Uniformen. inr*iOB-n Effecten Coupons - Prolongatie! Deposito W. A. HAISIN», Firma L. van Achterbergh's Brandstoffenhandel Marktprijzen. Advertentièn N. V. Middenstand%crediet,ba|iX AMKRSFORTIA Stoomwasscherij W. G. BURGER, H. L. A. DULLA-ERT Oo. Sffecten Berkenwegp IO Belgische en Hollandsche Anthraciet DE HUISHOUDGIDS. Vrees behoeft niet te bestaap. mpa met bijensteken overdekthet markterreipije cal verlaten. Der zake kundige imkers zullen aanwezig zijn om U In te lichten. Komt dus! I-ant uw geest in dezen rampzaligen oor logstijd eens even tot rust komen te midden van het allerrustigste bedrijf, n.l. dat der imkerij. M. Tegen muggeateken beveelt »Dtf Kam pioen» aan het gebruik van citronelle, in iedere apotheek voor éen dubbeltje te koop. Een paar druppels op banden, armen of gelaat en de vervelende zangers pakken zich ijlings weg.. Morgen is hier alleen geopend de spotheek van den heer C. M. M. Vermolen, Varken markt 44, telefoon 160. De brandweer werd Donderdagavond wederom gealarmeerd, nu voor een binnen brandje aan de Oldenbarnevelt-laan, dat echter middelerwijl werd bedwongen, zoodat niet behoefde te worden afgelegd. Van den sneltrein, die te 9.08 uit Zwolle vertrekt en die, in éen vaart, een uur later te Amersfoort behoort aan te komen, is gis teravond bij Hattemerbroek door het terug springen van een wissel een personenrijtuig ontspoord, op de zelfde wijze als Kerstmis 1913 bij Hooghalen met den zelfden trein plaats had. Een militair werd nagenoeg onmiddellijk gedood, twee mede van verlof terugkeeren den werden ernstig gewond aan hoofd en hand, terwijl een pastoor en een handels reiziger uit Utrecht minder ernstig werden gekwetst. Twee handelsreizigers, die er de voorkeur aan gaven hier ter stede te over nachten, werden plotseling uit de losvliegende portieren geworpen en belandden op den spoordijk zonder zich belangrijk te bezeeren Dehulptsein met werktuigen, heelkundigen, werklieden en verplegend personeel vertrok zoo spoedig mogelijk van hier naar het ter rein van den ramp. Het onbeschadigde deel van den sneltrein kwam in plaats van te half twaalf eerst over eenen te Utrecht aan. De Minister van Financiën maakt in de >Staatscrt«. bekend dat er valsche zilverbons (nieuwe vorm) zijn, serieletters B D en num mer 18323. Zij hebben geen watermerk en geen blau wen ondergrond. Uitkijken is de boodschap. Door een bewoner van een woonwagen aan den Sc.eaterwejr werd ninadagmiriftaa aan de politie-post kennis gegeven van dief stal van een hit en een rijwiel, even te voren door twee zwervers bedreven. De agent van politie H. J. van Appel spoedde er zich te rijwiel heen. Een der geweldenaars werd ingerekend, de ander, zekere Kwartels, die al heel weinig gezien is bij justitie en politie, sprong op de ge stolen fiets en rende er vandoor. Van Appel en een aantal belangstellenden hem na, overal door en overheen. Eerst bij Blaricum bracht men den vluchtende ten val. Van APP«1 in een oogenblik er bovenop, zijn revolver op het hoofd van den met een scheermes dreigenden boef, die ten slotte alle verzet staakte en om het late uur op last van den Burgemeester van Blaricum werd ingesloten in bet dorps-arrestlokaal. Den volgenden ochtend zou Kwartels naar Amersfoort