DE PRINS. „EYSINK" Rijwielen lichten gang en soliditeit. Vereeniging tot let Mu van Kistecloiiwinp, eiz. De Rotsen van Valpré. Rosalys. LUI PESSISIJB. Stoomwasscherij W. G. BURGER, ZEIST. «l Solied. Sierlijk. zijn overal bekend door hun Snel. Sterk. MAILDIENSTEN. Feuilleton. Miss Sauerkraut. t© Amersfoort. KUNSTBESCHOUWING van AQUARELLEN, enz. van VAN DER VALK, uit Leiden, en KUNSTNAALDWERK van raej. VERWET, uit Amterdam, op Zaterdag 33 en Zondag 14 December (10 tot 4 uur) in HET VALKJE. Niet-leden f 0.25Leerlingen f0.10. Zn eiken Boekhandel teekent men in op den 13en Jaargang; van 13© mooiste Illustratie ln Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe serie romans Een zeer boeiende roman van de bekende schrijfster ETHEL M. DELL, schrijfster van »Als een Adelaar*. Verder in de Bibliotheek van »De Prins* de boeiende Roman van LADY THORNBRIDGE Daarna de nieuwe roman van de WILLIAMSONS, ■wr Alle abonné's zijn verzekerd. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken solieden Boekhandelaar of bij de Agenten tegen f 3.per jaar voor de gewone, en tegen f5.— per jaar voor de luxe editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen toezending van postwissel var. f3.75 voor de gewone en f5.75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Anisteldijk 13, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen per week. Een voor een geheele stad, een geheel district, een ge heel land zichtbaar uitstalraam, de beste, met duizenden monden sprekende ver koopster, is een goed gestelde annonce in een courant, die in alle en vooral de koopkrachtige kriDgen wordt gelezen. AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. per pakje 6 ets. A. J. P.'s T1UUMF-PUDDING A. J. P.'s KERSTPUDDING met nieuwe rozijntjes en amandelen 10 Inzenders van 50 namen onzer verschillende soorten pudding, gekuipt nit de borenzyde der pakjes, ontvangen gratis en franco eene aardige verrassing. Met duidelyken naam en adres te zenden aan A. J. POLAK, Pnddingfabriek, GRONINGEN. N.B. Voor 5 ets. puddingen zijn 100 uitgeknipte namen noodig. WIJZE va» VERZENDING. Laatste Buslichtino DEC. JAN. OOST-INDIË. Uit Amsterdam, met de s.s. der Maatschappij Nederland. 10.— av. 5, 19 2, 16, 30 Uit Rotterdam, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd. 10.— av. 12, 26 9, 23 Over Genua, met de a.s. der Maatschappij Nederland 6.05 'sm. 3, 17, 31 14, 28 Over Marseille, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd.*) 8.10 'sav. 9, 28 G, 20 Id. met de Fransche (.it- boot. b 25 's m. 18, 27 10, 24 Over Brindisi, met de En- 5, 19 2, 16, 30 gelsche pakketboot.*) 10.45 'ara. 12, 26 9, 23 Over Napels met de Buit- sche pakketboot 8.10 'b av. 10, 24 7, 21 SURINAME. uit Amst-rdam. 10.— 'aav. 3, 17 28 0, 20 over Saint Nazaire. 6.25 's m. 25 over Southampton. 10.— 'sav. 3, 18 8, 17 CURAQA0. over Amsterdam. 10.— 'aav. 6, 20 6, 20 over Hamburg 10.— 's av. 1 1 over New-York 5.15 'sav. Dinsdag en Vrijdag Dinsdag en Vrijdag eiken Dinsdag en V r ij d a g, ls N00RD-AMERIKA bualichting 5.15 'savonds; Zon- en I dagen 10.'a avonds. Nazending 5.15. sj Suppletoire mail voor brieven, briefkaarten en t keude etukken van allerlei aard 6.26 's morgens. Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amera- foortsche Courant voorheen firma A. H. van CleefP' worden spoe dig, net en billijk vervaardigd; Aanplakbnietten Aandeeleu Bestekken Bon boekjes Briefhoofden Circulaires Chéques Doodsberichten Dissertatie» Enveloppen Facturen Formulieren Beieibilletten Huweljjksbrieven Inwikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Staten werk Tarieven Trouwbrieven Uilnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of steendrukwerk. 