INBOEDEL St. Nicolaas- Nieuw Parijs cadeaux SURPRISES, enz. Ingezonden Advertentiën. ging, zooals Uit op het oogcnblik bij dc leerlooiers en de schoenfabrikanten geschiedt, en niet zonder succes. Wanneer slechts de grootere fabrikanten voor dit denkbeeld te winnen zijn en daarop bestaat goede hoop dan zal men tegen een kunstmatige prijsverhooging niet opzien. Men denkt er ook aan, de sigaren winkeliers, die over een niet te versmaden vereeniging beschikken, in den raad op te nemen, en met hen gezamenlijk de verhoo ging tot stand te brengen. Hoe zeer klein is het aantal dergenen die voor kinderen kunnen schrijven, die de zoo ontzaglijk moeilijke kunst verstaan, aan kin deren iets te kunnen vertellen, zóo dat ze hem volkomen begrijpen, omdat hij hun taal spreekt, hun gedachten gang op den voet weet te volgen, omdat hij kind is met de kin deren. Tot die zoo buitengewoon begaafden be hoort Chris van Abcoude en stellig zal de jeugd met blijdschap vernemen, dat hij Za terdag acht dagen des middagsin »Amicitiac komt. Velen kennen Oom Chris reeds omdat ze 't voorrecht hadden, hem te Utrecht of te Baarn te hooren anderen zullen zeker bui tengewoon zoet zijn om hier van zijn plaatjes met praatjes te mogen genieten. En behalve met de oud-Hollandsche pop penkast brengt hij nog heel iets nieuws en natuurlijk iets goeds mee. Als groot nummer in de bioscoop »De Arend* gaat deze week »Het geheim van de spelonk* een aan licht-effecten buitenge woon mooi nummer, een juweeltje van kinema-photografie. Niet minder spannend is de reconstructie van gebeurtenissen uit den oorlog tusschen de Noordelijke en de Zuidelijke Staten van Amerika. Een wonder van dressuur is de olifant als detective. En voor Amersfoort is wel zeer aantrek kelijk de reeks beelden van de jongste Sep tember-manoeuvres in Frankrijk, met een zeer bekend hoofdofficier der cavalerie als ver tegenwoordiger van het Nederlandsche leger. Aanstaanden Vrijdag voorstelling uitslui tend voor de kinderen van leden en dona teurs der plaatselijke afdeeling van den Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren. St. Nicolaas zelf zal die voorstelling bijwo nen. De extra-film voor dien kinderavond wordt ook Zaterdagmiddag vertoond. In de bioscoop aan de Langestraat is evenzeer een aan afwisseling rijk programma met prachtige natuurtafereelen, een spannen- den strijd tusschen cowboy's en Roodhuiden, en als hoofdnummer de geschiedenis van St. Sebastiaan. Dc hccren Van I.untcrcn cn Van Schoone- veld, die periodiek aftraden, werden her kozen tot Bestuurslid. Daar bij de nu volgende rondvraag niemand iets in 't midden had te brengen, werd de vergadering, die te 8.50 was ge opend, om 9.15 gesloten. De levering van het rundvleesch, rundvet en gerookt spek aan het garnizoen te Amers foort gedurende het eerste halfjaar van 1913, waarvoor de aanbesteding plaats had op 13 November, is niet gegund. Door den inspecteur-veldwachter van de afdeeling Gooi- en Eemland der Ned. ver eeniging tot bescherming van dieren is Vrijdag proces-verbaal opgemaakt tegen een man van hier wegens het rijden met oen hondenwagen zonder dat deze voorzien was van een nummerbewijs, een drinkbak en een karnummer. Door de politic is proces-verbaal opge maakt tegen iemand, die de Wapenwet overtrad door met een revolver te wandelen. Het is gemakkelijker de waarheid in het gezicht te slaan, dan haar in het gezicht te zien. Te Garderen, bij Bameveld, heeft Zaterdag de laatste vergadering in zake de Gardersche maalschap plaats gehad, waarbij rekening en verantwoording werd gedaan. Na aftrek der onkosten zal ongeveer f 13 440 verdeeld worden, of 10.8 pCt. van de waarde der reeds plaats gehad hebbende toedeeling van grond, waarmee men in Maart 1893 aanving. Onder voorzitting van den heer G. W. F. Reyckers hield de Oranje-vereeniging gister avond haar najaars-vergadering. Na een welkomstwoord te hebben gespro ken, herinnerde de Voorzitter in korte trekken