot f 10 000. Verder zij het mij vergund, uit naam van B. W. en. zeker ook uit naam van den Raad, van deze plaats oprecht dank te betuigen voor de groote medewerking, tiie we hebben mogen ondervinden van alle zijden in de besparing zoowel van gas als van brandstof in deze benarde tijdèn. Dank u, M. de V. Van Nijnatten. Uitvoer kolen. De Voorzitter De heeren hebben derhalve ge hoord het voorste! van B. Sc W. om het crediet vgor de cokes-distributie van f 7000 te verhoogen tot f 10 000. Verlangt iemand daarover het woord? Hoofdelijke stemming? Niet? Dan is aldus besloten. Vraagt een van de heeren nog bet woord? Niet? Dan is nu (te 3.56) aan de orde de RONDVRAAG. 95. De heer Van Nijnatten: M. de V.. er is mij van ter zijde meegedeeld, dat dezer dagen hij den kolossalen brandstoffennood, die ook in onze Gemeente heerscht, pogingen zouden zijn gedaan om clandestien nog een paar waggons steenkolen uit Amersfoort uit M. de V.. ik geloof in den geest van Amersfoort te spreken in deze, wanneer ik aan U, als uitvoerder van de Distributiewet. de vraag stel, hoe het met die kwestie is. Fs het zoo, als men zegt En. als 't waar is, welke maatregelen zijn er dan door U genomen De Voorzitter: Mijnheer Van Nijnatten, ik dank U voor deze mededeeling. die ook mij in den loop van den ochtend heeft bereikt. Naar aanleiding daarvan heb ik onmiddellijk de noodige stappen gedaan en. zoo noodig, zal ik er maatregelen tegen nemen. Dat zal niet zijn als uitvoerder van de Distributiewet, maar op grond van de Onteigeningswet van begin Augustus 1914 zou ik de brandstof in beslag kunnen nemen. Het is mij aangenaam, dit hier in het openbaar te kunnen zeggen. De zaak is echter nog niet behoorlijk onder zocht en ik mag nog niet spreken van misbruik. Mocht hiervan sprake zijn, of mocht dit in de toekomst voor komen. dan zal ik niet aarzelen, van de mij gegeven bevoegdheid gebruik te maken. Nog een van de heeren het woord De heer Van N ij n a 11 e n M. de V., ik ben U dankbaar voor deze toezeggingmaar ik heb nog niet vernomen of die poging gedaan is, of niet. De Voorzitter De zaak is nog in onderzoek en op het oogenblik kan ik dus nog niets naders mee deelen.- •Vraagt nog iemand het woord? Niet? Dan sluit ik de vergadering (te 4 uur). Druk N. V. «Amersfoortsche Courant», voorheen firma A. II. VAN CLEEFF.

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 8