ONTWIKKELING - ONTSPANNING - GENOT SPECIALE AANBIEDING VAN EEN COLLECTIE BOEKEN CP ELK GEBIED, VOOR SPOTPRIJZEN J. EMMERING, Boekhandel, Langebrugsteeg 6, Amsterdam. Tel. No. 1163. Feuilleton. De valsche erfgenaam. 1. Henri Borel. De stille stad. Van f2.50 voor fo.6o. Hetzelfde fraai gebonden f 1. 2. De Godsdiensten der wereldnaar G. T. J. Bettany. Voor Nederland bewerkt en op vele punten herzien en uitgebreid, door Dr. J. G. Boekenoogen, 4 dln. in 4 half lederen banden. Van f 11.90 voor f5.50. 3. Scandinaafsche persoonlijkhedendoor Georg Brandes. InhoudHendrik Ibsen, Björnsterne Björnson, Alexander L. Kieland, Ellen Key, Selma Lagerlöf. Van f 2.90 voor f 1.50. Gebonden f 1.90. 4. Frans Coenen. Vluchtige verschijnin gen. Van f2.25 voor f°-75- 5. August Bebel. De vrouw en het Soci alisme. 2e ar. f 1.55. Gebonden f2.50. 6. Edward Carpenter. Lijfsliefde en de man, de onrijpe. Van fo.6o voor fo.25. 7. Lode Baekelmans. Dwaze tronies. Van fo.90 voor fo.30. 8. G. van Hulzen. Tweede Boek Zwer vers. BevattendeDe zwarte wagen, De schoenen, Kermismenschen, Medelijden. Van f 2.90 voor f 0.60. 9. Dr. W. Koster. De ontkenning van het bestaan der Materie en de Moderne Psysiologische Psychologie. Van f 2.25 voor f 0.90. 10. Emile de Laveleye. Het eigendom en zijne Oorspronkelijke Vormen. Bewerkt door Domela Nieuwenhuis. Van f 1.25 voor f 0.40. xi. Herman Heijermans Jr. Drie Tooneel- stukjes. InhoudPuntje, Het Antwoord, De Onbekende, fo.75. 12. Anna de Savornin Lokman. Kleine Levensdingen. Van f2.50 voor fo.75. 13. H. H. Ewers. De Tooverleerling of de Duivelsjagers. Van f240 voor fo.75. 14. Dr. G. Kalff. Studiën over Neder- landsche dichters der zeventiende eeuw Vondel, Cats, (Huygens, Hooft, Camphuysen. Met portretten. In fraaien linnen stempel- band f 2.50. 15. Willem Schurmann. Het leven en de dood. Van fo.90 voor fo.30. 16. Fricdrich Nietzsche. Aldus sprak Zara- thustra. Een boek voor allen en niemand. Vertaald door L. S. A. M. Romer, f 2.40, gebonden f 2.90. 17. Gustaaf Vermeersch. Nazomer. Van f 1.80 voor f 0.65. 18. Rachel de Vries-Brandon. Om de kin deren. Van fi.8o voor fo.75. 19. Herman Teirlinck. De Kroonluchter. Van fo.90 voor f0.40, 20. Dr. A. Aletrino. Uit 't leven. Van fi.40 voor fo.50. 21. Henri Borel. Opstellen. Van f2.25 voor fo.75. 22. Wilhelm Bölscke. Het wederzijdsche lokken der beide geslachten in de liefde. Bewerkt door Dr. B. C. Goudsmit. Met fraaie illustraties. Van f 1.50 voor fo.75. 23. Onze kleintjes. Causerieën voor de grooten, door J. Bokma de Boer. Van f1.25 voor f 0.40. 24. A. J. Al. Brouwer-Ancher. De gilden. Van f 2.50 voor f 0.90. 25. Edw. Stilgebauer, Götz Kriifft. Ge schiedenis van een jong leven, 4 dln. van f 6.voor f 3.in vier fraaie banden voor slechts f5.— 2ó. Edw. Stilgebauer. Zonlooze levens, van f 1.25 voor fo.50. 27. Dr. Nico van Such telen. De waarde Sis psychisch verschijnsel. Een studie over de gronden der waardeering, in het bijzonder met betrekking tot de ekonomie en haar plaats in het kuituursysteem, van f 1.75 voor fo.75. 28. Dom Desiderius Lenz. Esthetiek van Beuron. Vertaald door Emile Erens. Ingeleid door G. Brom. Met fraaie illustraties, fo.60. 29. Louis Bouwmeester. 