ALA-COLA Laatste Berichten. Advertentiën. WETENSCHAP - TECHNIEK - KÜNST Te huur gevraagd Vergadering Barbiers- ea Kappersbonfl, FROU-FROU iaiisi®s HAlA-iPlHS BÓOKWAnUI KRAZ1L1V8 VETTER Co., door A. J. van Munster; ze, 4e, 5e en 12e prijs door Chr. Baartman3e en -e prijs door E. J. van Ling; 6e prijs door J. Morre en 10e prijs door A. Neerinks. Di'.ivjn losgelaten om S uur; iste duif ge constateerd om 10 uur 33 min. 31 sec. Uitslag van de wedvlucht, gehouden op Zondag 17 Mei 1914. Plaats van loslating Wiinstorf (Duitschland); 2S0 K.M. hemelsbreed. iste, 2 e, 5e en 6e prijs behaald door J. Morre; 3e, 4e, en 10e prijs door A. J. van Munster7e en 8ste prijs door D. Mulder, en de prijs door Chr. Baartman. Duiven losgelaten om 6 uur; iste duif ge constateerd om o uur 37 min. 5S sec. Reverend J. Irwin Brown, M. A., sedert 30 Januari 1S87 predikant bij de Schotsche gemeente te Rotterdam, heeft er toch maar buitengewoon slag van, het Horatiaansche «ridentem discere verum» in zijn fraai F.ngelsch-l.atijn noemt hij dat: rijdientiem dijscierie vieroem te verbinden met het woord van dien veel jongeren wijsgeer, wiens spelen inmers leeren was. Nog veel treffen der dan de Oude heer Smits, wiens «Ducht- man's difficulties with the English language* niet genoeg kunnen worden bestudeerd, weet hij vol goed-Ierschen humor zijn auditorium voor eens en voor altijd in 't geheugen te splitsen welk een hemelsbreed verschil er is tusschen grammaticaal- en spreek-F.ngelsch. Cuey-Na-Gael, de intimus van Jac O'Neill en van Mc' Namara, had gisteravond een veel voller zaal dan nu twee jaar geleden en 't was aardig om te zien hoe naarstig niet alleen de jongeren maar ook de ouderen van zijn zeer dankbaar gehoor de enormiteiten aanteekenden waaraan O'Neill, zij 't dan ook opzettelijk, zich schuldig maakte. Af en toe daverde het van 't lachen. Niet alleen toen rev. Brown met sober gebaar en uitermate droog komiek gelaat zijn «warem- peltjes* of «stiekempjes* of «pats» of «bent u niet goed snik» lanceerde, maar óok toen O'Neill, meenend iets uitermate vriendelijks te /.eggen tot zijn gastvrouw, haar zoon een «echte engerd» noemde. Het getob met den apothekers winkel op een der vrijwel op elkaar gelijkende grachten te Amsterdam, met den kaaper toen hij een kapper, met de baker toen hij een bakker zoo zeer noodig had, met de telefoon toen hij zich bij ongeluk had opgesloten in de hotelkamer, met de canapee, met de spoorweg-biljetten in al hun veelsoortigheid en het belet vragen om geen belet te krijgen, met den D-trein dien hij juister een p-trein zou willen noemen, en vooral toen hij half uitgehongerd na zijn auto-rit van alles gespeend bleef, omdat hij telkens «dank u« zeide, tot zijn vriend hem eindelijk uit den nood hielp en «nou, óf ik» leerde zeggen, 't was alles even door en door vermakelijk en toch leerzaam. O Xeill nam afscheid met een «Tot weer ziens» moge rev, Brown spoedig de ge legenheid hebben, deze belofte in te lossen. Ter Maandag gehouden kaasmarkt, de eerste weekmarkt in het nieuwe seizoen, werden aangevoerd 7 wagens met 8000 pond kaas. De prijs liep van 26'/2 tot 28'/2 cent, die van kaas onder Rijks-controle was zelf 33 cent. De handel was vlug. De aaneengebouwde heerenhuizen aan den Utrechtscheweg nos. 1 en 3, in den tijd toen de Rijdende artillerie hier garnizoen hield bewoond door jhr. De Pesters, worden thans gesloopt om plaats te maken voor een hecrenhuis, onü<_r leiding van architect E. P. J Smith te bouwen. Het sloopingswerk werd voor f1410 toe gewezen aan II. B. J. Lensing. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer D. H. G. Ittmann, I.angestraat 9 bij de Varkensmarkt. De heer Bunte wilde zijn afnemers eens een extraatje bereiden en liet een groote heilbot komen, een van 139 pond. Zóo toen hij de sinjeur had uitgepakt, bleek luni, dat de visch was bedorven, zoo dat hem niets overbleef dan aan de Ge meente-reiniging te telefoneeren het gevaarte weg te halen, met een extra-waarschuwing om toch vooral te voorkomen, dat iemand zou probeeren of er niet bij geval nog een goede moot aan zat. Een strop voor den expediteur een te genvaller voor de stadgenooten-vischlief- hebbers. Van warmte en daardoor spoediger bederf vooral als er Zondagen of algemeene feest dagen tusschen komen gesproken: ook zonder ijskast is het een geringe moeite, vleesch langer dan een etmaal goed te houden. Gehakt zoute men een weinig, onmiddellijk nadat het door den slager is bezorgd om het daarna in een gedekte schotel (niet in pa pier, al is liet nóg zoo vetvrij, gewikkeld) weg te bergenevenzoo ook groot vleesch. Biefstuk, oesters, vinken en ander klein vleesch berge men ongezouten in een gedekte scho tel. Ook wordt elk bederf vermeden, wanneer stukken vleesch een weinig geroosterd worden weggezet. Het is toch bedroevend om te zien hoe natuurlijk onbekenden de met groote zorg gekweekte bloemen vernielen, welke in de buitenstad tot lust van den eigenaar maar toch óok tot verfraaiing van de omgeving in de tuinen staan. Thans is weer op gruwelijke wijze huis gehouden in den tuin van dr. Waghto, aan den Utrechtscheweg. De knoppen zijn afge rukt, de planten vertreden. Kan men zijn lust niet weerstaan, zoo'n bloem te hebben, welnu vraag er een aan den eigenaar, die haar tien tegen een zal afsnijden, liever dan dat door afruk ken de geheele plant wordt bedorven. Door de recherche is hier gister een ge signaleerde aangehouden, die nog iS dagen tegoed had. Zulk mooi weer en dan achttien dagen in de schaduw't was maar half naar 's mans De Rechtbank te Utrecht veroordeelde Maandag den 2ó-jarigen zwerver, die hier 27 Januari, om onder dak te komen, van de stoep van het magazijn der firma Gebrs. Hamers een rol goed stal doch deze reeds in de Nieuwstraat terug gaf, tot zes maan den, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was een jaar, omdat deze jonge man die reeds sedert zijn 12de jaar bijna voortdurend in aanraking is met de justitie, pas kort geleden voor een dergelijk feit werd veroordeeld tot acht maanden. Een handvol hulp en goeden raad is beter dan een karrevracht zuchten. TTit don Omtrek. Ds. K. van As, te Moerkapelle, is beroe pen tot predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Bunschoten. Het verluidt, dat de sergeant der infanterie te Ede, die verleden week door den krijgs raad te Arnhem is veroordeeld wegens dief stal in de kazerne, brandstichting op een on derofficierskamer en desertie, heeft bekend, óok schuldig te zijn aan verschillende vroe ger in de infanterie-kazerne te Ede plaats gehad hebbende brandstichtingen. VOETBAL. Voorwaarts, uit Utrecht, dat den voorlaat- sten Zondag voor de Gouden kruis-wedstrij- den op Bir' hoven over Quick heeft getriom- phcerd, moest Zondag voor de zelfde wed strijden H. V. C. achter Rustoord bestrijden. Thans echter moesten de Utrechtenaren het loodje leggenH. V. C. bleef met 21 overwinnaar. Het weer leende zich beter voor een wa- terpolo-wedstrijd dan voor voetbal, hetgeen ook wel de reden zal zijn geweest, dat er niet veel fraais werd vertoond. Beide partijen beginnen erg kalm. II. V. C. brengt eenige bezoeken bij de gasten, welke beleefdheden fatsoenlijk worden beantwoord. Langzamerhand worden H. V. C.'s bezoe ken talrijker en het duurt dan ook niet lang of de bekende «goalgetter» van H. V. C. stelt den Utrechtschen doelman in de gele genheid, eens achter zich te kijken, zoodat H. V. C. de leiding heeft. Dan komt Voorwaarts iets meer opzetten met het gevolg, dat vlak vóór rust de stand weer gelijk is. Na de thee heeft Voorwaarts echter heel wat minder in te brengen, zoo dat de witte voorhoede voortdurend zeer dicht bij het Utrechtsche doel te vinden is. Hier wordt echter heel wat afgeknoeid en gedoelpunt wordt er niet tot de L'trechtsche doelwachter de vriendelijkheid heeft, met den bal een eind het veld in te wandelen het leder wordt hem echter vlug ontnomen en Hoorn zorgt er voor, dat de bal eerder