|M BIJZONDER R.V.S. PRIMS Marktprijzen. Advertentiën. FLEHITE, Het verloren Werelddeel. Als een Adelaar "V erlcoctit- Smaakt's morgens, s middags,'s avonds. altijd even goed. anders hoogst waarschijnlijk zou zijn in getreden, tengevolge van de ongunstige factoren, die zich deden gelden. In hoofdzaak was hei de oploopende geldmarkt waaron der de fondsenmarkt leed. Tengevolge van de stijgende vraag naar geld voor de voort schrijdende oogstbeweging en de levendig heid op industrieel gebied, welke eveneens groote sommen vereischt, vertoonden de geldkoersen een doorloopende neiging tot rijzing, zoodat voor call-money de hoogste koers werd bereikt, welke wij dit jaar nog hebben gezien. Teneinde de reserven te be schermen. waren de Banken dan ook ge noodzaakt, op vrij groote schaal beleeningen op te zeggen, hetgeen tot likwidatles aanlei ding gat. Een verdere verontrustende factor was de chaotische toestand in Mexico, welke van dien aard is geworden, dat een interventie der Vereenigde Staten, naar men vreest, wel niet achterwege zal kunnen blijven. Reeds is door de Southern Pacific aanvraag om bescherming van hare eigendommen in Mexico gedaan aan het Departement van Buitenlandsche zaken. Voegt men daarbij, dat, tengevolge van de weer sterker opdui kende oorlogsgeruchten op den Balkan, de Europeesche Beurzen ook al niet erg opge wekt gestemd waren, zoodat van daar ook geen stimulans voor New-York uitging, dan is het alleszins begrijpelijk, dat dit alles te samen een deprimeerenden invloed op de koersen van Amerikaansche waarden had. De officieele oogstberichten, duidende op een record-oogst, de koperstatistiek opnieuw een afneming der voorraden aanwijzende en de staat van onuitgevoerde orders der Steel- trust, welke een verdere vermeerdering met jon ooo ton aanwees, vormden echter de fac toren die de markt in evenwicht hielden, /oodat we ten slotte, de koersen vergelij kende met die der vorige week, slechts on beduidende verschillen, doch meestin nadee- ligen zin, vinden. Ook de politiek, hoewel zich niet in ongunstigen zin wijzigende, had deze week rreer invloed en het is inderdaad een geluk, dat Amerika thans van een grooten oogst zoo goed als zeker kan zijn, waardoor de voorspoed van het land zoozeer wordt be vorderd, dat tenslotte, ondanks alle politiek geharrewar, (een verbetering op den langen duur hoogst waarschijnlijk is. Het eenige bezwaar, dat zich op het «ogenblik ten op zichte va» den oogst nog voordoet, is het gebrek aan werkkrachten. Slaagt men er niet in, den oogst betrekkelijk spoedig bin nen te halen, dan blijft de kans bestaan, dat nachtvorsten nog eenigen ongunstigen invloed op het gewas kunnen hebben. STAATSFONDSEN waren voor onze Xederl. Werkelijke Schuldsoorten weder zwakker gestemd in verband met een rui mer worden der prolongatie-gelden. Hoewel de j'/i pCts. leening haar prijs kon hand haven, moesten echter zoowel de 3 pCts. leening als de Integralen het geheele avans, de vorige week behaald, weder prijs geven. Van de buitenlandsche soorten waren Rus sen, in navolging van Parijs, iets zwakker bij beperkten handel. INDUSTRIEELS WAARDEN waren in den aanvang der week zwak gestemd, spe ciaal voor Steel-shares, ondanks den gunstigen orderstaat. Het bericht echter, cïat op 2 October het proces tegen de Steeltrust op nieuw zal beginnen, en de mededeeling, dat in bevoegde kringen gevreesd werd voor eeu nadeeligen afloop van dit proces, deed den invloed van dezen staat geheel teniet. Toch bleef de daling beperkt tot een fractie. tok koperwaarden lagen zwak, hoofdzakelijk onder den invloed van likwidaties. De voor uitzichten op de kopermarkt blijveii overigens zeer gunstig. CULTUURWAARDEN bleven, naar aan leiding van de ongunstige berichten omtrent den bietsuikeroogst, vast