aan hetgeen is gebeurd sedert de voorjaars-vergadering, zeide met genoegen te kunnen terugdenken aan de door de veree- niging geleide feesten en bracht hij nogmaals dank aan allen, die op eenige wijze mee werkten tot het welslagen daarvan en in het bijzonder aan het politie-korps. Ten slotte memoreerde spr., dat mr. J. C. graaf Van Randwijck, de Burgemeester, het Eere-voor- zitterschap van de vereeniging heeft aanvaard. De notulen van 27 Maart werden nu ge lezen en ongewijzigd vastgesteld, met dank aan den Secretaris, den heer I. J. Cohen. De3 ecretaris bracht hierna het Jaar verslag uit. Daarin wordt herinnerd, dat het Bestuur wel dikwijls met zeer veel moeilijkheden had te kampen, doch alles nog tot een goed einde kwam. Zóo ontving het vrij kort vóór 31 Augustus bericht, dat het eerst gedachte terrein voor de volksspelen en het vuurwerk ongeschikt werd geacht. Dank zij de voet- bal-vereeniging »Het Vijfde*, dat haar ter rein beschikbaar stelde, kwam echter alles nog in 't reine en werd de aanvankelijke tegenslag voor het Bestuur spoedig vergeten door het buitengewoon goed verloop der feestelijkheden. Dank wordt gebracht aan deelnemers en medewerkers en commissa rissen en bovenal aan den Directeur der gasfabriek, die in zoo korten tijd zoo uitste kend zorgde voor de verlichting van het feestterrein, en aan den heer D. van Schoone- veld, onder wiens leiding het in zoo korten tijd zoo uitstekend in orde werd gemaakt. Ook de financieele toestand der vereeni- P*ng is gunstig. Bij een ontvangst van j 478.99 bleef er een batig saldo van f 263.31, tegen f 51.80 verleden jaar. Het verslag, dat onder dankbetuiging werd vastgesteld, eindigt met den wensch, dat zeer velen zullen yolgen het goede voorbeeld door den Burgemeester gegeven en de vereeniging zullen steunen. Bij monde van den heer E g g i n k rap porteerde de financieele commissie, dat zij het beheer van den Penningmeester zorg vuldig heeft nagegaan en in volmaakte orde heeft bevonden, zoodat zij voorstelde, hem décharge te verleeiien van zijn beheer. Hetgeen geschiedde. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Kopy van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt nimmer teruggegeven. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U, mij eenige plaats ruimte af te staan in uw courant, en wel om eenige op- en aanmerkingen te maken be treffende het eerste gedeelte van het gespro kene van de op den 25sten November 1.1. gehouden vergadering van de V. P. N. Over het algemeen onthoud ik mij van schrijven in bladen, maar in dit geval acht ik het noodig, de nïet-V. P. N.-leden, lezers van uw courant, wat duidelijker voor te lichten. Het gaat natuurlijk om de aandeelen- en quitantie-kwestie. Als een hoofdreden*, dat niet tot betaling kon worden overgegaan, noemde de dien avond fungeerqnde Voorzitter het feit, dat ik niet een volledige lijst van aandeelhou ders had gemaakt vóór mijn vertrek. Hierover het volgende. De eerste rentebetaling had moeten plaats hebben in Juli 1911. Ik had toen reeds sedert zeven maanden mijn functie aan den heer Van Haselen overgedragen. In Juli 1912 hadden 2 obligaties van f25 moeten uitgeloot worden en had de tweede rentebetaling moeten geschieden. Nu vraag ik: was die lijst dan in Juli 1911, ja zelfs in Juli 1912, nog niet opge maakt Heeft dus het Bestuur na anderhalf jaar van mijn aftreden dat zoogenaamd ver zuim van mij nog niet hersteld Moest dus noch rente betaald worden, noch obligatie's uitloten, omdat een vroegere administrateur, volgens den Voorzitter, zoo'n bewuste lijst van aandeelhouders had moeten maken Of zou er nog meer achter schuilen Ik geloof van ja, want de Voorzitter zeide, over dat z.g. verzuim van mij spre kende, »dit is almede een hoofdreden*, enz. Er zijn dus nog meer hoofdredenen* Welke Het wordt ons niet medegedeeldof is de andere hoofdreden*, dat de groote-bedrag- mannen niet om rente vroegen Moet men dan vragen om rente en