50 jaren tooneel i8601910. Met veertig meest onuitgegeven portretten en autograaf van Louis Bouw meester. Een overzicht bijeengebracht door J. H. v. d. Hoeven, van f 2.50 voor f 1.— 30. Pro/. Dr. II. Y. Groenewegen. De voornaamste wetenschappelijke wereldbe schouwingen van onzen tijd, fo.25. 31. Dr. A. Aletrino, Privaat-Docent in de crimin. anthropologic aan de universiteit te Amsterdam. In celstraf nog langer geoorloofd en gewenscht? van f2.25 voor f°-75- 32. P. Alantegazza. Physiologie der pijn. Uit het Italiaansch onder toezicht van Dr. F. W. Wissel, door J. W. ten Cate, van f 4.90 voor f 2. 33. Arthur van Schendel. Drogon. Met plaatjes van M. Bauer, van f 1.90 v. f 1. 34. Emit. Rosenow. Tegen de priester heerschappij. Kultuurtafereelen uit dei 6e en '7e eeuw. Bewerkt door P. M. Wink, 3 dln, van f5.40 voor f2.in linnen band f2.50. 35. Prof. Dr. Werner Sombart. Het soci alisme en de sociale beweging. Naar den 6en Duitschen druk door C. J. P. Zaalberg, van f 1.90 voor f1.25, 'n linnen band f 1.60. 36. Björnstjerne Björnson. Vlaggen in stad en haven. Van f3.25 voor f 1.75. 37. Georges Eekhoud. Vertellingen. Van f 0.90 voor f 0.30. 38. Dr. Karl du Prei. Studiën uit het gebied der geheime wetenschappen, 2 dln. Van f2.90 voor f i.50. 39. Aug. P. v. Groeningen. Martha de Bruin. Van f2.25 voor f°-75- 40. Jacob Israël de Haan. Pathologieön. De ondergang van Johan van Vere de With. Met een voorrede van Georges Eekhoud. Van f2.60 voor f 1.50. 41. A. llamon. Vrije wil, Misdaad en Toerekenbaarheid. Met een woord vooraf door dr. C. J. Wijna2ndts Francken. Van f 1.90 voor f 0.90. 42. Leo Tolstoy. Wat is kunst? Vertaald I dooi; J. Stvenster. Met portret. Van f1.25 voor fo.75. 43. John Ruskin. De Laatstgekomenen. I Vier lezingen over de eerste beginselen der Staathuishoudkunde. Van fo.90 voor fo.40. 44. Prof. P. Duf our en Fr. Ifelbing. Ge schiedenis der sexueele zeden bij alle volke ren en in alle tijden, 3 dln., in drie fraaie linnen banden. Van f 10.50 voor f6. 45. Prof. Th. Ziegler. Het sociale vraag stuk een zedelijk vraagstuk. Van f 1.90 v. fo.50. 46. Is. Zeehandelaar Jbz., Arts. Het radium en de geneeskunde. Geïllustreerd. Van f 1. voor fo.30. 47. A. C. Zoethout Az. Handboek voor den Electricien. Met ongev. 700 zeer duide lijke teekeningen, waaronder vele door den schrijver zelf, of onder zijn toezicht vervaar digd, en 6 groote platen. Groot 40, 400 bladz., met alphabetisch register, van f6.voor f3.50. Gebonden f4.50. 48. Wilhelm Bölscke. De godin van het licht. Een roman uit den geestestijd dezer dagen. Vertaald door P. M. Wink. Van f2.75 voor fi.— 49. Ijide Baekelmans. Marieken van Nij megen. Van f 1.20 voor fo.50. 50. Kalidassa. Danseres en Koning. Ma avika en Agnimitra. Tooneelstuk. Uit het Sanskrit vertaala door dr. J. v. d. Vliet. Van f 1.25 voor f 0.75. 51. Dr.J.AI. Hoogvliet. Lingua. Een beknopt leer- en handboek van Algemeene en Neder- landsche taalkennis. Van f2.40 voor f 1.50. 52. Joh. Dijserinck. Mr. Alexander Ver Huell in zijn leven en werken. Met reproduc ties, deels naar onuitgegeven teekeningen. Met een portret en 68 afb. Van f4.v. fi.50. 53. Oskar Diinhardt. De Wonderwereld. Veertig aardige vertellingen met teekeningen van Erich Kuithan. Geb. Van f 1.50 v. f 0.75. 