„EYSINK" Rijwielen lichten gang en soliditeit. O. Jamin's Kerstkransen Solied. Sierlijk. zijn overal bekend door hun Snel. Sterk. MAILDIENSTEN. Feuilleton. Miss Sauerkraut. C. Ml Wie op het aanstaande Kerstfeest heerlijk smullen wil, koope Wie den Kerstboom smakelijk en billijk wil versieren, en de kinderen verheugen, koope C. JAMINs CHOCOLADE KERSTKRANSJES, gevuld met crème, 10 cent per ons. u «T t FONDANT KERSTKRANSJES 8 cent per ons. LANGESTRAAT 64, hoek Krommestraat, hjt fn -pi f~% f rp KERSTBOOM-ARTIKELEN in zilverpapier met lintjes verpakt 18 cent per ons. Wie zich op het Kerstfeest tracteeren wil, koope C. JAMIN's BITTERKOEKJES, WEESPERMOPPEN, WELLINGTONS, THEEBANKET, PATIENCES, 10 cent per ons. Vergeet vooral C. JAMIN's CACAO niet. Een pondsbus C. JAMIN's PRIMA ZUIVERE CACAO kost slechts 60 cent. Bureau tot publiciteit van Wetenschappelijk nieuws, gevestigd te AMSTERDAM. Afdeeling: Schriftelijke Cursussen, onder leiding van dr. P. BRANDSEN, leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, mr. W. van DELDEN, procuratie-houder eener Bank-instelling, te Amsterdam, dr. F. H, FISCHER, dr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Universiteit en leeraar aan de Handelsschool te Amsterdam, W. C. de GRAAFF, lector aan de Universiteit te Leiden, dr. J. M. HOOGVLIET, -privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht, dr. D. de LANGE, privaat docent aan de Universiteit te Groningen, dr. H. A. NABER, leeraar aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Hoorn, mr. Ch. THORS, advocaat en procureur te Amsterdam en andere bevoegde docenten. Wij organiseeren de volgende schriftelijke cursussen Nederlandsche Handelscorrespondentie, Fransch (voor beginners), Fransch (voor eenigszins gevorderden), Fransch (voor meergevorderden), Fransch (voor de akte L. O.), Fransche Handelscorrespondentie (voor beginners), Fransche Handelscorrespondentie (voor meergevorderdenexamen-cursus), Duitsch (voor beginners), Duitscli (voor eenigszins ge vorderden), Dnitsch (voor meergevorderden), Dnitsch (voor de akte L. O.), Duitfiche Handelscorrespondentie (voor beginners), Duitsclie Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden; examen-cursus), Engelsch (voor beginners), Engelsch (voor eenigszins gevor derden), Engelsch (voor meergevorderden), Engelsch (voor de akte L. O.), Engelsche Handelscorrespondentie (voor beginners). Engelsche Handelscorrespondentie (voor meer gevorderden examen-cursus), Boekhouden (voor menschen uit de practijk), Boekhouden (voor eenigszins gevorderden; examen-cursus). Boekhouden (voor akte M. O. K 12), De techniek der Administratie, Warenkennis, Handelskennis, Handelsrecht, Hnndelsaardryks- kunde, De techniek der Bedrijfs-reclnuie. Stenogratie (systeem Groote), Machineschrijven, Algemeene litteratuurgeschiedenis, Italiaansch (voor beginners), Italiaansch (voor meer gevorderden), Spaanscb, Deensch-Noorsch, Zweedseli, Russisch, Maleisch, Latyn, Esperanto, Natuurkunde (voor meergevorderden), Scheikunde (voor beginners). Dierkunde en physi- ologie, Weer- en sterrekunde. Wiskunde (voor beginners), Wiskunde (examen-cursus voor de akte L. O.), Psychologie. Algemeeue ontwikkeling, schryven zonder fouten, en goede «tyi. Een cursus duurt minstens 3 maanden, hoogstens anderhalf jaar. Het lesgeld is in het algemeen f6.— per kwartaal. Er bestaat persoonlijk contact tusschen docent en cursist. Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden. Iedere les bevat de stof voor de week. De opgaven, enz. worden beantwoord en uitgewerkt in de eerstvolgende les; hiermee hebben de leerlingen dus hun werk te vergelijken. De leerlingen hebben het recht van vragen stellen. Is dit een absolute noodzakelijkheid, dan wordt het werk persoonlijk door den docent gecorrigeerd. Velen hebben onze cursusssen reeds met succes gevolgd en hebben aan onze schriftelijke cursussen een mooie positie te danken gehad. Ieder, die zich voor onze schriftelijke cursussen interesseert, vrage dadelijk ons gratis prospectus aan, hetwelk alle verdere inlichtingen bevat. De Administratie van het Bureau is gevestigdSingel 276, te Amsterdam. Telefoon nummers: Noord 10789 en 10148. Afgescheiden van deze cursussen wordt door ons een schriftelijke cursus gepubliceerd, welke bestemd is voor vrouwen, die, zonder Fröbel-onderwijzeres te zijn, onze kleintjes moeten bezighouden. De cursus is dus niet voor kinderen beslemd, maar voor jonge moeders en oyiderwijzeressen. Bureau tot publiciteit van Wetenschappelijk nieuws, JOH. GÖBEL Jr., Directeur. WIJZE vak VERZENDING. Laatste Busliohtino DEC. JAN. OOST- N Dl Uit Amsterdam, met de s.s. der Maatschappij Nederland. 