HoMclie Antbraciet uit fle Staatsmijn „IMmina" Belgische Antliraciet uit fle mijn „Centre tie Billy" - Engelsehe (fates) Antliraciet, Ingezonden Aövertentiën. i1 Banketbakkers, een Huis s Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens. BRANDSTOFFENMAGAZIJN Koestraat 46-8. L VAN ACHTERBERGH. DE HUISHOUDGIDS ad hoc en haar Secretaris, mr. J. K. H. de Beaufort, voor hun arbeid. 12. Voorstel van B. en W. betreffende de bezoldiging van de boden ter Secretarie. 13. Voorstel van B. en W. tot het in gebruik nemen van de onderwijzerswoning, gelegen naast het Stadhuis. 14. Voorstel van B. en W. betreffende tijdelijke voorziening in de behoefte aan lokaliteit voor de Handelsschool. 15. Voorstel van B. en W. tot onbewoon baarverklaring van de perceelcn Wolker- straat nos. 1, 3. 5. 7. 9. '3. '5. 47 en 49 en Muurhuizen nos. 127, 129, 131, 133. Alle aangenomen z. d. of h. st. 16. Vaststelling van het 3e suppletoire kohier der Inkomstenbelasting, dienst 1912. Vastgesteld op f903 75. Ten slotte richtte de Voorzitter zich tot mr. dr. Stenfert Kroese om dezen te danken voor het zeer vele, dat hij als Secre taris voor de Gemeente en de Raadsleden heeft gedaan en wenschte hem onder in stemming van den Raad veel geluk in zijn nieuwen werkkring. De Secretaris dankte. Hierop werd de vergadering gesloten. De discussion in het volgende nummer. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Kopy van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt nimmer teruggegeven. Geachte Redactie, In verband met het ingezonden stuk van dr. H. Warnecke in de Amersfoortsche Courant» van 17 Augustus 1.1. verzoek ik U beleefd, het volgende te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In de eerste plaats mijne verwondering over het plaatsen van een dusdanig stuk door dr. H. Warnecke, veearts-keurmeester aan de Gemeente-slachtplaats te Utrecht, in een Amersfoortsch blad. Welke redenen dien collega mogen be wogen hebben, zich met de vleeschkeuring te Amersfoort te bemoeien, is mij niet recht duidelijk. Als ik den heer Warnecke goed begrijp, wil hij met zijn ingezonden stuk in 't kort dit zeggen, dat, aangezien de vleeschkeuring aan de Rijks-veeartsenijschool als leervak stiefmoederlijk behandeld wordt, slechts vee artsen, die een speciale opleiding aan een abattoir hebben genoten en eene ruime ervaring hebben opgedaan, bevoegd zijn, de vleeschkeuring in haar geheelen omvang uit te voeren. Nu zal dr. Warnecke mij toch wel willen toegeven, dat een nagenoeg 20-jarige praktijk meer ervaring zal doen verwachten dan een 2-jarige als keurmeester aan een abattoir. De mogelijkheid bestaat natuurlijk, dat een veearts, zelfs na jarenlange praktijk, op 't gebied van vleeschkeuring niet veel ervaring «Slechts aan een abattoir kan men êene volledige bekendheid met de vleeschkeuring krijgen», zegt dr. Warnecke. Maar hoe is dan de opinie van dr. War necke ten opzichte van de bevoegdheid der door de Regeering aangestelde Rijks-keur meesters, belast met de keuring voor export Verreweg de meesten hunner zijn veeart sen die, óf direct na met succes afgelegd veeartsenij kundig-examen dus zonder eenige opgedane ervaring óf na gedu rende meer of minder langen tijd eerst in de praktijk werkzaam te zijn geweest, door de Regeering zijn aangesteld en aan wie de vleeschkeuring dus is toevertrouwd zonder eenige speciale opleiding aan een abattoir. Als deze collega's nu óok onbevoegd zou den zijn om de vleeschkeuring in haar ge heelen omvang uit te oefenen en dat zijn ze volgens dr. Warnecke dan zou het toch onverantwoordelijk van de Regeering zijn, zóo'n belangrijken tak van dienst aan daartoe onbevoegde personen toe te ver trouwen. Het komt mij voor, dat het scherpe oor deel, dat dr. Warnecke als jong veearts na eerst sedert 3 jaren de veeartsenijschool te hebben verlaten en slechts 2 jaren als keur meester aan de Gemeente slachtplaats te Utrecht werkzaam te zijn geweest over het geheele korps van praktiseerende vee artsen in Nederland, inclusief de Rijks-keur meesters in algemeenen