Telnianyi. Bioscoop Langestraat, Pe Marshall Angelus Piano Ingezonden, Groot Perceel 3 De con boi-inillionaii* Melodant en Phraseerings-Artistyle, Pianohandel LOL1S KLEIN, ten vrijen toegang te kunnen verschaffen tot het feestterrein stortte de Oranie-vereeniging bovendien f 300 in de kas van het algemeen comité. Het verslag werd vastgesteld onder dank betuiging. De heer Noppen bracht namens de tinan- cieele commissie rapport uit over haar berin- dingen en concludeerde, den Penningmees ter onder dank voor rij» keurig beheer de charge te verleenen. Waartoe werd besloten. De heeren L J. Cohen en D. Meester wer den her kot en als Bestuurslid. Aan de orde was de rondvraag. Uit de zeer langdurige discussie bleek, dat de drie jaar geleden benoemde propaganda- commissie door vertrek vrijwel is ontbonden. Aanbevolen werd. dat ieder der 573 leden in eigen kring een nieuw lid zou aanwerven en opgemerkt, dat vooral onder de gegoeden en zeer gegoeden weinig leden zijn. Ten slotte deelde het Bestuur mede, dat het de nog aanwezige leden der propaganda-commissie zal bijeenroepen en haar zal reconstrueeren. Ook zal het trachten een Bestuurslid van den Bond van Oranje-vereenigingen in openbare vergadering te doen spreken over het doel. dat minder is het vieren van feestjes dan wel de liefde voor het regeerend Vorstenhuis aan te wakkeren en te onderhouden. De vergadering, te half negen aangevan gen. werd even voor tienen gesloten. Na de hagelbuitjes van Donderdagavond, gister de eerste sneeuw in dezen winter. De voorspelling, dat tegen St. Nicolaas de koude zou invallen, is dus ditmaal uitgekomen. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer C. C. M. Vermelen. Westsin gel 44 bij de Varkenmarkt. De lantaarns van auto's en rijwielen moe ten volgende week uiterlijk cm kwart over vieren, die van de overige voertuigen behoo- ren op 't laatst om kwart voor vijven zqn aangestoken. Op het hoekje van Kortegracht en Lan gestraat. zoo gevaarlijk voer wielrijders, die r.iet willen rechts houden, vloog gisteroch tend een jongen tegen een uit de Lange- straat komenden boerenwagen op. De fiets werd door den wagen zwaar ge havend de jongen kreeg een trap van het paard. De Commissaris van politie te Leeuwarden waarschuwt belanghebbenden geen handels- relation aan te kr.oopen met Albert de Vries, zich noemend musicus, gewoond hebber.de Groningerstraatweg 20. thans Bagijnestraat 5 te Leeuwarden, en ce aan het zelfde adres wonende mejuffrouw De Vries, alvorens bij hem. Commissaris van politie, inlichtingen te hebben ingewonnen. Overneming gewenscht. Er is een zwijgen, dat spreek: en meer zegt dan duizend woorden. Eindelijk zal ook Barneveld en omstre ken worden georganiseerd wat den eierafzet betreft. De Ge'.dersch- Overijselsche maatschappij van landbouw heeft de heeren dr. B. J. C. te Hennepe, van de Rijks-seruminrichting te Rotterdam, en H. B. Beaufort, den pluim vee-consulent, genood, aanstaanden Dinsdag te Barneveld een lezing te houden om te geraken tot de oprichting eener or.der-afiee- ling v>- de V. P. N. AXSTERDAISCHE SNUFJES. De 9 cur-sloitinc. Men schrijft ons uit Amsterdam In de week voor Sinterklaas mogen de winkeliers om 11 uur sluiten. En van de gelegenheid maken ze natuurlijk allemaal gebruik. Om to uur is het in de winkelstra ten nog prop. Uit alle étalages straalt het licht. En er wordt verkocht, dat het een lust is. Voor den vreemdeling, die 's avonds na negenen door Amstels straten loopt met z'n ziel onder z'n arm. is de Hoofdstad dan heel wat prettiger. Amsterdam heeft nu weer een nachtleven Want. zooals vanzelf spreekt, zitten nu na twaalven de café's nog vol. en om half twee beginner, de nacht-koetsiers en de ataxen goede zaken te maken. Bij den Raad is aanhangig een voorstel om door de bepalingen, waarin de verplichte winkelsluiting «gereglementeerd» wordt. eer. streep te halen. Of de Raadsleden, die het voor enkele winkeliers hier meer.en cp te nemen, succes met hun voorstellen zullen hebeen lijkt niet zeer waarschijnlijk. De storm tegen de verplichte 9 uur-sluiting is gaan luwen. Niet alleen de winkelbedienden zijn met de 9 uur-sluiting zeer tevreden, maar ook de meeste winkeliers kunnen zich er nu wel