MAÏZENA DURYEA Speciale aanbieding'! Ananas-Pralines Speculaas De naam onzer firma waarborgt Zuiverheid en Kwaliteit. Van der Zoo de Jong Van Ophoven. N. V. Middenstands-eredietbank Coöp. Stoomzuivelfabriek „HOOGLAND". Neemt gelden a deposito. 595 Filialen! 850 Personen! LANGESTRAAT 54, AMERSFOORT. Borstplaat Suikerbeestjes per pond 40 ct. Fondant-Guldens Fondant-Kwartjes per pond 45 ct. V rnchten-Borstplaatj es per pond 45 ct. Luxe kistjes 55 ct. Prima per pond 27'/:» en 37'/a ct- per ons 6 en 8 Haagsclie Hopjes in prachtige luxe doosjes 15 ct. per doosje. Per ons 12 ct. OverheerlijkNieuw van natuurvruchten bereid, keurig verpakt! 20 ct. per ons. Amersfoort, WestsiDgel 37. Baarn. Teding van Berkhoutstraat 3. Bussnm. Heerenstraat 2. Effecten. Wissels. Coupons. Nemen gelden deposito tegeu effecteuonderpaud. Openen rekening-courant met rentevergoeding. Koopen en verkoopeu vreemde wissels en bankpapier. Verleenen bandelscredieten. WEVERSSINGEL 28. voor AMERSFOORT en omstreken. TELEPHOON 304. Vertegenwoordigers te AMERSFOORT: H. J. Rooms, W. J. van Barneveld, LIEVE VROUWENSTRAAT 24/26. HUURHUIZEN 79. Hooggepasteuriseerde volle melk per Litersflesch f o. 11 Heerlijke roomkarnemelk per Literf 0.04 per Litersfleschf 0-05 Hooggepasteuriseerde zeer vette koffieroom per Literf 1.00 slagroom f 1.20 Roomboter onder Rijks-controle thans per K.Gf 1.70 N.B. Al onze producten staan te Amersfoort 01ld.©r dCtgOlljlK.- soDe controle van den Gemeentelij - Iten Keuringsdienst en worden zonder prysrerhoogiug aau huis bezorgd. De Directeur, J. W. WEHKAMP. VERSCHAFT CREDIET tegen persoonlijke- of zakelijke zekerheid. Belast zich met inrichten en bijhouden der boeken. MEURSING's MACHINALE FABRIEKEN VAN GEBAK, afdeeling BROODFABRIEK. Amersfoort. Van eu met Maandag, 26 Juli 1915, zijn de broodprijzen verminderd tot: Melkhrood0.50 K.G. 14 cent, Gezondheidsbrood 0.50 105 Bruinbrood0.50 105 0.75 K.G 215 cent, 0.75 155 0.75 155 1 K.G. 285 cent. 205 205 31 (vaste prijs). 0.50 K.G. 10 Geldersch Kropbtood 0.75 155 Klein 0.75 155 Half 2 ,335 Roggebrood 3 „30 Zoet Roggebrood (in luxe verpakking) Mouthrood (geheel met melk)0.50 13 Van het volgens deze prijzen van deze fabriek ontvangen en betaalde brood behalve bet Roggebrood van 3 K.G., zal het 10 pCt. dividend worden uitgekeerd op deu gewonen tijd. Het dividend over liet jaar 1914 is op 25 Februari uit betaald tot bedragen van zelfs ongeveer f50 per huisgezin. NIEMAND behoeft thans eeu minderwaardig artikel te koopeu, daar de prijs van ONVERANDERD bleef als in VREDESTIJD! FEUILLETON. MM. 19) «Komt die vandaag bij je? Op den dag, dat de kleindochter van zijn vriend Schletten trouwt» vroeg de jonge Brinkmeijer. «Hij wou een mand hebben, Enno. Ja. Hij heeft zelf de twijgen voor mij uit de schuur gehaald. Een mand. Dien maak ik voor hem. 't Is wel mogelijk, dat hij nog iets anders wou». De grijsaard lachte in zich zelf. «Maar dat krijgt hij niet van mij. Nee, dat krijgt hij niet». Enno was nog geheel vervuld van zijn twist van den vorigen dag en de aanleiding daartoe. Hij moest er over spreken. Vol spanning luisterde hij naar wat de man, die met zijn vader jong was geweest, er van zou zeggen. Maar de oude mandenmaker ging er luchtig over heen. Die oude geschiede nissen, och die oude geschiedenissen, die moet men laten rusten. Er waren zooveel nieuwe. En God liet in zijn barmhartigheid mooi groen gras groeien over alle graven. Waarom dan dat gras wegtrekken? Daar is maar ellende onder. En toen