Prima NATIiOING van Ferwerfla Tieman NEUF Bijenvriend Hotel-Csfe-resta-Lirant PRIMA AMSTEL-BIEREN UITMUNTENDE KEUKEN. J. F. de Greef. MAILDIENSTEN. Feuilleton. De sphinx. verkrijgbaar ARNHEMSCHEWEG 42. 12 flacons ran 1 pond f 0.60. 8 1 -0.65. 4 I -0.70. Credlet- verseaiging Correspondentschap te Amersfoort. mr. H. J. M. van den BERGH WILHELMINASTRAAT 5. te Amsterdam. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden déposito rekening-courant. Wijnhandelaren. Gedeponeerd Handelsmerk. AANBEVOLEN MERKEN: Palus de Médoc f 0.65 St. Estèphe Médoc - 0.70 La Rose Ludon - 0.85 Graves Blanc- 0.85 Witte Bergerac - 1.15 Macon- 0.80 Wachenheimer- 0.80 Niersteiner- 0.90 Hochheimer- 1.— Oude Roode Port. f 1.20en 1.35 Oude Witte Port -1.20 en 1.50 Fine old Gold Sherry - 1 Madeira- 1.— Spaansche Wijn - 1.20 Oude Malaga- 1.50 Tirano (Italiaansche Wijn) - 0.65 Vermouth Dom Bellardi - 1.30 Witte Samos- 0.80 Bij afname van minstens 12 fl. der bovenstaande merken (ook gesorteerd) en contante betaling 5 pCt. korting. Depot te AMERSFOORT by M. R. N. OOSTERVEEN, Langestrant 46, Arnhemschestraat 11, telefoon 77. De TARIEFWET schaadt: den BURGER door invoerrecht op drukletters, drukinkt en papiei. Een belasting op de geestesontwikkeling. Utrechtschestraat 14. AMERSFOORT. Telefoon -2*3. Aantoevelend, WIJZE vam VERZENDING. Laatste Busliohtxno MEI. JUNI. OOST-INDIÊ. Uit Amsterdam, met de s.s. 6, 20 der Maatschappij Nederland. 10.— av. 9, 23 Uit Rotterdam, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd. 10.'sav. 2, 16, 30 18, 27 Over Genua, met de s.s, 4, 18 der Maatschappij Nederland.1) 6.05 'sm. 7, 21 Over Marseille, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd,1) 8.10 'sav. 13, 27 10, 24 ld. met de Fransche pak- boot.') 6.25 *s m. 3, 17, 31 14, 28 Over Rrindüi, met de En 9, 23 6, 20 gelsche pakketboot 10.45 'sm. 2, 16, 30 13, 27 Over Napels met de Duit- sche pakketboot 3.10 'sav. 14, 28 11, 25 SURINAME. uit Amsterdam. 10.— 'sav. 8, 22 5, 19 over Saint Nataire. 6.25 's m. 18 10 over Southampton. 10.- 'sav. 5, 19 2, 16, 30 CURAQAO. 5, 19 1 over Amsterdam, 10.— 'sar. 8, 22 over Hamburg 10.— 's av. 1 over New-York 5.15 'sav. Dinsdag en Vrijdag Dinsdag en Vrijdag eiken Dinsdag en Vrijdag, NOORD-AMERIKA buslichttng 5.35 'gavonds; Zon- en dogen 10.— 's avonds. Nazending 3.30. SupplMoire mail voor brieven, briefkaarten er kende stukken van allerlei aard 6.30 's morgens. Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amers- foortsche Courant voorheen firma A. H. van Glee ff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd: Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bon boekjes Briefhoofden Circulaires Chêques Doodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren Geleibilletten Huwelijkabrieven I nwikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Óuitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouwbrieven Uitnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of steendrukwerk. Na dertigjarige ondervinding heb ik een Breukverband-apparaat voor mannen, vrou wen en kinderen gemankt, hetwelk een break geneest. IK ZEND HET OP PROEF Indien U bijna alles beproefd hebt, kom dan tot mij. Waar anderen gefaald hebben, daar heb ik mijn grootste succes gehad. Zend onderstaande coupon heden en ik zal U gratis mijn geïll. boek over breuken en hare ge nezing toezenden, waarin ook mijn breuk verband-apparaat is afgebeeld met de prijzen, ook de namen van vele personen, die het beproefd hebben en hoogst dankbaar zijn. Het geeft directe verlichting, wanneer al het andere niets hielp. Denk er wel aan dat ik geen zalven, geen harnassen en geen leugens gebruik. Dit is