10.— AV. 5, 19 2, 16, 80 Uit Rotterdam, met de 8.8. der Rotterdamsche Lloyd. 10.— av. 12, 26 9, 23 Over Genua, met de s.s. der Maatschappij Nederland 6.06 'am. 3, 17, 31 14, 23 Over Marseille, met de s.s. der Rotterdamsche Lloyd.1) 8.10 'sav. 9, 23 6, 20 Id. met de Fransche pak- hoot. 6.26 'sm. 13, 27 10, 24 Over Brindisi, met de En 5, 19 2, 16, 80 gelsche pakketboot 10.45 'sm. 12, 26 9, 28 Over Napels met de Duit sche pakketboot.* 8.10 av. 10, 24 7, 21 SURINAME. uit Amsterdam. 10.'sav. 3, 17 C, 20 over Saint Nataire. 6.25 's m. 28 25 over Southampton. 10.— 'sav. 8, 18 8, 17 CURAQAO. over Amsterdam. 10.— 'sav. 6. 20 1 6, 20 over Hamburg 10.— 'eav. 1 over New-York 5.15 'aav. Dinsdag en Vrijdag Dinsdag en Vrijdag eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste NOORD-AMERIKA buslichting 5.16 avonds; Zon- en Feest dagen 10.— 's avonds. Nazending 5.15. Suppleioire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 6.25 's morgens. Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amers- foortsche Courant voorheen firma A. H. van Cleeff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd: Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bonboekjes Briefhoofden Circulaires Chéques Doodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren fieleibilletten Huwefijksbrieven In wikkel papieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouwbrieven UitnoodigingsbrieVOD Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels boek- of stsendrukwsrk. 67.) Mr. Bayer bracht Loe en mre. Mc. Dowell in bet hoofdgebouw, waariD de Ster-brouwerij en de City-brouwery beide exposeerden. De pira mide van vaten en fiesscheu in alle grootten, waartnsachen kleine gekleurde eiectrische lampjes waren aangebracht, beviel Loe best. Rechte en links van de piramide stond een stoel, waarop de anti-afachafaiers moesten tronen, „net ala twee sfinxen", dacht Loo. In het rond waren balen hop, vaten gerst, moot, enz. opgestapeld. Kolos sale pakken brochurea lagen naast eiken stoel klaar. De tentoonstelling was echter nog niet geheel ?ereedelectrotechnici werkten nog aan de ver- iebtiag. „WaDdelt u maar eens een paar uurtjes rond, ladies, en Deemt vast een kykje van een en ander", raadde mr. Bayer ben vriendelijk aan. Dat lieten de dames zich geen tweemaal zeggen. Eerst dwaalden ze wat door de hoofd gebouwen, waar machines, wagens, meubels, enz. waren opgesteld. Overal was men echter nog aan het werk. Er bleek ongeveer niets op tyd klaar te zyn. „Zoo gaat het altijd", zei mre. Mc. Dowell. „Komt u maar mee, dan gaan we liever wat naar bet uitapannin„.park I" Loe volgde haar graag. De eigenlijke tentoon stelling interesseerde haar al heel weinig. Ze Tond, dat de Duitacbe industrie de Texaansche ver de baas was, en met de kunstnijverheid bleek het al niet beter. Langs de tallooze room ijs-ten ij es ging het naar het nitspanningspark. Reuzenschommels, een reuzenvrouw en de kleinste man ter wereld waren niets nieuws voor Loemaar al heel gauw kreeg ze zeer eigenaardige sport te zien, die haar inteiesseerde. Op een soort schommel zat een neger; onder hem was een bassis vol water. Bovenaan de stellage was ee.i klein ijzeren plateau aange bracht, i'aartege,) men met bouten ballen gooien moest. Trof men het platte vlak, dan sloeg de schommel om cn viel de neger in het water. Elke worp koBtte vijf cent. Laid schreeuwend spoorde de ondernemer, een magere Yankee uil het Noorden, de voorbijgan gers aan, hun geluk te beproeven. Heel juist had hy gespeculeerd op den haat van de Zui delijken tegen de bevrijde negers. Een dichte menschenmassa verdrong zich om den schom mel en deed ai haar best, voor vijf cent een vertegenwoordiger van het verachte ras in het water te laten