De Beugelkous Eerste Neflerlawlscle Thorium en GasgloeilicMaMel Advertentiën. dagdienstbode, Winterhandenzalf. Honingrozen tabletten. LIJNZAADKOEKEN Soyaboonen-koeken A.J.P.'s Kerstpudding BEUGELKOUSJES Van Achterbergh's brandstoffenhandel. Van der Zoo de Jong Van Ophoven. Under voorzitting van den heer A. M. 1 romp v a 11 Holst werd gisterochtend in .-De vergulde zwaan c een algemeene vergadering gehouden van de plaatselijke afdeeling van het Utrechtsch Landbouw Genootschap. De notulen van 7 Februari werden gele zen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen warenvan de Directie van den Landbouw mededeelingen. dat de reke ning van den landbouw-wintercursus is goed gekeurd en dat voor den nieuwen cursus een subsidie is verleend van f226.81; en van het U. L. G. het bericht, dat tot Secre taris is benoemd de heer W. Hoenkoop en dat voor den voortgezetten landbouw-cursus een subsidie werd toegekend. Aan de orde waa het verslag omtrent de proeven met Roode ster-aardappelen. Uit de veelal schriftelijke rapporten bleek, dat het pootgoed een ruim en zeer goed beschot gaf, zelfs 11a de grootc droogte en daarop gevolgde zware regens. Een der proefnemers, die ze ook vorig jaar ver bouwde, is echter tot de conclusie gekomen, dat de tweede vrucht, althans in den zelf den grond, niet meer zoo goed wil. De Voorzitter concludeerde, dat over 't algemeen de resultaten heel goed zijn geweest en deed toezegging, een Rijks proefveld te zullen aan vragen waarvoor een der leden bereid is, grond af te staan. Vervolgens werd mededeeling gedaan omtrent de dezen winter hier en in den omtrek te houden lezingen en cursussen (te Amersfoort: de vervolg landbouw- en tuin- bouw-cursussen en de halfjaarscursus in land- bouw-huishoudkunde, aan welke 9 meisjes deelnemen en waarvan die in koken reeds is geëindigd en die in huishoudonderwijs aanstaanden Donderdag zal eindigen, terwijl volgend jaar de tweede halfjaarlijksche cur sus zal worden gegegeven). Bij de nu volgende rondvraag vestigde een lid de aandacht op het wegvangen van de voor den veehouder zoo nuttige mollen. Men schijnt te meenen, dat men na 1 November vrijelijk over de weilanden mag loopen. Het wordt een uitmoorden. Eén handelaar verzond in éen jaar drie millioen velletjes. Een ander lid herinnerde, dat in Gro ningen en Zuid-Holland bij Gemeente-ver ordeningen het mollenvangen is verboden, terwijl de Provinciale Staten van die Ge westen die verordeningen hebben goedge keurd. Mollenvangers van elders vragen ook wel degelijk of het vangen soms ver boden is. De boeren zeiven moesten meer doordrongen zijn van het nut, dat de mollen doen. De Voorzitter zeide toe, dat het Be stuur met het Hoofdbestuur van het U.L.G. zal overwegen of maatregelen zijn te nemen. Een lid wees op de vergadering, welke tegen 6 December door de commissie uit de Kamer van Koophandel en Fabrieken is belegd om te komen tot de vestiging van een kaasmarkt te Amersfoort. Ten slotte dankte een 1 i d den Voorzitter, door wiens offevaardigheid een aantal leden in de gelegenheid werd gesteld, de groote landbouw-tentoonstelling te Groningen te bezoeken en daar zeer veel belangrijks te leeren kennen. Onder voorzitting van den heer J. C. H e s s e 1 i n k, uit Ruurloo, werd gister middag in »Die Pforte von Geve* de jaar vergadering gehouden van den Bond van handelaren in Nederlandschc eieren. De notulen der vergadering, 15 October te Utrecht gehouden, werden goedgekeurd. Het jaarverslag van den Secretaris herin nert, dat 7 Augustus 1911 te Zutfen de eerste besprekingen werden gehouden, welke leid den tot oprichting van den Bond in de 4 September 1911 te Amersfoort gehouden vergadering. Den 18 December werden te Apeldoorn de Statuten en het Huishoudelijk reglement vastgesteld. De Bond werd als rechtspersoon erkend bij Kon. besluit van 27 April 1912, no. 68. Het doel, de bevordering van den handel in Nederlandschc eieren