en bijzonderen dienst, velt, ten zeerste ongepast ia en dat diens ingezonden stuk beter geplaatst ware ge weest in een veeartsenijkundig tijdschrift dan in een of ander plaatselijk blad. W. H. VAN HASELEN, Gemeente-veearts en keurmeester. Amersfoort, 26 Augustus 1912. Bladen, welke het artikel van den heer Warnecke opnamen, worden beleefd ver zocht, ook dit stuk over te nemen. Geachte Redactie, In het bijvoegsel der Amersfoortsche Cou rant van 10 Augustus 1912, no. 8144, vindt men een ingezonden stuk van den heer W. H. van Haselen, Gemeente-veearts te uwent, getiteld «De Vleeschkeuring te Amersfoort» waarin den heer kapitein-intendant W.Jansen een minder aangename opmerking wordt ge maakt naar aanleiding van zijn optreden tegen de, naar zijne meening onverantwoor delijke wijze waarop de vee- en vleeschkeu ring te Uwent wordt uitgeoefend. De bedoelde opmerking, die uit een particulier schrijven van mij aan den heer Van Haselen werd overgenomen, maakte ik naar aanleiding van een mededeeling van den heer Van Haselen aan mij, dat de heer Jansen in een der Amersfoortsche bladen o.a. had geschreven dat de vleeschkeuring te Amers foort is opgedragen aan personen, die daartoe niet bevoegd zijn», terwijl ik door den heer Van Haselen onder den indruk werd ge- opdoet, waarvan de oorzaak kan gelegen i braclï' dat.dic teo°rdceling ook hem gold. j 1 v Onbekend met de toestanden te Uwent znn in de weinige ambitie in dat vak en t Ir gibrek aan energie om zichzelf te vormen, 77lende- da' da V»° Ha!el™ als *f de praktijk zelf kan van dien aard zijn, i ',oofd va" dan I«?r™g5d,en»t fungeert, u- ,J,:„I, 1 kwam mij de uitspraak van den heer Jansen W. tot betaling "t rapport in zake ndwcer. St. naar aanleiding Van Hogendorp -ffende het plaat- n Utrechtschen rdt na vrij lang- n met 10 tegen Ruys, Koning, osterveen zullen een nader voor- tot wijziging ing, wering en andere besmet- eene stemmen. W. betreffende iedenreglement. twee uren werd zwijzigd aange- ons, slechts dit de Commissie dat ze zich niet leent tot het opdoen van ervaring in de vleeschkeuring. Dat er alzoo veeartsen zijn, die als ik het zoo eens noemen mag weinig kijk op de vleeschkeuring hebben, ten bewijze waar van dr. Warnecke een voorbeeld aanhaalt, wil ik aannemen maar het gaat toch waar lijk niet aan,, het geheele korps van prakti seerende veeartsen, zonder uitzondering, in dit opzicht over éen kam te scheren. Wat mij persoonlijk betreft, weet dr. Warnecke niet hoedanig mijn praktijk is; hij kent nog minder mijn persoon of de omstandigheden, welke tot mijne vorming als keurmeester hebben bijgedragen en had zich I dus van critiek te mijnen opzichte dienen te onthouden. Waar dr. Warnecke zelf zegt, dat men enkele tientallen van jaren geleden ten be hoeve van den vleeschkeuringsdienst was aangewezen op veeartsen, die zichzelf nog moesten vormen en dat kónden ze, zooals de ondervinding met tal van voorbeelden heeft geleerd begrijp ik niet hoe dr. .Warnecke uitsluitend een abattoir den eeni- gen weg acht ter verkrijging van een vol ledige bekendheid met de vleeschkeuring. Was een veearts van enkele tientallen jaren geleden, na volbrachte studie aan de I i Rijks-veeartsenijschool, wetenschappelijk vol doende onderlegd om, in 't bezit van de noodigc ambitie en wilskracht, zichzelf op het gebied van vleeschkeuring te vormen, is dan de opleiding der latere veeartsen van dien aard, dat zulks niet meer mogelijk is? Dat or tegenwoordig talrijke veeartsen zijn I met eene speciale opleiding in den vleesch- I keuringsdienst ben ik zoo vrij ten zeerste te betwijfelen. Die opleiding zal dan toch, volgens dr. Warnecke zelf, moeten worden verkregen aan abattoirs, waar die aanstaande specialis- j ten als veearts-keurineester werkzaam zijn. En als men nu weet, dat het aantal abat toirs in ons land tot op heden slechts 15 be- De Directeur der Middelbare Handels school alhier zal voor belanghebbenden te spreken zijn op Donderdag 29 dezer, 's middags van 1.30 tot 4 uur in het gebouw der school Muurhuizen 45. De