54. Leon Denis. Na den dood. Weten schappelijke en redelijke verklaring van de problemen van het leven en den dood, den aard en de bestemming van den mensch, de opvolgende levens. Van f2.voor f 1. 55. J. E. W. Dutjs. Kerk en Maatschappij. Een critisch-polemische studie. Van f2.50 voor f 0.50. 56. Herman Kutter. Zij moeten. Open brief aan de Christelijke Samenleving. Vertaald door F. Reitsma. Van f 1 voor fo.40. 57. Prins Kropotkin. Landbouw en In dustrie. Hoofd- en handenarbeid vereenigd. Vertaald door J. Stoffel. Van f 1.25 v. fo.40. 58. Co en Hissink. Louis Bouwmeester's Shylock-creatie, met fraaie illustraties. Van fo.75 voor f°-25- 59. 11. C. A. van Booven. Witte nachten. Van f 3 voor f 0.75, 60. Geschiedkundige opstellenuitgegeven ter eere van dr. H. C. Rogge. Van f3.90 voor f 0.90. 61. F. van der Goes. Grootkapitaal en Kleinhandel. Bijdrage tot de kennis van de Middenstandspolitiek. f 1. 62. Ilall Caine. De vrouw die gij mij ge geven hebt, vertaald door G. W. Elberts. f 2.90. Gebonden f 3.25. 63. Henry George. Het vraagstuk van den Arbeid. Open brief aan Paus Leo XIII. Naar aanleiding van zijn encycliek. Vertaald door J. Stoffel. Van fo.90 voor fo.40. 64. Paul Göhre. Drie maanden fabrieks arbeider. Vertaald door Hel. Mercier. Van fo.75 voor f 0.40. 65. Ernest Gilon. De strijd om Welvaart. Van fo.90 voor f040. 66. Benjamin Kidd. Sociale Evolutie. Met een naschrift van mr. M. W. F. Treub. Van f2.90 voor fo.90. 67. Hans Wegener. Het volgende geslacht. Het sexueele vraagstuk in de opvoeding van het kind. Van fi.50 voor fi. 68. Multatuli. Verzamelde werken, 10 dln. f3.75. Gebonden in 5 linnen banden f5.50. 69. Dr. C. J. Wijnaendts-Francken. Psy chologische Omtrekken. Van f2.25 v> f°-9°- 70. Is. Querido. Menschenwee. Roman van het land. Van f 2.90 v. f 1.75. Gebonden f2.50. 71Herman Heijermans Jr. Diamantstad, in 2 dln. Gebonden in een linnen stempel- band f 2.50. 72. A. IV. Weissman. De Beurs te Am sterdam 1838—1903. Met 14 illustr., naar plannen, photografieën en teekeningen, 2 dln. Van f 1.40 voor fo.50. 73. Robert E. Peary. De Noordpool ont dekt. Reisverhaal van den Ontdekkingsrei ziger. Ingeleid door Theod. Roosevelt. Met ongeveer 100 illustraties en een kaart van het poolgebied, Van f 10.voor f5. 74. Jozef Israels, door prof. C. L. Dake. Met 27 kunstdrukplaten, een gravure, 2 vierkleuren-drukken en 33 reproductiën naar schilderijen, teekeningen en etsen. Een Prachtwerk. Van f 3.25 voor f 1.90. Fraai gebonden f 2.50. 75. C. Flaubert. De Legende van H. Juliaan den herbergzame. Vertaald door D. Coster. Van f 1.50 voor fo.50. 76. N. Machiavelli. De Vorst. Vertaald door J. T. Jelgersma. Van fo.90 voor fo.40. 77. J. B. Aleerkerk. Om het derde Rijk. Een studie over Hendrik J. Ibsen. Van fi. voor fo.50. 78. lludry—Menos. Leven en sterven der vrouw. Vertaald door G. M. v. d. Wissel- Herderschee. Van f 1.10 voor to.40. 79. Elise Soer. Ward. Oorspronkelijke Roman, fo.25. 80. Thér'ese Hoven. Tante Stanny. Met 20 illustraties. In linnen stempelband. Van f 1.90 voor f 1.—. 81. Anna De Savornin Ijihman. Jonge Roeping. Van f2.50 voor f0,75. 82. Maurice Maeterlinck. Aglavaine en Selysette. Van f 1.voor fo.40. 83. Reyneke van Sluwe. Impressies, Sonnetten en Verzen. Van f1.25 voor fo.40. 