C. E. BROOKS, die reeds meer dan 30 jaren breuken geneest. Indien breuk- lijdende, schrijf hem dan nog heden. Ik maak het volgens uw maat en zend het U toe met absolutcn waarborg, dat het V voldoen zal, of ik zend U het geld terug. Ik heb den prijs zoo laag mogelijk gesteld, zoodat rijk of arm het koopen kan. Ik zend het op proef, ten bewijze dat het waar is, wat ik zeg. U alleen oordeelt en indien U eens mijn geïll. boek gezien en gelezen zult hebben, dan zult U even verrukt zijn als mijne duizenden patiünten, wier brieven op mijn kantoor zijn opgeborgen. Vul onder staande gratis-coupon in en post die nog heden. Gratis informatie-coupon C. E. BROOKS, (H243) Paleisstraat 4, Amsterdam Zend mij per post in onbedrukte enve loppe Uw geïll. boek en volledige in lichtingen betreffende Uw Breukverband- apparaat voor de genezing van breuken. Naam Adres- 11248. Onze eerste Orthopaedist, de heer B. A. LEEUWE, zal 16 en 17 Mei in het Hotel de I'Europe, Vreeburg 17 te Utrecht, van 's morgens 9.30 tot 's avonds 9 nnr te sproken zijn om aan belangstellenden, ge heel koBteloos inlichtingen te geven, betreflende het Brooks' Breuk verband apparaat. 29.) Geffrain schok er van en zeide, terwijl hij in comische wanhoop zijn armen ten hemel hief „Ik cadeautjes geven aan juffrouw D'Esnol Dat mankeerde er nog net aan. Als ik dat deed, zou je wat beleven". „Maar wat drommel, welk genoegen zie jij er dan toch in om in 't gezelschap te zijn van zoo'n vulkaan, die ieder oogeoblik klaar staat, los te barsten? Je mag geen brief lezen, met geen Engelsche flirten, een kind, dat je van jongsaf gekend hebt, geen genoegen doen Als je met de beminnelijke Hedwig was ge trouwd, zou je al lang echtscheiding hebben aangevraagd". „Dat kan welmaar ik ben niet met haar getrouwd, zelfs nietal geloof je dat ook niet, ondanks mijn verzekering van het tegen deel". „Weet ik het t Je brengt je tijd door met draaierij". „Tegen mannen spreek ik steeds de waarheid; ruaar zonder leugens, of liever zonder iets anders te zeggen dan absolute waarheid, zonder slag om den arm zou ons leven onmogelijk zijn zoodra de vrouw er ook slechts een klein plaatsje heeft ingenomen. Let wel, dat ik niet verdedig de leu gen in haar grofsten vorm, waartoe iemand die zyn banden moe is, zijn toevlucht neemt. De beste der eebtgenooten, der minnaars, der vrienden kan niet altijd de waarheid zeggen, omdat deze vaak een verkeerden iudruk maakt. Vooral wanneer het een vrouw betreft, moet men hiermede rekening houden". Jacques trachtte tegen te spreken, doch Paul ging onverstoord verder „Wanneer een vrouw woedend is of verdriet heeft, zij het ook zonder reden, hetgeen meestal het geval is, dan is zij er niet minder ongeluk kig, onrechtvaardig of verbitterd door. Geloof jij, dat wanneer de bekende adjudant van ge neraal Potifar gehuwd was geweest, wat ik niet weet, zijn deugdzaamheid door mevrouw Jozef op de juiste waarde zou zijn geschat? Nooit van zijn leven I Je kunt er zeker van zijn, dat hij niets verstandigere had kunnen doen dan een aanneemlijke reden opdisschen waarom hij zonder mantel thois kwamwant had hij de ware toedracht der zaak verteld, hoe eervol deze ook voor hem is geweest, geloof me ge rust, dat er dan een verschrikkelijke scène zou zijn gevolgd. En dan had hij nog niet eens met een Poolache te doen 1 Wanneer je ooit een op recht en verknocht vriend van Hedwig wordt, wat me niet heel waarschijnlijk lijkt, dan zal je zien, dat je haar om den tuin zult leiden alsof je je heele leven niets anders hebt go- daan zóo bang is een man voor een mogelijke scène". Jacques sprong op van zijn stoel en begon met de handen in de zakken en den neus in den wind