worden geleid, doch bij wist te ontkomen aan de Blaricumschp politie, die alleen met hit en rijwiel naar hier toog, maar zonder Kwartels, naar wien óok wordt gezocht omdat hij te Deventer een wacht meester der marechaussee heeft mishandeld. Van Appel is eervol vermeld om zijp moedig gedrag- De zaak is in nader onderzoek en weldra ral de Rechtbank te Utrecht met den ge droste een hartig woordje spreken. Het schijnt noodig, de Belgische gasten er eens weer aan te herinneren, dat de voet paden zijn voor voetgangers en dat het ver boden is, zonder bepaalde noodzaak zich met een rijwiel op de trottoirs te bevinden. De Belgische jeugd schijnt niet te weten, dat bet heel gevaarlijk is, sinaasappelschillen op de straat te werpen. Menigeen heeft daaraan arm- of beenbreuk te wijten. De lantaarns van auto's en rijwielen moeten volgende week uiterlijk vijf minuten vóór negenen, die van de overige voertuigen om vijf minuten vóór half tien zijn aangestoken. Gewoonten zoowel goede als slechte worden van draden, koorden en van koorden, kabels. Olt dsn Omtrak. De Koningin-Moeder wordt weldra op Soestdjjkc verwacht. De verhuring der vakken in de eierhal en de pakloods te Barneveld heeft dit jaar f 503 opgebracht, tegen f190 verleden jaar. De commissie te Amersfoort, welke leiding gaf aap. de feeafen bij de kroning en bjj bet huwelijk van H. M. de Koningin, heeft beide malen overwogen uit Wt batig saldo der rekeningen als blijvend aandenken de wijzer platen vap, den Lieve Vrouwe-toren na zons ondergang te doen belichten. Vrees voor brandgevaar liet dit uitnemende plan niet tot uitvoenüg komen. De puzzje is thans opgelost te Driebergen, waar de wijzerplaat van den kerktorei} wordt belicht middels een reflector met electrisch licht. Welpu, Amersfoort heeft thans óok elec- trische energie. Maarde dubbeltjes. Van den uitgever, tien heer G. J. Slot- houwer, ontvingén we zooeven: De waar heid aangaande den tegenwoordigen oorlog, geput uit de kleurboeken der oorlogvoerende Staten, de Geschiedenis, den Bijbel en het Woordenboek der Nederlandsche taal, door Taco H. de Beer. »Ik geef lof noch blaam, noem alléén feiten en geef soo vaak mogelijk bewijzen voor de waarhei4 van hetgeen ik beweer» schrijft de hear De Beer aan het slot van zijn inleiding. Of hij, ook d e waarheid heeft neerge schreven in de 185 pagina's van dit boek hopen we na meer gezette lezrtig te ont dekken. TELKPHOON 304. Bijeenkomsten. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek, Laantje 2, en R. K. openbare leeszaal en bibliotheek, Kamp 18. Zaterdag Theosofische leeszaal. Zo. tot Zat. Biosoofjp Langestraat. Za. tot Ma. Bioscoop »De Arend». 29 Juni Raadsvergadering. Lezing Algemeene Borg-Maat- schappij. Lezing mr. Wittemans. R. K. volkszangavond. 30 Juni Bijenmarkt. i Juli Centrale Hanze-vergadering. 12 Juli V. P. N.-vergadering. 13/15 Sept. Landhuishoudkundig congres. AMERSFOORT, 25 Juni 1915. Appelen f o.4 f o.Peren f o.4 f o. Nieuwe aardappelen f 5.75 4 f6.— Zand- aardappelen fo.4 f-o.Hoendereieren f6.00 4 f6.70 per 100 stuks. Bruine eieren f6.75 4 f7.— p. 100 stuks. Grasboter f 1.50 i. t 1.O5 per Kilo. Kippen fi.— 4 f 1.75. Kuikens f o.4 fo.Piepkuikens f 0.50 4 f 1.20. Ganzen fo.— 4 fo.—Oude eenden fo.