64.) Het officierskorpa bestond voor het grootste deel uit zeer onwetende elementen en telde in de beschaafde kringen absoluut niet mee. De hoofdofficieren interesseerden zich meer voor bun Beursspeculaties dan voor den dienst. Wat aan menschen, paarden en ander jjateriaal op bet papier stond, was nauwelijks voor de helft voorhanden. I.oe merkte telkens, dat het Ameri- kaanacbe volk niet de minste belangstelling voelde voor zijn soldaten, 't Waren eenvoudig huurhngen men verachtte ze bijnn. Het leger had voor den Amerikaan blijkbaar alleen dan waarde, als hij er aan verdienen kon, door leve ranties, troepentransporten, enz. Met verbazing hoorde ze, dat het leger voor alles dubbel zoo veel betalen moest als andere lastgevers. Precies omgekeerd als in Duilscbland 't Was toch eigenlijk ontzettend, dat de Yankees in de eerste plaate hun eigen vaderland bedrogen. Vaderland wat voelden ze daar trouwens voorHet bestond niet voor henVoor den Duitscher is 't een begrip, dat liefde en offer vaardigheid in zich eluit tot den allerlaataten bloeddroppel. Maar de Amerikaan wilde aan zijn vaderland verdienen. Zijn patriotieme beperkte zich tot een blinden eigenwaan, die uiting vond in de telkens gehoorde phrase: „We are Ameri cans! We'll whip the world (Wij zyn Ameri kanen, die de heele wereld aan onze laars lappen). Loe zat op een bank bij bet exercitie-terrein met spottende minachting naar de oefeningen der Amerikaanscbe soldaten te kijken. Iié. koa ze voor dat ingebeelde volk bier toch eens de I'ost- damsche regimenten laten paradeerenEen bitter heimwee overmande haar plotseling. O, als ze eindelijk hier maar weg was en weer in haar heerlijk vaderland. Opstaande, ondernam ze geërgerd den terug weg. Dan hield ze nog meer van de verarmde Mexicanen, aan wie de Yankees alle mogelijke slechte eigenschappen toedichtten. Die bezaten ten minste nog patriotisme, waren nog tot geest drift en zelfopoffering in staat!Als de Duit- echers er niet geweest waren, dan zou het Texas misschien elecht vergaan zijn in den strijd met Mexico; want de beroemde grenswacht bad al leen bestaan uit Duitsche avonturiers. Domme Duitscher», om leven en bloed te offeren voor vreemde, bon geheel onverschillige volken! Nog nooit had Loe zich zóo aan de Duitschers ge ërgerd, noch ook zich zóo trotsch op haar land gevoeld als op deze reis. Op een avond haalden de Mc. Dowells haar over, eens een uurtje mee naar den daktuin van het San Anlonio-hotel te gaan. Zij had zich met moeite laten bepraten en bepaalde zich stand vastig bij haar glas ijslimonade, terwijl de Mc. Dowells zich aan een flesch roeden wijn te goed deden. Die waren oogenschijnlijk lichtzinnig ge worden, met de extra-verdienste van 60 dollar in het vooruitzicht! Maar zij wilde sparen wat ze kon, om maar gauw naar huis te kunnen •erugkeeren. Dertig cent kosttezoo'n glas limonade bier boven. Schandelijk 1 Daar bad ze bij Tsing Lee een heel souper met thee of koffie voor en kon ze nog voor vijf cent ice-cream-soda bestel len. In stilte verbaasde ze er zich over, hoe gie rig ze geworden was. Dal scheen hier in Ame rika in de lucht te zitten. Maar 't was toch wel prettig bier boven eens weer in zoo'n elegante omgeving te zijn 1 De Mexicaansche kapel speelde haar lievelingsme lodie; de volle maan stond in stralenden zilver glans aan den hemel en de lauwe wind ruischte zacht door de geurende oleanders. Loe keek neer op de schitterend verlichte stad aan baar voe ten en daar overheen in de duistere verte, waar de eindelooze bosschen zich