mee vereer.igen. Sechts enkelen, die het van de voorbijgangers moeten heb ben. klagen, dat zij door de winkelsluiting schade ondervinden. Dit zijn vooral de kleine sigarenwinkeliers en decomestibles-handelaars De verplichte 9 uur-sluiting heeft echter iets veroorzaakt, dat door niemand werd ver- moed. Men begint het er 's Zondags drukker door te krijgen. Vele menschen. die 's Za terdags niet voor negenen gelegenheid heb ben. hun inkoopen te doen. zijn thans ge noodzaakt hiermee tot den Zondag te wach ten. Wie dus meent, dat de 9 uur-sluiting middelijk ook de Zondagsrust bevordert, is verkeerd ingelicht Het aantal winkels, dat Zondags open blijft, moet thans 20 pCt. grooter zijn dan dit in 1906 was. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Kopy van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt nimmer teruggegeven. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u eenige plaatsruimte voor het navolgende, waarvoor beleefd mijn dank. Bijgaand schrijven ontving ik van den heer F. M. Houbaer. WelEdHeer. Naar aanleiding van het door den heer Gerritsen ingezonden schrijven in de «Amers- foortsche Courant» van 4 dezer, wil ik er even op wijzen, dat mijn naam zonder mijn voorkennis, daarin vermeld is. Tevens verklaar ik. dat ik niet gehoord heb. dat de woorden, waarom het hier gaat. door den heer Van Achterbergh aldus zijn gesproken. De bewering van den heer Gerritsen, dat ik die woorden wel zou gehoord hebben, moet dus, op zijn zachtst genomen, op eer. misverstand zijnerzijds berusten. Wei werd het mij duidelijk na lezing van het inmiddels ingekomen stenografisch ver slag, hoe het gekomen is. dat ik v e r- meende, dat de heer Van Achterbergh de vieeschquaestie in bedoelde Raadszitting behandeld heeft. Na zijn pertinente verklaring, deze woor den absoluut geen betrekking hadden op deze quaestie, leg ik er mij bij neer en is voor mij de zaak uit. Hoogachtend, (w. g.> F. M. HOUBAER. Uit bovenstaande verklaring van den heer Houbaer blijkt, dat de heer Gerritsen in zijn ingezonden stukje van 4 dezer den naam van den heer Houbaer niet had mogen gebrui ken. Wat betreft het noemen van den Secre taris door den heer Gerritsen moet ik er op wijzen, dat de Secretaris van begin af aan zich buiten deze zaak heeft willen houden en dat standpunt nog steeds wil blijven in nemen Wel kan ik hier verklaren, dat de heer Gerritsen den naam van den Secretaris in deze zaak heeft gehaald zonder voor kennisvan den Secretaris en te vens. dat. als de Secretaris zich zou willen uitlaten, hij beslist niet zou behoorer. tot de genen. die willen beweren mij die woorden, waar hier de kwestie over loopt te hebben hooren zeggen. Door het noemen van den heer Houbaer en den Secretaris in zijn ingezonden stukje var 3 dezer staat dus vast. dat de heer Ger ritsen misbruik van de namen van die hee ren heeft gemaakt. Het spijt mij ten zeerste, dat de heer Gerritsen zijn toevlucht heeft genomen tot dergelijke laakbare middelen om mij te be strijden. Hierdoor is echter beslist bewezen, dat men aan de verklaringen of beweringen van den heer Gerritsen niet de minste waarde kan hechten. P. vak ACHTERBERGH. Amersfoort, 5 December 1913. AAN ALLEN DIE MET ONS DOEL SYMPATHIESEEREN. Evenals voorgaande jaren organiseert de Vereeniging tot bevordering der gezondheid in de grafische vakken in Nederland met 1 Januari (Nieuwjaarsdag een bloemendag door geheel Nederlandredenen waarom wij gezien het groote succes te dezer stede hebben gemeend, ook dit jaar niet achter te mogen blijven. 1 Aan het grootsche streven van onze ver eeniging is gedeeltelijk voldaan, n.l. het is haar mogen gelukken eigenares te worden van een mooi dennenboch, ter grootte van 7 H. A., gelegen aan de spoorlijn Dieren Doesburg, bij de halte Eerbeek. Maar dat is niet voldoende want voor den bouw van ons herstellingsoord is f40000 noodig. Aan dit kapitaal ontbreekt nog f 15 000. Vandaar, dat onze vereeniging besloot om wederom een Bloemendag te houden want wanneer wij het zelfde succes oogsten als voorgaande jaren, dan is het zeker, dat wij in den loop van 1914 een eigen sanatorium bezitten voor tuberculeuse typografen in Nederland. Doch voor het welslagen van onzen Bloe mendag