SRAX I)E PRINS. Firma L. v. Achterbergh's brandstoffenhandel Strijksters. Strijksters Strijksters. nette meisjes Stoomwasscherij W. G. BURGER, ZEIST. Koninginnedag1. Café Restanraiit„Riciie Uitgezocht Concert met Zang. DE ZWERVER, SOMNAMBULE. Coöp. Stoomzuivelfabriek „HOOGLAND". Engelsche, Schotoche, Belgische en Hollandsche anthraciet, Fabriek van Melkproducten „Amersfortia". BEKWAME Platgoedstrijksters kunnen tegen HOOG LOON en VAST WERK geplaatst worden aan dé Stoomwasscherij en Strijkinrichting A. V N MELSEN ZOONS, Zeist. Tevens gevraagd voor de Stoominangels. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gebaald en gebracht. MT* PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. beste schuurmiddel der we reld voor potten, pannen, houtwerk, blik, enz. Vraagt monster bij winkeliers of drogist. Langestraat 20. Verschillende Nationale nummers, met medewerking ran den Opera-Zanger Mr. M Kit LOT. In eiken Boekhandel teekent men in op den lócu Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, over den Enropeeschen Oorlog, meestal van onze eigen fotografen, en de voornaamste gebeurtenissen in Neder land en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende auteurs, begint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe Oorspronkelijke roman uit den grooten Europeeschen oorlog, door FOKKO Bos. 'erder in de Bibliotheek van >De Prins» de boeiende roman van C. N. en A. M. WILLIAMSON LIBff J) E S STRIJD. we roman A. GEOFFROY Alle abonné's zyn verzekerd. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken solieden Boekhandelaar of bij de Agenten tegen f3.— per jaar voor de gewone, en tegen f6.— per jaar voor de luxe editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct abon- neeren tegen toezending van postwissel van f 3.75 voor de gewone en f5.76 voor de luxe-editie, aan den UiigCTer N. J. BOON, Ainsteldyk 3, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 a- 45 platen per week. Vertegenwoordigers te AMERSFOORT: H. J. Reems, W. J. van Barneveld, LIEVE VK0UWEN8TRAAT 24/26. MUURHUIZEN 79. Hooggepasteuriseerde volle melk per'Litersflesch f o.ti Heerlijke roomkarnemelk per Literf °-°4 per Litersfleschf °-°5 Hooggepasteuriseerde zeer vette koffieroom per Literf 1.00 slagroom f 1.20 Roomboter onder Rijks-controle thans per K.Gf 1.70 N.B. Al onze producten slann te Amersfoort OHd.©r <3L«.gJ©llJIdL— sola© controle van den Gem eentellj - U en Keiirlngsdlenst en worden zonder prysvorliooging aan huis bezorgd. De Directeur, J. W. WEHKAMP. Telefoon No. 155, Bestel kantoor Arnh.straat 1, Kantoor en Magazijnen Koestraat 4-6-8. Momenteel voorradig eokes, steenkolen, eibrikettcn, bruinkoolbriketten, turven, enz. enz. Gepastenriseerde veile melk per flesch 9 cent. Rauwe volle melk per Liter9 Karnemelksche pap per Literflesck 11 BOTER per K.G. f 1.60. Beleefd aanbevelend, 7. SIEPEHDA. FEUILLETON. "3! En terwijl de muzikanten met trom- petgeschetter binnentrokken, schudden de meisjes bladeren en bloemen van den schoot en snelden weg om zich de handen te was sehen. Het werk was afgeloopen. Nu kwam de pret. De laatsten, die binnentraden, waren Enno Brinkmeier en zijn vriend Frits Overdiek. De muzikanten zaten reeds in hun hoek achter plaatsen voor de paarden en ver schanst achter de groote eettafel, waarop vele bierkruiken stonden. En voor de plaat sen van het vee, vlak voor de herkauwende bekken der koeien, wachtten de meisjes op tabouretten en banken de dansers af, terwyl Jan Schletten, de zoon des huizes nog haas tig den vloer met dennennaalden bestrooide om dien voor het dansen glad en effen te maken en het dienstpersoneel de gemaakte guirlandes aan de palen der koestallen en langs de balken der zoldering bevestigde. Enno hield Frits op den drempel staande. De hals van zijn hemd zat hem vandaag erg nauw. «Daar, Frits, dat is ze. Die slanke met het vlashaar, recht voor je uit, dat is ze.» Het glinsterend blonde hoofd van Trina Dopkc en haar wit gezicht doken als een licht uit de schemering op. De geheele ver schijning deed in haar keurige netheid en zekerheid aan het rustige, gelijkmatige schijn sel van eer* licht denken. Zij beviel Frits goed. «Maar dat is een buitengewoon fijn meisje. Vooruit Enno, vooruit». Maar Enno bleef als een paal op den drempel staan. Nu bleef ook de zoon van den schoolmeester staan en volgde verwon derd Enno's blik, die over Trina Döpke heenging. Op de