uitstrekten. Behaaglijk in haar rieten stoel achterover geleund, genoot ze er van met volle teugen. Het leven was toch niet zoo kwaad lang niet Die genoegens zoo nu en dan waardeerde ze oneindig meer dan vroeger, toen ze toch een vrij zorgeloos en nutteloos bestaan had geleid. Morgen begon het werken weer het geldver- dienen. Eigenlijk verheugde ze zich er op. Wat heerlijk smaakte haar dat glas limonade bier boven. Vroeger zou ze er voor bedankt hebben! Ze nam de Mc. Dowells eens onopgemerkt op., Echt gedistingeerd zagen ze er uit. Hij was toch niet veel meer dan een portier en zij verhuurde kamers en deed alle meidenwerk. Eigenaardig zoo iets zou nu weer in Duitschland ondenkbaar zijn. Amerika bad toch bepaald ook zijn goede zijden, en zijn beste was wel zijn middenstand I Aan een tafeltje naa6t hen zaten een paar Mexicaansche officieren, die al hun best deden om met haar te flirten. Hun bewonderende blikken deden haar goed. Ze voelde eindelijk eeua weet, dat ze een knap, jongmeisje was, niet alleen een werkpaard.DieYankees waren werkelijk echte houten klazen. Wat zat mr. Mc. Dowell daar stijf en correct naast zijn mooi vrouwtje. Loe had er wel eens bij willen wezen, toen hij zijn liefdesverklaring had afgestoken. Ze zagen er dikwijls echt knap en flink uit, die Ameri kanen, maar ze waren temperamenUoob, vond Loe; net alsof ze oververzadigd en afgestompt waren door het zien van zooveel bekoorlijks en elegants om hen heen. Eigenliik werd het Amerikaansche vrouwenschoon ook wat afge zaagd het was er mee als met een coniectie- artikel in masaa volgens éen type geproduceerd. Maar die Mexicaansche officieren bevielen haar. Kranig en vurig zagen ze er uit, en hun kleurige uniformen zaten uitstekend. En eindelijk zag je eens weer een paar donkere kneveltjes 1 De verschijning van een nieuw paar leidde haar aandacht afnauwelijks kon ze een uit roep van verbazing onderdrukken. I)ie heer was dr. Stower, bleek, ziekelijk, als altijd met zijn valsche, groene oogen, en naast hem een dame, die haar beroep niet verloochenen kon, ondanks de eroote vrijheid, die Amerika zijn vrouwen in toilet-aangelegenheden laat. De aanwezige ladies haalden den neus op, de heerfen smoesden, de Mexicaansche officieren draaiden zich om en lachten. Achter dit paar was plotseling nog een derde persoon te voorschijn gekomen, een klein jong kereltje met een monocle, in wien men onmiddellijk den En gelschman herkende. Hij scheen rijk te zijn; aan zijn vingers en op zijn das fonkelden diamanten. Hij keek naar dr. Stower met bewonderende, naar de verdachte met teedere blikken. „Schandelijk" fluisterde mn. Mc. Dowell verontwaardigd. „Hoe durft zoo'n mensch in een fatsoenlijk hotel te komen! Die is letterlijk in dn heele stad berucht". Inmiddels had het drietal plaats genomen aan een tafeltje en dr. Stower bestelde nu, rondom hoorbaar, champagne. De negerkellner nam het bevel aan met een bedenkelijk gezicht en verwijderde zich aarze lend. Na eenig gepraat met een anderen kellner, verdween deze laatste haaBtig. Op zijn boeiende, innemende manier zat dr. Stower nu met den jongen Engelschman te praten. O, Loe kende zijn trucs zoo goed 1 't Was haar of ze elk woord van het gesprek verstond. Zoo had hij ook met haar gepraat, toen hij haar voor die Candelila-onderneming wilde winnen. Die kleine Engelschman was zeker een „vet hapje", dat het toeval in zijn netten had gevoerd. Loe voelde medelijden met den jongen. Kon ze hem maar waarschuwen! Zou mevrouw Stower eenig vermoeden hebben van het gezelschap, waarin haar man zich bevond (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4