begon hij grappen te vertellen vroolijke wederwaardigheden uit zijn uitvin derstijd. Zijn stem was zacht maar welluidend kaimeerend als het gemurmel van een berg beek. Anne bereidde bij den haard het middag maal, onhoorbaar, met bevallige bewegingen die het oog streelden. Enno luisterde en keek en er kwam rust over hem. De stervende grijsaard, die was teleurge steld in al zijn hoogvliegende plannen en verwachtingen en die nu met een tevreden glimlach rtanden vlocht, zónder om de scher ven achter hem te treuren en zonder te hui veren voor het open graf vóór hem, en het meisje in den bloei van haar leven, dat blij moedig haar kleinen bruidsschat voor den ouden man uitgaf deze beide menschen, die niet gebukt gingen onder den druk van het verleden of de zorg voor de toekomst, beiden een en al zonnigheden, waren voor den zwaartillenden Brinkmeier's zoon als een openbaring. En toen hij 's middags thuis kwam en zijn vader's gebiedende stem met haar hard geluid tegen den eersten knecht hoorde uit varen en de meid slecht gehumeurd al duwend en stompend de tafel voor het mid dagmaal zag in orde brengen en zijn moeder gejaagd de kamer zag uitkomen, met oogen waarin groote angst de wacht hield, wreef hij zich de oogen uit alsof hij uit een sprook jesland in de werkelijke wereld terugkeerde. Daar het Zondag was, ging hij dadelijk na den eten naar zijn bedstede en sliep. Toen bij wakker werd, had hij het gevoel alsof hij vandaag iets heel moois had gezien. Hij dacht na en nu dook het hutje van den mandenmaker voor hem op. Warempel de rook van het turfvuur was zelfs in vroolijker kringen van onder den berookten ketel naar het rookgat in het dak omhoog gedwarreld dan Enno ooit turfrook van een andere haard stede had zien omhoog dwarrelen. 'l egen zonsondergang kwam Frits Over- diek en samen wandelden zij dwars door het veen op Scharmbeck toe. De dauw daalde koel neer. Door het oranje rood en groen van den Westelijken hemel flonkerden de eerste sterren. De nevel lag als witte lakens over turfgaten en poelen. De scherpe omtrekken der dingen doezelden weg in zachte schemering. Het was mooi, de wereld om zich te zien wegzinken, slechts zich zelf te voelen, het heden vol van de kracht der jeugd, de toekomst met alle moge lijkheden ver en vaag als in den schemer de vlakte. Frits vertelde van de bruiloft. Hij schilderde levendig, vol humor en ondeugendheid. Maar Enno's gedachten gingen in zijn hoofd in een kring rond als logge paarden, die niet van den weg kunnen afwijken, waar zij een maal staan. Hij viel hem in de rede en greep hem bij den arm. »Zeg eens eerlijk, Frits, hebben ze de oude geschiedenissen weer opgehaald. Heeft niemand wat gezegd, wat bepaalds, wat ge loofwaardigs van wel je weet wat ik be doel*. »Van den ouden Brinkmeier en zijn Fransch- man? Maar, mensch! Daar kan toch niemand iets zekers van weten*. »Je vader ook niet? Schoolmeester Over- diek ook niet, die een menschenleeftijd onder ons woont en een verstandig man is?« Vader houdt de geschiedenis voor een legende. Dergelijke sagen worden van veel plaatsen verteld. De volksphantasie heeft ze verzonnen evenals de sprookjes. Daaraan ligt niets waars ten grondslag*. Verzonnen als de sprookjes, denk je? Nu, dat zou ik willen. Maar Frits, als de Brinkmeiers werkelijk indertijd alleen van alle kolonisten in het veen geld hadden, dan moet je toch vragen op welke manier ze aan dat geld zijn gekomen, Moet je dat niet (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 4