moet men óok vragen om uitloting Hierover genoeg. Natuurlijk heb ik den heer Van Haselen, die ter vergadering naast mij zat, gevraagd hoe hij die lijst heeft kunnen samenstellen het antwoord luidde: »uit het kasboek*. Wat nu! Toen ik den Voorzitter antwoordde, dat Z.Ed. dan beter de boeken moest nazien, want dat bedoelde namen in het kasboek vermeld waren, heette het, dat zulks in het kasboek niet aangeteekend was. g Ik maak hieruit opóf de heer Van Hase- ten is buitengewoon pienter en hij kon de namen in het kasboek vinden al waren ze niet aangeteekend, óf de Voorzitter getuigt van minder schranderen geest en kon de na men niet vinden, hoewel ze wel aangetee kend waren. De heer Gerard van Sijsen heeft nog voorgesteld, het kasboek te halen, op welk voorstel de Voorzitter (wijselijk) niet inging. Het is nu te hopen, dat de heer Van Hase len op de volgende vergadering het kas boek medebrengt, dan kan deze kwestie opge lost worden. Nu nog tic quitantic-iiiingclogcnhcid. De Voorzitter beweerde: >velc aandeel houders hadden niet eens een bewijs» en later noemt hij als voorbeeld zich zelf en sloten de heeren Geertsema en Sporry zich bij hem aan. Het »vele« en» verscheidene» bepaalt zich dus tot 3 (zegge: drie) van de 44 aandeel houders. Wat ik ter vergadering zeide van de be taling van den heer Geertsema, is bij nader inzicht ook van toepassing op die van den Voorzitter, n.l. dat ik op een vergadering van deze heeren hun aandeelengeld ont ving en als antwoord op mijn opmerking, dat ik geen quitantie-boekje bij mij had, hoorde, dat geen quitantie noodig was. Nu kan dus ook hij zeggen: »och konv Bovendien doet dit weinig ter zake, want die quitantie's waren voorloopigc be- j wijzen en hadden reeds lang vervangen I moeten worden door obligatie's. Uit het oude quitantie-boekje, gevonden in een kist met rommel op een dor zolders van het nieuwe magazijn, is mij bebleken, dat alle aandeelhouders een quitantie hebben gekregen behalve de Voorzitter en de hee ren Goinga en Geertsema. De heer Sporry heeft dus wèl een quitan tie ontvangen en stelt mij nu aansprakelijk voor het zoekraken. Wat het verder besprokene betreft, zou ik daarover ook wel het een en ander kun nen schrijven. Ik zal dit echter bewaren voor de volgende vergadering. Ik concludeer nu echter het volgende: Nu het punt uitbetalen* te berde is gebracht, wordt niet afdoende verklaard waarom deze uitbleef, en wordt alleen ter algemeene ge ruststelling de algeheele terugbetaling be loofd. Is dit nu het gevolg van het feit, dat er om toelichting gevraagd werd, of waren die geruststellende beloften toch gekomen Ik zal deze vraag onbeantwoord laten en niet meer van uw ruimte vergen. Bij voorbaat breng ik U mijn dank voor de plaatsing, Hoogachtend, J. F. E. DF- ROIJ VAN ZU IJ DE WIJN. Amersfoort, 30 November 1912. treffen, te meer daar dc geachte inzender, voor zoover mij bekend is, zich niet met zijn klacht tot de betrokken ambtenaren of autoriteiten heeft gewend. Hij zal toch zeer zeker wel weten, dat het niet de, officicele weg is om aanmerkingen over ambtenaren door middel van ingezon den stukjes bekend tc maken. Gewoonlijk wendt men zich tot hun chefs, die, na grondig onderzoek, de noodige maat regelen nemen. Het is mij, die herhaaldelijk telefoneer, nog nooit voorgekomen, dat ik vijf of zes maal heb moeten bellen voordat ik gehoor kreeg. Dit zij gezegd tot lof van het perso neel. Natuurlijk is het mogelijk, en ook zeer j goed te begrijpen, dat er bij de 274 aan- clnitinrrAn ftir» hier ziin. wel OenS eeilice O sluitingen die hier zijn, wel eens eenige oogen- blikken gewacht moet worden. Ten slotte kan ik den geóerden inzender niets beter aanraden, dan zich als nbonnc bij de telefoon-maatschappij op te geven. Wanneer hij dan zelf een telefoon in huis heeft en daar veel gebruik van maakt, zal hij zich kunnen overtuigen van de bijzondere activiteit van het telefoon-personeel. Hij zal dan tevens op de alphabetische