heen en weer te loopen. „Ik zou nog lievermompelde hij. „Wat scheelt u, mynheer Le Tonturier, u lijkt wel kwaad te zijn", klonk plotseling de stem van Hedwig achter hem, die, zonder dat de twee vrienden het bemerkt hadden, de trap was afgekomen. Jacques, nog niet tot bedaren gekomen, wist niet dadelijk een antwoord te vinden. Met een gemak, dat bewees, dat hij meer met dat bijltje had gehakt, antwoordde Paul echter voor hem. „We hadden het over Fasjoda, lieve" zuchtte hij. Hoeveel illusies zouden wel in rook opgaan tijdens de gevaarlijke proefneming, welke jong gehuwden zich meestal opleggen en die men huwelijksreis noemt? Het beste middel toch om den waren aard van iemand te leeren kennen, bestaat daarin, dat men hem tegenover de groot ste wonderwerken plaatst, welke op onze aarde in menigte te vinden zijn. Zoo was Jacques dan ook in de gelegenheid, den verschillenden indruk na te gaan, die het gezicht der pyramiden op zijn reisgezelschap maakte. Het gelaat van Paul toonde de volslagen onverschilligheid van den man, die reeds te veel heeft gezien. Niemand zou in hem den droomer hebben herkend, die twee dagen geleden op de Nijlbrug zijn vriend had verbaasd door zijn bespiegelingen over den dood. Wat mevrouw Trelowitsj betreft, haar zielstoestand kon meD met enkele woorden om schrijven zij dacht aan iets anders. Jacques vroeg zich te vergeefs af wat dat „anders" kon zijn. Aangenaam deed hem echter de bijna kiu- derüjke opgewondenheid aan, die Emma d'Esnol toonde. Loodrecht schoten de brandende stralen der zon neer. Op het heete woestijnzand maakten de elegante witte schoentjes van Hedwig een pover figuurtoch had men haar er niet toe kunnen overhalen, de kanten van haar rok in gevaar te brengen door de aanraking met een der tallooze ezels, die bij het tramstation door hun eigenaars met veel drukte en onder razend geschreeuw werden aangeboden. Emma echter had plaats genomen op den rug van een kameel, eerst bijzonder in haar schik met haar ongewoon rijdier, maar, toen het beest met de bekende twee etootende bewegingen en zijn vreemden kreet opstond, wel cenigszins ongerust. Jacques volgde haar te voet en verheugde zich in het genoegen, dat het jongemeisje in dezen tocht scheen te scheppen, getuige de verhoogde kleur van haar wangen en de Bchittering van haar oogen, die hij nog nimmer zóovroolijk had zien rondblikken. Aan den voet van de pj'ramide van Cheops gekomen, sprong zij op den grond en de hand leggende op een der steenen van den eeuwen ouden reus, mompelde zij als in een droom „Ik ben bij de pvramiden Ik ben bij de pyramiden I" Daarna den blik opheffend naar den top van den gelen, verweerden reus, riep zy uit: „O! mijnheer Le Tonturier, gaan wij naar den top, wilt u?" Een der Arabieren, wiens stom het monopo lie bezit de bezoekers naar boven te brengen, wees naar een houten gebouwtje, waar op te lezen stond „Tickets to the pyramids", want de Engelscben houden van orde en regelmaat en dulden geen twisten tenzij zij er zelf voor deel bij hebben. De vroegere woestijnroovers zijn geregistreerde, nette, ernstige bewakers ge worden. Jacques, als de verstandigste van de twee, zei „Laten wij op uw tante wachten. Misschien vindt zij het niet goed". „O, dat kan mij niet schelen", antwoordde Emma. „Dat kan wel, maar mij kan hot wel schelen, fk verfoei alle scènes". leunend op den urm van I'aul, kwam me vrouw 1 relowitsj eindelijk in 't zicht. Zij maakte geen bezwaar tegen den wensch van haar nicht, scheen dezen zelfs nauwelijks te hooren. Op be velenden toon kwam Geffrain echter tegen het plannetje op „Neen, jongedame, dat hoort niet (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4