Ml Marktprijzen. Advertentiën. keuk Stoom over loo M., hoog-springen, ver-springen, en wegwedloop over 15 K.M. De schermwed- strijden omvatten geweer, sabel en duel- degen. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne ae Secretaris, wachtmeester P. T. Stoets, Kui terstraat 10. Wat verandert toch alles dat dachten we onwillekeurig bij het bekijken van een serie modeplaten, uitgegeven 'n vijftien jaar ge leden en van die. welke een dezer dagen het licht zag. We bedoelen met de laatste de uitgave van de Mayfair Fashions, hèt modetijdschrift voor heerenkleeding. Toen slechts houterige figuren, meer op poppen gelijkend dan op menschen, in aller lei onmogelijke houdingen, stijf en harkerig tusschen 'n paar staken, boomen moetende verbeelden, neergezet. Thans flinke, naar 't leven geteekende mannengestalten de drager van elk costuum geplaatst in een daarvoor passende omgeving alles zoo artistiek uitgevoerd, dat het 'n lust is om al die platen na te slaan. Daartoe geeft de heer Houbaer, in de rustige paskamers van zijn magazijn op de I-angestraat eiken belangstellende gaarne ge legenheid en wat nog meer zegt, een be kwaam vakman staat dadelijk gereed om de maat te nemen voor een costuum, te maken precies volgens de plaat, welke gij uitzoekt. Men kan er zeker van zijn, dat hij, die zich kleedt naar de aanwijzingen van Mayfair Fashions, tip-top naar de mode is. De «Stichtsche Crt.< meldt, dat in Maart de aanbesteding wordt gehouden voor den ombouw der Gereformeerde kerk aan den Zuidsingel. Gedurende dien bouw worden de gods dienstoefeningen gehouden in de groote zaal van «Amicitia*. Morgen is hier alleen geopend de apo theek van den heer D. H. G. Ittmann, Lan- gestraat 9 bij de Varkenmarkt. De lantaarns van auto's en rijwielen moe ten volgende week uLeC'ik om kwart vóór zessen, die van de overige voertuigen op 't allerlaatst te kwart na zessen zijn aange stoken. De Ambtenaar van het openbaar ministe rie bij het Kantongerecht eischte f5 tegen verkoopers van Lotisico-loten. Volgende week zijn verkoopers van Witte Kruis-loten aan de beurt. Beminnelijkheid is de kracht der zwakken. den Omtrek. Evenmin als onlangs te Leusden en te Soest blijkt er te Hoevelaken groote animo te bestaan voor de oprichting eener coöpera tieve zuivelfabriek voor Amersfoort en om streken. De Secretaris van den Algemeen en Neder- landschen Zuivelbond en de Rijks-zuivelcon- sulent praatten als Brugman doch van de 50 schriftelijk uitgenoodigde veehouders waren slechts enkelen aanwezig en niet éen gaf een besliste toezegging. Dan gaat het heel wat beter met de V. P. N. Te Veenendaal is weer een onder-afdeeling opgericht met aanvankelijk 80 leden. En te Nunspeet was er Donderdagavond óok veel belangstelling voor de lezing van dr. Te Hennepe. Te Putten zal 1 April het eerste Kosthuis voor oud-militairen worden geopend in »Het grijze huis*, waarin plaats is voor 12 deel nemers, benevens een huisvader en moeder. Het Bestuur der afdeeling Putten van den «Volksbond tegen Drankmisbruik* is met een gedelegeerde van het «Permanent comité voor de belangen van gegageerde militairen* van den Volksbond belast met het beheer en toezicht. Door pluimvee-, konijnen- en varkensfok kerij en het verbouwen van de voor de in richting benoodigde aardappelen en groenten zal aan de inwoners van het kosthuis nuttige bezigheid worden verschaft. Door bijzondere omstandigheden moeten zoowel verslagen als Ingezonden stukken (Vogelbescherming, Bioscoopgevaar en Eem) KENNISGEVING. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op den 17 Februari 1914 en zoo noodig ook op volgende dagen eene schietoefening zal worden gehouden in den Nieuw-Neuzen- polder, vanaf een standplaats in dien polder, gelegen onmiddellijk bez. den «Inlaagdijk 1869* op den Z. wal van de Westerschelde en ongeveer 1000 M. bew. de voorhaven van den nieuwen mond van het kanaal van GENT-TERNEUZEN. Er wordt geschoten in W.lijke richting. De onveilige sector zal worden aangegeven door 2 stel, elk van 2 palen, éen stel voor zien elk van éen dwarslat, aangevende de N.lijke grens, en een stel, elk voorzien van twee dwarslatten, aangevende de Z.lijke grens. Beide stellen zijn geplaatst op den O.lijken dijk van den Braakman. Op de dagen, dat zal worden geschoten, zal een roode vlag waaien bij de standplaats der vurende batterij, die 3 uren vóór het begin der oefening halfstok en éen uur vóór de oefening geheel voorgeheschen zal worden. Bovendien zal aan de Gemeentehuizen te Neuzen, Hoek en Philippine een waarschu wingsbord geplaatst worden, dat tevens en kele nadere mededeelingen omtrent de oefe ning zal bevatten. Een stoomvaartuig, ter verleening van sleephulp aan kleine vaartuigen, zal niet aanwezig zijn. De Braakman is tijdens het vuren onvei lig in den aangegeven sector, tot op onge veer 2000 M. van den Oostelijken dijk. Amersfoort, 13 Februari 1914. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. BEÜ BSO VE RZICHT, van 7 tot en met 14 Februari 1914. Het verloop der Amerikaansche markt was in de afgeloopen week weder zeer on geanimeerd. Trouwens niet alleen voor Amerikaansche waarden, maar over het ge heel liet de handel ter Beurze te wenschen over, en maakte de markt algemeen den in druk van na de misschien wat overijlde Januari-rijzing eenigszins vermoeid te zijn. De onafgebroken stroom van nieuwe uitgiften, die echter nog steeds alle grif onderdak vin den, .maakte de handelaars wat meer terug getrokken en leidde overal tot eenige grootere omzichtigheid bij het aangaan van nieuwe engagementen. Valt dit eenerzijds toe te juichen, omdat daardoor een regelmatige, gezonde ontwikkeling van zaken slechts in de hand gewerkt kan worden, anderzijds leidde het tot eenige teleurstelling, omdat de levendigheid, waarmede 1914 werd ingezet, weer meer en meer verdween en de Beurslie- den daardoor meer vrijen tijd hadden dan waarop zij hadden gehoopt. Wat nu meer speciaal den gang van za ken in Wallstreet betreft, daar deden zich enkele factoren gelden, die verlammend werk ten op den ondernemingslust. Ten eerste was daar de doorgaande daling in Rock Island-waarden, die ten gevolge van groote geforceerde likwidaties op een oogenblik tot 6 pCt. vielen, doch zich naderhand eenigszins wisten te herstellen van het aan vankelijk geleden verlies, op berichten, dat de reorganisatie van het systeem misschien nog wel zonder receiver en zonder stor ting op de aandeelen zou kunnen tot stand komen. Gelijktijdig met den verderen val in Rock Island-waarden kwam een plotselinge daling in Marine-waarden op de publicatie van de uitspraak in Engeland in het rechts geding tegen de White Star Line (zooals bekend de voornaamste Maatschappij der Marine-trust) in zake de Titanic-ramp. Deze uitspraak was n.l. ongunstig voor de Maat schappij, welke werd veroordeeld tot het be talen van schadeloosstellingen aan de na gelaten betrekkingen der bij de Titanic-ramp omgekomen passagiers. Dit vormde een gereede aanleiding voor de baissiers om een heftigen aanval te ondernemen op de waarden der Marine-trust, welke daardoor in enkele dagen tijds speciaal voor