84. J. Steynen. Goed en Kwaad. Een roman in 2 dln. Van f4.50 voor f 1.50, 85. J. Stoffel. Een proeve tot inleiding in een nieuwe Staathuishoudkunde. Van fo.75 v. fo.25 86. D. Tor eau. Walden. Met een voor woord van Fred, van Eeden en een inleiding van W. H. Dircks. Van f2.50 voor f 1, Zulk een collectie boeken is nog nooit ZOO GOEDKOOP aangeboden al» thans. IedereeD wordt nu in de gelegenheid gesteld, zich boeken uan te schaffen voor een 8 P 0 T P R IJ S J E. Alles wordt FRANCO en GOED VERPAKT verzonden door geheel Nederland. Men zende postwissel met het verlangde nummer aan 10.) Neen, Maurice had den grooten stap niet ge daan om le flirten bij een theetafel. En het tijdverdrijf van plattelands-aristocraten bad hem ook niet aangetrokken. Hij bad zoolang ge vochten tegen den nood, dat bij niets anders begeerde dan weelde. H\j riep in zijn herinnering temg de illusies, welke hij zich had gemaakt gedurende den overtocht. Zou hij ze ooit kunnen verwezen lijken 7 Hij had zoo vurig verlangd, zijn eigen meester te zijn, in steden te spelen, te drinken, te eten wat hij wilde en eenige bloemen te plukken, die langs den weg bloeiden. Sir Thomas had aangeboden, hem voor te hangen in een groote club en bij nam dit gretig aan maar zelfs al werd hij aangenomen dan zou hij nog weinig kans hebben, het wacht woord te vinden, dat hem toegang kon verschaf fen tot de kern van het Londenscue leven. Sir Noel had ook eens gesproken van de wens :he- 1 lijk beid eener politieke loopbaan en dit deed 1 Manrice schrikken. Hg wiet niets van politiek en hy gaf er niets ombij zou nooit een mond open doen in 't Parlement, al kwam bij er ook. j Er kwamen ureD, waarin bij liep te dwalen onder de boom en van het oude" park, vol wan- I hoop, dat hij zijn vrijheid had verkocht, te gelijk met zijn eer, om er e. :ht«i weinig voor te krijgen; dat hij als een kind was gefopt met een duur geschenk, waaraan het niet mocht raken. Dan vroeg hij zich af of hij zijn zinnen kwijt was. Deze plaats zou immers de zijne worden Maar niet eerde, dan met den docd van Sir Noel. En daar verlangde hij niet naarhij hield van den ouden manhet zou hem genoegen gedaan hebben, als de baron honderd jaar werd, ule de omstandigheden maar wat anders waren. Rosx Fleming was bijna evenzeer teleurgesteld en Maurice vond de bezoeken bij haar een vreeseüjken last. Zij was verhuisd naar een hotel in het West-End en had eerst de wer jld met een glimlach aangezienmaar de wereld lachte niet terug. Zij was alleen, eenzaam ea haai geldmid delen waren zeer twijfelachtig. Zij wantrouwde Maurice niet; hij scheen eerlijk spel met haar te spelen, en het gezond verstand zeide haar, dat een scbrifielijke overeenkomst haar in geen geval sterker zou maken. Maar hetzij dan met of zonder zijn schuld, aan haar maatschappelijke positie ontbrak veel. De glans van een table d'bóte, het gedurig rijden in plaats van loopen, de zekerheid, dat zij niet karig behoefde te wezen op een paar toilet artikelen, dat alles had haar eerst verheugd maar zulk een soort vreugde is gauw uitgewerkt. Zij had ook vroeger haar dagen van weelde ge kend de bekoring was voor baar niet die van schitterende nieuwigheid, maar de herleviDg van een schitterend verleden en zij had vroeger haar geld verspild in veel prettiger omgeving, In haar eentje naar de opera of