afsluiting voor de koeien stond Anna Gr&veloh, hield zich met de linkerhand om den paal vast en slingerde met haar hoog opgeheven rechterhand de zware guirlande om den haak van de balk van de zoldering. De lijnen van haar volle, lenige gestalte waren bevallig, de arm, waar van de mouw was neergeleden, was gevuld, en haar oogen schitterden als rijpe braam bessen in het licht van de kleine olielampjes aan de zoldering. «Is dat niet den ouden Gr&veloh zijn dochter vroeg Overdiek. »Ja«, antwoordde Enno kortaf. En zacht: »Ik ben het meisje een extra dans schul dig». «Maar vanavond toch niet», vermaande Frits. «Je hebt nu wel wat gewichtigere te doen»- In <3it oogenblik kwam Wilm Döpke, de bruidegom, vriendelijk op beiden toe. «Enno Brinkmeier, Frits Overdiek, komt binnen. Het zal een genoeglijke avond worden Enno stond nog altijd als een stok. Frits gaf hem heimelijk een duw. «Te moet Trina Döpke nu ten dans vragen. De muzikanten stemmen al». «Ja», zei Enno en stapte dwars over de deel. Zijn voeten waren zwaar als lood. Hij zag Trina's oogen vol verwachting op hem gericht. «Natuurlijk heeft haar volk met haar over de zaak gesproken, zooals mijn volk met mij, en nu taxeert zij mij». Zijn trots kwam bij die gedachte in opstand. «Zij taxeert mij zooals een kalf of een koebeest, doodbedaard zij wordt er niet eens rood bij». Eindelijk stond hij toch voor haar. «Willen wij samen de Schotsche drie dansen, Trina Döpke Trina stond op. «Als je graag wilt?» Zij dansten. Trina Döpke was zeer slank. Men kon haar gemakkelijk omvatten. Maar het was niet gemakkelijk, haar in het rond te draaien. Zij had haar eigen wil ook bij het dansen. Ofschoon Enno niet in staat was een enkel woord te zeggen, zag hij toch al ronddraaiende duidelijk elk gezicht der aan wezigen afzonderlijk. Hij las hun gedachten. Het was onbeschaamd, zooals grootvader Schletten meesmuilde Het was laag, zooals Luerke Voss grijnsde! Maar dat verdroeg hij met het hoofd in den nek. Het was iets andere, wat hem hinderde. Dat onbehaaglijke gevoel daalde van de zoldering op hem neer en nam van minuut tot minuut toe. Eindelijk keek hij op. Daar stond Anne Gr&veloh nog altijd in de hoogte en keek glimlachend op hem neer. Het bloed steeg hem naar het hoofd. Hij geraakte uit de maat. «Wij zijn niet in de maat», zei Trina en bleef staan. «Ja, dansen kan ik niet best», gaf hij toe. j «Het komt er ook niet bij een boer op aan of hij dansen kan», antwoordde zij. Dat woerd verdroot hem «Waar komt het dan bij jou op aan? Dan weet ik vast iets!» vroeg hij spottend. Haar heldere oogen keken hem eerlijk en rustig aan. «Dat iemand een rechtschapen mensch is, daar komt het op aan». «Ja, dat spreekt natuurlijk van zelf. Maar de menschen kunnen rechtschapen en toch verschillend zijnbruin en vlasharig, recht en krom, leep en hekrompen, vroolijke snaken en kniezere. Komt het je op dat alles in het geheel niet aan, Trina Döpke?» Nog altijd zweefde Anne Gr&veloh ergens I in de hoogte en gaf aan de bogen der kransen een sierlijke ronding. Die kwam het op een j duimbreedte meer of minder ronding aan. 1 «Ik geloof, dat jij mij voor den gek wilt houden», antwoordde Trina ernstig. «Versta je dan geen gekheid, Trina Döpke?" «Als het van de goede soort is, waarom niet?» Het was.niet gemakkelijk een gesprek met haar te voeren. Men kwam er bij uit de maat, evenals bij het dansen. En waarom moest Anne Gr&veloh hen in dit oogenblik met een handvol bierkruiken voorbij loopen Dat hinderde hem. Geheel Spreckholm mocht zijn hofmaken aanschouwen en geheel Stel- lichte op den koop toe maar Anne Gr&veloh niet! I-rits Overdiek, die achter Enno stond, maande hem aan: «Zeg toch wat!» En Enno zei nu het eerste het beste, dat hem te binnen schoot «Ik moet je ook nog de complimenten van moeder doen, Trina». «Dank je. Doe haar mijn hartelijke groeten terug. Je moogt wel tevreden zijn, dat Alheid Bnnkmeier je moeder is». «Mag je moeder lijden?» «Ik heb mijn eigen moeder niet gekend. Maar als ik er over denk, hoe ik die zou willen gehad hebben, dan stel ik mij altijd Alheid Bnnkmeier voor». Zoo. Nu behoefde hij immers slechts nog naar den trouwdag te vragen. Dat ging zoo vlug als op een glijbaan, waarop je altijd j een stuk verder bent dan je eigenlijk wilt l *'Jn- tToed beschouwd moest hij zich ver- .oöfgiica had ïich bet vriie" moe"iik« (Wordt vervolgd.

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 4