lijst der abonné's kunnen zien, dat men zich voor eventuecle klachten moet wenden tot de chef-telefoniste (no. 200). U, geachte Redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Een abonné der N. B. T. M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Wat knu mon meer oischeu f »A1 hetgeen ik omtrent Hun.vadl Jftuos te zeggen heb, is: De zieken, aan wie ik het heb voorgeschreven, roemen het als een ideaal natuurlijk purgeermiddel*. Aldus liet zich een eminent medicus uit. Wat kan men meer eischen Geachte Redactie, Van bevriende zijde werden mij de num mers van uw blad toegezonden waarin het verslag van de V. P. N. is opgenomen. Als oprichter van de V. P. N. en als oud- Voorzitter van de afd. Amersfoort, zal het U niet verwonderen, dat mij, ook uit de verte, uwe afdeeling nog zeer ter harte gaat en in mijn afwezigheid heb ik met alle belang- J stelling hare ontwikkeling gevolgd. Het deed mij zooveel genoegen, dat de bakermat van de V. P. N., die nu 20 000 leden telt, in zoo hooge gunst bij de Regeering was gekomen, dat de oprichting van een centrale onderwijs inrichting binnen de grenzen van de Amérs- foortsche afdeeling waarschijnlijk zou zijn. En dat hebt ge dan toch te danken aan het Bestuur, dat tot nu toe de leiding in handen had. Men vraagt zich af hoe het mogelijk is, dat volwassen menschen met een gezond verstand zich laten opzetten en ik krijg den indruk, dat dit gebeurd is om ineen te werpen wat ze zelf met zooveel moeite hebben opgebouwd. Want het maakte op mij den indruk alsof een, schoon gebouw door een enkel schot vernield werd en de bouw meesters onder de puinhoopen waren be dolven. En nu zoo spoedig een andere vergadering het ware beter geweest indien men de gemoederen wat had laten bekoelen om de leden van de afd. tc laten overzien wat ze misschien in een oogenblik van opwinding hebben veroorzaakt. Het vertrouwen in uw afdeeling zal door het gebeurde, vrees ik, ernstig geschokt wor den en het doel van dit schrijven is U den raad te geven om te trachten de gevolgen zooveel mogelijk te beperken. Daartoe is het in de eerste plaats noodig, dat de twee Be stuursleden, die het bijltje er bij neergelegd hebben, op dat besluit terugkomen en alles zooveel mogelijk bij het oude, dat zoo goed was, te laten. Met dank voor de verleende ruimte/ AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. 8. G. TAN WELDEREN baron RENGER8) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Incasseering van Wis sels en Quitantiën. Vreemd geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. Assurantiën. Credieten. Coupons. Deposito's. Effecten. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. zeer kort verhuurd geweest, bestaande uit prachtig modern Salon- en Huiskamer-ameu blement, massief eiken (handwerk) nango- boilon. Ook afzonderlijk. Van bekende soliede Afirma afkomstig. Zoo goed als nieuw kwi tantie en zes jaar blijvend garantiebewijs ter inzage. Nu voor den halven prijs te koop. Te zien en over te nemen tot a.s. Vrijdag avond, dagelijks van 10 tot 4 uur aan de transport en bergplaats van inboedels van C. SCHIMMEL, Utrechtschestraat 28, te Amersfoort. Breda, 2 December 1912. Hoogachtend, J. KOOIMAN. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het schrijven van den heer N. Beelaerts van Emmichoven (villa »Sonnevanck«, Ringlaan 8) opgenomen in uw blad van Zaterdag j.l. zou het mij aan genaam zijn wanneer U een plaatsje be schikbaar zoudt willen stellen voor deze rege len. Genoemde heer beklaagt zich, op 29 No vember 1912 vijf of zes maal tc hebben moeten bellen voordat hij telefonische aan sluiting kreeg met het politie-bureau, aan welke klacht hij door middel van de pers de grootst mogelijke publiciteit geeft. Zooals is na te gaan, was het voor 't tele foon-personeel verre van prettig dergelijke aanmerkingen in de courant te moeten aan- als in LANGESTRAAT 37.

Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 2