gestemd, ofschoon de koersvariaties van beperkten omvang bleven. Een uitzondering vormden aandee- len Banjoewangie, die naar aanleiding van den stand van zaken, zooals die in de deze week gehouden buitengewone algemeene vergadering is gebleken, verder inzakten van 17 tot 12 pCt. INDISCHE MIJNWAARDEN'. Met uit zondering van Oost-Borneo-waarden, die eigenlijk niet in deze rubriek behooren en welke zwakker gestemd waren, bleef de stem ming in deze afdeeling vrij vast, doch de handel was uiterst gering. Noemenswaardige verschillen vallen dan ook niet te consta- teeren. Van de buitenlandsche soorten waren Cobars, na aanvankelijk zwak geweest te zijn, op het einde der week weder wat vaster. PETROI.EUMWAARDEN waren voor de hoofdsoorten willig gestemd. Speciaal voor Koninklijke bestond goede vraag voor buitenlandsche rekening, hetgeen den koers een 20-tal procenten deed monteeren. In sympathie hiermede waren ook aand. Gecons. Hollandsche vaster gestemd en konden deze eveneens eenige procenten opkomen. De bijwaarden hadden een gelijksoortig verloop. Wat betreft de Russische oliewaarden, be hoort de groote willigte, welke daarin enkele dagen heeft geheerscht. weder tot het verle den, hoewel de handel in deze fondsen nog steeds vrij omvangrijk blijft en de koersen op het tegenwoordig niveau vrijwel gehand haafd blijven. Omtrent de oorzaak van de beweging in dit fonds verkeert men nog steeds in het onzekere. In RUBBERAANDEELEN is de handel weer belangrijk ingekrompen. De zwakkere prijzen voor bet materiaal te Londen deden daar lust tot realisatie ontstaan, waardoor een zwakker stemming te voorschijn werd geroe pen, die zich naar onze Beurs overplantte. De koersen werden evenwel vrij goed ge handhaafd. TABAKSAANDiïEl.EN in den aanvang der week willig en oploopend, onder den invloed van gunstige taxaties voor de deze week weer aangevangen najaarsveilingen. Hoewel de besteede prijzen weer alleszins medevielen, trad toch een dalende beweging in, die voor de meeste fondsen een groot gedeelte van het aanvankelijk behaalde voor deel weer deed teloor gaan. PROLONGATIE bleef op 4 a 4V4 pOt. gehandhaafd. M. V. 1.. Den 1 Juli begon de 12e Jaargang van Burgerlijke Stand van Amersfoort van 6 tot 12 September. GEBOREN: Jannetje, d. van Roelof van den Burg en Heintje Berkloo, Hendrik, z. van Gerardus Zandboer en Hendrika Vial, Gerrit, z. van Evert van de Pijpekamp en Gijsbertha Ver kerk. Frederika, d. van Gerard Maria Vermue en Frederika Wilhelmina Johanna Kamermans. Elbertje Johanna Wilhelmina, d. van llendricus Wilhelmus Tinnemans en Anna Maria Theodora Ringers. -- Johanna, d. van Albert Reinders en Berendina Jo hanna Bourgonjen. Hendrik, z. vanWillent Knipmeijer en Hendrika Klasina van Auricli. Johannes Wilhelmus, z. van Pieter Ising en Hendrika Sleking. Everarda. d van Antonie Querforth en Everarda van Vonno. Elisabeth Maria Johanna, d. van Gijsbertus van Keken en Hendrika Hoogevest. Latn- bertus, z. van l.ambertus van den Ham en Louisa Maria Bakkenes. Christina Diederika, d. van Hendrikus Elzenaar en Catharina Anna Verhoef. Hendrik, z. van Jacobus Gouw en Elisabeth Hagenbeuk. Jacobus, z. van Gerrit van Werkhoven en Rijkje van Putten. Cornells, z. van Jacobus Rijiulers en l.amberta van de Vlasakker. Geertrnij llendrica, d. van Teunis van den Ham en Hendrica Gijtenbeek. Evertje, d. van Evert van den Hoek en Catharina Alberta van de Wetering. Cornelia, d. van Herman de Vries en Hendrika Jacoba Boon. Chris tina Louisa, d. van Gerrit Jan van Kldert en Christina Louisa van den lloek. ONDERTROUWD Hendrik van Gastel en Jacoba Johanna de Lang. Antonius van Meetereu en Catrina Verheuvel. Antonie Cornells van Bintren en Johanna Maria Cornelia Broprs. GETROUWD: Johannes Martimis van Oers en Sophia van de Wetering. Petrus Johannes Srhwer- zel en Anna van der SchroefF. Coenraad van Nieuwonhuizen en Everarda Arnolda van Bckkum. Garrit Jan l lekkelman en Willemina Roor. OVERLEDEN Petrus Johannes Dut. 48 jr. Johanna Hendrika te Beek. 6 mud. Wilhelmina Hendrika van Zuilen, 33 jr., erhtg. van Wilhelmus Nicolaas Schouten. Johanna Maassen, 2 jr. Hendrika Spijker, 74 jr., wed. van Gijsbertus Pothoven. - Een als levenloos aangegeven kind. AMERSFOORT, 13 Sept. 1912. Appelen f3.a f7.Peren f2,50 a f8. - Kleiaardappelen to,ufo.Zand- aardappelen f 2.