variété te gaan, dat mocht zij niet; zij wilde groote dingen; zij zij' wilde vasten voet krijgen in dc wereldzij wilde hebben, nu en niet wie weet hoeveel later, al hetgeen Jardine haar zou gegeven hebben, als hij in leven was gebleven maar zij moest voorzichtig zijn en haar goeden naam niet op het spel zetten door dingen te doen, welke de aandacht trokken. Onvermijdelijk moest de gedachte wel eeris bij haar opkomen, dat al heigeen Jardine haar had kunnen geven, ook gegeven kon worden door den man, die zijn plauts bad ingenomen. Hoewel zij Maurice vertrouwde, was haar ge voel tegenover hem meer reBpect dan genegen heid. „Respect" is een vreemd woord in dit ver band; toch was dit het karakter van baar verhouding tegenover hem. Zij had met Maurice willen trouwen maar hij zag haar niet aau r.iet de oogen van een man, die een vrouw begeert. Hij wist te veel van haar; zij had zich aan hem vertoond in een weinig gunstig licht, en die gedachte hin derde haar. De eerste de beste rijke man, dien zij ontmoette, zou haar waarschijnlijk verkies lijker echtgenoot lijken; 't leek haar echter toe, dat hij heel verstandig zou doen, als hij haar tot vrouw nam, daar het hun positie kon ver- versteiken veel kans, dat ze een man zou vinden, die haar evenveel kon geven, bestond er trouwens niet. Het prikkelde haar bovendien, dat zij. voor wie andere mannen dwaasheden haddeu gedaan, door haar medeplichtige met zekere onverschilligheid werd behandeld en door zijn eeuwig „u" altijd op een afstand werd ge houden. Tot dusver had zij haar teleurstelling tegen over Maurice meer geuit in gemurmureer dan in klachten maar eens, toen hg kwam, zeide ze ronduit „Ik weet niet, waarop ik eigenlijk zit te wach ten. Ik ken geen menscb. Een paar van de dames hier hebben eens 'n enkel woord met mij gesproken. Ik heb een paar leugens gereed, doch er is geen gelegenheid, ze te pas te brengen. Ik kan geen kring van kennissen vormen als ik leef op deze manier I" „Wat wilt u dan, dat ik doen zal?" „Ik begrgp niet waarom je mij niet intro duceert bij sir Noel; dat was toch de afspraak ton minste de afspraak was, dat ik in de ge legenheid zou gesteld worden, menschen te ont moeten. Croft Court zou een geschikte plaats wezen om mee te beginnen". „Ik geloof niet, dat sir Noel erg opwekkend gezelschap voor u zou zijn", antwoordde hij ontwijkend. „U zoudt het op Croft Court veel saaier hebben dan hier". „Maar ik zou het ten minste zienik verlang er naar, hpt te zien. Jij hebt goed pratenjij leidt er een lekker leventje. Bovendien er wonen meer menschen te Oakenhurstje vertelt mij, dat je gaat rijden en jagen en dine- ren; er zijn d-ar menschen genoeg, die mij beter zo,-den amuseeren dan Sir Noel. Ik hoor, dat de gravin van Wrensfoidley daar een huis heeft; waarom zou ik niet bij haar geïntroduceerd kunnen worden „U zoudt haar niet zien, al kwam u te Oaken hurst. Ze zijn v6or den winter naar het buiten land gegaan en nog niet terug. Apropos, ze spre ken het uit als „Wrensley" en er wordt over haar gesproken als „Ladv Wrensfordley" waar om weet ik niet". „Maar zij is gravin van Wrensley" zeide Ross, nu de middelste lettergreep weglatend. „Ik heb haar naam gedrukt gezien". (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 4