vallen. Doch slechts een enkele raakte bet plateautje. Toen de schommel ech ter eens achterover sloeg en de neger bals over kop in het bassis echoot, beloonde een alge meen gejoel den gelukkigen sportman. „Dat moet ik 61 k eens probeeren 1" riep mre. Mc. Dowell. Ik heb al meer dan eens gewenscht, zoo'n ellendigen zwarte eens een kool te kun nen stoven". Al de wreedheid der Zuidelijke, die zich er in verheugt den zwarte te kwellen, zij het ook slechts in de verbeelding (want die neger zc. stellig wel goed betaald worden voor al zijn ba den) vlamde in haar oogen op. Maar mrs. Mc. Dowell had een wel wat nau we japon aan en haar tengere armen wierpen de ballen telkens te laag, waarbij de ner*r van zijn hooge zitplaats hoonend op haar u vusde. „Gunst, ik kan het werkelijk niet 1" riep de jonge vrouw eindelijk woedend. „Probeer u het eens, miss Von Wersten. Die zwarte kerel mag ons toch niet uitlachen". Loe woog den houten bal eens op haar hand. Ze kon goed gooien. Het balspel was altijd een lievelingssport voor haar geweest. Zorgvuldig mikte ze, toen suisde het werptuig door de lucht en trof met een hoogen boog hst plateau. Met een geweldig geplas stortte de neger in 't water. „Prachtig, prachtig" jubelde mrs. Mc. Dowell opgewonden. Alle omstanders schreeuwden en joelden op getogen. Met een verdrietig gezicht klauterde de zwarte weder op zijn zetel. „Nog eens, ma'm, nóg eens!" riep men van allj kanten. Beverly Mc. Dowell kon niet tot bedaren komen van 't lachen. Eigenlijk had Loe medelijden met den neger, maar 't was toch ook zoo ontzettend komisch, en, hy had er zich immers voor verhuurd? Ze nam een anderen bal en hoorde, dat er achter haar al werd gewed, boe dikwijls ze het doel zou raken. Plotseling ontwaakte al haar sport- tieve eerzneht. Zij zou disu Amerikanen eens toonen hoe flink 'n Duitsch meisje kon bal- werpen. Reeds Buisde de tweede kogel door de luchtde ijzeren plaat rinkelde en de neger buitelde weer in 't water. Het joelen werd nu oorverdoovend de menigte groeide voortdurend aan. De eene bal volgde den anderen en het gelaat van den neger werd steeds woedender. Plotseling ontstond er een heftige woordenwis seling tusschen slachtoffer eu ondernemer. De eerste eischte onder deze omstandigheden blijk baar een ruimere betaling. Tot eenig antwoord sloeg de Yankee hem om de ooren; en in 't volgend oogenblik lagen beiden op den grond en wentelden zich in een verwoed gevecht over de dikke zandlaag. Nu steeg de jubel der toeschouwers tot ra zernij. De neger richtte zich op, greep zijn ma gere tegenstander stevig beet en wierp zich plotseling met hem in het bassis. Naar alle kan ten spatte het water hoog op, alsof er twee nyl-, paarden aan het vechten waren. Mrs. Mc. Do well gilde van 't lachen, tot er een paar politie agenten verschenen en met hun knuppel den strijd beslechtten. Lachend wilde Loe eindelijk verder gaanmaar ongevierd kwam ze niet weg. Een lang jongmensch in sporttenue was op een stoel gesprongen en riepAnet zyn pet zwaaiend „Three cheers for that young lady I One 1 Two I Three 1 Hip, hip, hurraaa 11" Een geweldig spektakel was het gevolg. Een paar studenten, die zich blijkbaar onder de me nigte bevonden, hieven hnn college-roep aan, en hun schetterend: „Raaa raaa —raaat"over stemde alles. Lachend en verschrikt vluchtten Loe en mrs. Mc. Dowell in het dichtstbijzijnde gebouw. Langzamerhand verspreidde zich de ben ge volgde bewonderende menigte en konden z§ hnn ontdekkingsreis voortzetten. De landbouwkundige afdeeliDg der tentoon stelling imponeerde Loe werkelijk. Hier liet Texas zich van zyn besten kant zien en het was vooral de Duitsche arbeid, die hier zyn triom- fen vierde. De tuin- en veldproducten leverden een be wijs voor de kolossale vruchtbaarheid van dit halftropische land, waarin alles groeidekatoen, zoowel als rijst eD jute; suikerriet en maïs,zoo wel als rogge, tarwe en gerst. Zuid-vruchten en al ie soorten Noordelijke vruchten lagen hier in geweldige hoopen opgestapeld, naast waggon- ladingen tomaten. 't Gaf Loe een groot gevoel van satisfactie, dat de schilden boven de meeste van die uit stallingen Duitsche namen droegen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 4