en om deze ook op buitenlandsche markten het vertrouwen te doen herwinnen, is in het eerste Bondsjaar ernstig nagestreefd. Op eenige markten werd een betere regeling ingevoerd o. a. door het instellen van markt-commissies te Amersfoort Barneveld en Deventer (die te Amersfoort bestaat uit de heerenH. van Bruggen, te BarneveldG. Staal, te Nijkerken M. Gerritsen, te Harderwijk); door bestrijding van knoeierij in den eierhandel; en door "erbetering van den handel met Londen en Berlijn. Het verslag van den Penningmeester wees uit, dat bij een ontvangst van f391.50 er een batig saldo is van f281.51. Tot Bestuursleden werden herkozen de pc-riodiek aftredenden, de hoeren H.' van Hardeveld, te Veenendaal, Onder-voorzitter, en P. Dekker, te Apeldoorn, Penningmeester. Van half twee tot vier uur werd besproken het verslag der commissie voor de verzen ding van eieren naar Londen en naar Berlijn. Na den Bond werd opgericht de Geldersch- Overijselsche vereeniging van handelaren in Nederlandsche eieren een gemengde com missie uit beide lichamen en expediteurs firma's stelde het verslag samen en bepaalde, dat dient gelet op: gewicht (minimum 16 Kilo), sorteering naar kleuren, absolute verschheid, uitstekend en dus nooit duf pak materiaal. Het resultaat der zeer lange besprekingen was, dat de Bond zal trachten een Bonds- merk te deponeeren, zoo mogelijk een Rijks- merk te verkrijgen, met Rijks-controleurs aan de havens te Rotterdam, Amsterdam en ITarlingen, voor Londen, en aan de. stations Apeldoorn en Deventer voor Berlyn. Het Bondsmerk, dat door den controleur, een goed bezoldigd en bekwaam vakmam, op de kisten wordt geplaatst met ingebrand datum-stempel, garandeert de verschheid der eieren een eveneens gedeponeerd afzenders- stempel garandeert de qualiteit en het is nu hun zaak, hun merk de voorkeur te doen krijgen, evenals dit plaats had met de ver schillende merken voor Amerikaansch spek. Het Bondsmerk zal dus zijn hetgeen het botermerk is voor de boter. Ondekt een controleur bedrog, door het vinden van overgehouden, dus niet versche, of bijmengen van buitenlandsche eieren dan worden de kisten niet verzonden onder Bonds-merk en vervalt de afzender niet alleen in de hooge opslagkosten, maar kan hij ook worden gestraftden eersten keer met een waarschuwing, de tweede maal met boete, den derden keer met schorsing gedu rende 3 maanden, bij verdere herhaling door ontzegging van het recht om het Bondsmerk aan te vragen. Er zal natuurlijk rekening mee worden gehouden of er slordigheid dan wel kwaadwilligheid in het spel is, doch er zal zeer streng worden gecontroleerd, opdat deze maatregel de zelfde uitwerking heeft als Boterwet en aan het product het volle vertrouwen hergeeft. De eierhandelaren hebben in hun eigen belang er voor te zorgen, uitsluitend eerste qualiteit ter verzending aan te bieden. Natuurlijk blijft ieder vrij eieren van min dere qualiteit te verzenden, doch dan niet onder Bonds-merk. De Bond zal in de Engelsche bladen reclame maken voor de onder Bondsmerk verzonden eieren en de qualiteit eieren zelf zal den voorrang geven aan het persoonlijk merk van dezen of genen afzender. Met op éen na algemeene stemmen werd in beginsel besloten, de voorstellen van het rapport te volgen. Het Bestuur zal de onder deden uitwerken en zoo spoedig mogelijk een definitief voorstel doen. Zoodra het juistere gegevens zal hebben ontvangen omtrent de kosten van transport naar en invoerrechten in Duitschland dan de ter vergadering meegedeelde, zal het Be stuur ook voorstellen doen voor de ver zending naar Berlijn. Besloten werd, samenwerking te zoeken met de Geldersch-Overijselsche vereeniging en, als uitvloeisel daarvan werd de con tributie voor 1913 van f15 verminderd tot f 10de G. O. V. heft f5 per jaar. Gevraagd werd of goede en zeer eerlijke leveranciers, die bijvoorbeeld door hun contracten met ziekenhuizen in sommige ge deelten des jaars