pLJMTA K Een zit- en slaapkamer Het Berghotel is geopend. juRQens Stadsnieuws. Advertentiên. Smakelijk eten Een gulden verliezen om een kwartje uit te sparen. Een handelsagent, die een winkel in ijzer waren en gereedschappen binnen stapte, vond er den eigenaar bezig met het opber gen van een kachel. Nadat hij het werk eenigen tijd had gade geslagen, zeide hij »Er is een mooie gelegenheid voor een actief man om chef te worden in een groot magazijn. Het is een betrekking van 250 gulden per maand, met vooruitzicht op eenige verhooging. Kon ik een geschikten man vinden, dan zou ik hem gaarne bij de firma aanbevelen, want zij is een goede klant van ons huis» »Wel, dat lijkt net iets voor mij» antwoordde de winkelier. >U weet, dat ik hier, we- gens gebrek aan het gewenschte bedrijfska pitaal, mijn vleugels niet zóo kan uitslaan, als ik gaarne zou doen. Ik zou er niet te gen opzien, een betrekking te aanvaarden, wanneer ik een plaats kon vinden, als u daar noemt» Beschouwt u zich als een man van 250 gulden per maande hervatte de agent met een schalkschen glimlach. «Natuurlijk »Wel, ik vind heelemaal van niet. De fir ma zou, veronderstel ik, geen chef willen, die zijn tijd verspilt met kachels opbergen, terwijl een bediende van 60 gulden in het magazijn zich beijvert om een moeielijken klant te bedienen». Of de vacature werkelijk bestond, dan wel, of onze agent slechts de gelegenheid wilde te baat nemen om den man een lesje te ge ven, zegt het verhaal nietmaar dit maakt den inhoud niet minder leerrijk. Kan een bediende van 60 gulden per maand even goed een zaak drijven als een eigenaar van 250 gulden Natuurlijk niet. Een zaak, gedreven door een 60 gu'.dens- man, is een 60 guldenszaakwanneer zij wordt gedreven door een 250 guldensman, is zij een 250 guldenszaak. Dit is het verschil. Een 250 guldensman kan meer goederen verkoopen. Ilij weet beter toevallige koopers tot vaste klanten te maken. Hij behoeft eenigen tijd om de exploitatie zijner zaak te overwegen en te regelen. In plaats van allerlei werk te ver richten, dat door een goedkoope kracht kan gedaan worden, houdt hij zijn geest frisch om de wijze te bestudeeren en de middelen te beramen om zijn zaak uit te breiden en ze goed, goedkoop, maar tevens zoo winst gevend mogelijk te exploiteeren. Nog al te dikwijls wordt de tijd zoek ge maakt met bijna doelloozen arbeid terwijl hij nuttig en productief voor de zaak kon worden aangewend. Wie een gulden verliest om een kwartje uit te sparen, handelt onvoordeelkundig en kent zijn eigen belangen niet. Aldus schreef de heer C. Koenraad in het jongste nummer van De Middenstandsbond» De Paaschdagen bieden een zóo uitgezochte gelegenheid voor handeldrijvende zoowel als industrieele middenstanders om dit eens te lezen en vooral te overwegen immers menigeen hunner doet minderwaardig werk, dat hij oneindig beter kan overlaten aan een ondergeschikte dat we meenden het te moeten overnemen. Dr. H. J. Toxopeus, zal in de op 21 dezer te Amsterdam te houden vergadering der Vereeniging van Luthersche predikanten spreken overindividualisme. Kapelaan O. Oostveen zal hier de leer gangen voor Gregoriaanschen kerkzang lei den, bestemd voor geestelijken, koor-direc teuren en organisten. De cursus zal worden gegeven des Maan dags, van 20 April tot en met 25 Mei. Te Dresden, waar hij sedert 1889 woonde, is op 58-jarigen leeftijd overleden de violist Henri Petri, die ook bij het 1 o-jarig bestaan den plaatselijke afdeeling van Toonkunst hier zich deed hooren. Arts W. Storm van Leeuwen is benoemd tot conservator voor Je geneesmiddelenleer aan de Rijks-universiteit te Utrecht. In de »Staats-courant« van gister wordt meegedeeld wanneer aanvangen de examens voor de akte van bekwaamheid als onder wijzerfes). Ritmeester F. L. de Voogt, instructeur bij de rij- en