de 41/.2 pCts. obligation meerdere procenten naar omlaag tuimelden. Later in de week trad een belangrijk herstel in op de publicatie van de cijfers over het afgeloopen jaar, die 5 mil- lioen pond netto aanwezen tegen 2.8 miliioen pond over 1912. Gelijktijdig met den aanval op de Marine- shares werd ook op een van de andere zwak ke broeders, n.l. de Denver, éen aanval gedaan, eveneens niet zonder succes. Al deze factoren werkten samen om een onaange name stemming te voorschijn te roepen en waren oorzaak, dat van een tweetal gunsti ge factoren, die anders waarschijnlijk niet zouden hebben nagelaten een gunstigen in vloed op het koersverloop te oefenen, nu geen notitie werd genomen. Wij bedoelen de Amerikaansche koperstatistiek per eind Ja nuari en de staat van onuitgevoerde orders bij de Steeltrust. De eerste wees bij een ver mindering der productie en een toeneming in de exporten vooral een belangrijke ver meerdering in het binnenlandsch verbruik aan, waardoor de voorraden per saldo met 7 miliioen pond verminderden. De Steel- staat wees een vermeerdering in het aantal onuitgevoerde orders aan van bijna 300000 ton, hetgeen nu wel niet zóo buitengewoon veel is. doch het feit, dat voor het eerst sedert December 1912 er een vermeerdering in de onuitgevoerde orders te consta'eeren viel, maakte een aangenamen indruk. Zooals gezegd, mochten deze factoren ech ter geen stimuleerenden invloed oefenen op het marktverloop, waartoe ook bijdroeg het vooruitzicht op een vacantiedag op 12 Fe bruari, n.l. Lincoln day. Na dezen vacantie dag droegen de zaken echter een veel opge wekter karakter en hoewel de omzet nog zeer klein was, besluit de Amerikaansche markt de week in aangenamer stemming dan zij is begonnen. Per saldo wijken de koersen weinig af van die der vorige week, met uitzondering van Rock Island en Den ver, die respectievelijk j»/2 en 21/2 pCt. lager noteeren. STAA1SF0NDSEN lagen zwak voor Nederl. Werkelijke Schuldsoorten, die fractio- ncele verliezen ondergingen, waarschijnlijk onder den invloed van het nog steeds duur blijvende geld. Van de buitenlandsche soorten I was flinke handel in Russen, die over het algemeen prijshoudend waren. Zuid-Ameri- kaansche soorten brokkelden af voor Bra zilianen, terwijl Japanners vast gestemd waren. Chineesche fondsen daarentegen iets matter. CULTUUR- en CREDIETWAARDEN blijven nog steeds ongeanimeerd, terwijl, voor zooverre er handel in is, dit eer tegen afbrokkelende dan stijgende prijzen plaats heeft. Een uitzondering vormden aandeelen Handelsvereenigir.g Amsterdam, die, na aan vankelijk verbeterd te zijn van 232 tot 235, plotseling onder groote willigte tot 242V.2 opliepen. Een reden daarvoor is niet bekend althans het bericht, dat ons gewerd, dat op deze aandeelen waarschijnlijk 15 pCt. zal worden uitgekeerd, tegen het vorige jaar 10 dCt., wettigt naar onze meening een koers, als thans genoteerd wordt, niet. Van MIJNBOUWWAARDEN konden de aandeelen Redjang Lebong weer opko men tot 190 op welken koers zij aangeboden blijven. Aandeelen Singkep Tin waren flauw gestemd en zagen hun koers een tiental pro centen achteruitgaan. Aand. Great Cobar wa ren aan het einde der week iets vaster en kwamen van 13 op 16. PETROLEUMAANDEELEN. Het be richt, dat de Koninklijke Petroleum-Maat- schappij een interim dividend van 15 pCt., betaalbaar op 24 dezer, had gedeclareerd, oefende weinig invloed op den koers van dit fonds. Men had algemeen op deze uit- keering gerekend en voor sommigen, die zelfs op 20 pCt. hadden gehoopt, vormde zij nog een