genoodzaakt zijn buiten landsche eieren te leveren, lid kunnen worden van den Bond. Het Bestuur ant woordde, dat het elk geval op zichzelf zal be- oordeelen en de Algemeene vergadering bij de ballotage nog altijd de beslissing heeft over het al dan niet toelaten als lid De rapporten de markt-commissiën, welke in October hadden moeten inkomen, bleken door het Bestuur niet ontvangen te zijn. Uit de discussiën bleek, dat deze commission zuiver gewestelijk werken. Besproken werd de wenschelijkheid om niet te bezoeken kleine markten, die door hun ligging geen levensvatbaarheid hebben. Het Bestuur waarschuwde, dat men de Be sturen van dergelijke kleine Gemeenten niet tegen den Bond moet innemen en deed uit komen, dat op sommige groote markten, in centra van eier-productie, te veel kooplieden komen, terwijl anderen op kleine markten juist goede zaken doen. Gepoogd zal worden, den Bond, welke thans 29 leden telt, ook bekend te maken in de Betuwe, Noord-Brabant, enz. De vergadering, klokke een aangevangen, werd te kwart voor zes gesloten. De eerste winter-collecte voor de Ned. Hervormde diaconie heeft opgebracht f612.20. Vervolg, zie Bijblad. Ondertrouwd I)k. M. ENGRRS, en FLORA DE POOL. Sort 20 Norember 1912. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming en vriendschap, ons betoond by het overlijden van onze geliefde zus ter HELENA WILHELMINA KAM. betuigen wij onzen hartelijken dank. G. KAM. J. 0. KAM. W. H. KAM. Amersfoort, 29 November 1912. De door uen EdelAcbtbaren lieer Llech- ter-Commissaris goedgekeurde eenige uit- deelingslijst in het faillissement van P, J. LANDMAN, gasfitter eu loodgieter, wonende fe Amersfoort, is gedepoueerd ter Griffie van de Arrondisseraents-Recht- bank te Utrecht en van het Kantonge recht te Amersfoort, om aldaar gedurende tien dagen te liggen ter kostelooze inzage van de schuldeisehers. De Curator Mr. H. J. M. van dkn BERGH. Amersfoort. November 1912. AMERSF00RT8CH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. 8. G. VAN WELÜEREN baron RENDERS) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis» Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. M Terstond getra»g<1 eon flinke niet beneden de 18 jaar. Zich aau le molden Hendrik van Viaudenstraat 17, Maandag 2 December, tusschen 8 cn 9 uur 's avonds. Verkrijgbaar bij A. VAN DE WEG, Langestraat 23, Telefoon 217. WESSANEN LAAN. W O R M E R V E E R. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw vee met de zuivere murwe merk de „Ster" en W. L., cn merk W. L. uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en voedingswaarde. EERE-DIP1.0MA Parijs 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES G Tri 11111 f! De vreugde stijgt ten top! met nieuwe rozijntjes en amandelen 10 cent per pakje. Thans in alle winkels aanwezig. Tracteert u op deze lekkernij bestaat feitelijk uit TWEE verschillende weefsels over elkaar, die tot éen gloeilichaam zijn gevormd. Hierdoor behouden de Beugelkousjes hun VOLLE licht- kracht ook DUBBEL zoolang, als kousjes, die slechts uit EEN weefsel gevormd zijn. Bovendien heeft ze een magne sium ring met beugel, waardoor het breken van de asbest-lus, waaraan de kous hangt, is uitgesloten. Vraagt dus Uwen fitter om zijn ook DUBBEL zoo STERK. Denkt er tevens vooral om Uv bekwamen fitter te laten reguleereu. jB4F~ Prijs 30 cent. branders door een AMERSFOORT, Telefoon os. Internationale Gasten toonstelling Amsterdam 1912 GOUDEN medaille. Bestolkantoor Aruhenischesfraat I. Magazijnen Koestraat 4-C-8. Telefoon 115. Voor uw vulliaoliels, Liaarden, enz. ENGELSCHE, BELGISCHE en HOLLANDSCHE (WILHELMINA) A NTHRACIET. Alle soorten beslist gruis en steeiiTrjj. HF* Vraagt prysopgHTé. Westslngel 87. - AMERSFOORT. Telefoon 93. Nemen gelden a deposito tegen onderpand van Effecten, in bewaring te guyen bij de Twentsehe Trust-maatschappij te Amsterdam.

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 2