in het doel is dan de bewaker hiervan, waar door de stand op 2 1 is gebracht. De Voor- waarts-menschen doen hierna nog wel eenige goede dingen, maar tot doelpunten komen ze nietde Rustoorders winnen dus deze demi-finale. De groote gebeurtenis op voetbalgebied was Zondag natuurlijk de hoogst eervolle 34 nederlaag van het Nederlandsche elftal tegen het Deensche te Kopenhagen. Bij de rust leidde Nederland met 3 1. De Nederlandsche elftal werd zoowel Don derdag bjj de heenreis als Maandag bij de terugreis aan het station hier hartelijk be groet door vrienden van het voetbal. Heden diende in een civiele zitting van de Arrondissements-rechtbank te Utrecht de zaak van de Utrechtsche Waterleiding Maat schappij contra de Gemeente Amersfoort. Door mr. H. J. M, van den Bergh, die voor Amersfoort occupeerde, werd een uit voerige conclusie van antwoord ingediend, strekkende tot onbevoegd verklaring dier Rechtbank om te beslissen over de verkla ring der toepassing en niet nakoming van de concessie; en in elk geval om de Utrecht sche Waterleiding Maatschappij niet-ontvan- kelijk te verklaren in haar vordering, althans haar die te ontzeggen, en haar te veroordee- len in de proces-kosten. De raadsman der Utrechtsche Waterlei ding Maatschappij verzocht een termijn voor repliek, waarop de Rechtbank besloot, de zaak 14 dagen aan te houden. Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over Jan. 1914. (Excl. tramdiensten). Reizigers f 118 261.56 Bagage en honden 2710.06 Goederen, levende dieren, rijtuigen, enz. 113828.48 Buitengewone ontvangsten en telegraaf 864.16 Totaal f 235 664.26 Totale 1914. 1913. Ontv. scd. 1 Jan. f235664.26 f228001.96 Gemiddeld aantal Kilom. expl. van af 1 Januari 14S 148 Dus ontvangst per dagkilometer ƒ51.38 ƒ49 71 405de Staatsloterij. Vijfde klasse. Trekking van SMei 1914. (700 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 22) zijn aan de volgende nummers zonder prijs uitgetrokken '73' '73S 5247 *75 *7 '753' '7535 en 17976. OPENBARE LEE8ZJ AL Beukenlaan 2. Vrije toegang voor ieder boven 18 jaar. Couranten Vakbladen - Tijdschriften Boeken Adresboeken. UITLEENBIBLIOTH EEK. een nette burgerwoning, liefst met suite, huurprijs ongeveer f200.-— tegen Juni a.s. Brieven onder motto «Huis» aan het bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht q. N.V. Amersfoortsche Glasverzekering Maatschappij ingevolge Art. 13 al. 2 der Statuten op Maandag 25 Mei 's avonds lialf negen, in hotel «DE VER GULDE ZWAAN». De punten van behandeling liggen ter inzage bij den Secretaris W. G. VAN DAM. Secr.-Penn. Vereeniging tot het bouwen en verbeteren van wonin gen te Amersfoort. A Lfl EM EEN E VERGADERING op Woensdag 3 Juni 1914, de9 namiddags 3 uur, ten huize van den heer A. M. Tromp van Holst, Soesterweg 2. HET BESTÏJUR. Onderwerpen Rekening en verantwoording. Uiüoting van obligation. De Nederlandsche afd. Amersfoort, geeft bij deze kennis, dat de zaken op HEMELVAARTS DAG des morgens om 10 uur, en op deu TWEEDEN PINK STERDAG geheel GESLOTEN zullen zijn. HET BESTUUR. Op hoogen en meer gevorderden leeftijd is men zeer gevoelig voor het gure jaar getijde. Een verkoud heid is spoedig gevat en wordt gevolgd door catarrhale aan doeningen der luchtpijpen. Men kan dit voor komen door tijdig een doos Wybert-Tablet- teil aan te schaffen. De resultaten, hiermede verkregen, zijn verrassend. Te bekomen in alle Apotheken en Drogisterijen a 60 cent per doos. Depot te Amersfoort: A. van de Weg, Langestraat 23, telefoon 217. MOCCA TRIC TRAC met de «Lindeboom». Het Succes van den Daer. Firma Wed. B. ran een overheerlijk broos BOTERUEBAK. Firma Wed. B, ran DOESBURG. CHOCOLADE TOBI, het allernieuwste, en Chocolade Mocca Stangen gemerkt Wed. B. van D„ Mijdrecht, zijn „DE ECHTE". Biscuitfabriek „DE LINDEBOOM". P1B0 PEISCILLA nieuwste fabrikaten. Firma Wed, B, ran DOESBURG. Distill. Wijnen. Likeuren. LÏevëv Vronwe-kerkhof, A MEKSFOOKT.

Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 6