teleurstelling. De koers bleef vrij wel stationair. Voor, aand. Gecons. Hol- landsche bestond meer belangstelling, waar door de koers een vijftal procenten kon monteeren. Aan het einde der week waren speciaal Russiche Oliewaarden willig ge stemd. RUBBERS en TABAKKEN bleven de geheele week gunstig gedisponeerd, hoewel de handel in deze fondsen niet omvangrijk was. PROLONGATIE was tegen 41'o a 4a/4 niet grif te bekomen. M. V. L. PREIUKBEURTEiX. Zondag 15 Februari. Evang. Luthersche kerk. Voorm. toV2 uur, dr. Toxopeus. Remonstrantsche kerk. Voorm. ïo1/* uur, ds. R. Miedema, uit Schoonhoven. Doopsgezinde kerk. Voorm. 10!/a uur, ds. S. D. A. Wartena, uit Heerenveen. Gereformeerde kerk (Langegr.) Voorm. 10 uur, ds. Donner. Avond 5V2 uur, ds. Donner. Gereformeerde kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond 5 V2 uur> ds. Teerink. Chr. Gereformeerde gemeente, Voorm 93/4 uur, godsdienstoefening. Avond 5b4 uur, godsdienstoefening. Vrije Gereformeerde gemeente. Voorm. gl/2 uur, godsdienstoefening. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Hersteld Apostolische gemeente. Voorm. 10 uur, godsdienstoefening. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Burgerlijke Staud van Amersfoort van 5 tot en met 12 Februari. GEBOREN Bartus, z. van Fredrik van der Zande en Beertje den Heerden. Gerrit, z. van Wil lem Kraan en Ilendrikje Brummel. Dirk, z. van Abraham Kuijer en Engelina van Kor- laar. Wilhelmina Maria, d. van Francis- cus Theodorus Antonius de Goeij en Chris tina de Witt. Adrianus Wilhelmus, z. van Martinus Gerardus Versteeg dus van der Mast. Jan van Binnendijk, 3 d. - Antonius Bolkesteijn, 53 jr-. echtg. van Sophia Buitenhuis. Arend de Wilde, 89 jr., echtg. van Jannetje van de Beek. Wouter van Beek, 78 jr.. echtg. van Sophia van Groningen. AMERSFOORT, 13 Februari 1914. Appelen f7.a f 12.—. Peren 0 fo.—Kleiaardappelen f o.afo. Zand- aardappelen f 2.a f 2.50. Hoendereieren f5,00 a f5.50 per 100 stuks. Bruine eieren f5.40 a f6.00 p. 100 stuks. Hooiboter fi.60 a f 1.75 per Kilo. Kiprcn fi.oo a f2.00. Kuikens fo.— a f o.—Piepkuikens f o.—a fo.— Ganzen fo.— a fo.—Oude eenden fo.90 a fi.30. Jonge eenden fo.a fo. Hazen fo.— a fo.—Wilde konijnen f050 a fo.6o. Tamme konijnen fo.8o a fi.70 per stuk. Duiven f 0.50 a fo.óo per paar. Vette varkens f o.— afo.—. Magere varkens f 20.— a f25.—. Zeugen f60.a f120.Biggen f9.— a f15.Vette koeien fo.afo. Aangevoerd waren ongeveer30 heet. Appelen, heet. Peren, heet. Kleiaard appelen 25 heet. Zandaardappelen120 000 stuks Hoendereieren st. Eendeneieren 300 Kilo HooiboterVette Varkens 10 Magere Varkens; Varkens voor export slagerij; 200 Biggen en 15 Zeugen. 4ü4de Staatsloterij. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 12 en 13 Februari 1914. (1100 loten). Ten kantore vau den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijs van f200.op no. 14032. Prijzen van f 70 4921 4944 en 14436.. Te zamen 4 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 4913 4925 4956 4965 14005 14034 14441 en 14451. Bijeenkomsten. Zat. en Zo. Bioscoop «De Arend*. Dagelijks Bioscoop LangestraatOpenbare leeszaal en bibliotheek, Laantje 2, en R. K. openbare leeszaal en bibliotheek, Kampstraat 18. 15 Febr. Geheel-onthouders. 16 Febr. Dr. Van den Bergh van Eysinga. 17 Febr. Uitvoering Harpe Zions. 19 Febr. De Hanze. Nuts-lezing. Jaarfeest Chr. N. W. B. 20 Febr. Heijermans. 21 Febr. Amsterdamsche studenten. 22 Febr. Spoorweg ambtenaren. 23 Febr. Concert Henschel. 26 Febr. Volksuitvoering sanatorium Ons Belang. 27 Febr. Jaarverg. Amicitia. 