hoefsmidschool, wordt binnen kort bevorderd tot majoor. Kapitein J. U. H. Feikema, van het 3e regiment vesting-artilerie, te Gorinchem, is overplaatst bij hel ie regiment veld-artillerie hier. Omtrent de openlucht-samenkomsten van vrijzinnig-godsdienstigen wordt nader be richt, dat, in afwijking van de beide voor - gaande jaren ditmaal op Hemelvaartsdag geen samenkomst wordt gehouden te Huis ter-Heide omdat dien dag een muziek-con- cours wordt gehouden te Zeist en er dus allicht moeite zou ontstaan voor het vervoer. De samenkomst te Huis-ter-Heide zal plaats hebben tusschen 13 en 20 September. Burgertyke Stand vau Amersfoort. van 2 tot en met 10 April. GEBOREN: Gerard, z. van Cornelis Rijn en Geertruid van den Belt. Jeannette Petronella Lu- berta, d. van Johannes Jacobus Boersen en Jans Vonhof. Adrianüs Jozeph, z. van Martinus Woerdman en Everarda Maria Brouwer. Anton, z. van Anton van Ros- sum en Sara Catharina de Koning. Wij nand, z. van Wijnand Elzenaar en Arendiua Johanna Klaassen. Antonius, z. van Adria nüs Johannes Rijpert en Petronella van Keulen. Johanna Maria Catrina, d. van Pieter Hendrik Kerkman en Margaretha Alijda Hendrika van Plateringen. Bernar- dus, z. van Bernardus van Bekkum en Grietje Zeggelaar. Cornelis Albertus Gerardus, z. van Marinus Hendrikus Josephus van Lent en Hendrika Merlijn. Annie, d. van Jan Willem Radersma en Arendina Petronella Johanna Schrevelius. ONDERTROUW: J, J. Dengering en J. H. Struve. Gijs- bert van Essen en Grietje Pater. Corne lis Antonius Anink en Helena Alida Antonia Cluwen. Bernardus Harm Struik en Lub- berta Vonhof. Willem van Bemmel en Gerritje Bosch. Johannes Cornelis Hoef sloot en Maria van Dijk. GETROUWD Pieter Mulder en Jannetje Buitenhuis. Aalt Kraaikamp en Cornelia van Laar. OVERLEDEN Albarta Wilhelmina de Bree, 78 jr., wed. van Lammert Koenen. Geertruida van de Kooij, 23 mnd. Willem Boshuizen, 79 jr., wedn. van Grietje van Zoeren. Hen drik Volp, 7: jr., wedn. van Hendrika Maria van Doornik. Levenloos aangegeven kind. Bernardus Johannes Antonius van Ewijk, 69 jr., ongeh. JJerhniildelijk ontvangen wij het verzoek, adver tenties bij de familie-berichten te plaatsen of een andere opgegeven ruimte er voor te reservceren. Hoewel wij zeer gaarne met verzoeken in dit opzicht geuit, rekening honden kan een Taste plaats nnn advertenties NIET steeds worden ge waarborgd. De heer en mevrouw WÜST-Stoof dan ken voor de belangstelling, ondervonden bij de geboorte hunner DOCHTERTJES. Amersfoort, n April 1914. AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. S. G. VAN WELDEREN baron RENGER.8) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en QuitantiCn. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis. (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. j^BUSSINK DEVENTER koek: met en zonder sucade. TE HUUR aangeboden, met of zonder pen sion, gelegen bij het station. Brieven onder motto «Kamers» aan het Bureau van de Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. IN VOEDZAAMHEID .VERTEERBAARHEID EN SttAAK GELUK-AAN-NATUURBOTER DEHELFT GQEDKQQPER Het oordeel van een vakkun dige corsetière Mevrouw, wenscht U een even slank en elegant figuur als nevenstaande dames? Koopt U dan een R G CORSET (prima Amerikaansch fabrikaat); want alleen dit mork kan ik U onder volle garantie verkoopenhet voldoet aan de strengste eischen. Eischt nevenstaand wettig gedeponeerd MERK O t Hilversum: Mejuffrouw M. GOUDSTIKKER. @♦©♦©♦©♦0 Het wereldberoemd Amerikaansch Corsottenmerk. H G CORSETS zijn gegarandeerd roestvrij, zitten gemakkelijk, zijn licht en tooh soliede en munten uit door magnifique ooupe. Alleenverkoop voor Amersfoort Firma ROBERT LEVY. Baarn: Firma L. VINK. zonder dure toevoegingen kunt U bereiden mei Maggi's Aroma,

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2