— 4 fo.—Jonge eenden f 1.— 4 I 1.40 Hazen f o.4 fo.—Wilde konijnen fo 4 fo.—Tamme konijnen f 0.70 4 f 1.20 per atuk. Duiven fo.— 4 fo.— per paar. Vette varkens f o.4 fo.Magere varkens f o. fo.— Zeugen f70.— 4 f150.— Biggen f 16.4 f24.Kalveren f 10.4 f 12:00. Aangevoerd waren ongeveer heet. Appelen, heet. Peren, heet. Kleiaard- appelen; 30 heet. Zandaardappelen 170000 stuks Hoendereieren st. Eendeneieren 600 Kilo GrasboterVette Varkens; Magere Varkens; Varkens voor export- slagerij; 200 Biggen; 40 Zeugen 4 kalveren. FRKUIKBEURTEI*. Zondag 27 Juni. Evang. Luthersche kerk. Voorin, to'/g uur, dr. ToxopeUs. Remonstrantschc kerk. Voorin. ioVj uur, ds Hooykaas. Doopsgezinde kejrk. Geen dientt. Gereformeerde kerk (Langegracht). Voorn». 10 uur, ds. Donner. Avond sVï d% Teerink. Gereformeerde kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond 5'/s uur, ds. Donner. Cbr. Gereformeerde gemeente. Voorn» 10 uur, ds. Van Brummen, uit Dordrecht Avond 5V4 uur, ds. Van Brummen. Vrije Gereformeenle gemeente. Voorn». 9Vj uur, godsdienstoefening. Avond 5 uur, godsdienstoefening. Heisteld Apostolische gemeente. Voorm. 10 uur, godsdienstoefening. Avond 5 uuf, godsdienstoefening. OPENBARE LEESZAAL Beukenlaan 2. frjje toegang voor ieder boven 18 jaar. Counptte» Vakbladen Tijdschriften Boeken Adresboeken. UITLEKNBtBLIOTHEEK. roor AMERSFOORT en omstreken. WEVERS81NGEL 28. VERSCHAFT CREDIET ssn Middenstsndsinstellingen, Mlddenstandscredietbanken, Winkeliers eu Klein-indnstrieelen. Oeelt voorsoüot op B.wltantlön. Incasseert wissels en ander handelspapier en neemt gelden 4 deposito. Fabriek vau melkproducten te Amersfoort, Intercommunale telefoon uo. 2(12. PRIJSCOURANT. Idem Rauwe volle melk idem ;i idem Gepast, ontroomde melk idem Karnemelk van gepast, room idem i» Va f 0.05 f 0.09 Va f °-°5 Liter f 0.09 ttesch f 0.05 Liter f 0.04 flesch f 0.05 Liter f 0.04 Karnemelksche pap per 1 Gepast, koffie-room Vi idem idem idem Gepast, slagroom 1 idem lk idem idem V, f 0.50 f 0.25 f 0.13 f 1.20 f 0.60 f 0.30 f 0.15 Roomboter, onder Rijks-cqntrole, 4 f 1.60 per K.G. Kaas, prima kwaliteit, zooveel mogelijk onder Rijks-controle, in gewichten van 0.5,' 1 en 2 K.G. Yoghurt in flacons van 2 2Va cent. A Aanbevelend, Tj. SIEPERDA, Soesterweg 10. ZEIST. AMERIKAANSCH SYSTEEM Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE 'BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen «orden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. COMMANDITAIRE BANKVEREENIGING Amersfoort, Langegracht 30. Scherpenzeel Soest, TELEFOON 303 Telegramadres: „DULLiERT". niet en zonder onderpand. Aan- en Verhoop van tot de meest voordeelige voorwaarden. Telefoon No. 156, bestelkantoor Arnh. straat t. Magazijnen en kantoor Koestraat 4-6-8. Voorradig Wordt verwacht Duitsche eo Engelsche Anthraciet. Voor levering Jnni knnnen geen bestellingen meer worden aangenomen. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mevrouw W. van der VECHT. Oud-leerares in Koken en Voedingsleer. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. l'roeftanniuiers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het buresp van »DE HUISHOUDGIDS» Burgstraat 65, UTRECHT.

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 6