Directeur, J. PEPER. Amersfoort, 22 Aug. 1912. Mevrouw CAM RULING HELMOLT vraagt tegen 1 November te Amersfoort eene goede KEUKENMEID TWEEDE MEISJE, gewend met kinderen om te gaan. Z. g. g. onnoodig zich aan le melden. Deventerweg 47, Zutphen. kras voor, dat ik den heer Van Haselen schreef, wat hij in het ingezonden stuk ver meldde. Nu ik echter van den heer Jansen de cou rant ontving, waarin zijn schrijven is opge nomen, aarzel ik geen oogenblik de beken tenis te doen, dat er geen enkele reden be staat ZEdGestr. om dit schrijven hard te vallen, maar ben ik van oordeel, dat de schrijver op volkomen geoorloofde wijze op een misstand in Uwe Gemeente heeft gewe zen, waarvoor het publiek hem dankbaar moet zijn. Wanneer ik den heer Jansen dan ook op eenigerlei wijze heb gekrenkt, dan bied ik hem daarvoor gaarne mijne verontschuldi ging aan. Met hoogachting De Directeur van het Openbaar slachthuis DHONT. Rotterdam, 26 Augustus 1912. draagt, kan ieder begrijpen hoe klein het 1 aantal speciale veearts-keurmeesters in den zin van dr, Warnecke nog slechts is. AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. 8. <1. VAN WEI,DEREN baron RENDERS) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Incasseering van Wis sels en Quitantien. Vreemd geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. Assurantiën, Credieten. Coupons. Deposito's. Effecten. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Voor direct iu dienst te treden, wor den gevraagd twee aankomende extern. Brieven onder motto .Banketbakker", aan het Bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. TE HUUR gevraagd, met opgaaf van ligging, huurprijs, tegen 1 November, met 7 kamers, enz. met tuin, in Amers foort of omgeving. Brieven ouder uo. 454 te zenden aan den Boekhandelaar D. A. KROESE KLAAS, te Apeldoorn. §Bij den ondergeteekende verschijnt iederen Woensdag j| De Hollandse,lie Lelie Weekblad voor jongedames onder Hoofdredactie j VAN Jonkvr. ANNA ile 8AVORNIN LOKMAN. ijh a De Uollandsc.he Lelie" is heteeniye Weekblad in Nederland voor darnes 5 uil de hooi/sle en beschaafdste krin- 5! 9ni- Lel hierop voor uwe advertentie, fff g» Prijs per jaarg. f 4, fr. p. p. f 4.20 $1 proefnummer gratis. ca Amsterdam. L. J. VEEN. 3| VAN RUN'S debeveMOSTERD LAMA1S0N BOUWER Co. Kortegracht 22 naast het Postkantoor. Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatien Safe-inrichting. Kassa van 9 tot 4 uur. Afdeeling Amersfoort en omstreken. Werkgevers, die betrouwbare werkkrachten noodig hebben, en Miliciens, die naar werkzaamheden uitzien, worden verzocht zich te wendon tot liet Secreta riaat der afdeeling, Schimmelpenninck- straat 41, te Amersfoort. N.B. Alléén die miliciens, waarvan de dienstrapporten, opgevraagd bij hunne laatst commandeerend officieren gunstig luiden, komen in aanmerking voor steun dooi de vereeniging. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Donderdag 5 September 1912, des voormiddags ten elf uur, ten Raadhuize in het openbaar aanbesteden ten dienste van de GEMEENTE-GEBOUWEN 1. De levering van 400 Hectoliters goede vette grove kacltelkoleii (Ruhr- of Liinhurgsche kolen). 2. De levering van 615 dubbele Hectoliters korte turf, en 3. De levering van 1415 dubbele Hectoliters lange turf. De voorwaarden der aanbesteding lig gen ter Secretarie ter inzage. Insclirijvingsbiljetteu.op gezegeld papier gesteld, moeten op den 5 September 1912, vóór des voormiddags elt uur, bij Burge meester en Wethouders worden ingeleverd. Herinnerd wordt dat de prijzen der Antliraciet met, ingang van 1 September worden verhoogd. Orders voor dien datum ontvangen, worden nog voor zoiuerprijs geleverd. Vraagt de ooncurreerende prijzen van de UITSLUITEND 1© KLWALITEITEUST. Aanbevelend, Telefoon 155. Bestelkantoor Arnhemschestraat I. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken on Voedingsleer te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het bureau van de «DE HUISHOUDGIDS» Burgstraat 65, UTRECHT.

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 3