hebben wij dames noodig, die zich willen belasten met den verkoop der Geluks- kloempjes (Klaver-vier1. Zij, die ons willen helpen, geven zich even op aan het Secretariaat, Kroontjesmolen 4 (bij het Julianapleini. liefst schriftelijk, waar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Allen dus meegewerkt aan ons doel, in het belang van de aan tuberculose lijdende typografen. Het Bestuur H. Cr. SNIJDERS, Voorzitter. F. DE BREE, Secretaris. Amersfoort. December 1913. N. B. De dames die zich eventueel opge ven. ontvangen vóór 1 Januari wel nader bericht Inhoud Wereldkroniek» 6 December: Een vriendelijke Koningin Het Grieksche theater van Syracuse Chanteloup vliegt te Amsterdam Het Italiaansche parlement geopend Ex-minister Talma gehuldigd Het jongste portret van den Paus De «Emperor of India» loopt van stapel Ge neraal Carranza Paul de Cassagnac Dirk Schifer De eerste hofjacht van Koning Lodewijk III van Beieren De kinemato graaf als sportleeraar In de Sixtijnsche kapel bij het 1 o-jarig jubileum van den Paus Caricaturen en humor uit het buitenland. Bijeenkomsten. Zat er Zo. Dagelijks 9 Dec. 10 Dec. it Dec. 12 Dec. 13 Dec. 16 Dec 1; Dec. 19 Dec. 21 Dec. 29 Dec. Bioscoop «De Arend». Bioscoop LangestraatOpenbare leeszaal en bibliotheek. Beukenlaan 2, en R. K. openbare leeszaal en bibliotheek, Kampstraat 18. Concert Telmanvi. Amicitia. Kamer van Koophandel en Fa brieken. Cursus prof. Eerdmans. Cursus prof. Kuiper. Nutslezing. Cursus prof. Kuiper. Leesgezelschap officieren. Cursus prof. Eerdmans. Toonkunst, volksavond. Amicitia. Toonkunst, uitvoering. Amicitia. Luthersche kring. Geheelonthouders-tooneel. Ami citia. Kanaal Geldersche vallei. „AMICITIA", Amersfoort. DinHdag 9 December. S nor, 3e Abonnements-concert te geven door den schitterenden Hongaarschen liolist Entree f2.—. Abonné's kunnen meerdere kaarten bekomen a f 1.2.5. Leerlingen van Inrichtingen van onderwijs a f 1.—. Kaartverkoop in VALKHOFF's Hofboek- handel. Plaatsbespreking als gewoonlijk. Te Amersfoort TE HUUR of TE KOOP gevraagd een eenigszins geschikt voor of in te richten als magazijn of winkel. Franco brieven met vermelding van ligging en afmetingen onder motto «Magazijn» aan het Bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Let op! Bewaart de zich in elke Wybert-doos be vindende ronde prospectussen met de afbeel ding der bonbonnièreWie 20 van deze prospectussen inzendt, bekomt kosteloos een sierlijke bonbonnière. In alle Apotheken en Drogisterijen zijn de Wybert-Tabletten voor f0.60 te bekomen. Depot te Amersfoort: A. vak de WEG, Langestraat 23, telef. 217. AGENDA der concerten enz., te Utrecht. Opgave van het Reclame-bureau «Prac ticum», S. Meijers Co., te Utrecht, Konings laan 3, telefoon interc. 1020. Zondag 7 December. GEBOUW voor Kunsten en Wetenschap pen. Eén enkele lieder-matinee van Helen Henschel. Half drie. SCHOUWBURG. N. V. Het tooneel, direc tie Willem Royaards. Beslist laatste voor stelling van Mijlpalen, van Arn. Bennett en Ed. Knoblauch. Half acht. Maandag 8 December. SCHOUWBURG. N.V. tooneelvereeniging, directie Herman Heijermans. Narrendans, satire in 3 bedrijven, van Leo Birinski. Half acht. Woensdag 10 December. TIVOLI. Buitengewoon solistenconcert met medewerking van de zangeres mevrouw Anna Kaempfert, uit Frankfurt. Acht uur. Donderdag 11 December. GEBOUW voor K. ek W. Soiree van den Ylaamschen dichter-zanger Emiel Hulle- broek. Acht uur. Programma van Vrijdag 5 t. en in. Donderdag 11 Dec. Aanvang 7 uur en Zondagmiddag 3 uur. 1. AMERSFOORTSCH BIOSCOOPJOURNAAL. Actueel. 2. VAN PAU NAAR COTERET. Natuur. Amerikaansche klucht in 2 afdeelingen. 4. TORTILLARD ALS DETECTIVE. Komisch. 5. DE LAATSTE AANRANDING VAN BRONCHO BILLL. Drama uit het Wilde Westen. 6. GONTRAN EN ZIJN MEDEPLICHTIGE. Komisch. Explicateur de heer WILLY HELM. Prijzen der plaatsen 10, 20, 30 en 50 cent. de meest artistieke combinatie van Piano en ingebouwd speelapparaat van het laatste type. voorzien van verzekert een ieder een GLOEDVOLLE. MUZIKALE VERTOLKING, hetzij naar eigen opvatting of volgens de bedoeling van den componist Steeds gi'oote Keuze. lTRECHTSCHESTRAAT 3. TELEFOON 297.

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 6