28 Febr. Muziekschool Toonkunst. 1 Maart. Geheel-onthouders. 2 Maart. Uitvoering sanatorium Ons Belang. 4 Maart. Concert Tilly Koenen. 8 Maart. Kweekelingen Geheelonth. 9 tot 12 Mrt. Bazaar Chr. Nat. Werkmans Bond. 13 Maart. Royaards, 14 Maart. Onze Vloot. 19 Maart, Amersf. Orkest-vereen. 20 Maart. Lezing Staats-pensioen. 20 en 2i Maart. V jordrachten Dahne. 23 Maart. Hullebroek. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan D e- Cornelia I partementshoofden, Wijkb L-»rc n T* - .„11,,1 Westhof Teunis, z. van Teunis van Leu- veren en Catharina Visser. Antoniajaco- ba, d. van Johannes Abraham Uding en Jacoba van Balkum. Cornelia, d. van Teu nis Achterkamp en Gijsberta van Meeteren. Cornelis, z. van Francais Eugéne baron van Heerdt en Maria Johanna Kolff. Dirk Aldert, z. van Aldert Noordewier en Geertje de Vries. Elisabeth Grada, d. van Wil helmus Theodorus Pot en Johanna Dijs. Ludovicus Gijsbertus, z. van Wilhelmus Mos- I Tferliaaldelijk ontvangen wij hel verzoek. adver- tpftman on Wilhplmin^ Vm-i, 1.1, kers en Belangstellenden zal het L'entraal-bureau op DINSDAG 17 FEBR. a.s. namiddags ten vier nnr, ten Raadhuize zitting houden. Voor spoedeischende zaken wende men zich tusschentijds tot den Boekhouder der vereeniging den heer N. G. VAN DE STADT, Zuidsingel 12. tertman en Wilhelmina Kraan. Johannes Hendrikus, z. van Aart Melis van Donkelaai en Geurtje van Drie. Mar'ha Henriette Pauline, d. van Henri Bierman en Anna Christina Pleuntje Bolland. Marinus Wou- ter, z. van Wouter van den Eshof en Maria i Cornelia Jacoba van Leeuwen. Jacobus, I z. van Willem Treffersen en Rijkje Lam- brechts. ONDERTROUWD Everardus Broekman en Johanna I.ablans. Thijs Vrind en Johanna Verhoefi. GETROUWD Willem Theodorus Postnouwer en Alijda van Kal veen. Jan Renes en Sophia Ge- rardina van den Berg. Hendrik van den Berg en Jacoba Colmjon. Jacobus Olden- hof en Cilia Vreekamp. - Julianus Johan nes Hendrikus Stahli en Adrian* Johanna I'alland. OVERLEDEN Drika Wolters, 68 jr.. wed. van Willebror- tenlies bij de familie-berichten tc phatscn of een andere opgegeTen ruimte er voor te resonecrcn. Hoewel wij zeer gaarne met Tcrzocken in dit opzicht genii, rekening honden, kan een vo"to plaats aai. advertenties NIET steeds worden ge waarborgd. Bij beschikking der Arrondissement Rechtbank te Utrecht d.d. 14 Januari 1914 is het faillissement van P. van SCHAÏK, slaapsteehouder te Amersfoort, opgeheven wegens gebrek aan actief. üe Curator, Mr. L. STADIG. Amersfoort, Februari 1914. Arnhemsche weg 11. Overleden 30 Januari 1914) ALIDA I weduwe van HOUTZAAGEQ I maanden, ten hifc^ I zoon, den heer^i AMERSJ' WISSEL- en Eü Kortegracht 1 (Mr. S. U. VAN WEI» n/f Telegramadres.! Assurantiën, Credieten. Coupons. Deposito' Effecten. Verhuurt lokelfd speciaal gebouwd.es volgens tarief, op ra te zijnen kantore, j irantiën. Isa lieten. 4 jons. nsito's. Vj 1 Bouwinac NIEUW AR ALGEMEENE B, AANDEELHOUDIo 26 Februari 1914,01 ten kantore van den>c straat 2 bij het Plan, Aandeelhouders va art. 20 der Statutenaf courant van 14 Janiftj) Amersfoort, 11 Ffg Be Kekenii woording ovei 1913 ligt op kamer ter ledon. Xutsai voor i< in Amicitia. ,v IIONDÜIIDAO 191 De heer JURRIAE „Te v«ot door <11 met lichtbeelden, HAANDAG De heer H'JLLEE^ „Het Vluacl Nieuwe leden zich; I Secretaris A. F. StE straat 29. Mevrouw mr. VMJ minastraat 5, vraagt als noodhulp of met| ook genegen eenigl Zich aan te meldelt ven of 's avonds naf rtW Wassehen GOEDE BEHANDr? Goederen worf PROSPECT#"

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2