— a f 2.40. Hoendereieren f 5.60 a f6.50 per 100 stuks. Bruine eieren a f 6.50 A f7.25 p. 100 stuks, Grasboter f 1.40 A i.6n per Kilo. Kippen f 0.70 a f 1.25. Kuikens f 1.— a f 1.50. Piepkuikens f 0.25 fo.75. Ganzen fo.afo.Oude eenden f 0.90 a f 1.10. Jonge eenden f 1.a f 1.20 Hazen fo. a fo.Wilde konijnen fo. a fo.—Tamme konijnen fo.8o a f 1.20 per stuk. Duiven f0.40 a f0.50 per paar. Vette varkens f o. Afo.Magere varkens f 00. a foo.—Zeugen f60.— a f 100.Biggen fy.a f17.— Vette koeien fo.a fo. Aangevoerd waren ongeveer200 heet. Appelen, 400 heet. peren, heet. kleiaard appelen 200 heet. Zaudaardappelen70 000 stuks Hoendereieren; st. Eendeneieren 600 kilo Grasboter Vette Varkens to Magere Varkens Varkens voor export, slagerij; 550 Biggen en 40 Zeugen. Oudheidkundig Museum. Ongelijks te bezichtigen voor niet-leden a fO.10. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 on van 1.30 tot 3 uur. De mooiste in Neaerlana. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeur tenissen in Nederland en in het buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllus treerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begon vanaf dien datum in dit weekblad een nieuwe serie romans Een zeer merkwaardige roman van den bekenden schrijver A. CONAN DOYLE. (fraai geïllustreerd). liet laatste werk van de bekende schrijvers II. UI DEK HAGGARD en MARIE MADELEINE. Verder in de Bibliotheek van »De Prins* de boeiende roman van E. H. DEI.L Deze roman maakt in Engeland rnormen opgang, als zelden in de laatste jaren een boek te beurt viel. Daarna de nieuwe Roman van A. GERSDORFF, getiteld Allo a'bonné's zijn verzeüerd, Men abonneert zich door het geheele land bij eiken ^olieden Boekhandelaar of bij de Agenten tegen f'3. per jaar voor de gewone, en tegen f5.per jaa/-voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen toezending van postwissel van f3.75 voor de gewone en f5.75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. .1. KOON', Amsteldyk 13, Amsterdam. LLVLN3VLR2. M'J gunstig© voorwaarden voor de Polishouders der R. V. S. 1. De R. V. S. geeft ongevraagd bij iedere pedis de Reserve-waarde op. 2. Bij overlijden worden geen onvervallen premie- termijnen van de uitkeering afgehouden. 3. Na 3 jaar recht op premierryo polis, waarvan de verzekerde zelf het bedrag gemakkelijk kan berekenen 4. Na 3 jaar recht op afkoop, waarvan de verze kerde zelf het bedrag gemakkelijk kan berekenen. De afkoopwaarde stijgt tot 90 pCt. der Reserve- waarde. 5. Voor elke premiebetaling 30 respijtdagen. 6. Na driejarig bestaan wordt bij staking der premiebetaling deze uit de afkoopwaarde voldaan. Het is hierdoor mogelijk, dat een verzekering nog jaren zonder premiebetaling in volle kracht blijft voortbestaan. 7. Valt het te eeniger tijd moeilijk, de volle premie te betalen, dan kan men de verzekering in stand houden, door tijdelijk slechts een gedeelte der premie te voldoen. Het te weinig betaalde kan dan later op gemakkelijke wijze worden aangezuiverd. 8. ZEER UI LEUKE TARIEVEN. Op aanvrage worden gaarne tarieven en uitgebreide inlichtingen omtrent bovenstaande voorwaarden verstrekt door het HOOFDKANTOOR DER Westerstraat 3, ROTTERDAM

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 6